Gemeente Nieuws F week Vergaderingen Overheid.nl Bouwen en wonen Straatnamen nieuwe Centrum Waddinxveen Werk in uitvoering Lintjesregen Inzameling plastic Gemeentehuis gesloten Verleende omgevings- vergunningen Bezwaar Digitaal indie nen beroep- en verzoekschrift 2011 woensdag 11 mei 2011 Weekblad voor Waddinxveen pagina 9 yy Altijd actueel: de weekkrant.nl I i Rubriek Gemeentenieuws uit Waddinxveen COMMISSIE BESTUUR EN MIDDELEN OPHOGEN DA COSTAWEG EN HERSTRAATWERK ORANJEWIJK NOORD-OOST AANVRAAG OMGEVINGS- VERGUNNING (REGULIERE PROCEDURE) OM TE NOTEREN INZAMELDATA IN MEI: maandag 9 mei maandag 23 mei Dit is makkelijk: PRIJSUITREIKING COMMISSIE BESTUUR EN MIDDELEN TUSSENTIJDS COMMISSIE SAMENLEVING KENT U OOK IEMAND DIE EEN LINTJE VERDIENT? RECTIFICATIE gunning, dan kunt u alleen op werkdagen tussen 8:30 en 12:30 uur contact opnemen met het Vergunningenloket. Als u (uit gebreid) wilt praten over een vergunning of een aanvraag wilt inzien, dan kunt u alleen terecht als u daarvoor een af spraak heeft gemaakt met één van de medewerkers van het Vergunningenloket. U hoeft dan niet te wachten en de mede werkers kunnen zich voorberei den op uw bezoek. Voor vragen of het maken van een afspraak kunt u bellen met tel. 624 500. der Ark. De Straatnamencommissie heeft daarnaast uit de inzendin- gen ‘Houtstaat’ overgenomen voor de naam van de straat tus sen Pare Houtzicht en het Bur gemeester Wamaarplantsoen. Twee Waddinxveners hebben deze naam ingezonden: Ka rin Nap en Ruud Groot. Ook zij krijgen een prijs. 20110061 Gerstakker nabij 84, het kappen van een boom (29-04-2011); 20110063 Zuidplashof (nabij winkelcentrum), het aanleggen van een panna oefenkooi en een sportkooi (29-04- 2011). Tegen bovenstaande besluiten kunt u bezwaar aantekenen en digitaal een beroep- en verzoek schrift indienen. Midden-Holland d.d. 24 maart 2011 met als onderwerp: "aan- biedingjaarverslag ISMH 2010" Motie van de gemeente Ne- derlekd.d. 22 maart 2011 met als onderwerp: “lidmaatschap SVAG en de formele regeling” én uitnodiging Symposium Sa menwerkingsverband Autono me Gemeenten (SVAG) Brief inclusief factsheet van het Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties d.d. 21 maart 2011 met als on derwerp: 'Aanpak agressie en geweld tegen politieke ambts dragers Circulaire van het Ministerie van Binnenlandse Zaken en Ko ninkrijksrelaties d.d. 14 maart 2011 metals onderwerp: “Circu laire evaluatie verruiming ont heffing woonplaatsvereiste wethouders” Circulaire van het Ministerie van Binnenlandse Zaken en Ko ninkrijksrelaties d.d. 8 maart 2011 met als onderwerp: “Werk- kostenregeling Appa, uitbrei ding samenloopartikel, verval len gratificaties en aanpassing procedure bij ziekte burgemees ters” Collegebesluit "Administratie ve Lastenverlichting bij de afde ling Dienstverlening van de ge meente Waddinxveen” Brief van Bridge Club Wad dinxveen d.d. 16 april 2011 met als onderwerp: “Hoorzitting 20 april 2011” Mailbericht van het bestuur van de Coöperatie Huisartsen Waddinxveen d.d. 20 april 2011 met als onderwerp: “uitnodi ging hoorzitting” Motie van de gemeente Leek d.d. 20 april 2011 met als onder werp: "Kosten Congres en ALV VNG2011” Onderwerpen v.d. commissie Veiligheid (vast agendapunt) Bestuurlijke toekomst (vast agendapunt) Mededelingen inzake de Ver bonden Partijen (vast agenda punt) De volgende aanvragen om een omgevingsvergunning zijn ont vangen op de tussen haakjes vermelde datum: 20110071 Transportweg 20, het plaatsen van magazijnstellingen (20-04-2011); 20110072 Peuleyen 78, het plaatsen van een dakkapel op het voordakvlak (20-04-2011). 20110073 Sniepweg 13D, het re aliseren van een bouwplaatsin richting op het parkeerterrein nabij het zwembad (29-04-2011). lan Indo Waddinxveen d.d. 29 maart 2011 met als onderwerp: “Subsidieaanvraag 2012 Stichting Kumpulan Indo Wad dinxveen” 4-maands monitor van het Coenecoop College Collegebesluit “Uitreiken van vrijwilligersonderscheiding in de vorm van het verguld speldje “De Hefbrug" Informatie-uitwisseling (opi niërend) Stand van zaken Coenecoop College (vast agendapunt) Stand van zaken St. Vonk (vast agendapunt) Onderwerpen van de com missie Mededelingen inzake de Ver bonden Partijen (vast agenda punt) Korte presentatie over voorge nomen werkzaamheden in het kader van de renovatie van het zwembad U kunt zich aanmelden voor een e-mailalert via www.cyclus- nv.nl/plastic. U ontvangt dan een aantal dagen voor de inza- meldag van het plastic afval een aankondiging per mail. Inmiddels zijn alle winnaars be naderd door de gemeente. In verband met de meivakantie worden zij op een later tijdstip uitgenodigd om hun prijs fees telijk in ontvangst te nemen. Deelnemers en juryleden, be dankt! Langs deze weg wil de gemeen te alle deelnemers bedanken voor de vele suggesties. Ook wil de gemeente Léonie Laurs, voorzitter van het Wijkplatform Zuid Oost, en Henk de Bas, voorzitter van de OVW, bedan ken voor hun deelname in de jury van deze wedstrijd. Woensdag 11 mei, aanvang 20:00 uur. Op de agenda: (Voorbereiding raadsvergade- ringvoorstellen) Vaststelling Verordening rechtspositie wethouders, raads- en commissieleden Voorstel tot verruiming van de mogelijkheden "aanwijzing” trouwlocaties Vaststellen Verordeningen baatbelasting riolering buiten gebied van een viertal clusters Instemmen met conceptbrief in antwoord op de vraag van Gedeputeerde Staten aangaande een fusie of samenwerking met de gemeente Zuidplas Voorbereiding raadsvergade ring (ingekomen stukken) Brief inclusief Jaarverslag 2010 van het Intergemeentelijk Sa menwerkingsorgaan (ISMH) Koninklijke onderscheidingen kunnen ook tussentijds worden aangevraagd. U moet er dan re kening mee houden dat de af handeling van een aanvraag ruim 4 maanden duurt. Neem, voor u een aanvraag indient, contact op met het bestuursse- cretariaat, via tel. 624 600. Kijk voor informatie ook op www.lintjes.nl. Donderdag 12 mei, aanvang 20:00 uur. Op de agenda: Voorbereiding raadsverga dering (voorstellen) Voorstel om een bedrag be schikbaar te stellen voor de uitvoering van de commu nicatiestrategie van de Kan teling Voorbereiding raadsverga dering (ingekomen stuk ken) Brief inclusief Programma- jaarverslag 2010 van de Re gionale Dienst Openbare Gezondheidszorg (RDOG) Hollands Midden d.d. 4 april 2011 met als onderwerp: “programmajaarverslag 2010 RDOG HM” Collegebesluit "Notitie Communicatie ontwikkelin gen en activiteiten GR Pro- men” Brief van Stichting Kumpu- De inzameling plastic in Wad dinxveen gaat goed. Maar kan nog beter! In maart heeft u samen met an- Vanwege feest- en collectieve sluitingsdagen is het gemeente huis in de komende periode ge sloten op: Donderdag 2 juni (Hemel vaartsdag) Vrijdag 3 juni (collectieve slui tingsdag) Maandag 13 juni (tweede pink sterdag) De volgende omgevingsvergun- ningen zijn verzonden op de tussen haakjes vermelde datum: 20110052 ter hoogte van Put- telaan (spoor-km 7.94), het plaatsen van een relaishuis (29-04-2011); 20110055 Koningin Wilhel- minaplein 6, het ver vangen van gevelre- clame (29-04-2011); 20110057 Burgemeester Trooststraat 1, het kappen van een boom (29-04-2011); 20110060 Peuleyen 32, het plaatsen van een dak kapel op het voordak vlak (26-04-2011); Wanneer u vindt dat uw direc te belangen worden geschaad door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleen de vergunning/beschikking, kunt u binnen zes weken na de verzenddatum van de beschik king een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij het college van B W (tenzij in de publica tie een andere procedure is ver meld). Met het indienen van een bezwaarschrift wordt de aan vang van de activiteiten niet te gengehouden. Om dat te voor komen kunt u een verzoek om een voorlopige voorziening in dienen bij de Rechtbank 's-Gra- venhage, Postbus 20302,2500 EH Den Haag. De rechter be ziet dan of met de activiteit mag worden begonnen. Aan het in dienen van zo’n verzoek zijn kosten verbonden. dere inwoners van Waddinx veen 10.960 kilo plastic afval ge scheiden gehouden. Als u zo door gaat, komt de gemeente op 14 kilo per huishouden uit. De landelijke doelstelling is 15,1 kilo. Helpt u mee de doelstel ling te behalen? Waterleidingmaatschappij Oasen gaat in de Jan Willem Frisoweg en de Koningin Wil- helminasingel ter hoogte van de huisnummers 83 t/m 65 de hoofdwaterleiding en de huis- aansluitingen vernieuwen. Voor vragen kunt u terecht bij wa terleidingmaatschappij Oasen via telefoon 593 530, bereikbaar maandag t/m vrijdag van 08:00 t/m 16:30 uur. Op maandag 9 mei gaat de gemeente starten met werkzaamheden aan de Da Costaweg. De verharding wordt met ongeveer 10 cm opgehoogd en op diverse plaatsen vinden herstraatwerkzaamheden aan voetpaden, parkeerplaatsen en rijbanen plaats. Deze werk zaamheden worden uitgevoerd door aannemersbedrijf Even- groen uit Gouderak. Bij vragen over deze werkzaamheden kunt u contact opnemen met de directievoerder van de ge meente, PJ. van Rijs: tel 624 500 of gemeente@waddinxveen. nl. of bij regisseur van de wijk, Henk Nentjes, via tel 624 500 of h.nentjes@waddinxveen.nl. Extra vergadering op woensdag 18 mei, aanvang 20:00 uur. Omdat de Jaarstukken 2010 in één commissie behandeld wor den, zijn leden van de commis sies Openbare Ruimte en Sa menleving ook uitgenodigd om bij deze vergadering aanwezig te zijn. Op de agenda: •Jaarstukken 2010 De agendastukken liggen op werkdagen tijdens openings uren ter inzage bij de Publieks- balie. Tijdens de vergaderin gen kunt u gebruikmaken van het spreekrecht. Meer informa tie vindt u op www.waddinx- veen.nl. De Straatnampncommissie heeft op 28 april 2011 de naam van het plein en de straatna men van het nieuwe Centrum in Waddinxveen vastgesteld. Daarmee zijn ook de winnaars van de straatnamenwedstrijd Centrumplan die de gemeente heeft uitgeschreven, bekend. De winnaars De gemeente heeft in totaal 92 inzendingen ont vangen. De Straatnamencom missie heeft vier ingezonden straatnamen overgenomen: Promenade: ingezonden door Albert Bosscha Tussenzicht: ingezonden door Lida Kalfsbeek Doorsteek: ingezonden door Peter Rubeling Binnendoor: ingezonden door Margreet Zandbergen. Gouweplein is de naam van het plein die door de Straatnamen commissie is vastgesteld. Deze naam zat niet bij de inzendin gen. Wel is besloten om de in gezonden straatnaam ‘Gou- westraat’ te nomineren die is Vorige week zijn er in onze ge meente acht Koninklijke onder scheidingen uitgereikt ter ge legenheid van Koninginnedag. Het waseen bijzonder feestelij ke gebeurtenis, niet alleen voor de gedecoreerden, maar ook voor hun familie en vrienden én de organisaties waar zij voor werken. De aanvragen voor Koningin nedag 2012 moeten vóór 1 au gustus 2011 worden ingediend, voorzien van een korte levens beschrijving en een opsom ming van de verrichte functies. U kunt de aanvraag richten aan de Burgemeester van Waddinx veen. Een formulier voor de aanvraag vindt u op www.waddinxveen.nl. Onderstaande aanvraag om een omgevingsvergunning is gepubliceerd als zijnde een “uitgebreide procedure”. Het gaat echter om een aanvraag "reguliere procedure”. 20110058 Passage 11, het aanpas sen van een kerkgebouw (05- 04-2011). U kunt uw beroep- en verzoek schrift ook digitaal indienen bij de genoemde rechtbank via http://loket.rechtspraak.nl/be- stuursrecht. Daarvoor moet u wel beschikken over DigiD als uw elektronische handtekening. Op de genoemde website treft u ingezonden door Richard van de precieze voorwaarden aan. Contact vergunningenloket Hebt u een vraag over een ver- Alle geldende verordenin gen van de gemeente Wad dinxveen zijn geplaatst in de landelijke database van over- heid.nl. De verordeningen zijn te vinden via overheid, nl, wetten.nl en uiteraard ook via www.waddinx- veen.nl Vanaf 1 januari 2011 zijn alle gemeenten, in het ka der van de Wet elektro nische bekendmaking (WEB), verplicht hun regel geving (algemeen verbin dende voorschriften) digi taal beschikbaar te stellen via de Centrale Voorziening Decentrale Regelgeving (CVDR).

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 9