Waddinxveen wil Floriade - Il Bijzónder zarigconcert* I II ‘Financieel moeten we opletten, maar de Floriade kan ook kansen bieden’ Overbruggen - Inwoners betrekken bij groenonderhoud - woensdag 18 mei 2011 Weekblad uoor Waddinxveen pagina 11 Altijd actueel: de weekkrant.nl Strijd om CityLife Nieuwbouw GHZ i Bingomiddag Met verlies leven Voorwaarden omdat zondagrust in gevaar komt Fiod valt huis binnen Bingo in Zuidhonk Geef uw mening over parkeerbeleid De eerste paal voor de nieuwbouw van het Groene Hart Ziekenhuis (GHZ) is geslagen. Hiermee is de bouw van de vleugel van 28.000m2 officieel gestart. In januari 2014 wordt de vleugel in gebruik genomen. www.weekbladwadd inxveennl De gemeente Bodegraven-Reeuw- ijk en CityLife koersen af op een keihard juridisch conflict met miljoenen euro’s als inzet. Lees er meer over op onze website. www.weekbladwaddinxveen.nl Informatie over borstvoeding Waddinxveen if «I s 5 - - f De een is wat enthousiaster dan de ander, maar alle Wad- dinxveense politieke partijen zien wel iets in het plan om in 2022 de Floriade te organise ren in het Groene Hart. Een meerderheid wil wethouder Kroes op pad sturen om mee te schrijven aan het bidbook. niging te kunnen realiseren van 400.000 euro per jaar. Voor het CDA was dit een belangrijk on derdeel van het totale bezuini- gingspakket van de gemeente. De ‘pijn’ van de bezuinigingen moet over zoveel mogelijk ver schillende uitgaven van de ge meente worden verdeeld. Deze doelstelling kan worden gehaald door met name het groenonder houd in de gemeente op een la ger, maar aanvaardbaar niveau te brengen. Dat betekent dat er bijvoor beeld minder wordt gemaaid en gesnoeid. Het onderhoud aan wegen en straten blijft on geveer op hetzelfde niveau. Het CDA is niet blij met de gevolgen van deze noodzakelijke bezui- Door Richard Avontuur Waddinxveen dat laatste uitte PCW-raadslid Chris van Harten nog wel zijn twijfels. “Het heeft een grote financiële impact. En boven dien kan de zondagsrust, voor onze partij van groot belang, in gevaar komen. Wij zouden daarom randvoorwaarden wil len creëren.” PvdA-duoraadslid In de monumentale St. Janskerk van Gouda wordt op zaterdagavond 4 juni een dubbelconcert gegeven door de Wad- dinxveense zangkoren Vox Jubilans en het De Gouwestem (op de foto). Het concert staat in het teken van het pinkster feest. Lees er alles over op www.weekbladwaddinxveen.nl. blijft dan natuurlijk wel de kos ten betalen voor de aanschaf van plantjes, bomen en strui ken. Op deze manier kunnen we samen verantwoordelijk zijn voor hogere kwaliteit van onze leefomgeving. Om de overlast zoveel moge lijk te beperken en efficiënter te kunnen werken wordt ook het groot onderhoud op een andere manier aangepakt in de gemeente. Verschillende werkzaamheden in een straat worden zoveel mogelijk geclus terd, zodat alles tegelijkertijd kan worden aangepakt. Dat zal het regelmatig openliggen van dezelfde straat binnen een korte periode hopelijk tot het verleden behoren. Bovendien verwacht Waddinxveen De Fiod heeft op vijf locaties in Waddinxveen, Dordrecht en Soesterberg en invallen gedaan. Het was onderdeel van een strafrechtelijk onderzoek naar beleggingsfraude, op lichting en witwassen door de bedrijven Future Life SA, Blue Account Investments BV en Eéjé Participaties Advies BV. De drie bedrijven en hun twee leidinggevenden wor den ervan verdacht tussen 2003 en 2010 grote sommen geld van beleggers te hebben aangetrokken. Dit gebeurde vermoedelijk deels zonder vergunning. Er kon worden ingelegd van af 10.000 euro. Het geld zou worden gestort op een spaar rekening in Luxemburg. Er was een gegarandeerde ren te, die opliep tot wel 18 pro cent. Het ingelegde bedrag zou na de einddatum van de polis worden teruggestort. Het vermoeden is dat het geld voor grote delen niet is besteed zoals beloofd. Het geld zou zijn opgegaan aan privé-uitgaven van lei dinggevenden, rentebeta lingen aan andere inleggers en leningen aan bedrijven (onder meer aan bedrijven waarin de verdachten zelf zeggenschap hadden). de gemeente op deze manier goedkoper te kunnen wer ken. Het bespaarde geld kan dan vervolgens weer ingezet worden om extra onderhoud uit te kunnen voeren. Jan Beekman Raadslid CDA X'-’V Waddinxveen In t Zuidhonk aan de Zuid- plaslaan 552 in Waddinx veen wordt zaterdag 21 mei een bingo gespeeld. Er wor den tien rondes gespeeld. Men kan spelen met een en kel boekje (7.50 euro) of een dubbel boekje (12.50 euro). Als afsluiting wordt er nog een loterij gehouden. De aanvang is 20.00 uur. Jeugd wordt alleen onder be geleiding van een volwassene toegelaten. Donderdag 12 mei start er “Dit biedt kansen ten aanzien van de tuinbouw, de infrastruc tuur en recreatie voor onze in- een serie van drie bijeenkom sten van Borstvoedingorga- nisatie La Leche League. Nel Veenman leidt de avond in de verloskundigenpraktijk aan de Kanaalstraat 10 in Waddinxveen. De aanvang is om 20.00 uur en de toe gang is 4,50 euro per avond per volwassene. Partner en baby zijn ook welkom. De eerste avond gaat over voorbereiding op borstvoe ding en over de kraamtijd. Donderdag 9 juni gaat over problemen voorkomen en oplossen. Donderdag 30 juni zijn de onderwerpen: afkolven, borstvoeding en werken, stoppen met borst voeding, en het introduceren van ander voedsel. Wie tele fonisch informatie over deze cursus of in het algemeen over borstvoeding wil, kan bellen met Nel Veenman, telefoon 0182-619 964 of e- mail lllwaddinxveen@gmail. com. Moerkapelle In woonzorgcentrum Beth- j San aan het Kerkplein in Moerkapelle is maandag 6 juni een bijeenkomst met als thema ‘Met verlies leven’. De aanvang is om 19.30 uur en spreekster is mevrouw J. Gerkema-Mudde. De bij eenkomst is bedoeld voor mantelzorgers en wordt ge organiseerd door Agathos Thuiszorg en Cedrah. Bel voor meer informatie Cor rie Vroon, 010-2640777 of Marion van der Wilt, 079- 5931840. Waddinxveen De KBO houdt vrijdag 27 mei de laatste bingomiddag van het seizoen. De aanvang is om 14.00 uur in het Anne Frank Centrum. In de laatst gehouden raadsvergadering heeft de gemeenteraad nieuwe be- heerplannen voor de open bare ruimte vastgesteld. De belangrijkste plannen gaan over het groen- en wegenon- derhoud in onze gemeente. Jaarlijks wordt daar gemid deld zo’n 2,5 miljoen euro aan uitgegeven. Ten opzichte van de oude beheerplannen zijn er een aantal belangrijke wijzigin gen doorgevoerd. Iedere inwoner uit Waddinxveen gaat daar vroeg of laat wat van merken. De belangrijk ste reden om de beheerplan nen aan te passen was de doelstelling om een bezui- woners”, benadrukte CDA- raadslid Jeanette Heezen haar optimisme over het plan. Di verse gemeenten in het Groene Hart en de provincie Zuid-Hol- land zien wel wat in het plan om de Wereld Tuinbouw Expo naar dit gebied te halen.” Naast het CDA zijn eigenlijk alle andere Waddinxveense raadsfracties positief gestemd over het maken van een bidbook voor de Floriade. De Green Mainport, de tuinbouwregio rond Boskoop en Waddinx veen, zou er economische voor delen uit kunnen halen. Over Jan van der Loo gaf aan bang te zijn dat Waddinxveen door mee te doen aan het bidbook, zich ook al verbond aan de uit eindelijke organisatie. Wethouder Kroes: “Financi eel moeten we inderdaad wel opletten, maar de Floriade kan ook kansen bieden. Voor de infrastructuur en de ontwik keling van projecten, maar ook voor lokale ontwikkelaars. En over de zondagsrust: ik snap de angst van de PCW, maar er zijn veel mensen die daar anders over denken. En het wordt geen pretpark-achtig gebeuren.” niging. De kwaliteit van onze leefomgeving in Waddinxveen wordt hierdoor toch een beetje slechter. Om er voor te zorgen dat belangrijke plekken in de wijken extra aandacht krijgen, is jaarlijks een extra budget van 100.000 euro beschikbaar. Inwoners kunnen dan via de w’ijkplatforms mede bepalen welke plekken in de wijk extra aandacht moeten krijgen! Het CDA heeft daarnaast voor gesteld om te onderzoeken of het mogelijk is dat bijvoorbeeld omwonenden van stukjes open baar groen zelf de mogelijkheid krijgen om dat te onderhouden. Dan kunnen de bewoners meer invloed krijgen op het groen in hun omgeving. De gemeente Waddinxveen D66 peilt de mening van Waddinxveners over het ge meentelijk parkeerbeleid. In nogal wat straten en buur ten wordt er geklaagd over parkeerproblemen. D66 wil graag weten hoe de inwoners tegen over het gemeentelijke parkeerbeleid staan. Een van de mogelijkheden die de website van de de mocraten biedt is om polls te organiseren. In de nieuwe poll wordt de volgende vraag gesteld: ‘Vindt u dat de ge meente aan het parkeren in uw straat regels moet stellen: wie waar en hoe parkeren?’. U kunt uw mening kenbaar maken op D66 website: www.d66waddmxveen. nl 7/ W -v- -- ‘W>.

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 11