weoer Ad Both: Jeugd ziet gevaren niet VLEES Verstand van lekker Koop een tekstlink in mei en krijg er gratis een maand bij Elke veertien dagen w I 4 hamburgers en 4 gekruide speklappen c- Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 18 mei 2011 Weekblad voor Waddinxveen pagina 17 Bereik online uw lokale doelgroep! KEURSLAGER www.deweekkrant.nl/maakmedia Al 25 jaar vrijwilliger bij Veilig Verkeer Nederland Het is Europees jaar voor het Vrijwil ligerswerk. Stichting Vrijwilligerswerk Waddinxveen en Weekblad voor Wad dinxveen besteden aandacht aan bij zondere Waddinxveense vrijwilligers. europees f»at van het ««jwi’ageswert 2511 www.vrijwilligerswerkwaddinxveen.nl FOTO: RUUD GROOT In het kader van het Europees jaar van het Vrijwilligerswerk, zetten het Weekblad en Vrijwilligerswerk Waddinx veen de komende periode Waddinxveense vrijwilligers en hun werk in het zonne tje. Deze week: Ad Both, al 25 jaar werkzaam voor Veilig Verkeer Nederland. Waarom bent u dit gaan doen? “In 1987 ben ik als vrijwilliger lid geworden van het bestuur van VVN Waddinxveen. Het verkeer is iets waar je dagelijks mee wordt geconfronteerd en het is fijn om een bijdrage te ge ven aan de verkeersveiligheid. Vooral de jongeren zien vaak de gevaren niet en met voorlich ting op scholen kunnen we de kinderen bewust laten worden van de gevaren op de weg”, Door Ruud Groot Waddinxveen ten voor de jeugd. Zo hebben we een programma waarmee kin deren al op de peuterspeelzalen op spelenderwijze geleerd kan worden hoe ze met het verkeer moeten omgaan. Daarnaast geven we ook voorlichtingsbij eenkomsten op scholen over de Je partner moet er ook achter staan en zij helpt ook al 25 jaar mee met de verkeerexamens”, zegt Ad. Hennie Both vult aan: “Vrij willigerswerk is prachtig om te doen. Het ondersteunt je le ven en geeft je weer moed. We blijven het doen zolang we het kunnen. Het is de aard van het beestje”, aldus Hennie. veense basisscholieren uit groep 7 en 8. Dit jaar wordt het verkeersexamen voor de 25e keer georganiseerd op dinsdag 24 en woensdag 25 mei. ‘dode hoek’ bij vrachtwagens en we organiseren de week van de vooruitgang waar ouders wordt geleerd om de kinderen op een andere, veiliger manier naar school te brengen. Maar er zijn ook voorlichtingsbijeenkomsten over drugs en alcohol op het voortgezet onderwijs. Je kunt kinderen niet genoeg wijzen op de gevaren in het dagelijkse verkeer”. Maar ook ouderen maken onderdeel uit van het ver keer. “Daar verzorgen we ook veel activiteiten voor. Zo zijn er ‘Broem cursussen’ voor senio ren waar een rijvaardigheidstest een onderdeel van vormt, orga niseren we scootmobielcursus- sen en cursussen voor pech aan de auto en keuringen voor ca ravans. Maar er gaat vast wel veel tijd in zitten? “Er zijn weken dat ik er wel 40 uur mee bezig ben, maar an dere weken weer helemaal niet. Ad Both en Hennie zijn al 25 jaar actief bij het verkeersexamen. Vijfentwintigste verkeersexamen op 24 en 25 mei De praktijk verkeersproef is het praktische deel van het verkeersexamen dat WN Waddinxveen in samenwer king met de politie organi seert voor alle Waddinx- zegt de 62 jarige Ad Both. “Het verkeerexamen, waaraan alle basisscholieren van Wad dinxveen kunnen deelnemen, is een belangrijk onderdeel van dat bewustwordingsproces en hiermee kan ik een steentje bij dragen aan de veiligheid in het verkeer”. Is het verkeerexamen de op lossing voor het bewustwor dingsproces? “We organiseren veel activitei- Deze aanbieding is geldig van 16 t/m 21 mei 2011. 6^

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 17