Tot rust komen in de sauna Topper in Tirol! 99 60x DrYep ar. I Weer of geen weer Piet Paulusma houdt ons op de hoogte www.deweekkrant.nl Pharos van ANWB Henk Spaan Bestond de PTT nog maar 1 Altijd actueel: de weekkrant.nl J woensdag 18 mei 2011 Weekblad voor Waddinxveen/Gouwe Koerier pagina 29 Piet Paulusma Column VeluwseBroru--» pure onnpeeninj Lezersactie Klik&Win Win I 99 Dr. Yep Jaargids 2011! Sauna Voordeel Arrangement met hoge korting voor lezers Entree en lunch voor slechts 35 p.p. in plaats van 46,50 Inbegrepen 3x overnachting met ontbijtbuffet 3x driegangenmenu of buffet 1 x welkomstdrankje 1 x koffie met koek 1 x kegelen 1x informatie over de regio 1 fles water op kamer Informatie Reserveren www.pharosreizen. nl/ weekkrant, of via 0900 -365 65 65 (20 cpm, max. 10,- per gesprek) met zoekcode 34250 Prijzen 18/05-31/10 I k Jaargids J Voordelig naar de Veluwse Bron Sauna Voordeelarrangement 4-, 5- of 8- daagse AH Inclusive Wörgl, vanaf 89,- p.p. Supertoll Sauerland o PIET PAULUSMA COMIC® Door Piet Voordes FOTO PETER ELENBAAS I I I Kies de beste zorj 4 ileckdf euro psp. Wanneer we tegenwoordig over een sauna spreken, bedoelen we in de meeste gevallen de Finse sauna. Dit is een warme hou ten ruimte met houten banken waar op gelegen of gezeten kan worden. De temperatuur van de sauna kan variëren tussen 70 en 100 graden, met een lage rela tieve luchtvochtigheid van 10 tot 20%. Door deze droge lucht kunnen we hoge temperaturen goed verdragen en zal de huid niet verbranden. Uitwerking In de sauna probeert het li chaam af te koelen door te gaan zweten. Hierdoor worden veel afvalstoffen het lichaam uitge zweet en worden de poriën van binnenuit schoon gespoeld. Een betere reiniging van de huid is niet voor te stellen. Goed drinken voor en na het saunabad is daarom belangrijk. Ook worden de dode huidcellen zacht. Deze kunnen gemakke lijk verwijderd worden door de huid met scrubzout te reinigen en daarna goed af te spoelen. Na het saunabad ervaar je een ga snel naar www.deweekkrant.nl/actie zalige schone en zachte huid. Doordat in de sauna een ver hoogde lichaamstemperatuur ontstaat, denkt het lichaam dat het aan het vechten is tegen ziekteverwekkers. Hierdoor zal het lichaam extra afweerstoffen aanmaken om deze ziektever wekkers af te breken. Door re gelmatig van de sauna gebruik te maken, zal je minder snel vatbaar worden voor virussen en bacteriën. Uw verblijf U verblijft in Gasthof Hau- serwirt in Wörgl, een gezel lige en ideale uitvalsbasis om de prachtige natuur van de Wilder Kaiser te ontdekken. Uw kamer beschikt over sa- telliet-tv, radio en badkamer met douche en toilet. nieren afkoelen. Een sprong in wak van een bevroren meer is voor echte bikkels. Een Kneipp- slang, dompelbad of onder de stortemmer ligt in Nederland meer voor de hand. Maar het mag ook met minder. Afkoelen in de frisse buitenlucht, onder een lauwe douche of in het zwembad is net zo goed. Het gaat dus niet om de intensiteit. Wel is het belangrijk dat het af- Maximaal twee personen per bon. U hoeft niet te reserveren voor dit arrangement Veluwse Bron I I: www.veluwsebron.nl E: info@veluwsebron.nl I T: 0578 688 888 koelen voldoende lang duurt. Ook kennis maken met deze ge zonde manier van ontspanning? Dat kan nu extra voordelig met het Sauna Voordeel Arrange ment van de Veluwse Bron. Tegen inlevering van onder staande coupon betaalt u voor dit voordeelarrangement slechts 35,00 per persoon. Normaal gesproken kost dit arrangement 46,50 per persoon. Boek nu online op: pharosreizen.nl/weekkrant Al sinds duizenden jaren maakt de mens gebruik van de sauna. In veel verschil lende culturen en op alle continenten van de wereld. Ook vroeger bestond be hoefte aan de warmte en de rust die de sauna de mens gaf. Toen al besefte men dat dit de gezondheid ten goede kwam. De oude Romeinen hadden zo hun thermae, de Turken hadden hun hammam, de Finnen hun savu-sauna, de Indianen hun tipi’s en de Russen hadden hun banja. Groene almen, prachtige bergtoppen, eindeloze wandelmogelijkheden, volop gezelligheid en gast vrijheid! Dat is wat deze prachtige regio in Tirol te bieden heeft: de Wilder Kaiser. Met dit scherp geprijsde arrangement van Pharos Reizen van ANWB profiteert u bovendien van een all inclusive-verzor- ging. Dat is pas echt ont spannen vakantie vieren! Hotel Zur Igelstadt zoek boekcode 42568 ET IS SEWOON I PIET’© WEER! I Kinderkorting 0 t/m 10 jaar: 100 11 t/m 14 jaar: 50% 15 jaar e.o.: 20% Aankomst is mogelijk op donderdag (4-d en 8-d) en zondag (5-d en 8-d) 4-d 109 109 ~~TÏ9~ 119 Ï09 TÖ9 89 Het complete overzicht: c De beste zetenhutzen De beste behaoöehngen o De rwmuite onfuAtihngen 8-d 249 “269 “279 “259 249 2Ï9 “209 Er zijn dagen dat ik een postkantoor meer mis dan anders. Prachtige gebouwen van baksteen waren het doorgaans, in een bouwstijl die verre van minimalistisch was. Weelderig is een passender woord om die fundamenten onder een maatschap pelijke samenhang te omschrijven. Paleizen van communicatie met torentjes, serres en allerlei andere uitbouwsels waarnaar een kind aan de hand van oma minutenlang kon staren. Als we naar binnen gingen werden we opgenomen in een majestueus galmen dat me deed beseffen: alle mensen horen bij elkaar. Laten we het vandaag hebben over de service van de KPN, opvolger van de PTT en symptoom van de ziekte die privati sering heet. Er moeten weer eens vijfduizend mensen uit bij de KPN omdat er nog altijd aandelen KPN worden verhandeld en er dus nog steeds aandeelhouders zijn die tevreden moeten worden gesteld. Zoals bekend kun je een aandeelhouder niet blijer maken dan met het kwaad dat ontslagronde heet. Ik ben verre van een verstokte socialist maar ik prefereer het mopperen op de trage en nutteloze beambten van een staats bedrijf, dekmantel voor verborgen werkeloosheid, boven de ba- lieloze, gestroomlijnde virtuele nutsbedrijven van vandaag. Je kunt je afvragen wat op den duur goedkoper is: een langzame, tevreden ambtenaar in functie, of een werkeloze kankerpit op weg naar een maagzweer en tot zijn dood een naam op een wachtlijst in de zorg. Nou ja, ik heb iets op mijn lever en het hoge woord moet eruit: ik ben niet tevreden over de KPN. Meer dan zes jaar geleden hebben ze mijn vrouw een spooknummer aangesmeerd waar voor we al die tijd het abonnement hebben betaald. “Dat is uw eigen verantwoording”, zeiden ze. “Maar u kunt toch in uw administratie zien dat er met dat nummer nooit is gebeld”, zeiden wij. “Dat zegt niks”, zeiden zij. “Nou moet u goed luisteren: wij hebben met mobiele telefoons, internetaansluitingen, vaste nummers, digitenne en weten wij veel, een stuk of acht KPN-abonnementen die allemaal auto matisch worden afgeschreven. Het is nog een wonder dat we dat spooknummer er ten slotte hebben uitgevist”, zeiden wij. “Jammer maar helaas”, zeiden zij. Inbegrepen - 3,4 of 7x overnachting met ontbijt - welkomstdrankje - dagelijks driegangen- keuzemenu - dagelijks van 12-14 uur middagsnack/soep - dagelijks van 10-20 uur sap, limonade, mine raalwater, koffie/thee -dagelijks van 18-20 uur bier van het vat en huiswijn - gebruik van de citybus naar het centrum van Wörgl - gratis internet in alge mene ruimtes hotel n pharos V dW il -S HIEUW JAAZGOS ZOU M* FAGIHAS Kies de beste zorg I Afkoelen hoort erbij! Na de sauna is het noodzakelijk om het lichaam te laten afkoe len. En rusten hoort erbij want de sauna is topsport voor het lichaam. Je kunt op verschillende ma- 4 Jaa^Se More.-inolvïive Prijzen 16/06-06/07 07/07-09/07 10/07-17/08 18/08-20/08 21/08-07/09 08/09-10/09 11/09-26/11 Niet inbegrepen: toeristenbelasting, reserveringskosten en kosten calamiteitenfonds. C F 5-d 139 139 r~ï59 159 “139 139 “TÏ9 PIET’S VOORSPELLINGEN ZI3N ZO HERKENBAAR, KNAP HOOR!

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 29