Cremers pareert kritiek F Klik Win! Lees de krant online Hond of kat kwijt? Aldus Olieman - Het feest der feesten ‘Wij blijven ons richten op samenwerking met Gouda’ woensdag 18 mei 2011 Weekblad voor Waddinxveen pagina 3 Altijd actueel: de weekkrant.nl www.weekbladwaddinxveen.nl www.weekbladwaddinxveen.nl WMO-markt Klaverjassen College sluit ogen niet voor veranderingen in toekomst Bent u uw huisdier kwijt? Overal gezocht, maar niets gevonden? De Dieren Centrale Nederland registreert gratis vermiste en gevonden dieren uit Waddinxveen en omgeving. Op onze web site staat een lijst met dergelijke huisdieren. U wil dat artikel nog eens lezen of die foto opnieuw bekijken. Maar dan blijkt de krant al met het oud papier weggegooid. Geen nood wat onze krant staat ook op de website. Vergulde Hefbrug Herontwikkeling Boonstoppel 18e eeuwse herberg Veroorzaker gasexplosie vrij Strippenkaart niet meer geldig ""'if Wtekblad voor W*ddi oxvtcn Waddinxveen Autoclub De Gouwe Rijders organiseert op donderdag 19 mei een klaverjasavond in gebouw De Gouwebloem aan de Tollenslaan 161. In schrijven kan vanaf 19.30 uur. Het klaverjassen begint uiterlijk om 20.00 uur. Er worden 4 ronden gespeeld. Van een omslag in de visie op de bestuurlijke toekomst van Waddinxveen is volgens burgemeester Bert Cremers allerminst sprake. “Alleen sluit dit college haar ogen niet voor mogelijke veran deringen in de toekomst.” Richard Avontuur Waddinxveen Ik hield zaterdag een feestje in de achtertuin. Ik had flink in de buidel getast. Er kwam zelf een grote boot en een club woudlopertjes. Ja, ik kan best leuke feestjes geven, al zeg ik het zelf. Nu was het best een zootje in die achtertuin dus ik moest wel ff flink opruimen. Daar ben ik wel een weekje mee bezig geweest. Anders konden de bezoekers er niet eens fat soenlijk staan. Maar ik ben daar niet zo moeilijk in, ik gooide het gewoon hup, over de schutting bij de bu ren. Die begonnen na een paar dagen wel een beetje te zeuren, maar dat gaf niet. Voordat de dienders en de sprake is van schaalvergroting op meerdere politieke niveaus, ‘een schaalniveau met de ge meente Gouda én de gemeente Zuidplas te verkiezen valt boven een schaal met Gouda alleen.’ Coalitiepartijen PCW en WD willen pas in de raadsvergade ring reageren; het CDA laat nog bureaucraatjes op het plaatselij ke binnenhof een beetje in actie begonnen te komen, had ik mijn feestje al lang en breed gevierd. En het was een geslaagd feestje hoor, ‘t is hartstikke druk ge weest en ik kreeg allemaal com plimentjes. Ja, ik kan best leuke feestjes geven, zoals ik al zei. Nou heb ik gehoord dat er nog zo’n leuk feestje aan komt. Je ljunt het gerust het feest der feesten noemen, want echt, nie mand had nog verwacht dat dit feestje ooit gevierd zou worden. Ik zelf wel het minst. Maar ja, ik knip niet meer, dus ik mis tegen woordig wel eens een dorpsrod- del. Dus zonder dat wij dat door hadden, waren de winkeliers ineens hartstikke enthousiast geworden voor het nieuwe centrum. Kees de Jong zei het zelf, dus dan mag je aan nemen dat het klopt. Nou sprak ik vorige week op een feestje - ja joh mijn leven is één groot feest - zo’n win kelier en ik feliciteerde hem met zijn verhuizing naar het nieuwe centrum. Hij keek me aan alsof ie het in Keu len hoorde donderen. Maar misschien trof ik net die al lerlaatste negatieveling. Je weet het niet hê. Maar Kees Kip heeft ons die eerste paal beloofd. Nog dit jaar. Ik denk dat ie er zelfs zijn ei, ehm... zijn portefeuille aan verbindt. Dat wordt dus feest. Hoe dan ook. Cremers reageerde tijdens de raadscommissie bestuur en middelen op de suggestie van D66-fractievoorzitter Albert Waddinxveen De vergulde speld ‘De Hef brug’ is in het leven geroepen om de waardering voor het vrijwilligerswerk structurele vorm te geven. Met ‘De Hef brug’ die 4 keer per jaar kan worden toegekend, vervalt de verkiezing van vrijwilliger van het jaar. Het College van Burgemeester Wethouders besluit tot toekenning van de vergulde speld op voor dracht van de Stichting Vrij willigerswerk Waddinxveen. Criteria voor ‘De Hefbrug’ zijn o.a. een blijk van waar dering voor iets wat men, meestal langdurig, voor de gemeenschap heeft gedaan, waarbij de activiteiten verder gaan dan men normaal zou mogen verwachten. Waddinxveen Het terrein van de voorma lige Boonstoppel Verffabriek aan de Wilhelminakade, is van eigenaar gewisseld. De nieuwe ontwikkelaar is Ca pital Vastgoed uit Breda, be kend van de Houtex-locatie bij het station. Er is ruimte voor maximaal 45 woningen in het duurdere segment. De gemeente meldde in 2008 dat het overleg met toenma lige eigenaar ontwikkelaar Ouwe Gouwe Bouw was stuk gelopen en dat de ont wikkelaar bezig was met de verkoop van de locatie. Waddinxveen Bij de oprit naar de hefbrug, zouden mogelijk restanten van vroegere, 18e eeuwse bebouwing te vinden zijn, waaronder een herberg uit die periode. Om dit zeker te weten, worden eind deze week proefsleuven gegraven als onderdeel van een inven tariserend veldonderzoek. Dit archeologische voor onderzoek wordt voorge schreven door de Wet op de Archeologische Monumen tenzorg. Mocht blijken dat er inderdaad sprake is van archeologische vondsten dan kan besloten worden dit in situ - op de plek - te be houden of op te graven. In 2012 wordt de huidige oprit gesloopt en vernieuwd. Vervolg voorpagina Waddinxveen Op de WMO-markt komen 25 kramen te staan. Hier presenteren thuiszorgin- stellingen, leveranciers van hulpmiddelen, Vrijwilli gerswerk en Platform Soci aal Waddinxveen zich. Het zorgloket zal speciaal infor matie geven over de kante ling in de WMO. Dorenda Gerts: “Bij de kanteling gaat het erom dat we niet iets in de aanbieding hebben, maar het gaat om behoeften. Het is meer vraaggericht werken.” De WMO-markt is zaterdag op de Passage, van 10.00 tot 13.00 uur. Faay Fashion Mannenmode is ruim 20 jaar gevestigd aan de Burgemeester Colijnstraat 16 in Boskoop en heeft een speciale actie voor trouwe lezers van de Weekblad voor Waddinxveen. De kledingwinkel geeft driemaal een kle- dingbon van 50 euro weg. Winnen? Ga naar www.week- bladwaddinxveen.nl en maak kans op een kledingbon! Grooten. De democraat stelde dat hij die omslag zag in de brief die het Waddinxveense college aan de provincie Zuid-Holland stuurt naar aanleiding van de Arhi-procedure. De brief geeft antwoord op de vraag welke sa menwerkingen Waddinxveen en Gouda momenteel hebben en hoe Waddinxveen aankijkt tegen een fusie met Gouda en Zuidplas. “Met veel mitsen en maren wordt de omslag gemaakt,” stel de Grooten. Hij verwees naar een passage in de brief waarin wordt geschreven dat indien er niet van zich horen. Cremers constateerde dat er sprake was van ‘politieke winst.’ Dat de brief‘golft,’ zoals Marga Verste gen (Weerbaar Waddinxveen) stelde, wees Cremers af. “Maar wij sluiten de ontwikkeling van een randstadprovincie niet uit en dan is de vraag of je daar als gemeente nog een rol van betekenis in kan spelen, of dat schaalvergroting tegen die tijd aantrekkelijker is. Nu blijven wij ons richten op samenwerking met Gouda. Hoe wij dat doen, laten wij samen met Gouda ko mende wéék weten.” Waddinxveen De 40-jarige man die in ja nuari een explosie in een wo ning in de Meidoomstraat veroorzaakte, is in vrijheid gesteld onder voorwaarden. Een van de voorwaarden is dat hij meewerkt aan psychi sche onderzoek. Hij verblijft hij bij familie elders in het land. Eerder had onderzoek van de politie uitgewezen dat de man vermoedelijk zelf de explosie had veroorzaakt. De man heeft al eens aangege ven een eind aan zijn leven te willen maken. Waddinxveen De strippenkaart is vanaf donderdag 19 mei niet meer geldig in bus, tram, Rand- stadRail en Waterbus in Zuid-Holland. Dan is een OV-chipkaart nodig om te reizen. Voor reizigers met een abonnement verandert er voorlopig niets. Een per soonlijke OV-chipkaart is te koop via www.ov-chipkaart. nl. Een anonieme OV-chip kaart is te koop bij de open baarvervoerbedrijven en bij verschillende winkels en supermarkten. Meer infor matie: unuw.ou-chipkaart. nl/zuidholland tv-r- Echtpaar Benschop - Van Mourik van de Marga Klompé Hoeve is 60 jaar getrouwd. Burgemeester Cremers kwam op bezoek om hen namens het gemeentebestuur te feliciteren. Lees er meer over op www.weekbladwaddinxveen.nl. FOTO: RONALD STAM

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 3