Noord zijn onde Bindende afspraken RGL Lees de krant online Hond of kat kwijt? Gemeenten ten oosten uan Leiden roepen Provincie ter verantwoording Overbruggen - Sluiting CityLife is een probleem van de hele regio Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 25 mei 2011 Weekblad voor Waddinxveen pagina 11 www.weekbladwaddinxveen.nl www.weekbladwaddinxveen.nl Tweede Kamerlid opent darttoernooi ‘Nu wil Provincie zelf de bindende overeenkomst ontbinden’ Bent u uw huisdier kwijt? Overal gezocht, maar niets gevonden? De Dieren Centrale Nederland registreert gratis vermiste en gevonden dieren uit Waddinxveen en omgeving. Op onze web site staat een lijst met dergelijke huisdieren. U wil dat artikel nog eens lezen of die foto opnieuw bekijken. Maar dan blijkt de krant al met het oud papier weggegooid. Geen nood wat onze krant staat ook op de website. Feest voor vrijwilligers Benefietconcert Alpe d’HuZes Pgfrj A-Z Rijksbezuiniging zorgenpunt Varen langs kwekerijen Achter de Hefbrug begint de polder. Midden in deze polder ligt een prachtige dis cotheek waar de jeugd van Waddinxveen ieder weekend in grote getale te vinden is. Op vrijdagavond is het vaak de jongere jeugd die uitgaat. Ze verzamelen bij de hefbrug om in groepjes naar CityLife te fietsen, waar ze een hele leuke avond te wachten staat met veel leeftijdsgenoten, een hoop lol en geen alcohol. Want de jeugddisco’s zijn 100 procent alcoholvrij. Op zaterdag is de oudere jeugd aan de beurt die ook veel plezier beleven aan deze uit gaansgelegenheid Tot mijn grote schrik en ont- De Alphense wethouder Van Velzen wordt op pad gestuurd met een vraag aan de Provincie. Dit hebben de RGL-gemeenten ten Oosten van Leiden besloten tijdens hun overleg op 12 mei. De vraag heeft betrekking op het onderzoek naar het bindend zijn van afspraken, uitgevoerd in opdracht van de Provincie. Door Carina Bergman Waddinxveen Cremers maakt zich naar eigen zeggen, geen zorgen over de realisatie van het station Zuid bij Triangel. Wel maakt hij zich zorgen over de verkoopbaarheid van huizen. “Wij verkopen Tri angel als woonwijk waar je met je handdoekje naar zee kunt. Het wordt een heel ander beeld zouden moeten trekken om hier een oplossing voor te vinden. Wat gebeurt er als CityLife daadwerkelijk haar deuren sluit?? Ik moet er niet aan denken!! Claudia van der Toom- van der Pol Duo-raadslid voor D66 in de commissie Samenleving het nu zit of men wil CityLife gewoonweg niet hebben. Iedereen wil wel voorzieningen voor de jeugd maar bij niemand in zijn achtertuin. Het al dan niet sluiten van dis cotheek CityLife is denk ik niet alleen een probleem van de ge meente Reeuwijk-Bodegraven, maar een regionaal probleem. Is het niet mogelijk om als ge meenten de handen in een te slaan en samen met de eigenaar naar oplossingen te zoeken voor het probleem van CityLife en zo voor de jeugd uit Waddinx veen, Boskoop en omstreken een unieke uitgaansgelegenheid te behouden? D66 vindt in ieder geval dat we als gemeenten gezamenlijk op Waddinxveen De Stichting Vrijwilligers werk Waddinxveen organi seert op vrijdag 27 mei een feestavond voor 150 Wad- dinxveense vrijwilligers. De afgelopen maanden konden mensen vrijwilligers waar van zij vonden dat deze door zijn of haar vrijwillige inzet wel een ontspannende avond verdient hiervoor aanmel den. Het vrijwilligersfeest vindt plaats van 18.30 tot 22.00 uur op Sportpark ’t Suyt, in de accommodatie van Voetbalvereniging Be Fair. Als blijk van waarde ring voor de inzet van alle vrijwilligers, assisteert het college van burgemeester en wethouders in de bediening en worden de vrijwilligers getrakteerd op live muziek en entertainment. Waddinxveen Geld inzamelen voor Alpe d’HuZes, een groots evene ment voor KWF Kankerbe strijding, dat is wat Myriam Duvalois wil. De Waddinx- veense houdt daarom op vrijdag 27 mei om 20.30 uur een benefietconcert in het Floragebouw in Boskoop. In juni doet ze samen met het team ‘Siemens Power’ mee aan dit fietsevenement en probeert ze minstens drie keer de Alpe d’Huez te bedwingen. “Maar ik wil meer doen in de strijd tegen kanker. Daarom heb ik een benefietconcert georgani seerd met geweldige arties ten.” Het zijn: ZaZi, Maud Fikse, Percussiegroep Circle Percussion en de swingende The Boston Tea Party cover band. De opbrengst van het concert gaat volledig naar de actie Alpe d’HuZes. Kaarten zijn te koop bij het Florage bouw in Boskoop, Café de Egelantier in Hazerswoude- Dorp, Jawi Sportcentrum in Alphen aan den Rijn en via myriam.duvalois@casema. nl. WaddmxvMn heeft de Commissie Boele Staal laten uitzoeken of de afspraken over de RijnGouweLijn, tussen gemeenten en Provincie, bin dend zijn,” aldus burgemeester Cremers. “Dit heeft de Provin cie gedaan, na de referendum uitslag over de RGL in Leiden.” Uit het rapport blijkt dat de af spraken bindend zijn. Cremers: “Maar nu wil de Provincie zelf die bindende overeenkomst ontbinden. Wij willen allereerst weten waarom zij dit onderzoek hebben laten uitvoeren. Dat is een heel interessante vraag en de eerste zet van onze kant.” als je moet overstappen op heel ander vervoer. Iedereen weet dat wachttijden en overstapmo- menten de kwaliteit vermindert. Het beperken van de Lightrail tot Leiden, vermindert ook de frequentie en heeft dus conse quenties voor de reistijden.” Los hiervan staat, volgens hem, het Collegebesluit om een co ordinator aan te stellen die zich bezig zal houden met de RGL. “We willen tijdelijk 24.500 euro vrij maken om ondersteuning te geven aan de realisatie van stati on Zuid.” De oplevering van dit station staat gepland in 2015. Waddinxveen Op het inkomensdeel in de Wet Werk en Bijstand wordt structureel 471.980 euro bezuinigd. Dit heeft het mi nisterie van Sociale Zaken bekend gemaakt. “Het is een reeds verwachte maatregel maar wel een zorgenpunt,” aldus burgemeester Cre mers. “Het is een fors bedrag waar we in de meerjarenra ming geen rekening hebben gehouden. In de le Burap komen we hier op terug.” Zodra de examens voorbij zijn, wordt een begin gemaakt met de sloop van het voormalige gebouw Noord van het Coenecoopcollege. De bedoeling is dat de sloop afgerond is voor aanvang van het volgende cursusjaar. Het gebouw was vanwege het achterstallig onderhoud niet meer te handhaven. FOTO RONALD STAM. steltenis las ik in de krant dat Ci tyLife haar deuren aan het eind van dit jaar zal moeten sluiten als het aan de gemeente Reeuw ijk-Bodegraven ligt. Dat het leeft onder de jeugd in de regio blijkt wel uit de vele steunbetuigingen die via Hyves al de lucht in zijn gegaan, de tel ler heeft inmiddels de 3000 gepasseerd. Allemaal jongeren die zich zorgen maken. Maar waar moet onze jeugd, de jeugd uit het Groene Hart, uit Waddinxveen en Boskoop, uit Zevenhuizen en Moerkapelle, uit Gouda en uit Reeuwijk dan naar toe? Discotheek La Ba- raque in Zevenhuizen is ook al dicht. Ik las dat het te maken zou hebben met de veiligheid. Maar Regio Stichting Rondvaarten houdt ook op Hemelvaartsdag en Tweede Pinksterdag rond vaarten langs de kwekerijen van Boskoop. In open boten en onder begeleiding van vakkundige gidsen wordt door het mooie kwekersge- bied van Boskoop gevaren, waarbij ook natuurgebieden worden aangedaan die niet bereikbaar zijn per auto of fiets. Aan deze boottochten kan men zowel individueel als per groep deelnemen. Vooraf reserveren bij de VW in Boskoop via tel. 0172-214644. De afvaar ten op Hemelvaartsdag, donderdag 2 juni, zijn om 11.00, 13.00 en 15.00 uur en op tweede pinksterdag om 13.00 uur. Op alle za terdagen zijn er rondvaarten om 13.30 uur. Groepen kun nen ook voor andere dagen reserveren, waarbij meerdere arrangementen en speciale tarieven mogelijk zijn. Voor meer informatie: www.uuuboskoop.nl “Het vorige provinciebestuur hoezo veiligheid? Is uitgaan in 2011 dan zoveel anders dan in 1995, 2000, 2005? Het zou de overlast zijn. Maar CityLife zit al jaren op de locatie waar het nu zit, en de overlast lijkt de laatste tijd juist af te nemen. Ik geef toe, de locatie is wat on gelukkig. De toegangswegen zijn smal en bij calamiteiten is de aanvoerweg voor de hulpverle ners tegelijkertijd de afvoerweg voor de bezoekers. Maar met een beetje creativiteit is daar best wat aan te doen. De eigenaar van CityLife is al langer tijd op zoek naar een ge schikte locatie voor zijn prach tige discotheek, maar dat is niet makkelijk. De grond is te duur of te ver weg van de plek waar Waddinxveen Zaterdag 28 mei opent Tweede Kamerlid Tamara Venrooy- van Ark (VVD) om 16.00 uur het KIKA (kinderen kankervrij) dart toernooi in het Gebouw van wijk- en speeltuinvereniging De Paddestoel. Vanaf 15.00 uur kunnen dartliefheb- bers zich inschrijven. Het inschrijfgeld is €7,50. In twee poules kan er gestreden worden om bekers en de eer maar het belangrijkste is na tuurlijk KIKA. Prijzengeld zal niet worden uitgereikt om zoveel mogelijk geld voor KIKA te kunnen inza melen. Het darttoernooi dat door twee leden van De Pad destoel wordt georganiseerd hopen op veel deelnemers en een hoge opbrengst. De Paddestoel is gevestigd aan de Lijsterbesstraat 18. Voor meer informatie kijkt men op: www.wsu-depaddestoel. nl

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 11