1 vreugdetranen Wijksubsidie onbesteed Kijkje achter de schermen jl CL fl 1 Kerkdiensten ‘We hebben veel geleerd’ Gemeente wil vuilcontainers chippen om illegaal afualstort tegen te gaan Wijkplatforms moeten leren hoe ze geld uit kunnen geven wflK Aldus Olieman - Zwarte (kousen) tijden Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 25 mei 2011 Weekblad voor Waddinxveen pagina 3 www.weekbladwaddinxveen.nl 1 ar r w 1 *1 Collecteren voor Wanawa Topartiesen op Horekade Live Vier leerlingen van het Wellantcollege en de Goudse Waarden hebben hun maatschap pelijke stages gelopen bij Gered Gereedschap in Waddinxveen. Zij hebben een certificaat gekregen. Lees er mee over op onze site. www.weekbladwaddinxveen.nl Waddinxveen is rijk aan geloofge meenschappen. Rond het week einde houden zij diensten. Wanneer precies, dat leest u op onze web site onder het tabblad diensten. Gratis praktijkexamen Waddinxveen Proefsleuven uitgesteld Beijerincklaan afgesloten Te voet naar begraafplaats Door Richard Avontuur Waddinxveen wijkteams het budget onvol doende benutten, wil Cremers daar de komende tijd aandacht aan besteden. “We zullen voor onnette woorden, waarvan de lijst alsmaar langer wordt. Op zondag kun je een kanon af schieten door Amsterdam zon der iemand te raken, want dan geldt ‘den zondagsrust’. We zit ten dan met z’n allen in de kerk of thuis achter het traporgel. Een dutje mag ook, zolang het maar geen ledigheid wordt. Wij kunnen er over mee praten in Waddinxveen. Wij hebben niet zomaar één zeteltje voor een SGP’er. Bij ons is ie zelfs wethouder. Weliswaar onder de schuilnaam PCW, maar wij weten wel beter... Vanuit het ge meentehuis bestiert hij met fer me hand het wederhorig kroost, zijn ambtenaren. Die beginnen al te sidderen als ze de uitlaat Waddinxveen Op vrijdag 17 en zaterdag 18 juni vindt voor de vijfde keer het evenement‘Horekade Live plaats. De organisatie heeft dit jaar gekozen voor een tweedaagse editie met een spectaculair program ma. Vrijdag vanaf 20.00 uur is iedereen van welkom op de Nesse voor een groot spektakel met DJ Willow en live optredens van Starkoo (de partyartiest van Neder land) en niemand minder dan Gio (bekend vanander andere de hit ‘Ik denk aan jouw’). Zatèrdag worden er vanaf 15.00 uur demon straties gegeven door onder andere sportcentrum Den Edel en is er ‘s avonds een live optreden van de Heine ken Music Band. Succes Mimpen heeft tij dens de braderie gratis praktijkexamens voor auto en motor verloot. De win naars uit Waddinxveen: Wietse Blacquiere, Menno Boogaard, Marlies Bresser, Carmen Venema, Annemiek van Luinen, Marieke Cam- meraat, Gerda Baggerman, Maaike Bolhuis, Celeste de Vries, Maikel van de Berg, Michel Klaasse, Wesley van Beek, Jos Mohle, Elmar Wit te, Nicole van der Leeden, Wilco Havenaar, Richard Schouten, Dick Berkhout en John Groenveld. De win naars uit Boskoop zijn: Patri cia Versloot, Mylene van der Velden en Ben Dorreman. De overige winnaars zijn: Vincent Grijze uit Reeuw- ijk, Hanneke Lindhout uit Moerkapelle en Sander Stil ting uit Zevenhuizen. Waddinxveen De aangekondigde proef sleuven bij de hefbrug zijn uitgesteld. Op donderdag 19 en vrijdag 20 mei zou er onder en naast de oprit van de hefbrug, aan de kant van Kerkweg-Oost, onderzoek gedaan worden naar arche ologische overblijfselen uit de 18e eeuw. Maar op donderdag 19 mei bleef het stil bij de hefbrug. Navraag leerde dat het arche ologisch bureau vorige week geen uitvoerder beschikbaar had voor het onderzoek. Wanneer de proefsleuven alsnog geboord worden, is nog niet bekend. Waddinxveen De Beijerincklaan (provin ciale weg N453) is van 25 mei 20.00 uur tot 26 mei 06.00 uur tussen de Zuide lijke Rondweg en de N456 Bredeweg afgesloten voor alle verkeer in verband met asfaltreparatiewerkzaamhe- den. Verkeer wordt via de Tweede Bloksweg omgeleid. Waddinxveen Op donderdag 26 mei wordt er asfalt aangebracht op de Alberdingk Thijmlaan vanaf de Jan Campertlaan tot en met het eerste gedeelte van het Wilgenlaantje. Tussen 07.00 en 16.00 uur is er zeer beperkte door gang voor het verkeer. Vanaf 16.00 uur zijn de Alberdingk Thijmlaan en het Wilgen laantje helemaal afgesloten voor al het verkeer. Begraaf plaats de Thijmhof is dan uitsluitend voor voetgangers via het voetpad bereikbaar. Vanaf vrijdag 07.00 uur is de Alberdingk Thijmlaan en het Wilgenlaantje weer open voor het verkeer. het budget dat de wijkplatforms nu krijgen, spelregels gaan ma ken.” Iets waar Waddinxveen, in te genstelling tot het teruggestorte We gaan zwarte (kousen) tijden tegemoet. Dat is me door alle berichtgeving rond de Eerste Kamerverkiezin gen wel duidelijk geworden. De coalitie die de oren laat hangen naar de SGP. Waar moet dat heen met ons land?! De fundamentalisten krijgen de overhand en voor je het weet lopen we allemaal ‘al den dag in het zwart’. De vrouw achter het aanrecht, met een dozijn kinderen aan haar rokken (vanzelfspre kend een rok!) en de man met zijn RD op de bank. Nee, niet voor de tv natuur lijk, da’s uit den boze. Op het bezit ervan, staat vanaf nu een fikse boete. Net als op Voor sommigen is het een eitje, anderen moeten flink aan de bak. Deze week worden de laatste eindexamens gehouden voor het middelbaar onderwijs. Zo ook op het Coenecoopcollege. Daarna kunnen de scholieren eindelijk genieten van hun welverdiende vakantie. Hard werken voor een extra zakcentje kan natuurlijk ook. FOTO: RONALD stam Eén van de financiële meevallers in Waddinxveen in 2010 was te danken aan niet-uitgegeven geld door de wijkplatforms. Een bedrag van 20.000 euro werd uitgetrokken voor de ontwik keling van buurtinitiatieven, maar het bleef onbesteed. Om te zorgen dat een bijdrage van 25.000 euro nu wel wordt benut, wordt de wijkplatforms geld van de wijkplatforms, on- voldoende geld mee verdiende was de vuilophaal. Een plan om in de toekomst te voorko men dat er te weinig geld wordt geïnd voor het ophalen van het vuilnis is volgens Wethouder Kees de Jong het chippen van de containers. Daardoor wordt voorkomen dat er illegaal afval wordt aangeboden waar de ge meente te weinig belasting voor int. “In andere gemeenten is na het chippen gebleken dat zo’n 10% van de aangeboden con tainers illegaal was”, motiveerde De Jong zijn overweging. Een aantal bedrijven op het Waddinxveense bedrijventer rein Coenecoop deed mee aan de regionale Open Bedrij vendag van de Kamer van Koophandel Rotterdam. Dat bood belangstellenden een unieke gelegenheid eens een kijkje te nemen achter de schermen. Leuk voor jong en oud. FOTO: RIEKELT BEZEMER volgens burgemeester Bert Cremers vanaf nu geleerd hoe ze het geld kunnen besteden. “Hoe kan het dat wij het hebben over leefbaarheid in de wijken, terwijl er in de buurthuizen geld overblijft omdat er geen initia tieven zijn”, vroeg PvdA-raads- lid Hans van Stel zich af. Burgemeester Cremers rea geerde met de opmerking dat er binnen de wijkteams wel genoeg plannen zijn, maar dat het aan de uitvoering ontbreekt. Om te voorkomen dat Wad dinxveen in de komende jaren opnieuw ‘winst’ maakt doordat Waddinxveen De Waddinxveense stich ting Wanawa, een non-pro fit organisatie die zich inzet voor vrouwen en kinderen in Kenia, zal ook dit jaar weer haar jaarlijkse collecteweek houden in Waddinxveen. De aankondigingen hiervan zijn al door heel Waddinx veen te zien. Helaas bleek de gemeente een fout gemaakt te hebben met de vergun ningen en per ongeluk twee organisaties een vergunning voor dezelfde week af te heb ben gegeven. Vandaar dat Wanawa heeft besloten de week te verplaatsen. Dus ko men de collectanten niet in de week van 29 mei tot 4 juni langs, maar ergens tussen 27 juni en 2 juli. Wanawa kan nog wel een aantal extra col lectanten gebruiken. Heeft een een paar uurtjes over, meld u zich aan via inger@ wanawa.nl. Voor meer informatie: WLUtu.Luanatua.nl van zijne edelachtbares Trike horen knallen in de verte. Gauw hijsen ze hun zwarte kousen nog even op terwijl de dames hun Matelootje nog ietsje rechter zetten. U vindt het allemaal nogal meevallen? Wellicht, maar hij zit er natuurlijk nog maar net. Ik spreek u over een jaartje nog wel, als de SGP plaatselijk én landelijk haar gesel over dit land gelegd heeft. Waddinxveens Be lang waarschuwde ons vorig jaar al voor de macht van de geestelijken van de PCW. En uit het verleden is gebleken dat die voorspellingen hout snijden. Denk aan zwarte woensdag!

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 3