Sport wordt niet ontzien mir Week krant .ni Klik&WinJ Lees de krant online Rekenkamer kijkt mee bij opstellen begroting om risico’s te vermijden Loungen langs De Gouwe Volg alle Klik Win-acties op Twitter Betere service ambulancezorg 175 huizen in plan Alblas Kerkdienst op de radio Overbruggen - Dorpshuis in Waddinxveen? Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 1 juni 2011 Weekblad voor Waddinxveen pagina 11 Klik en win www.weekbladwaddinxveen.nl www.twitter.com/klik_en_win U wil dat artikel nog eens lezen of die foto opnieuw bekijken. Maar dan blijkt de krant al met het oud papier weggegooid. Geen nood wat onze krant staat ook op de website. Waddinxveen moet ‘spek op de ribben krijgen’ •■late —SS Waddinxveen Vervolg van voorpagina Een poging van de Wad- dinxveense oppositiepartijen om de bezuinigingen op de sportaccommodaties in Waddinxveen twee jaar uit te stellen is op niets uitgelopen. Richard Avontuur Waddinxveen te ontzien. Een amendement daartoe werd door de coalitie partijen weggestemd. Wel werd ingestemd met een VVD-voor- stel om de rekenkamer te ver zoeken voortaan mee te kijken bij het samenstellen van de be- groting, omdat Waddinxveen door de vele grote bouwprojec ten financiële risico’s loopt. Dat wethouder Kees de Jong weinig voelde voor een verzach ting van de aangekondigde be zuinigingen was al bekend. Dat Waddinxveen enkele miljoenen overhield aan het jaar 2010 werd door hem gezien als goed voor de toekomst. Waddinxveen moet, zo stelde De Jong, ‘spek op de ribben krijgen.’ Deson danks deed de oppositie een poging om de sport te ontzien. Omdat er nog altijd geen sport- nota ligt, op basis waarvan tarie ven voor de sportclubs kunnen worden vastgesteld, wensten de Waddinxveen 1-1-2 meldingen worden beter en sneller afgehan deld. Op 27 mei is de meld kamer ambulancezorg in Hollands Midden als eerste in ons land gestart met het Advanced Medical Priority Dispatch System (AMPDS) systeem. Alle 1-1-2-meldingen voor de ambulance worden door dit systeem op uniforme en systematische wijze beoor deeld. De centralist van de meldkamer stelt volgens een internationaal protocol vra gen en geeft instructies aan de melder. Hierdoor kan in korte tijd worden vastgesteld of er wel of geen noodzaak is voor acute ambulancezorg. De centralist bepaalt met de eerste drie korte vragen of er een aanwijzing is van een levensbedreigende situ atie, waarna hulpverleners direct worden ingezet en de melder levensreddende in structies krijgt. In andere ge vallen wordt er gedetailleerd doorgevraagd om helder te krijgen of er een ambulance nodig is en welke instructies er aan de melder moeten worden gegeven. En misschien hebben we al die activiteiten en locaties al in Waddinxveen, en is een dorpshuis overbodig. Maar misschien is het nog span nender die dorpshuisfunc ties ook te verbinden aan de plaats en functie van de bibli otheek nieuwe stijl. Herman Timmermans Fractievoorzitter PCW Waddinxveen Samen met de VVD en het CDA diende de PCW een amendement in waarin het aantal woningen wordt te ruggebracht naar 175. “Bij een verdere daling ligt een mogelijke schadeclaim op de loer”, aldus Van den Berg. Een door hem ingediende raadsbrede motie moest voorkomen dat er in de toe komst nog eens overeen komsten met ontwikkelaars worden gesloten waarbij de door de raad aangegeven ka ders worden genegeerd. Naast kritiek op de bouw plannen op de Alblas-loca- tie, ging de gemeenteraad ook in op de overlast die de bouwactiviteiten veroorza ken in de omringende Oost- polderwijk. De volledige gemeenteraad stond achter een motie waarbij de ont wikkelaar wordt verzocht het bouwverkeer waar mogelijk via de Gouwe te laten ver lopen. Daarnaast moet het vrachtverkeer richting de bouwlocatie stapvoets door de wijk rijden, om zo de kans op schade aan de woningen te verkleinen. Een andere aangenomen motie gaat in op de verkeersproblematiek na de oplevering van de wijk. Veel omwonenden zien in de nieuwbouwplannen een aantasting van de verkeers veiligheid. Bovendien zou het verkeer op de Molenring onmogelijke vormen aan nemen, zo werd geschetst. Een motie die eveneens raadsbreed werd gedragen, vraagt het college van b en w om uiterlijk zes maanden na de in gebruikname van de eerste woningen van Al blas met omwonenden in ge sprek te gaan over eventuele verkeersmaatregelen -in de wijk. Moet er een dorpshuis ko men in Waddinxveen? Die vraag wordt af en toe ge steld. Een bestuurslid van Stichting VONK, de heer Kraaijestein, kwam niet voor het eerst met het voorstel om na te denken over de wense lijkheid van een dorpshuis. Hij verwees daarbij naar dorpshuizen in Zevenhui zen (Swanla) en Boskoop (Flora). Dat zijn accom modaties die mogelijkheden bieden voor allerlei activitei ten en voor alle lagen van de bevolking. Laat ik beginnen om te zeg gen dat een dorpshuis een mooie .voorziening kan zijn. Maar het is ook goed ons te Waddinxveen Op Hemelvaartsdag (2 juni) vindt de eerste editie plaats van ‘Gouwe Lounge’. Een nieuw gezellig evenement voor alle Waddinxveners, die van genieten houden. Het lounge-evenement wordt ge organiseerd door alle restau rants en cafés aan de Nesse. Een deejay draait zomerse en rustige loungemuziek. Bezoekers zullen het gevoel hebben aan het strand te zit ten, maar dan met een heer lijke briesje vanaf De Gou we. De restaurants hebben aantrekkelijke aanbiedingen. Zo kunnen bezoekers bij res taurant Thuis genieten van het arrangement bubbels bites. herinneren dat dorpshuizen niet alleen succesverhalen opleve ren. De gemeente draait nogal eens op voor het bestrijden van overlast en moet ook vaak finan cieel bijspringen. Veel dorps huizen kunnen alleen bestaan met subsidie van de gemeente. In Boskoop moet het dorpshuis b.v. worden ondersteund met casino-activiteiten om het ver lies te beperken. Geen situaties waarbij de PCW warme en in stemmende gevoelens krijgt. Bij het begrip dorpshuis wil ik een onderscheid maken tussen de activiteiten en de locatie. Welke activiteiten zouden in een dorpshuis moeten plaats vinden? Een gedegen inventa risatie (o.a. muziek, museum, drie oppositiepartijen een uitstel van de bezuiniging. Sportwet houder Dorenda Gerts raadde het voorstel af. Bredere steun was er voor het VVD-voorstel om de rekenka mer te vragen om mee te kijken naar de opgestelde begrotingen. “Doordat de projecten risico’s met zich meebrengen, moet de gemeente zich op risicomanage ment richten”, stelde Raymond Boer, die de motie over de re kenkamer indiende. Het risico bestaat uit de grondprijzen, die erg onzeker zijn. Alleen het CDA was tegen het voorstel. j schien ook een fonds van “vrien den voor het dorpshuis” komen, gevoed door inwoners en be drijfsleven. De beste garantie voor een succesvol dorpshuis. Maar de sport-accommodaties worden toch gesubsidieerd, waarom dan niet voor cul tuur? Voor wat de gemeente wel subsidieert zal de koers voor de toekomst eerder zijn om (accommodatie) subsidies sterk te verminderen dan om nieuwe verplichtingen aan te gaan. Dat zelfde geldt in nog sterkere mate voor de exploitatie, daarvoor zijn gebruikers zelf verantwoor delijk. Een dorpshuis (activiteiten en een podium), vanuit privaat ini tiatief, kan een aanvulling zijn. Waddinxveen De Hervormde Gemeente verzorgt zondag 5 juni het kerkenprogramma voor de RTW. Deze uitzending be gint om 9.00 uur met het kinderprogramma. Om 9.30 uur wordt overgeschakeld naar de Hoeksteen, voor de rechtstreekse uitzending van de kerkdienst. Voorganger in deze dienst is ds. A.W. van der Plas uit Waddinxveen. Na de kerkdienst, omstreeks 10.50 uur, kunt u luisteren naar de favoriete muziek van Elise Neven. Om 11.30 begint de serie ‘Mensen heb ben hun verhaal’. Ds. C.D. Zonnenberg vertelt dan zijn verhaal. RTW radio is te vinden op FM 103.4 (kabel) en FM 105.8 (ether) Uitzending gemist? U kunt de uitzendingen beluisteren via: www.screencast.com/ users/RTWKERKEN cultuur) is een voorwaarde. Dat zal iedereen onderschrijven. Vervolgens moet worden nage gaan of die activiteiten al niet ergens in een gebouw in Wad dinxveen (kunnen) plaatsvin den. Het getuigt namelijk niet van goed rentmeesterschap om activiteiten ergens weg te halen of bestaande voorzieningen niet te benutten. Maar stel dat er activiteiten zijn die geen plek kunnen vinden en het is zeer wenselijk dat ze toch in Waddinxveen plaatsvinden dan is het volgens mij aan het particulier initiatief om daar aan invulling te geven. En dat op basis van een gedegen on dernemingsplan voor de langere termijn. En daarbij kan er mis- PvdA, D66 en Weerbaar Wad dinxveen stelden dat van het financiële overschot van 3.3 miljoen euro over 2010 best 140 duizend euro kon worden I afgehaald om de sport voorlopig A. A?'V i

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 11