‘Het zwembad gaat heel mooi worden’ Zwembad kent een lange geschiedenis z T I Waterpolo ‘Kunnen we ook eens de onderkant schoon maken’ Zwemmers hebben het Sterrenplan- seizoen afgesloten met een toets Nieuw tarief en ABC-plan Altijd actueel: de weekkrant.nl Z&PC De Gouwe www.weekbladwaddinxveen.nl I www.weekbladwaddinxveen.nl Het Heren Jeugd team onder de 19 jaar van Zwem- Waterpoloclub De Gouwe heeft zich geplaatst voor de voorronde (laatste 12) voor het Ne derlands Kampioenschap waterpolo Open dag op 25 juni Het zwembad houdt de komende periode regel matig open dagen. De eerste is op zaterdag 25 juni van 09.00 tot 12.00 uur. “Iedereen kan een kijkje komen nemen. Er wordt ook uitleg gegeven.” Zwembad Nieuws De sloopwerkzaamheden verlopen heel snel. FOTO CARINA BERGMAN Zwem-ABC Na de zomerstop wordt gestart met een nieuw ABC-plan. Dit betekent dat er wat extra eisen aan het bestaande diploma worden toegevoegd. In andere ba den in de regio wordt hier al mee gewerkt. De zwemon derwijzers zullen binnen kort in Bodegraven mee kijken bij de lessen en het afzwemmen. Het nieuwe ABC wordt ook ingevoerd bij de reeds bestaande zwemlesgroepjes. Wie hier bezwaar tegen heeft kan zich telefonische melden. Dan kan er indien gewenst een apart overgangsgroepje gevormd worden. Waddinxveen Het huidige zwembad werd op 1 november 1990 geopend door wethouder Paul van Schie. Cock Rehorst: “Hij was de drijvende kracht achter het zwembad. Ik heb het genoegen gehad om vijftien jaar met hem te hebben samen gewerkt.” Maar het Waddinxveense zwembad kent een veel langere geschiedenis. In 1927 werd bij de Kanaaldijk het eerste zwembad geopend. Aan de kantoormuur van Rehorst hangt een bouwtekening van Stuurman. “Het was in die tijd een super de luxe zwem bad.” In 1969 werden twee vijftigmeterbaden geopend op de Sniep. Met daarbij enorme ligweides waar tegenwoordig de voetbal- en korfbalvereni gingen gevestigd zijn. “In die tijd was voor veel mensen het zwembad hun vakantie. Ze bleven de hele dag, compleet Sinds zondagavond zijn de beide baden in zwembad De Sniep droog gevallen. De grootscheepse renovatie, die drie maanden moet duren, is begonnen. “Het is nu al onherkenbaar veranderd,” stelt zwembadbeheerder Cock Rehorst vast. Door Carina Bergman Waddinxveen Discussies Jarenlang is er discussie geweest over de toekomst van het zwembad. Diverse plannen en voorstellen passeerden de revue. Ook onder de bevolking leefde dit heel sterk. “Het meest hilarisch vond ik de actie van de poloclub die in de winter bij de kanaaldijk het water in ging,” lacht Rehorst. Uiteindelijk werd besloten tot behoud en renovatie van het zwembad voor het maximale bedrag van 750.000 euro. In december 2009 lagen er vijf varianten op tafel, waarbij het Het personeel nam zondagavond in stijl afscheid van het ‘oude’ zwembad. Op de pilaar de namen van alle medewerkers. FOTO PR. we een paar weken geleden ook al begonnen.” Sinds vrijdag is het zwembad echt gesloten. Dit was voor veel vaste klanten nog lang niet makkelijk. “Sommige groepen, zoals het vijftigplus zwemmen en de vroege vogels, bestaan al zolang, die gaan elkaar echt missen. Er zijn al emailadres sen uitgewisseld.” Vanaf nu kan gewerkt worden aan de binnenkant. “We hebben in het weekend met z’n allen hard gewerkt om de inventaris er uit te halen en de baden leeg te laten lopen.” De komende twee weken staan in het teken van sloop. En dat gaat heel hard, maandagmid dag lagen de plafonds in de kleedruimtes er al uit. In het lege recreatiebad staat een stei ger. En onder de beweegbare vloer van het wedstrijdbad Rehorst ziet uit naar het uitein delijke resultaat. In zijn kan toor zijn overal aanwijzingen te vinden van hoe het zal worden: impressietekeningen, nieuwe huisstijl, kleurige tegeltjes. “Het gaat heel mooi worden. Het was ook wel heel hard nodig. Het huidige zwembad is twintig jaar oud, ook het technische gedeelte.” De onze kerheid over de toekomst van het zwembad speelde ook een rol. “De laatste vier, vijf jaar was het allemaal heel onzeker, wat gaan we doen? Er was op een bepaald moment zelfs sprake van stoppen. Dus dan doe je geen grote investeringen meer. Hierdoor traden er wel eens storingen en lekkage op, waardoor we niet open konden gaan.” Sinds vorig jaar februari de kogel door de kerk ging en het renovatieplan definitief werd, werd direct een start gemaakt met de voorbereidingen. De bestekken, de aanbestedingen, alles werd in werking gezet. Veel is dan ook al gebeurd. “We zijn als personeel al druk bezig geweest met het schilde ren van de buitenkant. En met de vervanging van het dak zijn College neigde naar variant vier, omdat dit binnen het ge stelde budget viel. Hierbij zou alleen het wedstrijdbad behou den blijven. De Raad toonde zich hiermee niet gelukkig en was dan ook verheugd over een mogelijke zesde variant, inge diend door de beheerscom missie. Zij rekenden voor dat het wel mogelijk was om beide baden te behouden en toch binnen het budget te blijven. Pijler onder dit plan was dat zoveel mogelijk werkzaam heden door eigen personeel uitgevoerd worden. “Maandag worden hier 23 paar werk schoenen afgeleverd voor het personeel, anders mogen ze de werkvloer niet op,” lacht Cock. “Iedereen is er heel enthou siast over. Het idee dat je zelf onderdeel bent geweest van deze renovatie en daaraan je steentje hebt bijgedragen is iets om trots op te zijn!” Waddinxveen Na de heropening zul len de tarieven stijgen. Rehorst: “Daarop is alles afgestemd.” Wat de nieuwe prijzen worden, is nog niet bekend. “Dat moeten we nog berekenen maar ik weet zeker dat de mensen er enorm veel voor terug krijgen. Het zwembad blijft bestaan, voor de komende achttien jaar.” De renovatie zal ook een bezuiniging opleveren. “Het gebouw was heel slecht geïsoleerd. Met de nieuwe apparatuur hopen we veel te besparen op het energiegebruik.” Daarnaast wordt er door het zwembadbestuur naarstig gezocht naar sponsors. Meer huurders voor het zwembad blijkt geen optie te zijn. “Ik zit nu al helemaal vol. Met name de reddingsbrigade en ‘De Gouwe’ pakken veel uren.” wordt door de zwembadme- dewerkers stevig gewerkt. “Kunnen we eindelijk ook eens de onderkant schoon maken.” Rehorst: “Technisch gezien wordt alles vervangen, de luchtbehandeling, de waterzui vering. Bouwkundig verandert er aan de baden zelf niets. Verder worden de plafonds en het tegelwerk vervangen. We krijgen totaal andere kleurstel lingen. Als je straks binnen stapt krijg je een heel andere uitstraling. Dat leeft ook heel erg bij het personeel.” De verbouwing is ook op de website te volgen: www.gouwébadde- sniep.nl met windschermen. We had den toen topdagen met wel zevenduizend bezoekers op een dag!” In 1973 werd het overdekte zwembad geopend door Prins Bernhard. Kort daarna kwam Rehorst in het zwembad werken als zwemon derwijzer.

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 13