Naar ‘t Ouwe Dorp I I I1 GEHELE DAMES ZOMERCOLLECTIE 8 I Geef uw mening Hemelvaartsconcours met 500 paarden en pony’s =e o w m e n s w e a r claudia strater Niet zwemmen in de Gouwe Wordt het hoge druk of krijgen we een depressie? Piet weet het MCGREGOIF - r-p Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 1 juni 2011 Weekblad voor Waddinxveen pagina 23 Piet Paulusma www.weekbladwaddinxveen.nl ft Van der Kam Womenswear Markt 12-14 2801 JH Gouda 0182 - 67 93 94 GAIX11" GERRY WEBER CAMBIO www.deweekkrant.nl De krant en onze website staan vol interessante artikelen. Wilt u uw mening delen over het onderwerp van een artikel of weet u er meer van. Plaats dan een reactie op onze site. FOTO: RONALD STAM 20 TOT 50% KORTING im SINCE 1865 Uiteten met het gezin of met een groep vrienden. Dan ga je naar ‘t Ouwe Dorp. Het eethuis aan de Dorpstraat 17 heeft een opknapbeurt gekregen en is nu groter en nog gezelliger geworden. Ingrid Halbmeijer Waddinxveen Ouwe Dorp heeft geen aparte lunch- en dinerkaart. “Als je tussen de middag een complete maaltijd wil of ‘s avonds trek hebt in een uitsmijter, dan kan je dat gewoon bestellen.” Op de kaart staan belegde broodjes, uitsmijters, omeletten, vlees- en visgerechten, kindermenu’s, ijsdesserts en milkshakes. Spe cialiteit van het huis is ‘t pan netje, een gerecht van biefstuk, varkenshaas en spare ribs voor twee personen. Thuis genieten Waddinxveen De provincie Zuid-Holland treedt in het recreatieseizoen actief op tegen zwemmen in de Gouwe. De boete voor zwemmen in de Gouwe kan oplopen tot €100. Passeren- deschepen veroorzaken een verraderlijke onderstroom en wervelingen in het water en langs zijn oevers. Van wege de zuigende werking van de onderstroom kun nen levensgevaarlijke situ aties ontstaan voor zwem mers. Door de komst van de overslagterminal (het Alpherium) langs de Gouwe in Alphen aan den Rijn is er meer containerscheepvaart. De provincie Zuid-Holland is vaarwegbeheerder van de Gouwe. Daarmee is zij ver antwoordelijk voor de veilig heid op het water. Om die veiligheid ook in de nieuwe situatie te waarborgen, gaat de provincie in het recrea tieseizoen actief handhaven op zwemmen. Want officieel was het altijd al verboden om te zwemmen in de Gouwe. Er worden controles gehou den en zwemmers krijgen een boete. Ruiters uit de hele regio komen naar Waddinxveen. FOTO: PR Waddinxveen Aan de 45ste editie van het Hemelvaartsconcours doen donderdag 2 juni maar liefst 500 paarden en pony’s mee. Het wordt mogelijk gemaakt door de inzet van zo’n hon derd vrijwilligers. Het fes tijn vindt plaats van 8.00 tot 18.00 uur op manege Rei- gersburgh aan de Piasweg 35. De toegang is gratis en er is ruime parkeergelegen heid. De ruiters en hun paarden en Door het magazijn bij het eet huis te betrekken is er ruimte voor zo’n 50 gasten. Er heerst een gezellige huiselijke sfeer door het gebruik van hout en warme bruine tinten. Marcel van den Bosch is een culinaire duizendpoot. In zijn keuken van beperkte afmetingen bereidt hij in z’n eentje de heerlijkste ge rechten. Alle vlees- en visscho tels gaan vergezeld van verse gekookte groente, rauwkost, gebakken aardappelen of frites. “Ik vind dat de mensen snel het bestelde eten op tafel moeten hebben. Het moet vers bereid zijn en er uiteraard goed uitzien, want het oog wil ook wat”, weet Van den Bosch. En dat alles voor een schappelijke prijs, ‘t NEW YOtt 1921 Marcel van den Bosch en vaste kracht Angela de Bruin in ver nieuwde ‘t Oude Dorp. pony’s zijn afkomstig uit de hele regio en strijden op verschillen de niveaus om de prijzen. In de ochtend springen de pony’s en rijden de paarden dresseur; in de middag is dat omgedraaid. Het publiek kan dit alles gade slaan onder het genot van een drankje en een hapje. Naast stands met versnaperingen zijn er ook kramen met aan paar densport verwante artikelen. Meer informatie op: tuiuiu.reigersburgh.nl van dit alles kan ook; bestellin gen vanaf 22,50 euro worden gratis thuisbezorgd. Bedrijven en particulieren kunnen ook lunches, diners, salades en bit tergarnituur bestellen en laten bezorgen, ‘t Ouwe Dorp is open maandag t/m vrijdag van 11.00 tot 21.00 uur en zaterdag en zondag van 12.00 tot 20.00 uur. Telefoon: 0182-612497. ca/etaria-eethuistouiuedorp. nl

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 23