Voordelig genieten 99 Goed wonen in Kapelle I I Henk Spaan Landal GreenParks Daar werd wat groots verricht Houden we het droog of krijgen we een buitje? Piet weet het 3 woensdag 1 juni 2011 Weekblad voor Waddinxveen/Gouwe Koerier pagina 37 Altijd actueel: de weekkrant.nl Het weer Column i I Lezersactie I Illi .1111 Kapelle volgt Goes op als Gemeente van het Jaar Lastminute met scherpe prijs, zonder reserve- ringskosten Win een ProCamp voetbalkamp en word een betere speler! IGi -■ Cf&drtC Heerlijk Harz www.deweekkrant.nl ING 21'^ Ua Hotel Friedrich zoek boekcode 42569 PIET PAÜLU9MA COMIC door piet voordes FOTO PETER ELENBAAS Kapelle’s loco-burgemeester Jon Herselman. FOTO: IZAAK VERKESTE meenteraad en de wethouders. i 3 Vooral het wonen en de dienstverlening van de gemeente zijn er extreem goed. De inwoners van het Zeeuwse Kapelle beoor deelden hun gemeente zo goed dat met afstand de titel van Gemeente van het Jaar 2011 in de wacht gesleept is. Maandag 30 mei werd de prijs uitgereikt. Voor de derde editie van de verkiezing ‘Gemeente van het Jaar’ namen meer dan 36.500 Nederlanders de moeite om hun gemeente via internet te beoordelen. Met het onderzoek van Q&A Research Consul tancy werden alle 418 gemeen ten in Nederland kwalitatief beoordeeld. ga snel naar www.deweekkrant.nl/actie IN PE NAMIPPA6 TREKKEN PE BUIEN RICHTING» HET ZUIDEN Wat is er nou leuker dan die kleintjes te zien spetteren en spatteren met water? Op vrijwel alle parken van Landal GreenParks treft u dan ook een eigen zwembad aan. Bij Landal De Lommer- bergen (Reuver, Limburg) en Landal Het Vennenbos (Hapert, Noord-Brabant) doen ze daar nog een flinke schep bovenop. Hier staat uw kids één groot waterfestijn te wachten in bijna 80 procent vindt dat het contact met de buren voldoende is. OP NAAR HET ZUIPEN AU6 WE SNEL ZIJN KUNNEN WE NOS VAN PE ZON GENIETEN! - 8842 0,20 p. min.) O.v.v. code Wegener Weekkranten of kijk op www.landal.nl/we- gener In een door de Toppers gedomineerd muzikaal tijdsgewricht, steekt het werk van Diederik van Vleuten er mijlenver bo venuit. De manier waarop die Toppers met muziek en tekst omgaan doet nog het meeste denken aan de vrije expressie van een groepje bavianen dat ze een aantal tubes verf en een kwast hebben gegeven. Niet dat de liedjes de voorstelling van Van Vleuten ‘Daar werd wat groots verricht’ overheersen. Meer dan een bescheiden on dersteuning van het verhaal zijn ze niet. Het doet niets af aan hun indrukwekkende niveau. Deze theatervoorstelling is geno mineerd voor de beste van het jaar op cabaretgebied. Ongetwij feld zal Diederik de prijs krijgen, maar tot het cabaret mag je zijn sublieme voorstelling niet rekenen. Hij valt niet onder een genre, tenzij toneel een genre is. In Londen heb ik eens een voorstelling gezien van de overal in de wereld bekroonde toneelschrijver en regisseur David Hare: Via Dolorosa. Hare kwam het podium oplopen en vertelde anderhalf uur lang aan een ademloos luisterende zaal over zijn bezoek aan Jeruzalem en de bezette Palestijnse gebieden. Dat was het. Subtiele veranderingen in het licht waren de enige theatrale middelen. De rest was talent. Dit is wat Diederik van Vleuten ongeveer doet, met behulp een paar rekwisieten, in ‘Daar werd wat groots verricht’, zijn vertelling van het levensverhaal van oudoom Jan. Het gaat over de vergeten tijd in Nederlands Indië, toen kinderen als oudoom Jan en zijn broertje Sam nog naar Nederland werden gestuurd om er naar school te gaan. Dat kunnen we ons nu niet meer voorstellen, dat er mensen van het andere eind van de wereld komen om Nederlands onderwijs te genieten, zegt Van Vleuten. De grote kracht van de voorstelling is de compromisloosheid. Geen enkele concessie wordt gedaan aan door ‘jongeren’ ge stelde eisen van bondig- en vluchtigheid. Het optreden dat ik de vorige week donderdag zag werd vast gelegd door camera en microfoon. Het was voor een dvd. De televisie heeft voor deze grootse verrichting geen belangstelling. Het failliet van de publieke om roep is echt niet van financiële aard. Vooral de Vara zou zich diep moeten schamen. pharos dasr i! 'ui Wonen Bij het onderzoek werden tien belangrijke aspecten onderschei den. Volgens de Nederlandse burger zijn de categorieën ‘Vei ligheid’, ‘Wonen’ en ‘Schoon en Groen’ de drie belangrijkste. In het onderzoek konden de deel nemers echter ook hun mening geven over vragen in de cate gorieën ‘Verkeer en Vervoer’, ‘Jeugd en Welzijn’, ‘Werken en Ondernemen’, ‘Winkelen’, ‘Re creatie en Toerisme’, ‘Sfeer en Gezelligheid’ en ‘Dienstverle ning van de gemeente’. Opvallend is dat dit jaar Kapelle met kop en schouders boven de rest uitsteekt. In niet minder dan acht categorieën scoorde de Zeeuwse gemeente het best. Vooral bij ‘Wonen’ en ‘Dienst verlening Gemeente’ was de afstand ten opzichte van de an dere gemeenten opmerkelijk. Goede buur Uit het onderzoek is ook een aantal algemene conclusies te trekken. Zo vindt het overgrote deel van de Nederlanders een Provincie Naast een landelijke winnaar zijn er ook winnaars per provincie. In Groningen won Groningen, In Friesland Smallingerland, in Noord-Holland Amstelveen, in Drenthe Emmen, in Overijssel Zwolle, in Flevoland Almere, in Gelderland Apeldoorn, in Utrecht Amersfoort, in Zuid- Holland Oud-Beijerland (ook winnaar in de categorie ‘Sfeer en Gezelligheid’), in Noord- Brabant ‘s-Hertogenbosch, in Dimburg Maastricht en uiter aard in Zeeland Kapelle. Ka pelle won in bijna alle overige categorieën. Alleen bij ‘Recre atie en Toerisme’ eindigde Goes bovenaan. Informatie en reserveren Voor informatie, voorwaarden en reserveringen: Landal GreenParks tel 0900 Actievoorwaarden Deze aanbieding geldt: alleen voor nieuwe reserveringen ge maakt voor 1 juli 2011 en geldt niet in combinatie met andere acties, kortingen, spaarprogramma’s en voordeelcheques. Uit betaling in contanten of vergoeding anderszins is niet mogelijk. De beschikbaarheid van bungalows voor deze aanbieding kan per aankomstdatum verschillen en is beperkt. Prijswijzigingen, Druk- en zetfouten voorbehouden. 6x geheel verzorgd kamp euro per persoon het Subtropisch Waterparadijs: ravotten in het Kids Junglebad, gillen in de spannende Black- hole-glijbaan met sterrenhemel en signal-lights en spartelen langs de Lazy River. U heeft de hele dag geen kind aan ze. En ondertussen geniet u zelf lekker van de kruiden- en dompelba den, whirlpools, sauna en nog veel meer waterplezier. Kijk, dat is nou genieten... Gemeentebestuur Gevraagd naar de bekendheid met het gemeentebestuur blijkt dat ruim 81 procent de burge meester kent. Daarbij is Alme- re’s burgemeester Annemarie Jorritsma topscorer; bijna 100 procent van de inwoners van Almere geeft aan haar te ken nen. De burgemeester is over het algemeen niet alleen bekend maar ook redelijk geliefd. Ruim tweederde vindt dat de burge meester naar behoren presteert en 57 procent vindt de burge meester ook betrouwbaar. Overigens blijkt slechts 35 pro cent ook tevreden over de ge- J-dssaCe. More. Incjvcivfc goed contact met de buren erg belangrijk. Maar liefst 87 pro cent geeft beoordeelt het belang met een 7 of hoger. Over het geheel genomen is de Nederlander redelijk tevreden over zijn buren. Bijna 60 pro cent geeft aan zich geen betere buren te kunnen wensen, terwijl U7U7W.landal.nl/iuegener Inbegrepen 3x overnachting met ontbijtbuffet 3x driegangenmenu 1 welkomstdrankje 1x koffie met koek lx wandelkaart Friedrichsbrunn 1x entree Heimat museum 1x gebruik sauna Prijzen 31/05-20/12 99 Boek nu online op: pharosreizen.nl/weekkrant Speciaal voor lezers van dé Weekkrant heeft Landal GreenParks een uniek aan bod! Reserveer vóór 1 juli 2011 een bungalow op Landal De Lommerbergen en Landal Het Vennenbos tegen scherpe last minute prijzen en betaal geen reserveringskosten a 24,50. ZEG PIET,.. WIJ GAAN ALVAST...

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 37