Monumenten van mensen .11 o Klik Win! Hond of kat kwijt? Beste bridgers Op deze avond staan de ‘stille vrijwilligers’ centraal Cl000 tekent huurovereenkomst nieuw centrum 1 woensdag 1 juni 2011 Weekblad voor Waddinxveen pagina 3 Altijd actueel: de weekkrant.nl I Alzheimer Café in Anne Frank centrum Henk de Bas in bestuur DGN retail ‘Het is hier net zo zonnig als buiten’ Na zestig jaar uit de OVW Scholen vieren lustrum Na afloop van de einddrive van Bridgeclub Waddinxveen werden de clubkampioenen in het zonnetje gezet. Het zijn Helmi van der Helm en Robèrt van Leeuwen. Bin nenkort begint de zomercompetitie. www.weekbladwaddinxveen.nl Bent u uw huisdier kwijt? De Die ren Centrale Nederland registreert gratis vermiste en gevonden dieren uit Waddinxveen en omgeving. Een lijst staat op onze website. www.weekbladwaddinxveen.nl Centrumbouwer geselecteerd iaK'X. At Vervolg van voorpagina Gedrieën zijn zij, met scouts van e. Waddinxveen De Waddinxveense Fixet ondernemer Henk de Bas is gekozen in het STAK-be- stuur van DNG retail. Dit bestuur, bestaande uit vier ondernemers en een onaf hankelijk voorzitter, vormt met de directie de leiding van DNG retail. Dit is een dealer-owned organisatie, waarbij 463 ondernemers uit heel Nederland zijn aan gesloten. Winkelformules Fixet, Hubo en Maltimate zijn onderdeel van DNG- retail. De Bas is naast directeur van Fixet Waddinxveen, ook ei genaar van Hema filialen in Waddinxveen en Boskoop. Hij dankt zijn verkiezing in het bestuur aan zijn ruime bestuurlijke ervaring. Zo was hij was gemeenteraadslid en Waddinxveen In het Anne Frank centrum aan het Jan van Bijnenpad 1 is op 8 juni weer een Alz heimer Café. Het café is om 19.00 uur open. Het pro gramma begint om 19.30 uur en duurt tot omstreeks 21.00 uur. De toegang is gratis. Het onderwerp op deze avond is ‘het levensboek een middel voor een gesprek’. Een medewerker van de dagverzorging vertelt haar ervaringen. De avond is be doeld voor alle mensen met een vorm van dementie, hun partners en familieleden. Er is gelegenheid om te praten met elkaar en met deskundi gen over hun ervaringen en problemen met deze ziekte. Van de Stichting Alzheimer Nederland zijn er voorlich- tingsboeken en brochures aanwezig. Restaurant ‘de Heeren Hoogwerf? aan de Burgemeester Colijnstraat la in Boskoop heeft een speciale actie voor le zers van het Weekblad voor Waddinxveen. Het restaurant geeft vier keer een dinerbon van 25 euro weg. Winnen? Ga dan naar www.weekbladwaddinxveen.nl, beantwoord de vraag en maak kans op een dinerbon! FOTO: PR Richard Avontuur Waddinxveen St. Victor, verantwoordelijk voor de bediening op de Vrijwilligers- avond van de Stichting Vrijwil ligerswerk Waddinxveen. Geen driedelig pak en stapels papier of werkbezoek voor burgemees ter Cremers en de wethouders Gerts, De Jong en Kroes, maar dienbladen met soep en drank jes. “Al is er natuurlijk wel een overeenkomst”, stelt wethouder Kroes, terwijl hij zijn dienblad in zijn linkerhand laat rusten. “In beide gevallen ben je dienst baar aan de samenleving. Maar dit is wel een grandioze avond voor een groep mensen waar de werden voorgedragen om een uitnodiging voor deze avond te ontvangen. “Het is hier net zo zonnig als buiten”, wees Willem de Boer, voorzitter van de vrij- C1000, nu nog gevestigd in win kelcentrum De Passage, huurt een unit aan de spoorzijde van het nieuwe winkelcentrum. Blij met C1000 Foppe Kooistra, CEO van ASR Vastgoed Ontwikkeling, is blij met de komst van de super marktketen naar het centrum plan: “Van de komst van de C1000 gaat een krachtig signaal uit. Nu de bouwvergunning en het bestemmingsplan onher roepelijk- zijn en partijen als C1000 hun vertrouwen in het plan uitspreken, komt de rea lisatie van het nieuwe centrum snel dichterbij. De komende tijd verwachten we nog meer huur contracten te sluiten en krijgt C1000 en ASR Vastgoed Ontwikkeling hebben over eenstemming bereikt over de verhuur van een full-service supermarkt in het nieuwe centrum van Waddinxveen. C1000 huurt 2.000 vierkante meter in het door ASR Vast goed Ontwikkeling ontwik kelde en nieuw te bouwen centrumplan. Al eerder kozen onder meer C&A en Pearle voor de komst naar het nieuwe centrum. Doelstelling van ASR Vastgoed Ontwikke ling is om nog dit jaar met de bouw te starten. Opleve ring van het nieuwe centrum van Waddinxveen is gepland medio 2013. Waddinxveen Afgelopen maandag 30 mei opende burgemeester Cre mers het lustrumfeest van de Koningin Beatrixschool en de Kardinaal Alfrink- school. Na het openings woord van de burgemeester zongen 530 kinderen samen het feestlied Daarna voerden ze onder leiding van ‘natuur lijk ritme’ uit Woerden een trommelshow op. Tijdens de show werd de tekst ‘KA 25 jaar KB’ zichtbaar en gingen van elke groep ballonnen de lucht in. De ballon die het verste komt levert de groep een leuke prijs op. Ook de besturen van beide scho len kwamen de jubilerende scholen feliciteren. Wet houder Gerts overhandigde namens het wijkplatform Zuidplas een cadeau. Drie dagen lang vierden beide scholen feest. Waddinxveen ASR heeft een bouwbedrijf voor het nieuwe centrum ge selecteerd, waarvan de naam binnen twee weken bekend gemaakt zal worden. Dit meldt OVW-voorzitter Henk de Bas na een gesprek met ASR, vorige week woens dag. Henk de Bas: “Als OVW-be- stuur hebben we een gesprek gehad met projectontwikke laar ASR in Utrecht over het nieuwe centrum. Zé konden ons nog geen datum geven over de start van de bouw. Maar er zijn wel vorderin gen gemaakt. De onderhan- delingen met Hema, C&A en Albert Heijn zijn in een beslissende fase. Ik heb een heel goed gevoel aan het gesprek overgehouden en ben ervan overtuigd, dat de bouw daadwerkelijk nog dit jaar begint.” willigersstichting, op de sfeer die heerste in de kantine van voetbalvereniging Be Fair. De Boer vertelt dat op deze avond de ‘stille vrijwilligers’ vooral centraal staan. „Mensen die het eigenlijk vanzelfsprekend vin den wat ze doen, die daarvoor eigenlijk geen aandacht willen. Die mensen kunnen hier, in de anonimiteit, genieten van de waardering voor hun werk.” Want, zo wilde De Boer maar zeggen en werd ook tijdens een sketch van meneer Van Geel benadrukt: “Vrijwilligers zijn monumenten van mensen.” “Bediening, bediening.” Ter wijl de wethouders Kees de Jong en Cees Kroes een tafel wegsjouwen, wil burgemees ter Bert Cremers er langs met een glas wijn op zijn dienblad. Op de achtergrond klinkt een constant geroe zemoes van ruim honderd vrijwilligers, die genieten van hun vrijwilligersavond. Waddinxveen Henk de Bas, voorzitter van de OVW, betreurt de stap van de vijf leden. “Zoiets doet nooit goed. Ik zal hier dinsdagavond tijdens de OVW-vergadering ook een verklaring over afleggen voor alle leden.” “Wij hebben als bestuur altijd gezegd: wij willen jul lie helpen bij de onderhan- delingen met gemeente en projectontwikkelaar. Dat hebben we altijd in alle op rechtheid en eerlijkheid ge daan. Maar als het om de financiën gaat, trekken wij ons terug. Daar kunnen wij geen oordeel over vellen.” De OVW-leden die opge zegd hebben, waren al lange tijd lid. “Na zestig jaar heb ik mijn lidmaatschap opge zegd,” verklaart Jacob Vis. maatschappij niet zonder kan.” De waardering kwam overdui delijk aan bij de gelukkigen, die door andere vrijwilligers is voorzitter van de onderne mersvereniging. de winkelplattegrond van het nieuwe centrum defini tief vorm.” Het nieuwe centrumplan van Waddinxveen bestaat in totaal uit meer dan 21.000 vierkante meter retail. Naast de winkels wordt ook de nieuwe bibliotheek in het centrumplan gevestigd. Het plan bevat daarbij zo’n 300 woningen, waarvan een belangrijk deel al is afgezet aan Woonpartners Midden- Holland. Het centrum is een geza menlijk ontwerp van Soe- tersvanEldonk, 01-10 Archi tecten, RPHS architecten, Dittmar+Bochmann en Copijn en CH&partners. i4 - Ji

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 3