Gemeente Nieuws Geluidsoverlast werkzaamhe den Piasrode Op de locatie Piasrode vinden werkzaamheden plaats die ge- week Milieuzaken Bouwen en wonen Zwemmen in Gouwe verboden APV vergunningen Bezwaar Nieuwe Inspraak con ceptverorde ning voorzienin gen Wmo woensdag 1 juni 2011 Weekblad voor Waddinxveen pagina 7 Altijd actueel: de weekkrant.nl Rubriek I Gemeentenieuws uit Waddinxveen AANVRAAG OMGEVINGS- VERGUNNING (REGULIERE PROCEDURE) VERLEENDE OMGEVINGS- VERGUNNINGEN WAT VINDEN ZIJ ERVAN? Woonpartners Midden-Hol- land, adjunct-directeur W. van den ADVIES EN INSPRAAK In het proces naar vaststelling door de gemeenteraad is de Wmo-raad Waddinxveen ge vraagd om advies over de nieu we verordening uit te brengen. Voordat de verordening aan de gemeenteraad wordt aangebo den, wordt ook aan u inspraak mogelijkheid geboden. MELDING 8.40 WM CONTACT VERGUNNINGENLOKET Hebt u een vraag over een ver gunning, dan kunt u alleen op werkdagen tussen 8:30 en 12:30 uur contact opnemen met het Vergunningenloket. DIGITAAL INDIENEN BE ROEP- EN VERZOEKSCHRIFT U kunt uw beroep- en verzoek schrift ook digitaal indienen bij de genoemde rechtbank via http: loket.rechtspraak.nl be stuursrecht. Daarvoor moet u wel beschikken over DigiD als uw elektronische handtekening. Op de genoemde website treft u VEILIGHEIDSBELEID WADDINXVEEN VERORDENING VOORZIENINGEN WMO WADDINXVEEN 2011 MEER INFORMATIE? WILT U REAGEREN? de precieze voorwaarden aan. De Wet maatschappelijke on dersteuning (Wmo) zorgt er voor dat iedereen kan meedoen aan de maatschappij en zelfstan dig kan blijven wonen. Het gaat bijvoorbeeld om men sen met beperkingen door ou derdom ofhandicap, een chro nisch psychisch probleem, maar ook om vrijwilligers en man telzorgen. Als meedoen of zelf standig wonen niet lukt zonder hulp, kan iemand de gemeente vragen om ondersteuning, zo als thuiszorg of een rolstoel. Ge meenten voeren de Wmo uit en iedere gemeente legt andere ac centen. richtingen milieubeheer Dönerpaleis, (nabij) Passage 208, het oprichten van een ver kooppunt van pizza’s en döner. Tegen een melding op grond van artikel 8.40 van de Wet mi lieubeheer kunt u geen bezwaar indienen ofberoep instellen. De stukken liggen niet ter inzage. als klanten. De fysieke kwaliteit van de openbare ruimte krijgt veel aandacht. Door het uitbreiden van het Keurmerk Veilig Ondernemen krijgen zaken als onderhoud en uitstraling van winkelgebieden en veiligheid in de winkels ook de aandacht. Naast deze drie prioriteiten ra ken ook de andere zes aan dachtspunten niet uit beeld. Deze worden op een ande re plek in het beleidsplan ver der uitgewerkt. Het gaat daarbij om de volgende thema’s: sociale kwaliteit, subjectieve veiligheid, veilig uitgaan, veilige bedrij venterreinen, objectieve veilig heid en individuele probleem jongeren. rijk. Zo hebben wij in het kader van inbraakpreventie onze huurders gestimuleerd om hun woning aan te laten passen aan de eisen van het Politiekeur merk Veilig Wonen. Dat heeft in Waddinxveen het aantal in braken al behoorlijk vermin derd. Verder hebben wij de zorg voor de sociale en fysieke veilig heid binnen ons eigen woning- bezit. Bij een portiekconflict bij voorbeeld, gaan we een gesprek aan met de desbetreffende huur ders. Daarbuiten overleggen wij ook met andere partners, zoals de politie of welzijnswerk. Dat de gemeente de overkoepelende regierol pakt, vind ik hierin van zelfsprekend Wijkplatform Zuid Oost, vice-voorzitter H. Slootjens: "De vastgestelde prioriteiten zijn naar mijn idee een goe de keuze, omdat grotendeels alle veiligheidsknelpunten die in onze samenleving aanwezig zijn er in zijn verweven. Ik hoop dat door de genoemde priori- kapel op het voordak- vlak (18-05-2011); 20110086 Kromme Esse 2, het kappen van een boom (18-05-2011). Tegen bovenstaande besluiten kunt u bezwaar aantekenen én digitaal een beroep- en verzoek schrift indienen. De heer Leurdijk, standplaats vergunning voor de verkoop van fruit aan de Groensvoorde op de dinsdagen geldig van 24 mei t/m 31 december 2011. De volgende aanvragen om een omgevingsvergunning zijn ont vangen op de tussen haakjes vermelde datum: 20110091 Koningin Wilhel- minaplein 43, het ge deeltelijk vernieuwen van de gevels (17-05- 2011); 20110092 Prinses Beatrixlaan 31, het plaatsen van een dakkapel op het voordakvlak (17-05- 2011); 20110093 Brugweg 145, het ver vangen van een hou ten vloer voor een ge ïsoleerde betonvloer en het maken van een muurdoorbraak (18- 05-2011); 20110094 Burgemeester Trooststraat 64, het plaatsen van een dak- opbouw (20-05-2011); 20110095 Exportweg20, het oprichten van een op slagloods (22-05-2011). De volgende omgevingsvergun- ningen zijn verzonden op de tussen haakjes vermelde datum: 20110070 Handelsweg 15, het gedeeltelijk verande ren van een bedrijfsge bouw (18-05-2011); 20110072 Peuleyen 78, het plaatsen van een dak- Berge: "Als het gaat om veilig heid in brede zin, is onze rol be scheiden, maar niet onbelang- De Verordening voorzieningen Wmo Waddinxveen 2011, de bij lagen I en II en de toelichting op de verordening liggen van 25 mei tot 7 juli 2011 ter inzage bij de Publieksbalie en kunt u vin den op www.waddinxveen.nl. Het advies van de Wmo-raad is ter kennisname bijgevoegd. Alle reacties en adviezen worden gebundeld in een eindverslag. Over de verordening met bijla gen, de binnengekomen reacties en het advies van de Wmo-raad wordt vervolgens een besluit ge nomen door het college en de gemeenteraad. Naar verwach ting wordt de verordening op 28 september 2011 door de ge meenteraad vastgesteld. De ver ordening treedt dan op 1 okto ber 2011 in werking. Voor grote groepen gelijksoor tige bedrijven gelden algemene regels die zijn vastgelegd in de Algemene Maatregelen van Be stuur. Een milieuvergunning is dan niet nodig. Het bedrijf kan volstaan met een melding van de activiteiten. Besluit algemene regels voor in- Als u (uitgebreid) wilt praten over een vergunning of een aan vraag wilt inzien, dan kunt u al leen terecht als u daarvoor een afspraak heeft gemaakt met één van de medewerkers van het Vergunningenloket. U hoeft dan niet te wachten en de mede werkers kunnen zich voorberei den op uw bezoek. Voor vragen of het maken van een afspraak kunt u bellen met tel. 624 500. Wanneer u vindt dat uw direc te belangenworden geschaad door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleen de vergunning/ beschikking, kunt u binnen zes weken na de verzenddatum van de beschik king een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij het college van B W (tenzij in de publica tie een andere procedure is ver meld). Met het indienen van een bezwaarschrift wordt de aan vang van de activiteiten niet te gengehouden. Om dat te voor komen kunt u een verzoek om een voorlopige voorziening in dienen bij de Rechtbank 's-Gra- venhage, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. De rechter be ziet dan of met de activiteit mag worden begonnen. Aan het in dienen van zo’n verzoek zijn kosten verbonden. De gemeente werkt aan een nieuw integraal veiligheids beleid voor de periode 2012- 2015. Het doel van dit beleid is een veilige woon- en leef omgeving voor iedereen in Waddinxveen. De term 'integraal’ bete kent dat de gemeente wil sa menwerken met bewoners, ondernemers en partners. Daarnaast wil de gemeen te samenhang en verbinding realiseren tussen de verschil lende beleidsterreinen die van invloed zijn op de woon- en leefomgeving. Om dat te bereiken zijn vanaf het be gin bewoners, ondernemers en partners betrokken bij de ontwikkeling van het be leid. Zij hebben een belang rijke bijdrage geleverd aan de veiligheidsanalyse. Op basis van die bijdrage zijn uit ne gen aandachtspunten drie prioriteiten benoemd voor de komende vier jaar. Dit zijn de thema’s: fysieke kwaliteit, over lastgevende jeugd en veilige winkelgebieden. Fysieke kwaliteit gaat over in richting, beheer en onderhoud van de openbare ruimte en hoe dat van invloed is op het gevoel van veiligheid voor mensen. Zaken die hierbij de aandacht krijgen zijn onder andere de verloedering van panden, par keeroverlast, graffiti, straatver lichting, afval op straat en over tollig groen. Bij overlastgevende jeugd gaat het om overlast die door jonge ren wordt veroorzaakt, zoals af val, baldadigheid, geluid, ver nielingen en intimidatie. Ook de oorzaken van deze overlast, zoals gebrek aan voorzieningen, begrip en tolerantie van buurt bewoners en toekomstperspec tief voor de jeugd, krijgen aan dacht. Bij veilige winkelgebieden gaat over de veiligheid van winkel gebieden, zowel voor winkeliers teiten een betere samenleving tot stand kan worden gebracht. De manier waarop het integraal veiligheidbeleid vorm gegeven wordt, is een manier die mij wel aanspreekt en wel om de vol gende reden: de signalen uit de samenleving zijn door een groot aantal maatschappelijke organi saties benoemd en verwerkt.” Ondernemersvereniging Wad dinxveen, bestuurslid Q. Groe nendijk: “Veilige Winkelgebie den is één van de prioriteiten èn daar zijn we zeer blij om. In twee winkelgebieden zijn wij al bezig met het Keurmerk Veilig Ondernemen en dat lost echt dingen op! Het is schoner, heel en veiliger! Ik verwacht in de uitvoering van dit beleids plan dan ook dat dit keurmerk ook zijn vervolg krijgt in de an dere zeven winkelgebieden van Waddinxveen. Het is goed dat een plan als dit tot stand komt door die mensen er bij te betrek ken om wie het gaat.” Politie, uitvoerend teamchef H. De gemeenteraad legt in een verordening de regels vast die gelden voor de ondersteuning van een burger die een beroep doet op (individuele) voorzie ningen. De ontwikkelingen binnen de Wmo op het terrein van de in dividuele voorzieningen en de jurisprudentie, maken het noodzakelijk dat een nieuwe verordening voorzieningen Wmo wordt vastgesteld. De nieuwe verordening en de daarop gebaseerde documenten voldoen aan de uitgangspunten van “De Kanteling”: een proces om de Wmo te doen kantelen naar een wijze van uitvoeren die recht doet aan de bedoeling van de wetgever, met name ten aanzien van het nieuwe begrip "compensatieplicht". Het gaat daarbij specifiek om de aard van en de wijze waar op individuele voorzieningen worden verstrekt aan onze burgers. Eind december verschijnt de nieuwe Gemeentegids 2012 Waddinxveen. De gids wordt opnieuw verzorgd door Akse Media bv uit Den Helder. Zijn de gegevens van uw vereni ging of instelling in de gemeen tegids 2011 verouderd?. Of is uw vereniging of instelling (nog) niet opgenomen in de gids? Wij zigingen kunt u rechtstreeks doorgeven aan info@akseme- dia.nl onder vermelding van ‘re dactie gemeentegids Waddinx veen’. U kunt hiervoor ook de muta- tiebon uit de papieren gemeen tegids 2011 (pagina 119/120) ge bruiken of de mutatieknop in de digitale gemeentegids, be reikbaar via de button op de ho mepage van www.waddinx- veen.nl. De provincie Zuid-Holland treedt in het recreatieseizoen van 2011 actief op tegen zwem men in de Gouwe. Passerende (containier)schepen veroorza ken een verraderlijke onder stroom en wervelingen in de Gouwe en langs zijn oevers. Vanwege de zuigende werking van de onderstroom kunnen le vensgevaarlijke situaties ont staan voor zwemmers. Door de komst van de over- slagterminal (het Alpherium) langs de Gouwe in Alphen aan den Rijn is er meer container- scheepvaart op de Gouwe. De provincie Zuid-Holland is vaar- wegbeheerder van de Gouwe. Daarmee is zij verantwoorde lijk voor de veiligheid op het wa ter. Om die veiligheid ook in de nieuwe situatie te waarborgen, gaat de provincie in het recrea tieseizoen van 2011 actief hand haven op zwemmen. Want offi cieel was het altijd al verboden om te zwemmen in de Gou we. Dit betekent dat er regelma tig controles gaan plaatsvinden waarbij zwemmers een bekeu ring krijgen. Voor vragen over de verorde ning en de bijlagen kunt u con tact opnemen met Wil Geurts via tel. 624 810. Als u een in- spraakreactie op de verordening wilt geven, kunt u deze schrifte- lijk indienen bij het college van B&W luidsoverlast voor de omge ving kunnen veroorzaken. Het breken van puin op deze loca tie mag alleen tussen 08:00 en 17:00 uur. Er vinden ook andere werk zaamheden plaats die kunnen zorgen voor geluidshinder, zo als het rijden met shovels en der gelijke. Deze werkzaamheden mogen wel buiten genoemde tijden plaatsvinden. De tijdsli miet van 08:00 -17:00 uur geldt uitsluitend voor het breken van puin. Bos: "Het integraal veilig heidsbeleid is een voortzet ting van activiteiten die alle partners al uitvoeren, maar nu komt er regie op die acti viteiten en de samenwerking wordt verstevigd. Door regie op de uitvoe ring van het beleid kun je el kaar aanspreken op taken en gemaakte afspraken, maar krijg je ook inzicht in eikaars mogelijkheden. We willen de veiligheid vergroten door signalen op te pakken, in formatie uit te wisselen en vroegtijdige interventie. Het integraal veiligheidsbeleid borgt deze aspecten. De po litie kan zich hierdoor meer richten op signaleren, advise ren en boeven vangen!”

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 7