I A D o SonstevelcC Het blijft groot tegen klein’ van €2,99 p/st. Alleen geldig op 2e pinsterdag! van €1,99 p/st. Geldig vcmcif do 9 juni tot zat 11 juni! Geef uw mening 2e pinksterdag geopend 9:30 tot 17:00 Deze zomer naar Macedonië met ArkeFly 4* hotel vanaf €199 p.p. Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 8 juni 2011 Weekblad voor Waddinxveen pagina 15 1 Reisaanbieding Arke www.weekbladwaddinxveen.nl Behalve OZB is er op Doelwijk niets te halen, het terrein is vol. www.arke.nl/wegener De krant en onze website staan vol interessante artikelen. Wilt u uw mening delen over het onderwerp van een artikel of weet u er meer van? Plaats dan een reactie op onze site. ‘t Weegje wil Gouda ontwikkelen tot een stadspark. FOTO CARINA BERGMAN VLIJTIGE LIES LAVENDEL Groencentrum Sonneveld - Zijde 141-2771 EV Boskoop-Tel: 0172 462647 Kijk voor meer informatie op www.groencentrumsonneveld.nl Coalitie en oppositie zijn het met elkaar eens dat de door Gouda gewenste grenscor recties te verwachten waren. Wel verschilt men van mening over de oorzaak hiervan. Fractievoorzitter Albert Groo- ten (D66): “Dit is allemaal het gevolg van slechte communi catie tussen Waddinxveen en Gouda. Dit riep Waddinxveen over zichzelf af, al is het onlo gisch wat Gouda met ‘t Weegje wil. Een oplossing kan voor Waddinxveen zijn door proac tief te worden. Ga met Gouda praten over de lange termijn, zoals het Waddinxveense col lege in haar brief aan de Pro vincie heeft aangegeven. Wel licht is een fusie over een jaar of tien wel een optie. Daarmee kan bovendien deze grenscorrectie, Richard Avontuur en Carina Bergman Waddinxveen die in dat geval onnodig is, even worden uitgesteld.” Naast de wens voor een grens correctie geeft Gouda richting de Provincie ook een signaal over de bouwplannen in de om ringende gemeenten. Volgens Gouda worden er in Reeuwijk en Waddinxveen meer wonin gen gepland dan er op grond van de lokale behoefte, nood zakelijk is. Waddinxveen zou zelfs twee maal de bestaande behoefte aan woningen plan nen. Die overplanning zou de groei van Gouda als centrum stad bemoeilijken. Van het Pro vinciebestuur verwacht Gouda een sturende rol hierin. Stephan Peters (WeWa): “Lo gisch dat Gouda probeert om Gouda wil naast een grens correctie met Waddinxveen, ook een grenscorrectie met Zuidplas vanwege de Gou- weknoop. Totaal gaat het om 365 hectare - waarvan 165 op Voor maar €1,00 aan. Behalve dat er OZB-belas- ting te halen is, maar uit de brief is niet op te maken dat het om geld gaat.” In een slottekst in haar brief aan de Provincie meldt het Gouds bestuur dat zij de grenscorrec ties niet als optimale oplossing zien. Het liefst willen ze toch een fusie met Waddinxveen en gemeente Zuidplas. alles eruit te halen wat erin zit. Daarin kan ik ze geen ongelijk geven. Wel is het zo dat de aan passing van het bouwquotum alle mogelijkheden voor Wad dinxveen ondergraaft. Maar het blijft groot tegen klein en ik denk dat Gouda in Den Haag over meer en betere contacten beschikt dan Waddinxveen.” Theo van der Velde, fractie voorzitter van de VVD, noemt de argumenten die Gouda in de brief geeft ‘totaal niet va lide.’ “Omdat ze meer groen willen voor de recreatie van de inwoners, moeten wij ’t Weegje afstaan. Alsof er nu grensposten in dat gebied staan, waar Gou wenaars zich moeten legitime ren. Iedereen kan daar zoveel recreëren als ‘ie maar wil. En ook als groene buffer tussen Gouda en de rest van de regio maakt het niet uit van wie dat grondgebied is.” Over Doelwijk sluit Van der Velde zich aan bij Timmermans. “Dat terrein is vol, dus daar heeft Gouda niets Goudse claim: 365 hectare en 200 inwoners Waddinxveens grondgebied - en ongeveer 200 inwoners. Volgens Gouda zou hier met een juridisch-bestuurlijk eenvoudige grenscorrectie kunnen worden volstaan. Nu 3 voor €1,99 1”.

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 13