Wallentin kiest voor onvoorspelbaar M I n I h* Talent Lekker lang lezen over spionage, geheimen en historische erfenissen Misleiding ‘Ik was de meest succes volle schrijver zonder lezers’ J Historische thrillers Altijd actueel: de weekkrant.nl LINCOLN CHILD 1 www.deweekkrant.nl/webwinkel Bijna duizend pagina’s Religieuze strijd In het veer- jjgl tiende-eeuw-^S se München] gebeurde heel wat. Het was een pe- 1 riode waarinj de keizer en 1 de paus soms tegengestel- de belangen hadden, terwijl de Roomse Kerk en de inquisitie met al lerlei religieuze en sektarische groeperingen af te rekenen hadden. In Het mysterie neemt Titus Müller de lezer mee naar die tijd. Naast een gedegen historisch beeld, is er het span nende verhaal van Nemo en zijn dochter Mathilde. Na vele jaren als koopman geleefd te hebben, wordt Nemo weer met Amiel van Ax geconfronteerd, die als Perfectus jaren eerder de Zuivere Kerk uit het onder grondse wilde halen. Let op de rol voor de beroemde francis caan William van Ockham. (De Fontein, 19,95) I. I MO\\lDi| Een pakket spannend Q leesplezier met drie thrillers, gebaseerd op historische personen en gebeurtenissen. GALG RAD F www.deweekkrant.nl/webwinki STERFKOU Spannendboek Dick Snijders (Geen) thriller leven Voor vorige boeken moest Stuart Macbride zich soms in obscure onderwerpen verdiepen. In Verbrijzeld gaar het om een zingend moeder-dochterduo dat door een van de televisie- talentenjachten populair is geworden. Alison en Jenny McGregor merken echter dat hun succes in Britain’s Next Big Star ook zwarte keerzijde heeft. Moeder en dochter worden ontvoerd en fans zullen heel wat losgeld moeten inzamelen om de twee levend terug te zien. Logan McRae lijkt weer zelfverzekerd in het le ven te staan. En dat is nodig ook! (Unieboek, 18,99) Hoop doet (s Met zijn eerdere boe-1 ken heeft Jan Costin j Wagner ook in Nederland fans van zijn/ kenmer kende stijl én van inspec- j teur Kimmo Joentaa gewonnen. En het moet raar lopen wil Het laatste zwijgen niet voor nóg meer fans zorgen. In het nieuwe boek zijn Joentaa en Wagner op de top pen van hun kunnen. Een nieuwe verdwijning en een 33 jaar oude moord moeten wel met elkaar te maken hebben. De ouders van het verdwenenen meisje blijven hoop houden maar Joentaa denkt aan 33 jaar geleden. En aan zijn eigen verlies. In een genre waarin je regelmatig met allerlei gruwelijkheden wordt geconfronteerd, denk je bij Wagner de gruwelijkheden er zelfbij. (Cossee, 19,90) En opeens kwam die droom toch nog uit. Voordat ook maar iemand het boek in z’n geheel gelezen had, waren de rechten al aan veertien lan den verkocht. Extra opmer kelijk omdat Jan Wallentin nu vooral als hobby opnieuw aan het schrijven was geslagen. roman, science fiction of mythologische roman hadden ook gebruikt kunnen worden. “Anders dan bij de verhalen die ik vroeger schreef, had ik nu helemaal geen lezer voor ogen. Ik schreef in de eerste plaats voor mezelf en wilde vooral een boek dat totaal onvoorspelbaar is. Als het boek al bij een lezer in handen zou Woorden of diamanten Een excen- trieke stam-J vader kijkt met lede ogen naar de huidige samenlevin Democra tie heeft in zijn ogen weinig goeds gebracht en voor de Von Bal- vens is geen vooraanstaande rol meer weggelegd. Ernst Wolfgang von Balven gaat daar verandering in brengen! Joris Dunbar wordt in De afstamme ling van Almar Otten speelbal van Von Balven. Als promo vendus houdt hij zich bezig met een onderzoek dat raakt aan het streven van Von Bal ven. Om nog maar te zwijgen van Lieneke Tesinga, die drie jaar eerder haar vriend en haar schoonvader onder verdachte omstandigheden om het leven zag komen. Spanning en onbe kende Nederlandse geschiede nis. (Sijthoff, 18,95) Na de vondst van een ankh in een onderge lopen mijn, vindt de amateurduiker de dood. Je denkt in een politie roman terechtgekomen te zijn maar het verhaal moet eigenlijk nog beginnen. Nadat des kundige Don Titelman wordt verdacht, buitelen complotten, geheime genootschappen en Jules Veme-achtige taferelen over elkaar heen. Jan Wallentin, Strind bergs ster, Luitingh, 19,95. S O R'I I PETER ROBINSON UITSCHOT Lezers En al dat schrappen en Juni 2011 is ah weer de 23ste] Maand van het Spannendl Boek. Onder de titel Galg en rad is er extra aandacht voor de historische thriller. Vandaar dat Monaldi Sorti gevraagd werden het geschenkboekje te schrij ven. In Versluiering neemt het duo de lezer mee naar de zeventiende eeuw. In de voetsporen van de jonge operazanger Atto Melani ontvouwt zich een wereld van manipulatie en mislei ding. Gratis bij de aankoop van minimaal 12,50 aan Nederlandstalige boeken. tempo werd gehalveerd en het boek werd twee keer zo lang. “Een van de goede dingen van journalist zijn, is dat je de tekst niet als heilig beschouwt. Ik denk dat niet veel meer dan één procent van de oorspronkelijke zinnen in het boek is terechtgekomen. En het goede was dat ik in ieder geval alle research al had gedaan. Naar Noorse mytho logie, Strindbergs bizarre reis, nazistische groepen en uppers en downers. Om maar wat te noemen...” komen, dan moest hij niet eens weten tot welk genre het gerekend moet worden.” Na de laatste punt gezet te hebben, was Wallentin er zeker van het geweldigste boek ooit geschreven te hebben. Helaas waren de uitgevers daar nog niet van overtuigd. Tien maanden lang hoorde hij niets van de uitgevers die hij aan schreef en Wallentin gleed half in een depressie. Maar toen hij de hoop bijna had opgegeven kwam de reactie alsnog. “Ze waren geïnteresseerd maar ik moest het wel helemaal her schrijven!” Dat duurde twee jaar. Het herschrijven had resultaat. “De belangstelling groeide zo dat de rechten van het boek al aan viertien landen waren verkocht voordat het in Zweden werd gepubli ceerd. Terwijl niemand ook maar iets had gelezen, werd ik waarschijnlijk de meest succesvolle schrijver zonder lezers!” En dus veranderde Wallentin in een klap van journalist in schrijver. “Voor de inter nationale rechten is zoveel betaald dat ik me fulltime op het schrijven kan richten.” Daarbij is de vraag vooral: hoe nu verder? “Het pro bleem is eerder dat ik teveel fantasie heb. De afspraak is om in 2012 weer een boek te publiceren, maar ik heb nog geen idee waarover.” ALMA» «TtH I w afstammeling! Avontuur Wie Strindberg ster leest, moet zich wel afvragen wat hij in handen heeft. Volgens het omslag heet het een thriller, maar terrnen als avonturen- Vriendschap en bedrog Met Hotel du Lac laat Michael 'j.-? Berg de journaliste Chantal Zwart ach ter zich. De lezer maakt kennis met Maarten Walda, een freelancejournalist die na een jaar in Kampala en zes jaar na de dood van zijn vrouw weer in Nederland aan de slag gaat. Zijn vijftig ste verjaardag én een nieuw huwelijk moeten echter eerst in zijn buitenhuisje in Frankrijk gevierd worden met twee oude vrienden. De feestavond wordt er een met veel alcohol en met een ernstige kater de volgende ochtend: de Oegandese bruid Aisa blijkt verdwenen. Wat rest zijn vragen over Aisa en veel onduidelijkheden over de ver houdingen tussen hem en de vrienden Stefan en Hugo, (the House of Books, 17,95) Persoonlijk betrokken Wie Peter Robinson de afgeloper jaren heeft gevolgd, weet dat inspecteur Alan Banks niet de makkelijkste tijden heeft meegemaakt. In Uitschot lopen werk en privé wel heel erg in elkaar over. Banks’ dochter Tracy is verliefd geraakt op de charmante vriend van haar beste vriendin, Jaff McCready. Dat charmante is echter slechts uiterlijk. Dat blijkt als tijdens Banks’ vakantie een pi stool van Jaff wordt gevonden. Samen met Tracy verschanst Jaff zich in Banks’ huis. Dat plaatst de inspecteur voor een bijna onmogelijke vraag. Moet hij kiezen voor zijn dochter of voor zijn werk? En hoe slaagt hij erin de gewenloze Jaff te slim af te zijn? (Bruna, 19,95) Huiselijk geweld In Vuurto- renwachter -1 is inspec teur Patrik 1 Hedström 1 net weer aan i het werk als kj Mats Sverin doodgescho-IM| ten in zijn 9 flat wordt gevonden. Patriks vrouw Erica Falck kent Mats nog uit haar jeugd. Net als Mats’ jeugdlief de Annie die toevallig net weer in de regio is teruggekeerd. Camilla Lackberg trakteert de lezer op een thriller waar alle bekenden voorbijkomen. In tieme gebeurtenissen worden afgewisseld met maatschappe lijke uitwassen die soms onver wachte gebeurtenissen in gang kunnen zetten. Doordat de lezer ondertussen goed thuis is in de huiselijke omstandighe den van onder andere Patrik en Erica, komt het thema huiselijke geweld extra hard aan. (Anthos LT, 19,95) Tot iets meer dan een jaar geleden was Jan Wallentin regelmatig als verslaggever op de Zweedse televisie te zien. Nadat hij eerst per se schrijver had willen worden, koos hij op z’n drieëntwintigste toch voor een carrière als journa list. “Er moest wel geld in het laatje komen.” Toen Wallentin het vak oppakte waarvoor hij eerder een opleiding afrondde, was hij wel al vijf jaar aan het schrijven geweest aan vijf, wat hij noemt ‘heel slechte boeken’. Na een half jaar schaven aan ‘de perfecte pagina’ had hij de hoop opgegeven. Maar het bloed kruipt soms waar het niet gaan kan. Met ondertussen twee kinderen en een derde onderweg, bestond het leven vooral uit werken en kinderen verzorgen. “En dus had ik een hobby nodig,” grijnst Wallentin. “Mijn vrouw en kinderen waren een maandje weg en ik ben aan het schrijven geslagen.”

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 27