Afspraak is afspraak! Klik en win! 1 A Wethouder De Jong: Je betaalt alleen voor iets datje krijgt’ Gemor onder gemeenten die aan RGL meebetalen 3.120 voor epilepsiefonds Waddinxveen Aldus Olieman - Eis een grenscorrectie! Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 8 juni 2011 Weekblad voor Waddinxveen pagina 5 Hond of kat kwijt? Kerkdiensten Koppelklaverjas Broer verhuisd - Bent u uw huisdier kwijt? De Die ren Centrale Nederland registreert gratis vermiste en gevonden dieren uit Waddinxveen en omgeving. Een lijst staat op onze website. www.weekbladwaddinxveen.nl Slijterij steunt kinderboerderij Geen proefsleuven Nieuw pand 12G0 Trading Waddinxveen is rijk aan geloofgemeenschap pen. Rond het weekeinde houden zij dien sten. Wanneer precies, dat leest u op onze website. Klik op het tabblad diensten, ver volgens op religie en dan op kerkdiensten. www.weekbladwaddinxveen.nl g 1 Colors@Home Mark Keijzer aan de Burgemeester Co- lijnstraat 33-35 in Boskoop houdt een speciale actie voor lezers van het Weekblad voor Waddinxveen. De winkel vol wooninspiratie, met een Riverdale inspiration shop, geeft vijf keer een cadeaubon van 20 euro weg. Winnen? Ga dan naar www.weekbladwaddinxveen.nl FOTO: PR In een brief wijst Waddinx veen deze week de Provincie Zuid-Holland nog eens op de gemaakte afspraken rond de RijnGouwelijn. In tegenstel ling tot eerdere overeenkom sten lijkt Zuid-Holland die lightrailverbinding tussen Gouda en de kust bij Noord- wijk zodanig aanpassen, dat de gemeenten ten oosten van Leiden zich niet meer herkennen in de plannen. Richard Avontuur Waddinxveen Boeren en anderen uit het Land van Wijk en Wouden hebben op Hemelvaartsdag alles uit de kast gehaald om te laten zien wat het buitengebied te bieden heeft. De boerderij van de familie Spruijt was het startpunt van een mooie fiets- en wandeltocht. Op het erf werd geitenmelk geschonken, geitenkaas verkocht en gaf een imker informatie. FOTO: RONALD STAM Er is steeds meer gemor te ho ren onder de gemeenten die meebetalen aan de realisatie van de RijnGouwelijn (RGL). De nieuwe Gedeputeerde Sta ten willen het nog aan te leggen spoor tussen Leiden en de kust vervangen door een busbaan. Reizigers zullen daardoor in Leiden over moeten stappen, iets dat onder meer de Wad- dinxveense wethouder Kees de Jong tegen de borst stuit. Drie punten uit de overeen komst over de lightrailverbin ding zijn voor Waddinxveen van belang. Zo moet er een Daar staat buurman Bolder- bast weer op de deur te bon zen: hier met die visvijver en dat bedrijvenpark! Koud een week nadat Gouda nog gezellig samen met ons een brief heeft opgesteld over sa menwerking, gooien ze weer olie op het vuur met hun annexatieplannen. En nog steeds wordt ik niet overtuigd door de argumenten. Ja, op Doelwijk willen ze Goudse bedrijven uitplaatsen zodat ze op de opengevallen plek ken huizen kunnen bouwen. Nou da’s leuk maar dat mag nu ook al hoor, alleen heet het dan Waddinxveen. Maar met zo’n fantastische samen werking hoeft dat geen pro- directe verbinding zijn met de kust bij Noordwijk en Kat wijk, moet de wijk Triangel de beschikking krijgen over een nieuw te bouwen station en de treinen moeten om het kwartier vertrekken. Aan dat eerste punt wordt nu getornd. Zes gemeenten twijfelen door de houding van de provincie over him financiële deelname aan het plan. “Je betaalt alleen voor iets dat je krijgt”, stelt De Jong tegenover Binnenlands Bestuur. Waddinxveen betaalt 8 miljoen euro mee aan de reali satie van de RGL. De gemeente laat weten die bijdrage niet di rect in te zullen trekken, maar wel in overleg te gaan met de andere gemeenten. Daarnaast stuurt Waddinxveen dus een brief richting Den Haag, waar in de Provincie nog eens wordt gewezen op gemaakte afspraken omtrent de lightrailverbinding. 3 Waddinxveen Een verband tussen dran kenspeciaalzaak Gall Gall en kinderboerderij Dierendal ligt niet gelijk voor de hand maar toch is dat er wel de gelijk. Bij de eerste verkoopt men een heerlijke Chileense wijn met de naam Overja Negra waarmee men in het Spaans een Zwart Schaap bedoelt en bij Dierendal lopen er tussen het klein vee ook nog wat schapen rond (ook een aantal zwarte exemplaren) Een bijdrage om voer voor het beestenspul in te slaan is altijd zeer welkom en daarom is het Waddinxveense filiaal van Gall Gall bereid om hiervoor van ieder verkochte fles Oveja Negra wijn 1 euro af te dragen. De rode Oveja Negra bestaat uit een combi natie van Cabernet Sauvig non en Syrah, de witte uit Chardonnay en Viognier. Gall Gall kaarthouders krijgen 10% korting. Deze lokale aktie start op maan dag 6 juni en eindigt een dag voor vaderdag, namelijk op zaterdag 18 juni. Waddinxveen Nader onderzoek heeft uit gewezen dat er geen proef sleuven gegraven kunnen worden bij de oprijdbrug aan de Kerkweg-Oost. Dit heeft te maken met aanwe zige kabels en leidingen en riolen op de plekken waar de proefsleuven gegraven zouden worden. Tijdens de sloop en bouw van de op rijdbrug zal een archeoloog tijdelijk aanwezig zijn bij de werkzaamheden om te be oordelen of nader archeolo gisch onderzoek nodig is. De collecte van het Natio naal Epilepsie Fonds heeft in Waddinxveen €3.120,95 opgebracht. Het geld is be stemd voor wetenschappelijk onderzoek, voorlichtingsac tiviteiten, het organiseren van begeleide vakanties voor mensen met epilepsie en in dividuele hulp. In de week van maandag 23 tot en met zaterdag 28 mei gingen in heel Nederland ruim 35.000 vrijwilligers op pad om huis aan huis te collecteren voor het Nationaal Epilepsie Fonds. Geld voor de epilep- siebestrijding is hard nodig. Het thema van de nationale collecteweek was: ‘Samen tegen epilepsie’. Waddinxveen Sportweekcomité Waddinx veen organiseert op zaterdag 18 juni een koppelklaverjas- toernooi. In het gebouw van De Gouwebloem aan de Tol lenslaan 161 worden zeven rondes gespeeld. De aan vang is om 10.00 uur en de zaal gaat om 9.30 uur open. Meedoen kost 20 euro per koppel, inclusief koffie, soep en broodjes. Opgeven tot en met 16 juni bij A. A. Boer: 06-23671549 Waddinxveen Ongeveer tien jaar geleden begonnen twee studenten met het verkopen van een paar fietsen via internet. In middels is 12GO Trading uitgegroeid tot een goed lo pende zaak en zijn de plan nen afgerond voor een nieuw pand, van ruim 4.000 m2 op de grens van Waddinxveen en Moordrecht. De eerste paal wordt 20 juni geslagen wordt door Emma van der Veen (3 jaar) en Anna van den Berg (1 jaar). Daarmee wordt de nostalgische boe renschuur vervangen door een nieuw modem pand. bak met water niet bijdraagt aan de centrumfunctie van Gouda. Nu is de beste ver dediging nog altijd de aan val, dus ik wil, nee ik eis een grenscorrectie bij Bloe- mendaal. Het was van ons en we willen het dus weer terug. Ter versterking van onze eh eh saaiheidspositie. Onze woonwijken zijn saai, Bloemendaal is saai, dus we horen bij elkaar. Goed argu ment toch? Tot slot een citaat uit Van Dale - de betekenis van iro nie: ‘bedekte spot, doordat men het tegenovergestelde zegt van wat bedoeld wordt’. Wie de zwarte schoen past, trekke hem aan. bleem te zijn toch? Overigens schijnt er op Doelwijk eigenlijk geen plek te zijn voor meer be drijven. Dus ga ik toch weer denken dat het over geld gaat: OZB en andere fijne kasspek jes. En ik wil wedden dat onze windmolens binnen de kortste keren op de Goudse brochures prijken als voorbeeld van echte Goudse duurzaamheid. Over ‘t Weegje hoeven we het al helemaal niet te hebben. Dat is gewoon wisselgeld om de boze Waddinxveense bestuurders te gemoet te kunnen komen: okay vooruit dan maar, laat ‘t Weegje dan maar zitten! Ze weten het leuk te verpakken - we maken er een stadspark van! - maar kom op, zelfs een kind ziet dat die Waddinxveen Wie aan meubelstofferen zegt, denkt aan Broer meu- belstoffeerderij. De zaak waar eerlijk vakmanschap hoog het vaandel staat is ver huisd naar het Noordeinde 59. De nieuwe werkplaats is bijzonder groot. Broer is ge specialiseerd in Gelderland, Leolux, van de Berg, Rolf Benz banken en heeft ook veel ervaring in het stofferen van andere merken en stoe len. Caravan- en bootinteri- eur zijn na een herstoffering weer als nieuw. Er is een ruime keuze in stoffen. Er hangen in de nieuwe werk plaats meer dan 150 stalen- boeken met ruim 1.500 stof fen in verschillende kleuren van onder andere Clochard, de Ploeg, Lancier, Buvetex, Gea, Höpke en leer van Hulshoff, Ohmann en Dux. Meer informatie staat op: broermeubelstoffeerderij. nl

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 3