Kijkje in keuken van kwekerij 2E PINKSTERDAG GEOPEND XkEUKENMAXX Langs vestingsteden I 1 Tuinen open voor publiek Actie Schaap Pinksteren Zaterdag 18 juni Open Kwekerijdag in Boskoop XXL NE u bent opgegroeid www.deweekkrant.nl/webwinkel s Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 8 juni 2011 Weekblad voor Waddinxueen/Gouwe Koerier pagina 43 www.gouwekoerier.nl Reeuwijk Reeuwijkse Poort 304 A A1 2 Tel. 0182 - 399 355 -> www.keukenmaxx.nl Miele Rond de Insteek in Boskoop zijn vele kwekerijen gevestigd Mijn nostalgisch Nederland Uniek beeldmateriaal over de provincie waarin Tweede Pinksterdag, maandag 13 juni, sluit Hazerswoudse Boys het seizoen af met het familievoet- baltoernooi en de ‘Actie Schaap’. Lees meer op onze website. AEG ATAG (Bauknecht BOSCH GAGGENAU KitchenAid ^Whirlpool SIEMENS jpsmeg VIKING de Vanaf 12.500,- Actie is geldig t/m 13 Juni 2011. Vraag naar de voorwaarden in de showroom. Your life, your style, your kitchen r J Design en een warme uitstraling gaan hand in hand in deze stijlvolle XX Line keuken. Met fraai afgewerkte fronten, kookeiland met ingelegde inductiekookplaat en luxe apparatuur van Siemens. Exclusief voor u. Boskoop/Regio De Pinksternoveen die vrij dag 3 juni startte in Aar- landerveen wordt zaterdag 11 juni afgesloten in de H. Joannes de Doperkerk aan de A.P. van Neslaan in Bos koop. De viering in Boskoop begint om 19.00 uur. De Pinksternoveen voorbereiding op Pinksteren - werd met speciale vieringen gehouden in verschillende plaatsen in de regio, waar onder Hazerswoude, Alphen aan den Rijn en Reeuwijk. Donderdag 9 en vrijdag 10 juni worden er nog vierin gen gehouden in Stompwijk, Oude Wetering, Rijpwete- ring en Haastrecht. Zater dag 11 juni wordt de noveen afgesloten in Boskoop. De vieringen vonden plaats in zestien verschillende pa rochies en protestantse ge meenten. Meer informatie over de Pinksternoveen en de vie ringen die nog gehouden worden, zijn te vinden op de website www.rkkerkbos- koop.nl en op de posters bij de deelnemende kerken. De diensten staan open voor ie dereen. Tuinliefhebbers kunnen zaterdag 18 juni hun hart ophalen tijdens de Open Kwekerijdag die gehouden wordt in Boskoop. Verschil lende kwekers stellen hun deuren open voor het publiek Van stek tot de aflevering van volwaardige tuinplant; dit hele proces is te zien bij de bijna twintig bedrijven die open zijn. Ieder plantje komt nog steeds uit het handje en wordt vervolgens opgekweekt volgens diverse me thodes. Dit kan zijn in de volle grond, maar ook in een pot. En niet alleen met vol geautomati seerde processen, maar ook in de kleinschalige bedrijven die gaan voor het sortiment. Het is juist het vakmanschap in combi- - in samenspraak en medege financierd door de bedrijven - geheel opgeknapt en klaar gemaakt voor de hedendaagse bedrijfsvoering. In het gebied is veel diversiteit onder de boom kwekers. Bedrijven met volle- grondteelt, pot- en container- natie met het ondernemerschap dat het beroep van boomkweker zo interessant maakt. Tel daar bij op het mooie groene product en de boomkwekerijsector is ge heel in beeld. Rond de Insteek in Boskoop zijn vele boomkwekerijen en handelsbedrijven gevestigd. Enkele jaren geleden is de weg Boskoop/Hazerswoude De Boskoopse afdeling van Groei en Bloei houdt zater dag 25 juni van 10.00 tot 16.00 uur de Open Tuinen- dag in Boskoop, Hazerswou de en Benthuizen. Particulieren en bedrijven stellen die dag hun tuinen open voor het publiek. De editie van vorig jaar werd alleen in Boskoop gehouden en was een groot succes. Watersnip Natuuractiviteiten houdt zaterdag 11 en 18 juni een vaartocht door het gebied van de Oude Hollandse Wa terlinie. De tocht begint op 11 juni in Bodegraven, op 18 juni in Haastrecht. Verschillende oud-Hollandse vestingsteden worden aangedaan. Meer informatie over aanmelding en kosten is te vinden op www.watersnip.info. FOTO: PR Van de redactie Boskoop teelt, grote aantallen en kleine aantallen planten en struiken. De Open Kwekerijdag wordt een feest voor jong en oud. Naast deskundige rondleidin gen zullen er ook vele activi teiten voor kinderen worden georganiseerd. Kinderen kun nen hun eigen planten stekken, springen op springkussens en door studenten van de groenop- leidingen meegenomen worden in de wereld van planten. De kwekerijen zijn van 10.00 tot 17.00 uur geopend. De entree en parkeren is gratis. De Insteek in Boskoop is goed bereikbaar per fiets en auto. Het is de be doeling om de Open Kwekerij dag tot een jaarlijks terugkerend evenement te maken. Meer informatie over de Open Kwekerijdag 2011 is te vinden op de website: www. openkwekerijdag.nl. 1 SU B 7-

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 41