I r I r I f ia Luxe voor een kleiner budget J Superlange werkruimte Geef vervelend klusje gerust aan een robot Natuurlijk licht en frisse lucht krijgen hoofdrol Laat mobiel helpen bij vinden van juiste kleur f I Koninklijke liefde Dun draadje H Groot steen Cinderella’s verfrissing van de tropen maakt slapen tot luxe genoegen Kunstwerk om de open haard F Altijd actueel: de weekkrant.nl Carlotta overtrek s www.deweekkrant.nl/wonen 11 i www.deweekkrant.nl/webwinkel Ze wordt de koningin van de bloe men genoemd en zorgt voor de ware kleursensatie in huis, maar lelies spreken ook hun eigen taal en zijn daarmee een symbolisch cadeau. E 1 'I 3 lE Woontrends f Frisse lucht en natuurlijk licht heeft effect op ons lichaam. 11 Het extra lange Ceramistone keukenblad is 3,60 meter lang. ft £4 Op zoek naar verf die helemaal aansluit bij de specifieke kleur in het behang of vloerkleed of ander woonelement? Als het gaat om een kleine accessoire of om behang waar je nog een stukje van over hebt, is er geen probleem. Dan stap je daar mee naar een verfspecialist en laat je die kleur mengen. Maar een vloerkleed of het behang van iemand anders neem je minder eenvoudig onder de arm. De nieuwe gratis iPhone- Volgens een recente enquête slaan bij twee derde 64% van de vrouwen in de lente de schoonmaakkriebels toe. Hoe wel het huis schoon houden hard werken is, haalt 60% van de ondervraagden voldoening uit deze activiteit. Slechts 35% van de vrouwen vindt het een goede oplossing om het huishouden uit te besteden en zo meer te genieten van hun vrije tijd. Zeker voor de werkende vrouwen (73%) is slot werd ook op het vlak van kleur werk gemaakt van een ruime keuze aan bestaande en nieuwe mogelijkheden. Zo kan er gekozen worden voor een lotus- en magnoliawitte Ook al ‘dwingt’ ons klimaat om veel binnen te zijn, we heb ben toch altijd behoefte aan frisse lucht en licht. Er wordt zelfs voorzichtig geconcludeerd dat moderne aandoeningen als astma, allergieën, vermoeid heid en depressie mogelijk ver band houden met een gebrek aan natuurlijke lucht en licht. Dat was het thema van vierde Daylight Symposium waar driehonderd onderzoekers, ar chitecten en andere professio nals van gedachten wisselden over hoe natuurlijk licht in vloed heeft op onze producti viteit, onze concentratie, onze Een uniek verbrandingssysteem waarmee de uitstoot van schadelijke stoffen tot vier keer lager is dan bij andere houtkachels... de duurzame houtkachel JAcobus voldoet dan ook aan de strengste Europese normen. Dankzij de hoge verbran- dingstemperatuur is de uitstoot van CO2 geminimaliseerd. En met een rendement van 80% is deze kachel dus echt klaar voor de toekomst. Bron: www.jacobus.nl. De keuken van nu staat mijlen ver van de kleine hokjes waar we jarenlang in gekookt heb ben. De moderne keuken biedt ruimte, comfort en gebruikers- l gemak. Ook het keramische Van oudsher is hardsteen een veel toegepaste steen soort in de bouw, maar inmiddels zijn de toepas singen nog breder: van raamdorpels, deurdorpels, vloertegels tot aanrecht- bladen. De trend van tegenwoordig is om steeds grotere tegels te leggen: zo is 60 x 60 cm momenteel een hele populaire maat en in veel soorten beschikbaar. Natuursteenholland.nl Schilderijen aan de muur zonder een gat in de muur te maken? Er bestaan al een tijd handige ophangsyste- men en inmiddels kan de kunst wel aan een heel dun draadje hangen - slechts 1 mm dik - en lijkt het sy steem zelf op een kooflijst. www.decotrack.nl De open haard is al in steeds meer woonkamers een blikvanger, maar nu kan er echt een kunstwerk van gemaakt worden. De schouwen eisen nog meer hun plaats op en zijn ze een weerspiegeling van het vakmanschap. De nieuwe collectie plaatsklare schou wen en frontpanelen zijn verkrijgbaar in maar liefst 19 tinten en kleurschake ringen. De haard integreert zich hierdoor volledig in het interieur, in harmonie met de aanwezige omgevings- kleuren. In samenwerking met kunstenaar en colorist Bernard Gilbert krijgt de schouw nu de aandacht die het verdient. ”0 iuiuiu.Stuu.com gezondheid en onze dagelijkse ritmes. Het is dus belangrijk om iedere dag te zorgen voor natuurlijk licht én voldoende frisse lucht. In de zomer vaak geen probleem, omdat we dan toch al snel ramen en deuren open zetten. Maar ook in de winter is ventilatie erg belangrijk. Zo heeft onderzoek uitgewezen dat ‘droge lucht’ niet zozeer een'teken van te weinig vocht is, maar van vuil in de lucht. Ruikt het muf? Dan is een teveel aan CO2 of vocht wellicht de boosdoener. tututu.uelux.nl vrije tijd belangrijk. Met name stofzuigen wordt gezien als vervelend (12%). Je kunt die klus ook gewoon overlaten aan een robot. De intelligente robotstof- zuiger zuigt de vloeren van je huis schoon zonder ook maar een hoek van de (huis) kamer te missen. Zo blijft er meer tijd over om van de zon te genieten. tututu.philips.nl keukenblad neemt de ruimte: maar liefst 3,60 meter lang kan hij zijn! En natuurlijk oersterk en krasvast. tututu.kemie.nl lakversie en zes houtimita- tiekleuren, waaronder pine titanium, oak natural grijs en mali wenge. tututu.siematic.nl applicatie Sigma Colour- Mate kan in zo’n geval helpen. Zie je ergens een mooi kleurtje? Maak er een foto van met je iPhone en vind de dichtst benaderen de kleur. Het-kleuradvies kan opgeslagen en later ook uitgeprint worden. Ook kan meteen het dichtstbijzijnde verkooppunt gevonden worden. tutuiu.sigma.nl Mobiele kleurenwaaier maakt kiezen eenvoudiger. Wie niet op een paar euro’s hoeft te kijken, heeft een grote keuze uit de meest schitte rende keukens. Maar ook met een beperkter budget kun je er tegenwoordig modern en luxe bijzitten. Door het gebruik van standaardafmetingen kun je de kosten beter in de hand houden en komt het er vooral op aan de keuken goed in de ruimte te plannen. Opvallend het is verticale karakter, zoals de bovenkasten die tot tegen het plafond reiken en de ko lomvormige dampkap, wat ook in de kleinere keuken een heel speciale uitstraling creëert. De geïntegreerde greeplijst in de kleur van de afwerking is een andere nieuwigheid. De nieu we Polygloss kunststof is een krasvrije en budgetvriendelijke variant voor lakfronten. Tot ft, ft..,.. •YSOR

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 45