Gemeente Nieuws week Gemeentehuis Milieuzaken Bouwen en wonen Verleende APV vergunningen Cursus spreken in het openbaar voor vrijwilligers (organisaties) Bezwaar Locaties trouwen vrijgegeven Vind een baan woensdag 8 juni 2011 Weekblad voor Waddinxveen pagina 9 yy Altijd actueel: de weekkrant.nl Rubriek Gemeentenieuws uit Waddinxveen BESLUIT VERKLARING VAN GEEN BEDENKINGEN WABO De gemeenteraad heeft op 12 ja nuari 2011 verklaart in dat aan gewezen gevallen geen verkla ring van geen bedenkingen is vereist. Het besluit treedt in werking met ingang van de dag volgende op die van de bekend making en werkt terug tot 1 ok tober 2010, zijnde de dag van in werking treden van Wet alge mene bepalingen omgevings- recht (Wabo). ZIENSWIJZEPROCEDURE ONTWERP-STRUCTUURVI- SIE BUISLEIDINGEN BETER BEROEPSBEELD Jongeren die nog niet precies weten wat ze willen doen, kun nen zich oriënteren op sectoren waarin veel werkgelegenheid is. Het COLO geeft concrete infor matie over het vinden van een leerwerkbaan of stageplaats en geeft adviezen over opleidingen met een grote kans op werk. Daarnaast kunnen de jonge ren beroepskeuzetesten doen en op de website www.kiesjouw- toekomst.nl informatie vinden over leren en werken. ACTIEPLAN JEUGDWERKLOOSHEID VERLEENDE OMGEVINGS- VERGUNNINGEN GRATIS BELASTINGVERORDENING VASTGESTELD MELDINGEN ART 8.40 WM Voor grote groepen gelijksoorti ge bedrijven gelden algemene regels die zijn vastgelegd inde Algemene Maatregelen van Bestuur. Een mi lieuvergunning is dan niet nodig. Het bedrijfkan volstaan met een melding van de activiteiten. De volgende meldingen zijn ontvangen: SOLLICITATIEGESPREK VEEL VACATURES INHOUD INSCHRIJVEN LE PATAPOUF AANVRAAG OMGEVINGS- VERGUNNING (REGULIERE PROCEDURE) Het gemeentehuis is gesloten op maandag 13 juni. Jongeren tot 28 jaar kunnen op donderdag 9 juni actief werken aan hun toekomst: solliciteren op een baan, in schrijven voor een opleiding, een beroepskeuzetest doen of een stage of leerwerkbaan vinden. De toekomstdag wordt geor ganiseerd door de gemeen ten uit de regio Midden-Hol- land, het UWV Werkplein, de vereniging van zeventien samenwerkende kenniscen tra COLO en ID College. tere procedures te doorlopen, is het gewenst dat dit besluit is vastgesteld. Het besluit staat op www.wad- dinxveen.nl en ligt gedurende 12 weken kosteloos ter inzage bij De Publieksbalie. bezoekt Marion Suijker, wet houder Onderwijs en Socia le Zaken de dag en voert ge sprekken met jongeren. doende de aandacht van de toe hoorders vast kunt houden, of dat u iets verkeerd gaat zeggen? In deze cursus leert u helder en doeltreffend te spreken in het openbaar. dan niet te wachten en de mede werkers kunnen zich voorberei den op uw bezoek. Voor vragen of het maken van een afspraak kunt u bellen met tel.624500. 20110097 Kleikade 40, het ver wijderen van een as besthoudend plaatma teriaal (25-05-2011); 20110098 Henegouwerweg 120, het oprichten van een berging opslag loods (25-05-2011); 20110099 Poolster 50, het plaat sen van een dakkapel op het voordakvlak (26-05-2011). dingen en het MER op www. centrumpp.nl. Op www.ruimtelijkeplannen. nl kunt u de visiekaart inzien. Hierop is aangegeven waar er ruimte in Nederland wordt vrij gehouden voor leidingstroken voor toekomstige buisleidingen met gevaarlijke stoffen. Zienswijzen kunnen bij voor keur digitaal worden ingediend via www.centrumpp.nl, schrif telijk: Centrum Publieksparti cipatie, ontwerp-Structuurvi- sie buisleidingen, Postbus 30316, 2500 GH Den Haag, of monde ling (voor 8 juli 2011) aan het Centrum Pu blieksparticipatie, telefoon 070 456 9603. In de Structuurvisie buislei dingen van het ministerie van Infrastructuur en Milieu (lenM) wordt een hoofdstruc tuur vastgelegd van ruimtelij ke reserveringen (buisleidings- troken) voor het vervoer van gevaarlijke stoffen door buis leidingen in Nederland voor de komende 25 a 30 jaar. In veel leidingstroken liggen nu al één of meerdere buisleidin gen. Hierin is bovendien ruim te beschikbaar voor het leggen van nieuwe buisleidingen voor aardgas, olieproducten of che micaliën. Gemeenten zullen te zijner tijd de plicht krijgen in hun be stemmingsplannen rekening te houden met deze leidings troken. Gezien de krappe termijnen opgenomen in de Wabo en de wens om eenvoudigere en kor- Vanaf 1 juni tot en met 12 juli 2011 liggen de ontwerp-Struc- tuurvisie buisleidingen en het milieueffectrapport (MER) ter inzage. Eenieder kan naar aan leiding van deze.ontwerp- Structuurvisie en MER een zienswijze geven. U vindt de ontwerp-Structuurvisie buislei- De dag wordt georganiseerd in het kader van het Actieplan Milieutec BV, Lozingsvergun ning om water te ontrekken aan waterschap Rijnland en te lozen op waterschap Schieland. Dönerpaleis, standplaatsver gunning. Maandag, woensdag en donderdag op locatie KW plein en dinsdag op de Passage. Young Professionals Events, vergunning voor het organise ren van Horekade Live op 17 en 18 juni 2011 aan de Nesse. Te vens ontheffing drank- en ho- recawet voor het schenken van drank bij Horekade Live door diverse restaurants. Catering Delicious/Woon- partners, ontheffing drank- en horecawet voor het schenken van drank bij "opleverfeest” aan De volgende omgevingsvergun- ningen zijn verzonden op de tussen haakjes vermelde datum: 20110077 ‘t Weegje, het vervan gen van een voetgan gersbrug (30-05-2011); 20110093 Brugweg 145, het ver vangen van een hou ten vloer voor een ge ïsoleerde betonvloer en het .maken van een muurdoorbraak (30- 05-2011). Tegen bovenstaande besluiten kunt u bezwaar aantekenen en digitaal een beroep- en verzoek schrift indienen. De cursus wordt gehouden in De raad heeft op 25 mei 2011 de volgende belastingverordenin- gen vastgesteld: de "Verordening baatbelasting (drukjriolering cluster 6 G. van Dort Kroonweg, Piasweg en IJsermanweg” de "Verordening baatbelasting (drukjriolering cluster 8 Brede- weg 1-4; de "Verordening baatbelasting (drukjriolering cluster 9 Brede- weg 7-17 en Piasweg 32-36; de "Verordening baatbelasting (drukjriolering cluster 10 Zesde- Tochtweg en Onderweg. De ‘Verordening tot de derde wijziging van de legesverorde- ning2011” De gewijzigde legesverordening treedt in werking op 1 juni 2011, de andere verordeningen treden in werking op de achtste dag na de publicatiedatum. Alle verordeningen staan op de website www.waddinxveen.nl en liggen gedurende 12 weken kosteloos ter inzage bij De Pu blieksbalie. U kunt tegen betaling van lege- skosten een kopie van de veror deningen krijgen. Besluit algemene regels voor inrich tingen milieubeheer Mooy Logistics B.V., Abr. Kroesweg 19 a, een lijdelijke geconditioneerde opslag van AGF-producten bij een trans portbedrijf. Besluit landbouw milieubeheer A.M. van Zanten, Middel- burgseweg 17, het verkleinen van een boomkwekerij door verkoop van een deel van het perceel. LM. Dorst, Middelburgse- weg 8 a, het veranderen van een boomkwekerij. Het betreffen bouwkundige ver anderingen. Tegen een melding op grond van artikel 8.40 van de Wet mi lieubeheer kunt u geen bezwaar indienen of beroep instellen. De stukken liggen niet ter inzage. Alle jongeren tot 28 jaar die nog geen baan hebben en nog niet ingeschreven staan bij een on derwijsinstelling, zijn welkom op de toekomstdag in Gouda. Doel is dat elke jongere aan het einde van de dag een afspraak heeft voor een sollicitatiege sprek, zich ingeschreven heeft voor een opleiding of een sta ge of leerwerkbaan gevonden heeft. Het UWV is aanwezig met een groot aantal vacatures en de Ka mer van Koophandel geeft ad viezen over het zelf starten van een onderneming. Als jongeren een leuke baan tegenkomen, kunnen ze meteen een afspraak maken voor een sollicitatiege sprek. Jongeren die verder wil- Vrijwel iedereen die een toe spraak of presentatie wil hou den, voelt zich weleens nerveus of onzeker. Bent u bezorgd dat u onvol- In de cursus wordt gewerkt aan: - contact en interactie met pu bliek -beeldend vertellen/ spreken - opbouw van een toespraak speech - lichaamstaal, stemgebruik en uitstraling Zo leert u op rustige en beelden de wijze uw verhaal tot leven te brengen voor uw toehoor ders. U werkt aan de voorberei ding van uw speech of verhaal, gebruik van anekdotes in uw speech, de interactie met uw pu bliek en hoe u adequaat op vra gen uit uw publiek kunt reage ren. Wilt u zich inschrijven voor deze workshop en/of aan vullende informatie, dan kunt u contact opnemen met Yarda Oostendorp, telefoon 0182 - 60 17 29 of via info@ vrijwilligerswerkwaddinx- veen.nl Wanneer u vindt dat uw direc te belangen worden geschaad door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleen de vergunning/ beschikking, kunt u binnen zes weken na de verzenddatum van de beschik king een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij het college van B W (tenzij in de publica tie een andere procedure is ver meld). Met het indienen van een bezwaarschrift wordt de aan vang van de activiteiten niet te gengehouden. Om dat te voor komen kunt u een verzoek om een voorlopige voorziening in dienen bij de Rechtbank ‘s-Gra- venhage, Postbus 20302,2500 EH Den Haag. De rechter beziet dan of met de activiteit mag wor den begonnen. Aan het indie nen van zo’n verzoek zijn kos ten verbonden. Digitaal indienen beroep- en verzoekschrift U kunt uw beroep- en verzoek schrift ook digitaal indienen bij de genoemde rechtbank via http://loket.rechtspraak.nl be stuursrecht. Daarvoor moet u wel beschikken over DigiD als uw elektronische handtekening. Op de genoemde website treft u de precieze voorwaarden aan. Contact vergunningenloket Hebt u een vraag over een ver gunning, dan kunt u alleen op werkdagen tussen 8:30 en 12:30 uur contact opnemen met het Vergunningenloket. Als u (uitgebreid) wilt praten over een vergunning of een aan vraag wilt inzien, dan kunt u al leen terecht als u daarvoor een afspraak heeft gemaakt met één van de medewerkers van het Vergunningenloket. U hoeft De gemeenteraad is op 25 mei 2011 akkoord gegaan met het voorstel van het college tot wij ziging van het reglement bur gerlijke stand. Door deze wijzi ging wordt het vanaf 1 juni 2011 mogelijk om op elke locatie in Waddinxveen te trou wen of het partnerschap te regi streren. Tot die datum was het alleen mogelijk om te trouwen en het partnerschap te regi streren in het gemeentehuis en vier andere, speciaal daarvoor aangewezen, locaties. Met deze wijziging wil de gemeente te gemoetkomen aan de wensen van toekomstige bruidsparen, die hiermee een meer persoon lijke invulling kunnen geven aan deze bijzondere (trouwjdag. Bruidsparen kunnen nu in prin cipe dus zelf een trouwlocatie kiezen. Dit kan zowel in een ge bouw als in de openlucht zijn. De eigenaar beheerder van die locatie moet hiermee natuurlijk wel instemmen. Voor het ge bruik van locaties als trouwlo catie heeft het college van B&W enkele regels vastgelegd in de “beleidsregels inzake de trouw locaties”. De bedoeling daarvan is onder andere om een mini maal kwaliteitsniveau van deze (officiële) gebeurtenis te verze keren. Openbaarheid van de ce remonie en een goede toegan kelijkheid van de locatie zijn daarbij belangrijke eisen. De beleidsregels zijn te down loaden vanaf www.waddinx- veen.nl en zijn verkrijgbaar bij De Publieksbalie. Meer infor matie kunt u krijgen bij De Pu blieksbalie, tel. 624500. len leren kunnen bij de stands van ROC ID College, ROC Zad kine, ROC Albeda, ROC Lei den en AOC Wellant informatie krijgen over vervolgopleidingen en studeren in hét mbo en zich bovendien meteen inschrijven voor een opleiding. de ontmoetingskerkaan de Groensvoorde te Waddinx veen op donderdag 9 en 16 juni 2011 van 19.30 tot 22.00 uur. Aan deze cursus zijn géén kosten verbonden. deJW. Frisoweg 2 t/m 43. Waddinxveen Wandelt, ver gunning voor het organiseren van de avondvierdaagse van 14 t/m 17 juni 2011. Jeugdwerkloosheid en het pro gramma School-Ex. In deze pro jecten hebben de gemeenten in de regio Midden-Holland, het UWV Werkbedrijf, werkgevers en de ROC ID College de han den ineen geslagen. Hun streven is de jeugdwerk loosheid terug te dringen en jongeren te stimuleren hun ta lenten te ontwikkelen. Immers, in de toekomst zijn deze jon geren, zeker gelet op de ver grijzing en verwachte perso neelstekorten, hard nodig op de arbeidsmarkt. De toekomstdag wordt van 10.00 tot 14.00 uur gehou den in wijkcentrum Le Pa- tapouf, Kolkmanstraat 1- 3 te Gouda. Om 12.00 uur De volgende aanvragen om een omgevingsvergunning zijn ont vangen op de tussen haakjes vermelde datum: 20110096 Zesde Tochtweg 4, het splitsen van een woning (23-05-2011);

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 7