Focus op kwaliteit I I B- Kerkdiensten Puzzel Wensconcert Speeltuindag Inbrekers Dick Brunaschool aan de Sperwerhoek opgeknapt en uitgebreid Rommelmarkt Nieuwe huisstijl peuterspeelzaal Overbruggen - Zuinig zijn op mooie dingen nieuwe gebouwen niet kwijt. Ze vormen de sfeer en het ka rakter van Waddinxveen. Dus het is niet altijd verkeerd om nieuwbouw te plegen. Sterker nog, als niet de eerdere gebou wen gesloopt waren, hadden we nu niet dit prachtige uit zicht. Je ziet dus in het straat beeld de loop van de geschie denis terug. Een schitterend gezicht. woensdag 15 juni 2011 Weekblad voor Waddinxveen pagina 11 Altijd actueel: de weekkrant.nl www.weekbladwaddinxveen.nl www.weekbladwaddinxveen.nl ‘Het team volgt geregeld trainingen om up to date te blijven’ Ontspannen met een puzzel. Dat kan op onze website. Kies uit bijvoorbeeld een su- doko, kruiswoordpuzzel of woordzoeker. Elke dag is er een nieuwe puzzel om op te lossen. Veel puzzelplezier onze site. Waddinxveen is rijk aan geloof gemeenschappen. Rond het weekeinde houden zij diensten. Waar? Wanneer? Hoe laat? Kijk op de website onder diesten. n FZ II X V*X £7XUULUV «Cl^^XX één van de daders wegren- nen richting het Heuvelhof. Een zoekactie daarna met politiehonden in de wijk leidde echter niet tot aan houdingen. Bij de grillroom bleek de achterdeur te zijn gefor ceerd. Uit het pand werd een televisie gestolen. Deze werd teruggevonden in de omge ving. Politie doet onderzoek en verzoekt getuigen zich te melden via 0900-8844. Waddinxveen In de Boog wordt van 10.00 tot 15.00 uur op 25 juni een rommelmarkt gehouden. Er kan nog een tafel gere serveerd worden. De rom melmarkt vindt plaats in het gebouw aan de Constantijn Huygenslaan 2. Op Hemelvaartsdag haalde ik met de kinderen een ijsje op de Nesse. Het is een mooi stukje van het dorp en je kunt er lekker aan het wa ter zitten en wat mijmeren. Het is er zo mooi, want er staan historische pandjes, de hefbrug en vlakbij staan de beide Waterstaatsker ken, die ons dorp rijk is. Ooit was er een derde, maar die is gesloopt. In plaats daarvan staat er nu de neo gotische St. Victorkerk. En de hefbrug is gedeelte lijk gebouwd op de resten van de oude herberg, die voor de nieuwbouw moest verdwijnen. Maar we willen die relatief De Dick Brunaschool gaat dicht. Ja, de vestiging aan de Zuidplashof. Maar niet de school aan Sperwerhoek. Sterker nog: die is uitgebreid! Vlak voor Pinksteren wordt er nog hard gewerkt. Niet alleen door de leerlingen, maar ook door bouwvakkers. Zij leggen de laatste hand aan de uitbreiding van de openbare basisschool aan de Sperwerhoek. Vervol- Ingrid Haïbmeijer P Waddinxveen Zorgen Maar het kan ook fout lopen. Toen ik in dit dorp kwam wo nen viel mij op, dat er langs de Kerkweg gaten liggen, die deels zijn opgevuld met beton nen blokken. De Passage is nu lelijk en ver- gens komt de schoonmaakploeg in actie, daarna de verhuizers en als laatste de leerkrachten om alles op z’n plaats te zetten. De vestiging aan de Zuidplas hof is dicht, de kleuters gaan voortaan op de Sperwerhoek naar school. Daar is overigens ook het schoolplein helemaal opgeknapt met medewerking van een groep ouders. De Dick Brunaschool is een van de twee openbare basis scholen in Waddinxveen en zit met ongeveer 170 leerlingen ruim boven de grens waaronder scholen gesloten worden. Het is up to date te blijven”, verzekert directeur Annette van Zoelen. Aandacht is er ook voor leerlin gen, die bovengemiddeld goed presteren. Samen met de an- waard zijn, maar dat mensen zich ook netter gedragen dere openbare basisschool is er een Plusklas. “Voor leerlingen vanaf groep 5 die opvallen door onder andere hogere resultaten, goede werkhouding en motiva tie.” Jaarlijks doet de school mee aan het Techniektoenooi en heeft al menige prijs gewonnen. Kwaliteit uit zich eveneens in uitstekende opvang van de kin deren. Peuterspeelzaal Hum- melhonk en BSO de Boomhut zijn vanaf augustus ook in de school gevestigd. Kinderen zijn dan van 7.30 tot 18.30 uur op school welkom, een uitkomst voor werkende ouders. we niet moeten treuzelen. Kale plekken worden ge lukkig weer opnieuw ge bruikt. En de mooie dingen, daar moeten we zuinig op zijn. Bart Wiekart duoraadslid VVD Waddinxveen Wijk- en Speeltuinvereni ging ‘De Paddestoel’ houdt op zaterdag 18 juni een lan delijke speeltuindag waarbij voor kinderen diverse acti viteiten te doen zijn. Vanaf 13.00 uur kunnen de kin deren gratis deelnemen aan diverse activiteiten in en om het gebouw. Ook is er een speurtocht uitgezet door de wijk. Om 16.15 uur begint Kor- vera’s kindershow dat uit een poppenkast en een magische goochelact bestaat. Aanslui tend is er tot 19.00 uur een gratis kinderdisco. De Paddestoel is aan de Lijs terbesstraat 18 gevestigd. Voor informatie zie de www. wsv-depaddestoel.nl. sleten. En echte Waddinxve- ners spreken nog steeds met spijt over het verdwijnen van de huizen langs de Petteplas. Ooit was de gehele Kerkweg een mooie laan, nu is het straatbeeld verbrokkeld. Dat baart mij zorgen. De directe leefomgeving is uitermate belangrijk voor het gevoel van welbevinden van mensen. We wonen graag in een mooie omgeving, met historische panden en land schappen. Daarin voelen we ons thuis. En het geeft ons het gevoel veilig te zijn. Bovendien is gebleken, dat in een historisch gegroeide omgeving met veel afwisse ling huizen niet alleen meer Erfgoed Begin dit jaar is de nieuwe Erfgoedverordening aange nomen. Daarmee kunnen we voorkomen, dat gezichtsbepa lende gebouwen zomaar ver dwijnen. Er is nog wel veel werk te doen. We moeten gaan bepa len wat we niet kwijt willen. En dan moeten we de balans zien te vinden tussen verant woordelijk omgaan met histo rische waarde en betutteling. Want een eigenaar mag niet te veel worden belemmerd. Maar als ik door het dorp loop, krijg ik het gevoel, dat Waddinxveen De Stichting Waddinxveen- se Peuterspeelzalen (SWP); de overkoepelende organisa tie in Waddinxveen voor zes professionele peuterspeel zalen, heeft haar huisstijl gemoderniseerd en het logo aangepast. Met de presenta tie van deze huisstijl naar het publiek zijn de kinderen die de peuterspeelzalen bezoe ken nadrukkelijk betrokken. Dat gebeurde op woensdag 8 juni op feestelijke wijze door met de kinderen bij alle zalen gelijktijdig ballonnen op te laten. In de zes peuterspeel zalen: ‘Pino’ in Zuid, ‘Ke telbinkie’ in de Bomenwijk, ‘Dikkie Dik’ en ‘Hummel- honk’ in de Zuidplas, ‘Pieter Pierebas’ in de Oranjewijk en ‘Olleke Bolleke’ in Groens- waard stonden de kinderen met de ballonnen in de hand in afwachting van het signaal om ze los te laten. Soms ontsnapte een ballon vroegtijdig, nagestaard door een verdrietig kind. Toen het signaal klonk lieten alle kinderen de ballonnen los en kon je op verschillende plekken in Waddinxveen een zwerm ballonnen waar nemen die het luchtruim kozen. Met deze presentatie van de huisstijl wil het bestuur van de SWP haar naamsbekend heid vergroten om zodoende de deelname van kinderen aan het peuterspeelzaalwerk te verhogen. Op de website van de stich ting, www.peuterspeelza- lenwaddinxveen.nl., is meer informatie verkrijgbaar. Waddinxveen De politie heeft vrijdag 10 juni omstreeks 02.00 uur met politiehonden naar inbrekers op de Kerkweg- West gezocht. Kort daarvoor kreeg ze de melding, dat er werd ingebroken door twee personen bij een grillroom. Ter plaatse zagen agenten een school, waarvan directie en leerkrachten veel waarde hech ten aan kwaliteit. “Het team volgt geregeld trainingen om TA. A ll ll i: m 11 Het is leuk spelen op het schoolplein van de Dick Brunaschool, dat onlangs is opgeknapt met medewerking van een groep ouders van de schoolkinderen. De school is flink uitgebreid en herbergt nu 170 leerlingen. FOTO: RONALD STAM II II M O tl X R, X I f A ijifü' I Waddinxveen Het Christelijke Waddinx- veens Mannenkoor ‘De Gouwestem’ sluit het zang- seizoen met een ‘Wenscon cert’ in de Waddinxveense Bethelkerk af. Het man nenensemble ‘The Mar tin Mans Formation’, zal eveneens enkele optredens verzorgen. Het concert is op maandagavond 20 juni en begint om 20.00 uur. Het is een traditie geworden dat aan het Wensconcert door jong muzikaal talent wordt meegewerkt. Het zijn jonge mensen die hun kunde voor een groot publiek wil len laten horen. Dit jaar zal tijdens het Wensconcert een verscheidenheid aan mu ziekinstrumenten worden bespeeld, er is een getalen teerde jonge trompettiste, een viool spelende vader met zijn fluit spelende dochter en een muzikale familie die panfluit, fluit, trompet en gitaar zullen spelen. De toegang is vrij, wel zal er een collecte worden gehou den om de kosten te bestrij den. Het concert duurt tot ongeveer 21.30 uur waarna er gelegenheid is om onder het genot van een hapje en een drankje nog even na te praten. R

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 11