Nieuwe zaal Victorkerk i I I Rijnland Bekendmaking Tryrr Rijnland fejaXI De opening en inzegening werden goed bezocht Bekendmaking }y Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 15 juni 2011 Weekblad voor Waddinxveen/Gouive Koerier pagina 23 Kennisgeving 'F Droge voeten, schoon water Droge voeten, schoon water Ter visielegging fe -t A AAATlAa AAAAi v A A AA A A A A A A AA X A A AAAAAAAAAj ‘Vrijwilligers zorgden voor een besparing van 22.000 euro’ PrZUID H0LLAND Waddixueen DOS-2011-0001449 Legger regionale keringen Nieuwe Rijnlandse Legesverordening Het hoogheemraadschap van Rijnland maakt gebruik van servicenormen. Kijk voor andere publicaties en algemene informatie op www.rijnland.netwww.rijnland.net. Leiden, 15 juni 2011 Leiden, 15 juni 2011 3 T De nieuwe legesverordening kent uitsluitend nog leges voor aanvragen van watervergunningen voor grote en/of complexe werken. Daarbij kan worden gedacht aan grote grondwater onttrekkingen, grote uitbreidingsplannen, reconstructie van waterkeringen, werken met hoge bouw- en/of aanlegkosten in de kern- en beschermingszone van waterkeringen en grote infrastructurele werken. De tekst van de Legesverordening Rijnland 2011 ligt vanaf vandaag gedurende 12 weken ter inzage op het kantoor van het hoogheemraadschap, Archimedesweg 1 in Leiden. In de nieuwe legesverordening is uitdrukkelijk gekozen voor vereenvoudiging. Zo hoeft vanaf 1 juli 2011 geen leges meer te worden betaald voor het verstrekken van afschriften van o.a. rapporten en bestuursstukken. Ook zijn de leges afgeschaft voor aanvragen van watervergunningen voor kleine, eenvoudige werken. Dit leidt tot een lastenverlichting voor met name particulieren. Tot slot zijn de leges komen te vervallen voor de advertentie- kosten van verleende vergunningen. Ook dat levert een kostenbesparing voor de vergunningaanvrager op. Ter inzage De nieuwe legger regionale keringen ligt gedurende een periode van 12 weken - van 15 juni 2011 tot en met 7 september 2011 - ter inzage bij het hoogheemraadschap van Rijnland, Archimedesweg 1, Leiden en bij de betreffende gemeentehuizen. U kunt de legger ook inzien via internet, www.rijnland.net/beleid/legger. Meer informatie? Voor vragen kunt u contact opnemen met het klantencontactcentrum, telefoon 071 -3063040 of via e-mail legger@rijnland.net. Kijk voor andere publicaties en algemene informatie op www.rijnland.net. Voor meer informatie over het Natuurbeheerplan kunt u contact opnemen met mevrouw de Vos, telefoon nummer 070-441 8755 (agrarisch natuurbeheer) of met de heer Smit (overig natuurbeheer) telefoonnummer 070-441 7482. Op 1 januari 2010 is het nieuwe subsidiestelsel voor Natuur- en Landschapsbeheer (SNL) in werking getreden. Het SNL bestaat uit twee subsidieregelingen: De ’Subsidieregeling Natuur- en Landschapsbeheer' en de 'Subsidieregeling Kwaliteitsimpuls Natuur en Landschap', beide vastgesteld door Gedeputeerde Staten op 5 oktober 2010. Voor de uitvoering van deze subsidieregelingen, stelt de provincie een natuurbeheerplan op. In een natuur beheerplan begrenzen Gedeputeerde Staten gebieden waar de subsidiëring van beheer, ontwikkeling van nieuwe natuur, particulier beheer, agrarisch natuurbeheer en landschapsonderhoud kan plaatsvinden en geven zij aan welke natuur- en landschapsdoelen van toepassing zijn en op welke manier natuur en land schap beheerd moeten worden. De Verenigde Vergadering van het hoogheem raadschap van Rijnland heeft op 1 juni 2011 het tweede deel van de legger regionale keringen vastgesteld. Deze vastgestelde legger vormt samen met het in januari vastgestelde deel van de legger regionale keringen een gebiedsdekkende legger (te noemen legger regionale keringen 2011) voor het beheergebied van het hoogheemraadschap van Rijnland en vervangt de tot dan toe geldende leggers van de rechtsvoorgangers en/of de overgangsregeling uit de Keur 2009. De legger regionale keringen 2011 treedt in werking bij verschijnen van deze publicatie. Achtergrond Het hoogheemraadschap van Rijnland is verant woordelijk voor het waterbeheer in zijn gebied. Om dit goed te kunnen doen, legt het hoogheem raadschap de essentiële informatie over de regionale keringen vast in de legger regionale keringen. In de legger is de volgende informatie over keringen opgenomen: ligging; vorm en afmetingen; welke persoon of instantie verantwoordelijk is voor het onderhoud (de onderhoudsplichtige); wat voor onderhoud de onderhoudsplichtige moet uitvoeren (onderhoudsverplichtingen). De legger regionale keringen is voor iedereen die woont, werkt of recreëert op of langs keringen een belangrijk instrument. Rijnland gebruikt de legger bijvoorbeeld voor de controle op de onderhoudsplicht. Verschillende parochieactiviteiten kunnen vanaf heden plaatsvinden in de nieuwgebouwde zaal van De Sint Victor parochie. De zaal heeft haar bestaan mede te danken aan de inzet van vrijwilligers. Op 11 juni was de feestelijke opening. Beroepsprocedure U kunt beroep indienen bij de Rechtbank Den Haag sector bestuursrecht, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. De termijn voor het indienen van een beroep bij de Rechtbank bedraagt zes weken. Het beroep schort de werking van de legger niet op. Wel kunt u bij de Voorzieningenrechter op hetzelfde adres een verzoek om voorlopige voorziening indienen. Ook kunt u een beroep digitaal bij de Rechtbank indienen. Daarvoor dient u wel te beschikken over een digitale handtekening via DigID. Nadere informatie kunt u hierover krijgen bij de Rechtbank in Den Haag. Het hoogheemraadschap van Rijnland maakt gebruik van servicenormen. Vanaf 15 juni 2011 ligt het ontwerp-natuurbeheerplan 2012 ter visie bij alle gemeenten en waterschappen van de provincie Zuid-Holland, alsmede op het provinciehuis van Zuid-Holland. Tot en met 27 juli 2011 kan schriftelijk een zienswijze worden ingediend bij het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, Postbus 90602, 2509 LP in Den Haag. Wilt u op de envelop in de linkerbovenhoek "zienswijze Ontwerp- Natuurbeheerplan 2012" vermelden? Ontwerp-Natuurbeheerplan 2012 Zuid-Holland Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland maken bekend dat zij het Ontwerp-Natuurbeheerplan 2012 Zuid- Holland hebben vastgesteld. Vanaf 15 juni tot en met 27 juli 2011 ligt het Ontwerp-Natuurbeheerplan 2012 ter visie bij alle gemeenten en waterschappen in de provincie Zuid-Holland, alsmede op het provincie huis van Zuid-Holland. Verkrijgbaarheid van het Ontwerp-Natuurbeheerplan Het Ontwerp-Natuurbeheerplan kan worden ingezien op de website van de provincie Zuid-Holland (www.zuid-holland.nl) door te zoeken op het trefwoord "natuurbeheerplan". Eerste paal Na bijna vier jaar kon in december 2010 de eerste paal worden geslagen en ging de aannemer Paul van Berkel te Waddinx- Hoogheemraadschap van Hoogheemraadschap van De Verenigde Vergadering van het hoogheemraadschap van Rijnland heeft op 1 juni 2011 een nieuwe legesverordening vastgesteld. Deze treedt op 1 juli 2011 in werking. De vorige legesverordening dateerde uit 2005 en sloot niet goed meer aan bij de praktijk. Verder is eind 2009 de Waterwet van kracht geworden met de daarin opgenomen watervergunning. veen aan de slag. Er is gekozen voor een constructie waarbij optimaal gebruik kon worden gemaakt van de inzet van vrij willigers. Op zaterdag 11 juni was alles gereed en kon de zaal worden geopend. Veel parochianen waren aanwezig om de feestelijk opgezette gebeurtenis bij te wo nen. Ook de prijswinnaars van de gehou den loterij ten behoeve van de inrichting van de zaal waren uitgenodigd om hun prijs in ontvangst te nemen. De heer Paul van Balen kon namens de bouwcommis sie de zaal overdragen aan de geloofge meenschap. Namens de locatieraad kon de voorzitter daarvan iedereen hartelijk bedanken die op eigen wijze zijn of haar steentje heeft bijgedragen aan de bouw van de zaal. Aardig was om te vermelden dat de inspanningen van de vrijwilligers een be sparing opleverden van zo’n 22.000 euro. De avond had verder een feestelijk verloop. Inzegening De inzegening van de zaal gebeurde op 12 juni na de viering van 11.00 uur. De pastoor van de parochie nodigde de pa rochianen uit na de viering met hem mee te gaan naar de zaal, waar de plechtiging plaatsvond. Op de geplaatste gedenk steen was de naam van de zaal vermeld: ‘Victorzaal’. Er begon toen ook een open huis, waar veel belangstellenden op af kwamen. De jongerengroep Provider or ganiseerde op deze dag een pannenkoe kenrestaurant die druk werd bezocht. De Sint Victor-parochie heeft vele jaren samen met de Gereformeerde Kerk ge bruik gemaakt van de Ontmoetingskerk. Wegens overcapaciteit heeft het toenma lige parochiebestuur moeten besluiten om het eigendomsdeel van de Sint Vic tor-parochie af te stoten. Ook is besloten om nabij de Victorkerk een zaaltje te realise ren, waar verschillende parochieactiviteiten kunnen plaatsvinden. Allereerst heeft de ge vormde bouwcommissie geïnventariseerd welke behoefte er was en met dat programma van eisen architectenbureau Topos te Waddinxveen gevraagd om een ontwerp te maken. Daarna volgde het proces van bestemmingsplan, schoonheidscommis sie, milieu, grondonderzoek en de keuze van aannemer.

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 23