Zomerzangavond in Waddinxveen op Passage-Luilakactie - f 1 T f u. s ‘Aink schrikken!’ i I ft Ikfe o itel I A Klaverjassen bij Zuidplas B- Wï I I - - I F V’ TM G W Recepten Toe aan een andere baan? Kijk op onze site en vind ‘m H te Vlindermaskers maken op kinderboerderij Alpherium claimt forse schade gesloten hefbrug B l n I' Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 15 juni 2011 Weekblad voor Waddinxveen pagina 8 Vacatures www.weekbladwaddinxveen.nl www.deweekkrant.nl/banen I 1.1 G 1 -- GiSVi GS Concerten dit seizoen Bingo in het Zuidhonk Winnaar braderie Den Edel Sport Iedere dag staat er een nieuw recept op onze website. Met deze recepten zet u in een handom draai een smaakvolle maaltijd op tafel. Surf snel naar de website. HP-1- - eners fW E C M - r - V B -■- la jpfefe F r~~ - -■jZZjÏS EL- FOTO:PR 7 3 -F kPpeN 21,. - 44 A> Waddinxveen De Hersteld Hervormde Kerk van Waddinxveen houdt op zaterdag 18 juni een zomer zangavond. Bij deze gelegen heid is iedereen welkom. Het Waddinxveense bovenstem- koor ‘Op Hoge Toon’, organist Kees Rademaker en een mu ziekgroep uit Katwijk zullen een samenzangavond voor alle belangstellende verzorgen. De avond begint om 19.30 uur in de Elikmkerk (gebouw de Sta ring), Staringlaan 19 in Wad dinxveen. De toegang is gratis, er is wel een collecte voor de on kosten en het bouwfonds. gen we neer bij de provincie Zuid-Holland, alleen de zondagen claimen we niet. We hebben van de provin cie geëist dat de vaarweg de maandag na het kapot raken van de brug weer ontstemd is, maar ik verwacht dat het helaas richting het volgend weekend van 18 en 19 juni zal lopen tot de weg over het water weer vrijkomt”, aldus Vos. Bij de val van de hefbrug werd ternauwernood een groot motorjacht gemist dat op het punt stond onder de brug door te gaan. De opvarenden zijn wel flink geschrokken. Ruud Groot Waddinxveen of het aanleggen van een vlindervriendelijke tuin dan kunnen zij er ook terecht. Een gedeelte van de Edu catieve tuin is ingericht als vlindertuin en er is tot eind augustus een kleine vlinder- tentoonstelling. ben nog wat rek. De wachttijd kunnen we opvullen met aftim- merwerkzaamheden, maar ik ga er van uit dat het tot een paar dagen beperkt blijft. Daarna kan het veel gevolgen gaan ge ven, maar daar gaan we niet van uit”, aldus Van Mil. Ook het vrachtschip Cascade van schip per Leen de Vries kan geen kant op. De schipper die op weg is naar Zwammerdam beraamt de strop van elke wachtdag rond de 1000 tot 1200 euro. Waddinxveen Den Edel Sport was op za terdag 14 mei met een kraam en haar sportadviseurs op de Waddinxveense braderie in de Dorpstraat vertegenwoor digd. Iedereen die langs de kraam liep, kon een kort vra genlijstje invullen en daar mee kansmaken op één jaar lang gratis sporten. De actie trok tijdens de braderie veel bekijks en diverse mensen hebben aan de actie meege daan. Vorige week is er de officiële trekking geweest onder toezien van de gehele BodyCombat les en is er een winnende kaart uit de grote stapel getrokken. Op 1 juni heeft Yarda Oost endorp haar sportkaart in ontvangst genomen en is zij de gelukkige winnares van één jaar lang gratis sporten bij Den Edel Sport in Wad dinxveen. Waddinxveen In ‘t Zuidhonk aan de Zuidplaslaan 552 wordt op zaterdag 18 juni een bingo gespeeld. Er worden tien ronden gespeeld. Deel nemers kunnen met een enkel boekje (kosten 7.50 euro) of een dubbel boekje (kostenl2.50 euro) spelen. Als afsluiting van de avond wordt er nog een loterij met prijsjes gehouden. De aanvang van deze bingo is 20.00 uur. Jeugd wordt al leen onder begeleiding van een volwassene toegelaten. Alles op alles De provincie Zuid-Holland heeft laten weten dag en nacht door te werken om de waterweg weer vrij te krijgen. Hierbij stelt zij de veiligheid boven alles. Waddinxveen De Remonstrantse kerk houdt in het seizoen 2011- 2012 drie klassieke con certen in haar kerk aan de Zuidkade 59. Op 7 oktober zal het Duo Huntfeld een concert geven voor piano en viool. Het is een vermaard duo dat al verschillende optredens met succes heeft gegeven. Op 20 januari 2012 speelt het Maris strijkkwartet. Dit kwartet trad enige jaren ge leden in de Remonstrantse kerk met veel succes op. Het laatste concert van deze reeks is op 20 april 2012, dan zal het Turdos Trio optre den. Ook deze muzikanten genieten een grote bekend heid. De concerten worden gege ven op vrijdagavond en be ginnen om 20.15 uur. De toegangsprijs voor een concert is vijftien euro. Een abonnement voor de drie concerten kost 37,50 euro. Kaarten kunnen worden be steld op telefoonnummers: 0182-616572 of 0182-611697 of e-mail remonstranten. wveen@ kpnplanet.nl. De data van de bijeenkom sten zijn: 1 juli, 15 juli, 22 juli, 29 juli, 5 augustus, 12 augustus, 19 augustus en 26 augustus. In die periode is er geen competitie, maar ieder een is welkom. Inlichtingen over het kla verjassen zijn te verkrijgen bij Jan van Velzen telefoon: 0182-611171. Dit grote jacht kwam met de schrik vrij. j er wordt een video gedraaid over het leven van vlinders. Na afloop krijgen de kinderen een kleurplaat mee om die thuis te kleuren. Deze kunnen ze later inleveren bij de kinderboerderij. Er zijn prijsjes mee te verdienen. Wie vragen heeft over vlinders zaamheden. Naast 25 medewer kers van Royal Van Lent, waren ook 20 mensen aan boord die na de oplevering deel uitmaken van de vaste crew van het schip. “Het was flink schrikken, maar gelukkig is het allemaal goed afgelopen,” zegt medewerker Van Rossum van de scheeps bouwer. Het jacht is inmiddels afgemeerd aan de loswal op de Noordkade ter hoogte van de brandweer. “Natuurlijk lopen we vertraging op, maar we heb- A Wil Kamping Waddinxveen De Alphense containerha ven Alpherium lijdt dagelijks 50.000 euro schade door de kapotte hefbrug in Wad dinxveen. De exploitant aan de Gouwe wil de kosten ver halen bij de provincie Zuid- Holland. “De schade door het neer storten van de hefbrug in Waddinxveen is enorm, om dat de Gouwe voor ons de belangrijkste aanvoerroute is en we nu niet alle goede ren over het water kunnen vervoeren”, vertelt manager Marnix Vos van Alpherium. “Sinds de brug buiten ge bruik is, is het water afgeslo- Kostenplaatje “Bij elkaar komt het kosten plaatje op 50.000 euro per dag,” rekent Marnix Vos voor. “Dat geld zit ook in het inzetten van truckvervoer over de weg waarbij extra mankracht wordt ingezet. Deze schadeclaim leg- “We moesten eerst even wachten voordat de brug open ging. Nadat we een paar minuten hadden aan gemeerd ging de brug open en konden we varen. We wa ren net los toen de brug weer naar beneden viel. Gelukkig was onze snelheid nog laag en konden we net op tijd terug keren”, aldus Peter van Mil operational directeur van Royal Van Lent Shipyard. In totaal waren 45 mensen aan boord van het 78 meter lange jacht, dat bij Royal Van Lent op de Kaag is gebouwd. Het reuzenjacht werd naar Rotterdam vervoerd voor het plaatsen van de schroef en een aantal laatste werk- VS, Cl Waddinxveen Stichting Wijkwerk de Zuidplas gaat gedurende de zomermaan den door met klaverjassen. Bijna iedere vrijdagavond in de maanden juli en augustus kun nen belangstellenden om 20.00 uur in het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan 552 in Waddinx veen terecht om een avondje te kaarten. 1 t •*-73» V De bekende Luilakactie van de Passagewinkeliers trok ook dit jaar weer veel publiek. Sommigen stonden zelfs al vóór 07.00 uur in de rij voor de aanbiedingen en kortingsacties. Ze waren niet de enige uitgeslapen Waddinxveners - al snel (om 07.15 uur!) stond het hele parkeerterrein vol auto’s. FOTO CARINA BERGMAN. ^3^ Waddinxveen Bij kinderboerderij Dieren dal is er woensdag 29 juni vanaf 13.30 uur een inloop- middag met als thema ‘vlin ders’. Kinderen kunnen dan een vlindermasker maken, er zijn spelletjes te doen en ten. Als gevolg daarvan moeten we nu noodgedwongen een lan gere route varen met onze con tainers. De binnenvaartschip pers moeten nu omvaren via Amsterdam wat een vertraging opievert van minimaal zestien uur per reis. Dat betekent dat we zolang de stremming duurt, niet eens de helft vanhet geplande dagelijkse volume kunnen vervoeren.” Urtie>n - 7" T-1 f I - *V '-'v F*

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 8