Bouwafspraak Triangel i! Woonpartners realiseert 202 sociale huurwoningen en 142 koopwoningen 1 ‘De Van Speijkstraat moet open blijven tijdens onderzoek gasfabriek’ Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 6 juli 2011 Weekblad voor Waddinxveen paginall Voor al het nieuws Golfen in Bentwoud www.weekbladwaddinxveen.nl Waddinxveen Slecht financieel vooruitzicht 'Sociale huur- en koopwoningen essentieel voor succes Triangel’ ‘Inzicht in de risico’s ontbreekt’ Voor nieuws in uw buurt, de laatste nieuwtjes van alle (sport)verenigingen en ook voor al het overige nieuws in Waddinxveen, kunt u terecht op onze website. Petitie om WMO te sparen Vlakbij Waddinxveen, op de grens van Zoeter- meer en Benthuizen, is het eerste deel van Golf baan Bentwoud officieel geopend. Het betreft de drivingrange én de 9-holes par 3-4 baan, die dagelijks open zijn van 08.00 tot 20.00 uur. www.weekbladwaddinxveen.nl Niet baggeren in Petteplas v WADaNXVE^r Burgemeester Bert Cremers en Woonpartners directeur René Mascini tekenden afgelopen woensdag het addendum voor de toe komstige wijk Triangel. Met de ondertekening van het addendum heeft Woonpart ners Midden-Holland toege zegd in Triangel 202 sociale huurwoningen te realiseren en 142 koopwoningen te bouwen. Speijkstraat en Kromme Esse en loopt onder de Gouwe door naar de Zuidkade. “Destijds is men niet tot sanering over gegaan, vanwege onzekerheid van de vervuiling en de hoge kosten. Omdat het Rijk tot 2012 subsidie beschikbaar stelt om bodemverontreiniging te saneren, wordt nu opnieuw on derzoek gedaan om de vervui ling in kaart te brengen”, aldus Olsman. Richard Avontuur Waddinxveen Met een gigantisch blauw potlood voorzag Woonpartners Midden-Holland-directeur René Mascini de gemeente Wad dinxveen afgelopen woensdag van een middel om de komende tijd vele woningcontracten te ondertekenen. FOTO: RONALD laan, de Zuidelijke Rondweg en de spoorlijn. Cremers bena drukte het belang van Woon partners voor Waddinxveen. Overbodig Volgens directeur De Bruin van de nabij gelegen meubelfabriek Bruwa is het zonde van de ex tra kosten die dit onderzoek met zich meebrengt, omdat de mate en de plaats van de vervuiling Boringen Onderzoeksbureau Oranjewoud heeft opdracht gekregen het on- hem nu ook beginnen in Trian gel. “Nu kunnen we doorstro men naar de eerste grondwerk zaamheden in het najaar en de start van de bouw begin 2012”, zei burgemeester Cremers. “So ciale huur- en koopwoningen zijn van essentieel belang voor het succes van Triangel.” Naast de woningen wil Woon partners Midden-Holland ook een rol spelen in de ontwikke ling van een maatschappelijk centrum in Triangel. “Dat wil len wij samen, maar ook met an dere partners, ook aan Triangel meegeven”, zei de Jong. derzoek uit te voeren en op 18 en 19 juli zullen de borin gen plaatsvinden. Onwonen de Yvonne van Went vindt het onacceptabel dat de Van Speijkstraat wordt afgesloten tijdens het onderzoek. “Het is veel te gevaarlijk als zowel het personenverkeer als het vrachtverkeer door De Rui- terstraat moet. De kruising met de Henegouwerweg is erg onoverzichtelijk en kan niet zonder verkeerslich ten of verkeersregelaars als ontsluiting van de wijk die nen.” Na overleg met de gemeente is inmiddels besloten dat de Van Speijkstraat niet volledig wordt afgesloten. Ruud Groot Waddinxveen Donderdagavond werden op het Gemeentehuis de omwo nenden geïnformeerd over het bodemonderzoek, dat binnenkort wordt gehouden op het terrein van de voor malige gasfabriek aan de Van Speijkstraat. Sebastiaan Ols man, bodemspecialist van Milieudienst Midden Hol land, vertelde dat de eerder gedane onderzoeken hebben aangetoond dat er duidelijk sprake is van grondvervui- ling, maar dat deze zeer waarschijnlijk geen risico’s hebben gevormd voor mens en omgeving. De vervuiling bevind^ zich rond de Van vervuiling en neemt veel onze kerheden weg, die tot nog toe een belemmering vormden voor toekomstige ontwikkelingen en kredietverstrekkers.” De heer De Bruin reageerde door te stellen dat hij destijds wel degelijk gedupeerd is ge weest, omdat kredietverstrek kers op basis van de verontrei niging geen faciliteiten hebben geboden. “Als er nu andere belangen gaan spelen waarvoor de belemmeringen voor kre dietverstrekkers moeten wor den opgelost, voel ik me toch wel gepakt”. Daarvan komen 25 woningen beschikbaar voor zorginstelling Ipse de Bruggen. Hoewel het al dan niet moei zaam zijn van de totstandko ming van de overeenkomst door Mascini, burgemeester Cremers en wethouder Kees de Jong werd ‘betwist’, toonde het drietal zich tevreden met de uit komst. Er werd gesproken van een mijlpaal, waarvan er nog meerdere moeten volgen om van Triangel de woonwijk te maken die voorzien is. In totaal moeten zo’n 2700 woningen verrijzen tussen de Beijerinck- Waddinxveen Met name door het wegval len van een deel van de rijks- bijdrage voor de Wet Werk en Bijstand (WWB) heeft Waddinxveen een weinig florissant financieel voor uitzicht. Naar verwachting daalt het saldo over 2011 met ruim negen ton. De laatste prognose, onder deel van gesprek bij de alge mene beschouwingen, toont een positief resultaat van 256.536 euro. De verwachte tegenvaller van ruim zes ton euro op de Wet Werk en Bij stand is daarvan de groot ste oorzaak. Ook voor de komende jaren is rekening gehouden met een jaarlijkse terugval van ruim zes ton euro. Waddinxveen Voorafgaand aan het raads- debat over de algemene beschouwingen heeft oud- raadslid Abdelkader Alhaft een petitie ingediend waarin hij het college van burge meester en wethouders oproept om de bezuinigin gen op de WMO terug te draaien. Alhaft, wiens naam nog al tijd is verbonden aan zijn voormalige eenmansfractie Waddinxveens Belang, ver zamelde vijftien handteke ningen van mensen die door bezuinigingen op de Wet Maatschappelijke Onder steuning veel geld kwijt zijn aan reiskosten. Volgens Al haft gaat het voor de betrok kenen om een eigen bijdrage van 364 euro. “Waddinxveens Belang is in de afgelopen periode on aangenaam verrast door de emoties van de kwetsbaren in Waddinxveen die door de bezuiniging op vervoers kosten en de begeleiding hard zijn getroffen”, aldus Alhaft. Waddinxveen De informatievoorzieningen rondom het risicomanage ment voor raadsleden is nog niet optimaal. Dit is één van de conclusies van de Reken kamercommissie in het On derzoek Risicomanagement. Op verzoek van de gemeen teraad is gekeken naar moge lijke verbeteringen in de ri sicobeheersing van de grote projecten. Bouwprojecten als Triangel en het Gouwe- Park herbergen risico’s voor de gemeente, omdat er grote investeringen mee gemoeid zijn. “Het onderkennen van alle risico’s in grote projecten en het verbeteren van het inzicht in de reserves om de risico’s financieel op te kun nen vangen, zijn belangrijke verbeterpunten”, schrijft de rekenkamercommissie, die onder leiding staat van voorzitter Lex van Eind hoven. Voor het onderzoek werd gesproken met de wet houders Kroes en De Jong, diverse raadsleden en andere betrokkenen bij grote projec ten. Het verbeteren van controle op de risico’s is met name van belang voor raadsleden. Het is aan hen om in de ga ten te houden of de risico’s acceptabel zijn. Mochten risico’s inderdaad een te genvaller tot gevolg hebben, dan kan dit leiden tot hogere kosten voor de gemeente. Dit kan inkomstenverho ging of bezuiniging tot ge volg kunnen hebben, om de kosten te dekken. Hoewel de rekenkamercommissie schrijft dat ‘enkele belang rijke verbeterpunten moge lijk zijn,’ is er ook tevreden heid over de manier waarop Waddinxveen de risico’s in de bouwprojecten beheerst. “Het risicomanagement is goed ingericht. De kennis is op peil. Er wordt frequent gerapporteerd,” zijn enkele van positieve vaststellingen. “Zonder hen hadden wij nu niet gewerkt aan bijvoorbeeld Park Houtzicht”, verwees Cremers naar één van de lopende bouw projecten. Bouwen kan volgens Waddinxveen De gemeente moet zich seri eus afvragen of uitbaggeren van de Petteplas wel zo’n goed plan is. Werd de ge meente tijdens een informa tiebijeenkomst al gewezen op de mogelijke schade aan de natuur in en rond de plas als er wordt gebaggerd, ook de lezers van het Weekblad voor Waddinxveen zien er niets in. In onze poll stemt maar liefst 80% tegen bag geren van de Petteplas! Inmiddels staat er een nieu we poll op onze site. De vraag is nu of de Floriade in 2022 in Waddinxveen en omgeving moet worden ge houden of niet. Doe mee en ga naar: www.weekbladwaddinx- veen.nl uit vorige onderzoeken bekend zijn. “In 1989 heeft men een voorlopig onderzoek gedaan. Later volgde een nader voorlo pig onderzoek en daarna is er weer een onderzoek gedaan en al die rapporten zijn allemaal beschikbaar, Zowel bij de ge meente als bij mij. Hoeveel wil je er hebben”, roept De Bruin. In een reactie gaf Sebastiaan Olsman aan dat deze onder zoeken verouderd zijn waardoor nieuw onderzoek noodzakelijk is, zodat Gedeputeerde Staten een beslissing kan nemen of sa nering alsnog moet plaatsvin den. Dan wordt tevens bekeken of het voor vervolgsubsidie in aanmerking komt. “Dit besluit kan duidelijkheid geven over de x- jfC *I*Té

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 11