Nieuw tunneldek NU IN WADDINXVEEN 0182-618 392 Last minute vakantie geboekt? I I Raadsleden verrast met lekkere Groentehapjes Week Lekkerste recepten Klik&Win Volg alle Klik Win-acties op Twitter krant ,ni Haal ook last minute gezondheidsadvies! Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 6 juli 2011 Weekblad voor Waddinxveen pagina 15 Steeds nieuwe kansen Originele Italiaanse pizza’s en pasta’s lEsaon appetite Kerkweg-Oost 199 2741 HD Waddinxveen www.twitter.com/klik_en_win Auto te water, man verdrinkt Weinig tijd en toch iets lekkers op tafel zetten. Of op zoek naar een recept voor etentje met vrien den. U vindt ze op onze website. Elke dag een nieuw recept. www.weekbladwaddinxveen.nl Openingstijden 7 dagen per week geopend maandag t/m vrijdag van 12.00 tot 22.00 uur zaterdag t/m zondag van 16.00 tot 22.00 uur Bestel en bezorgservice Openings- aanbieding bij elke pi«a een pastagerecht voor slechts BB! Gratis bezorgen dagelijks van 16.00 tot 22.00 uur vanaf 10,00 in Waddinxveen vanaf 1 5,00 in Boskoop en Reeuwijk CM Waddinxveen FOTO: PR Of ga naar, www.thuisvaccinatie.nl of www.meditelopreis.nl in Voorburg, Rijswijk en Gouda. ProRail werkt op meerdere plaatsen in Nederland aan een betere bereikbaarheid en verbeterde veiligheid rondom het spoor. Het afgelopen weekend waren er in dat kader ook werk zaamheden aan het spoor in Waddinxveen. Daar is een onderdoorgang gerealiseerd. Een onderdoorgang ten op zichte van een overweg zorgt voor een verbetering van de doorstroming van het verkeer. Er hoeft namelijk door het weg verkeer niet gewacht te worden op de trein. Daarnaast is het bouwen van een onderdoorgang veiliger, omdat de treinbaan en de weg elkaar niet gelijkvloers kruisen. Op zondagochtend is tussen 07.00 tot 10.00 uur bij de on derdoorgang voor de Verlegde Dreef een 300 ton wegende tunneldek geplaatst. Hiervoor is het spoor tijdelijk verwijderd; een kraan heeft de stukken rails daartoe weghesen en later weer teruggeplaatst. Het weghijsen van het spoor gebeurde zater dagochtend vroeg om 03.00 uur. Het terughijsen vond zon dagmiddag omstreeks 16.00 uur plaats. De Verlegde Dreef wordt de nieuwe verbinding tussen de Beijerincklaan en de Kanaal dijk en zal de huidige Dreef als doorgaande weg vervangen. Dat is nodig in verband met de komst van het nieuwe Centrum in Waddinxveen. Het deel van de Dreef tussen de bestaande spoorwegtunnel en de Kanaal dijk wordt namelijk ingericht voor bestemmingsverkeer en wordt een 30 km/h-weg. Nadat het tunneldek is geplaatst, is begonnen met het graven van de feitelijke onderdoorgang. De werkzaamheden waren maan dagochtend voor de spits afge rond. De eerste treinen reden maandagochtend dan ook weer normaal. In december 2011 is de onderdoorgang gereed. Je hebt dan toch de knoop door gehakt en een last mi nute’ vakantie geboekt naar die mooie droombestemming: een heerlijke strandvakantie in Turkije of misschien wel iets heel anders. Wat het ook is, het is een heerlijk vooruitzicht voor je! Zo’n last minute boeking heeft als voordeel dat je heel snel ver trekt, dus’ je geduld wordt niet op de proef gesteld en je kunt meteen beginnen met aftellen voor vertrek! Het nadeel is dat je nu minder tijd hebt om je goed voor te bereiden en dat kan toch wel belangrijk zijn. Zeker als je er op het laatste moment achter komt dat je voor jouw droom bestemming nog gezondheids- advies nodig hebt. Denk hierbij aan adviezen, eventuele vac cinaties of in sommige landen malariapillen. Gelukkig is het bij de meeste vaccinatiecentra en GGD’s geen enkel probleem om ook last minute langs te komen voor een gezondheids- advies op maat. Ook vlak voor vertrek kan advies om bijvoor beeld reizigersdiarree te voor komen gegeven worden. En verstandige maatregelen, zoals je handen goed wassen, alleen flessenwater drinken, geen geschild fruit eten en geen ijs klontjes in je drinken doen kun nen je helpen om op vakantie niet ziek te worden. Daarnaast kunnen verschillende vaccina ties, zoals bijvoorbeeld DTP en hepatitis A, nog zeer kort voor vertrek worden gegeven. Voor vrijwel alle niet-westerse landen, waaronder Turkije en Egypte, maar ook voor Kroatië worden vaccinaties tegen He patitis A en DTP aanbevolen. Neem direct contact op met een van onderstaande adressen als je meer wilt weten over de mogelijkheden voor last minute gezondheidsadvies. Dat kan op verschillende locaties, maar ook bij jou thuis, als dat beter past binnen de allerlaatste voorberei dingen van jouw last minute va- zijn deelden kinderen stukjes komkommer, paprika en tomaat uit aan de aanwezige Collegele den, Raadsleden, toehoorders en ambtenaren. Raadslid Ellen van Helden (VVD) “Een gewel dig leuk initiatief dat door de Raad erg werd gewaardeerd!” Ook kregen de Raadsleden een tas gevuld met diverse groenten mee, waaronder tomaten, papri ka, courgette en aubergine. Bin nenkort zal een aantal Raadsle den een werkbezoek brengen aan tuinders in de regio. kantie! De vaccinatiecentra en GGD-en waar je terecht kunt voor gezondheidsadvies volgen allemaal de actuele adviezen van het Landelijk Coördinatiecentrum Rei- zigersadvisering (LCR) bij het bepalen van de vaccina ties en adviezen die je nodig hebt voor jouw vakantie. Ook is een advies afhankelijk van je leeftijd, je gezondheid, de manier waarop je reist, de tijdsduur van de vakantie en de gebieden waar je naar toe wilt gaan. Tijdens je afspraak krijg je dus een gezondheids advies op maat! Bovendien wordt dit advies plus de eventuele nodige reisvaccinaties vaak vergoed binnen de aanvullende polis van uw zorgverzekering. ZEVENHUIZEN Een 18-jarige Rotterdammer is in Zevenhuizen omgeko men. Hij zat in een autodie zaterdagomstreeks 04.00 uur te water raakte langs de Wol- lefoppenweg. De auto was in Rotterdam gestolen. In de auto hebben meerdere personen gezeten. Na het ongeval zijn ze er vandoor zijn gegaan. De politie heeft vier aanhoudingen verricht. Het gaat om een 44-jarige man en een 18-jarige jon gen, beiden uit Rotterdam. De andere twee hebben zich in de loop van de zaterdag ochtend gemeld bij politie bureaus, het gaat om twee jongens van 16 jaar uit Rot terdam. De 44-jarige Rot terdammer is inmiddels in vrijheid gesteld, uit het on derzoek is gebleken dat hij niet betrokken is geweest bij het ongeval. De andere drie verdachten zitten nog vast. De brandweer heeft met duikers in het water gezocht naar meer slachtoffers, maar geen andere personen aan getroffen. De verkeersdienst heeft onderzoek gedaan naar de oorzaak van het ongeval. ch Waddinxveen Tijdens de laatste Gemeen teraad voor het zomerreces, op woensdag 29 juni, was de heer Bac van LTO Noord afdeling Zuidplas aanwezig. Hij hield kort het woord over de crisis die is ontstaan rondom de EHEC bacterie. Diverse tuinders zijn gedu peerd vertelde hij, maar ze zijn daadkrachtiger dan ooit om verder te gaan. Als bewijs dat alle groenten van onbesproken kwaliteit Kinderen deelden de groentehapjes uit in de Raadszaal. FOTO PR. dé

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 15