Geen woning is hetzelfde Ml Stem op poll over Floriade 'Inpassen in een bestaande woonomgeving zal steeds vaker gebeuren' ‘Tweehonderd jaar burgerlijke stand’ expositie Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 6 juli 2011 Weekblad voor Waddinxveen pagina 3 Hond of kat kwijt? Kerkdiensten 'Mooie huizen, voorzien van de allernieuwste gemakken’ Voordeel lokale ondernemers Belasting op reclame niet nodig Opbrengst collecte Bent uw huisdier kwijt? De Die ren Centrale Nederland registreert gratis vermiste en gevonden dieren uit Waddinxveen en omgeving. Een lijst staat op onze site. Op zoek naar dorpshuis Tumult over sporttarieven Waddinxveen is rijk aan geloofgemeen schappen. Rond het weekeinde houden zij diensten. Wanneer precies, dat leest u op onze website onder het kopje dien sten en vervolgens onder religie. www.weekbladwaddinxveen.nl www.weekbladwaddinxveen.nl Vervolg van voorpagina Met een lunch voor alle nieuwe bewoners is het appartementencomplex Bovenland officieel in gebruik genomen. Donderdagmid dag reikte René Mascini, directeur van Woonpartners Midden-Holland, de eerste twee setjes sleutels uit. Daarna schoven de eigena ren aan voor een lunch op de eigen, ruime galerij. Richard Avontuur Waddinxveen Rouwsieraden Daarvoor heeft de werkgroep hulp nodig. Voor de tentoonstel ling wordt gezocht naar familie stukken die te maken hebben met geboorte, huwelijk en over lijden. Dat kan van alles zijn: geboortekaartjes, geboortete- gels, - bekers, -lepels - lappen, kraammanden, trouwboekjes, trouwringen, huwelijksfoto’s, bruidsuikerkistjes, overlijdens- kaarten, foto’s van begrafenis sen, rouwkleding en -banden, bidprentjes, rouwsieraden, haarwerkjes, foto’s van graf stenen, etc. Omdat de tentoon stelling een plaatselijk karakter heeft, moeten de foto’s en voorwerpen afkomstig zijn uit Waddinxveen en ze moe ten dateren van na 1811. Aanleveren Materiaal, voorzien van naam, adres, telefoonnum mer kan ingeleverd worden in de periode van 25 juli tot en met 3 augustus bij de bi bliotheek van Waddinxveen gedurende de openingstijden van de bibliotheek. De werk groep maakt hieruit een selectie voor de tentoonstel ling. De spulletjes zijn verze kerd tijdens het verblijf in de bibliotheek. Na afloop van de tentoonstelling wordt al les terug gegeven. Waddinxveen De invoering van reclame- belasting is niet nodig. Dit zei wethouder Kees de Jong (financiën) tijdens de alge mene beschouwingen. “We hebben dat financiële gat an ders gedicht en er was geen draagvlak voor.” Na de aan kondiging van de gemeente Waddinxveen dat er werd gekeken naar de mogelijk heden van reclamebelasting, kwamen de lokale onderne mers in opstand. Hoewel er ook positieve kanten aan zaten, zagen weinigen iets in de plannen voor recla mebelasting. Voor De Jong dus reden ervan af te zien. De optie van PvdA-fractie- voorzitter Henry ten Zijthoff om ondernemers op een an dere, vrijwillige manier iets te laten bijdragen wees De Jong af. migen letterlijk in de achtertuin plaatsvindt.” Uiteindelijk keerde de rust terug en kon de bouw worden voortgezet. Bovenland is voor Woonpartners het eerste project in jaren dat in Waddinx veen wordt opgeleverd. “Hope lijk volgen er snel meer.” Groot ste kans maakt Park Houtzicht, augustus tot en met 2 november 2011. Waddinxveen Door een raadsbrede motie is het college van b en w op gedragen om werk te maken van een dorpshuis. De bedoe ling is om via een denktank van mogelijke participanten te zoeken naar manieren om de breed gedragen wens voor een dorpshuis te verwezen lijken. Waddinxveen mist volgens diverse partijen een ruimte met podiumfunctie en bovendien zou een cen traal punt voor diverse in stellingen de saamhorigheid in het dorp verder kunnen verbeteren. Tijdens de alge mene beschouwingen opper den veel partijen dan ook de realisatie van een dorpshuis, uitmondend in de motie die alle zes de fracties onderte kenden. Waddinxveen In Waddinxveen heeft de collecte voor onderzoek te gen cyctic fibrosis/taaislijm- ziekte 2782.18 euro opge bracht. waarvan de bouw in volle gang is. Tijdens de uitreiking van de sleutels toonden de bewoners zich gelukkig. “Dit zijn mooie woningen, voorzien van de al lernieuwste gemakken”, prees meneer Van der Wiel de huizen. Hugo Slootjes, jarenlang voor zitter van de Huurdersbelan- genorganisatie, is ook één van de nieuwe bewoners. Iets dat hij, zo vertelde Mascini, al sinds 2004 ambieerde. Mascini: ”Hij vroeg meermaals aan ons waar om wij niet op de Rijnlandstraat aan de slag gingen. Nu kan hij er gaan wonen.” Waddinxveen De sporttarievennota zorgde tijdens de Algemene Be schouwingen in de gemeen teraad voor enig tumult. Badmintonclub Invictus zond twee insprekers, vol leybalvereniging Timios was vertegenwoordigd, net als de basketbalclub WV Flyers. ROWA (handbal) deelde een pamflet uit. Waar de oppositiepartijen (PvdA, Weerbaar Waddinx- veen en D66) hun onvrede uitten over het voorstel en WeWa-fr actie voorzit ter Peters zelfs repte over een ‘kulvoorstel’, stemden de coalitiepartijen na het maken van enkele kanttekeningen toch in. “Dit verdient geen schoonheidsprijs,” betoogde PCW-raadslid Janette Nie- boer. Zij maakte zich met name zorgen om de zoge naamde hardheidsclausule, waarmee clubs deels ont zien worden als zeker is dat zij door de bezuiniging in de problemen komen. Maar: “Momenteel kost sport ge middeld twintig euro per maand. Vergelijkbaar met een avondje stappen, een telefoonabonnement of de Donald Duck. Dat is een realistische prijs.” Hoewel de sporttarieven zijn vastgesteld, hield Peters zijn voorstel om zelf een sport- nota vast te stellen overeind. Hij kreeg de toezegging dat prijswijzigingen mogelijk zijn, als uit een sportnota onterechte tarieven zouden blijken. Het opstellen van een sportnota door het col lege duurde Peters te lang. Waddinxveen Op de vraag of Waddinxveen lokale ondernemers niet kon bevoordelen in aanbeste dingen, zei burgemeester Cremers dat daar in zekere zin al sprake van is. Hoewel er geen sprake is van di recte bevoordeling, hebben bijvoorbeeld lokale aanne mers volgens Cremers een voorsprong op die van bui tenaf. “Het is zeker niet zo dat wij lokale ondernemers op achterstand zetten. Zij staan zelfs op voorsprong, want zij hebben de informa tie over nieuwe plannen als eerste en ook hoeven zij bij de uitvoering minder kosten te maken. Er is amper sprake van transport en het perso neel hoeft niet in de omge ving te worden gevestigd.” Over andere voordelen dan die waarvan op deze wijze sprake is, kon Cremers niets toezeggen. “Het aanbeste dingsbeleid moet wel goed en transparant zijn.” Het moet niet gekker worden. De Nederlandse Tuinbouw- raad neemt pas eind van het jaar een beslissing wie de Floriade in 2022 mag organiseren. Waddinxveen is samen met Boskoop een belangrijke mededinger. Noord-Holland Noord heeft al een eerste paal geslagen! Wat vindt u? Laat het weten in onze poll op www.weekbladwaddinxveen.nl “Dit is de toekomst van het bouwen”, stelde Joep Hellinga van SP Architecten. Het pand omvat dertien appartementen, waarvan er nog enkele vrij zijn, en uniek is dat geen enkele wo ning dezelfde indeling heeft. Hellinga: “Daarnaast is het inpassen in een woonomgeving iets dat de komende jaren veel vaker zal gebeuren.” Dat inpassen leverde aanvanke lijk wel wat problemen op. “Al snel roerden de omwonenden zich”, memoreerde Mascini. Logisch, stelde hij, “want het is nogal een project dat voor som- René Mascini, directeur van Woonpartners Midden-Holland, reikt de eerste sleutel uit aan een bewoner van het appar tementencomplex Bovenland. Het is voor Woonpartners het eerste project in jaren dat in Waddinxveen wordt opgele verd. “Hopelijk volgen er snel meer”, laat Mascini weten. Dat zou dan Park Houtzicht zijn, dat in aanbouw is. FOTO: R. stam Waddinxveen Tweehonderd jaar geleden werd de Burgerlijke Stand in Nederland ingevoerd. De belangrijkste gebeurtenis sen uit het leven, te weten geboorte, huwelijk en ovèr- lijden werden sindsdien door de overheid vastgelegd. De werkgroep van het His torisch OntmoetingsPunt - een samenwerkingsver band van Bibliotheek De Groene Venen, Historisch Genootschap Waddinxveen en Streekarchief Midden- Holland - in de bibliotheek van Waddinxveen wil dit niet ongemerkt voorbij la ten gaan. Daarom zal er een tentoonstelling komen van 5

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 3