In Tentweek met duo Sam en Jiddo naar het verre Australië Dit wil niemand missen! I Kerkdiensten Hond of kat kwijt? Kinderen spelen, knutselen, zingen, kijken poppenkast en luisteren naar verhaal uit de bijbel Expositie Leuke ideeën voor invulling ASW-velden Zevenhuizen in de ban van 25ste Oogstfeest Wellicht huizen op ASW-velden Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 3 augustus 2011 Weekblad voor Waddinxveen pagina 3 www.weekbladwaddinxveen.nl 11 Waddinxveen is rijk aan geloofgemeen schappen. Rond het weekeinde houden zij diensten. Wanneer precies, dat leest u op onze website onder het kopje diensten en vervolgens klikt u op religie en kerkdiensten. www.weekbladwaddinxveen.nl Er worden vragen over geloof gesteld en beantwoord Bent u uw huisdier kwijt? De Die ren Centrale Nederland registreert gratis vermiste en gevonden dieren uit Waddinxveen en omgeving. Een lijst staat op onze site. Vervolg van voorpagina Sam en Jiddo nemen kinderen mee op verre reis tijdens de Tentweek. FOTO: RONALD STAM Elk jaar komen zo’n 250 tot 300 kinderen naar de Tentweek om met elkaar te spelen, te zingen, te knutselen of te kijken naar de poppenkast of te luisteren naar verhalen uit de bijbel. Door het jaarthema ‘Echt wel!’ worden tijdens deze week vra gen gesteld over geloof en ver trouwen, waarbij het duo Sam en Jiddo helpen om het ant woord te vinden. “Iedereen die zin heeft kan komen”, zegt de 31-jarige Henrike de Jong, die de rol van Sam vertolkt op het Wingerdveld. Australië Het duo vormt de rode draad door het gehele programma, waarbij ze de kinderen als het ware meenemen door een be paald land. Na Frankrijk, Grie kenland, China en de Domini caanse Republiek, staat dit jaar Australië centraal waar de vader van Jiddo als archeoloog werk zaam is. “We starten in Sydney en gaan dan langs de oostkust naar vele andere steden”, vertelt Marleen de Oudsten (27) die Jiddo speelt. Ook in de tenten op het veld aan de Sterrenlaan wordt hetzelfde programma gespeeld en daar worden de rollen van Sam en Jiddo ingevuld door Daniëlle en Inger Molenaar. Ruud Groot Waddinxveen is. Woensdagmiddag wordt het activiteitenprogramma van de dag er voor op de Wingerd in de Sterrenlaan gehouden en het programma van de Sterrenlaan Boskoop Ingrid Hertog exposeert tot en met september schilde rijen in de parochiezaal van de St. Joannes de Doperkerk aan de A.P. van Neslaan in Boskoop. Dieren, mensen en de natuur worden door haar Volgende week wordt van dinsdag tot en met zondag de traditionele Tentweek georganiseerd op de gras velden van de Sterrenlaan (Zuidplas) en Wingerd. Ook dit jaar zijn er weer veel activiteiten voor jongens en meisjes (basisschoolleeftijd), tieners en avondactivitei- ten voor volwassenen. J vuld met leuke stands, oude ambachten en natuurlijk een gezellige bar met lekkere hapjes. Naast de ‘grote’ eve nementen vindt u natuurlijk de aloude activiteiten voor jong en oud in en rond de Dorpsstraat. En als klap op de vuurpijl: vanaf 14.00 uur een spetterend optreden van de band “Trots” op het grote podium. Het is er allemaal weer tijdens het Oogstfeest op 3 september a.s. vanaf 10.00 uur. Voor een impres sie of meer informatie kunt een kijkje nemen op de web site: www.oogstfeestzeven- huizen.nl op het Wingerdveld. Ook de donderdag wordt ingevuld door sport en spel en natuurlijk ont breken Sam en Jiddo niet. Voor de tieners er deze dagen een apart programma, waarbij ze rommelmarkt, leuke attracties voor de kinderen, een sfeervol terras met bijpassende muziek, braderie en spetterende sho welementen. Naast de Gereformeerde Kerk zal een echt aaiplein voor de al lerkleinsten ontstaan, opgeluis terd met een tentoonstelling van een aantal soorten van het be kende Nederlandse hoenderras. Verder komt u op het aaiplein prachtige raskonijnen, scha pen en andere kleine aaibare dieren tegen, aangevuld met een draaimolentje en diverse informatiestands van o.a. de muskusrattenbestrijding en een bijenimker. De pleinen naast de C1000 zijn ook dit jaar wederom geheel ge- levensecht weergegeven. Bij Met een bezoekersaantal van meer dan 30.000 mensen is het Oogstfeest in Zevenhuizen na ruim 24 jaar uitgegroeid tot een evenement van formaat. De eerste zaterdag van sep tember staat bij heel veel mensen in de agenda, omdat men het Oogstfeest met al zijn gezelligheid, attracties, sfeer en het weerzien van oude bekenden niet wil missen. de expositie staan schilde rijen van dieren en bloemen centraal. De parochiezaal is elke werkdag open van 9.00 tot 11.45 uur en zaterdag en zondag na de kerkdienst. Programma De Tentweek begint al op maan dagavond om 19.00 uur op de Wingerd, waar iedereen gezel lig kan komen eten met buren of kennissen uit de buurt. Op de dinsdag- en woensdag ochtend is er voor de kinderen op beide locaties Sam Jiddo, zingen, een poppenkast en knutselen. Dinsdagmiddag is er op het Wingerdveld een echte musical ‘Speciaal voor jou’ en in Zuid plas spelletjes en poppenkast voor de kleinsten en voor de kinderen van groep 5 tot en met groep 8 een sportieve zeskamp, waarvoor oude kleding gewenst zelf ook inbreng kunnen geven aan de inhoud ervan. Voor de volwassenen is er op dinsdagavond een vrouwen avond met onder andere een workshop sieraden maken en ook een kapster en een na gelstyliste ontbreken niet. Op woensdagavond is het ‘lachen, gieren, brullen’ in de tent aan de Sterrenlaan met cabaretier Matthijs Vlaardingerbroek en op donderdagavond wordt er op beide locaties een familie feest gehouden met in de Ster renlaan een echte Amerikaanse maaltijd en op het Wingerdveld een barbecue. Op zaterdagmiddag is er een survival in het Gouwebos met ’s avonds een afsluitende bar becue op beide locaties. De tentweek wordt zondagochtend afgesloten met een kerkdienst van de Bethelkerk op het Win gerdveld en van de Morgenster in de Sterrenlaan. Deze week wordt mogelijk gemaakt door de Hervormde Gemeente van Waddinxveen. De organisatie wordt door 40 tot 50 vrijwilli gers ingevuld, maar de organi satie roept nog graag mensen op om een handje mee te helpen. Voor informatie en opgave: unuw.tentiueek-iuaddinx- veen.nl Waddinxveen Er zijn veel leuke ideeën voor de voormalige voetbalvelden van ASW in de Oranjewijk. Arnold Tak wil dat de ge meente er een park aanlegt als ontmoetingspunt voor de buurt. Buurtbewoonster Ellen Arkema loopt over van suggesties en dat is niet zo verwonderlijk, want zij werkt op het ministerie van Wonen, Wijken en Integra tie en houdt zich met wijken bezig. Er is volgens haar plek voor Het Dierendal, een speciale tuin voor ouderen, maar ook voor moestuintjes voor scholieren en buurtbe woners. “De kosten kan de gemeente in de hand houden door omwonenden te vragen mee te helpen bij de aanleg van de voorzieningen’’, op pert Arkema. Vindt u ook dat er een park moet worden aangelegd of kan gemeente wat u betreft haar gang gaan met even tueel woningbouw? Laat u stem horen in onze poll: unutu.tueekbladtuaddinx- ueen.nl Zevenhuizen De eerste zaterdag van sep tember staat standaard bij heel veel mensen in de agen da, omdat men het Oogst feest met al zijn gezelligheid, attracties, sfeer en het weer zien van oude bekenden niet wil missen. Het feest begint al op vrij dagavond 2 september vanaf 20.15 uur met de traditio nele Night of Harmony. Een openlucht muziek- en zang- spektakel op het dorpsplein. Op zaterdag vanaf 10.00 uur is dan de Dorpsstraat met alle aangrenzende stra ten en pleinen omgetoverd tot een lint van ruim 1 ki lometer met een gezellige Waddinxveen Daar waar Arnold Tak en Ellen Arkema en andere buurtbewoners pleiten voor een park op de ASW-velden in Oranjewijk, houdt de ge meente de optie open om er woningen te bouwen. In een reactie zegt een woordvoer der van de gemeente: “In de woningbouwprogramme- ring is rekening gehouden met woningbouw op sport park Oranjewijk. Er is nog geen besluit genomen of en zo ja hoeveel woningen er komen. Ook is nog niet be kend op welke termijn. Er zijn ook nog geen besluiten over eventueel tijdelijk ge bruik van de locatie. Het is wel de bedoeling het hui dige openbaar toegankelijke groen en water te behouden. Over de waterzuivering kun nen wij niets zeggen. Dat terrein is eigendom van het hoogheemraadschap van Rijnland.” - k 7

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 3