I I KORTINGEN VAN 50% - 70% I menswear women Terug van vakantie? Profiteer van de laatste zomerartikelen met op onze topmerken, o Word ook vrijwilliger Zwaai Mary Poppins uit voor slechts 35,- per kaart -F woensdag 10 augustus 2011 Weekblad voor Waddinxveen pagina 21 Altijd actueel: de weekkrant.nl ROM* www.weekbladwaddinxveen.nl SINCE 1865 Varkensmarkt 11-15 I 3811 LD Amersfoort www.vanderkam.nl Markt 12-14 2801 JH Gouda Als lid van een vereniging moet je er ook iets aan bijdragen Nog maar drie weken! www.musicals.nl/wegener Het is Europees jaar voor het Vrijwil ligerswerk. Stichting Vrijwilligerswerk Waddinxveen en Weekblad voor Wad dinxveen besteden aandacht aan bij zondere Waddinxveense vrijwilligers. - Europees jaar van het vrijwilligerswerk 2011 Karei Kool en Wilma Busser zijn lid van en vrijwilliger bij Be Fair Tennis. FOTO: RUUD GROOT LAATSTE RONDE! im Of het nou bestuurlijke taken, onderhoudswerkzaamheden, bardiensten of toernooibege- leiding is, het moet worden gedaan. Bij tennisvereniging Be Fair werken zo’n 250 leden mee om alles goed te laten verlopen. Karei Kool (59) is coördinator huishou delijke commissie en Wilma Busser (60) is verantwoorde lijk voor het open toernooi. Wat doen jullie zoal voor Be Fair? “Als coördinator van de huis houdelijke commissie heb je de zorg dat de bar goed draait. We maken hiervoor een roos ter, waarop iedereen kan zien wanneer hij of zij een bardienst heeft. Maar daarnaast moet ook de kas kloppen en zorg ik er ook voor dat de keuken goed loopt en heb Ruud Groot Waddinxveen gebouw helemaal opgeknapt, we hebben een nieuwe bar, een prachtige keuken en ook de technische voorzieningen hebben we allemaal met elkaar opgebracht en gerealiseerd”, zegt Karei. “Ik ben hartstikke trots op onze vereniging, want we hebben er met z’n allen iets moois van gemaakt”, besluit Wilma. te voeren, voegt veel toe en geeft een sociaal gevoel.” Karei Kool voegt daar aan toe: “Iedereen helpt vrijwillig mee, maar vrij willig is niet vrijblijvend. We moeten en kunnen op elkaar re kenen en dat maakt het zo mooi binnen onze vereniging.” Wordt het gewaardeerd? “Je krijgt er gezelligheid, vriend schap en dankbaarheid voor te rug.” Natuurlijk is lekker tennis sen de basis waarom je lid bent, maar als je met veel leden alles binnen een vereniging uitvoert, schept dat een hechte band met elkaar”, zegt Karei. Werkt de jeugd ook mee? “Oh zeker”, zegt Wilma. “De combinatie jong en oud is ide aal. Regelmatig horen we van leden dat ze best wel even achter de bar mee willen helpen en die hulp is altijd welkom.” Jullie werk heeft dus resul taat opgeleverd? “Absoluut, maar niet alleen ons werk, maar van alle leden die meehelpen. Zo is het club- Waarom doe je dit? “Ik vind dat je als lid van een vereniging er ook iets aan moet bijdragen”, zegt Wilma Busser.” “En het is fijn dat velen er ook zo overdenken, want juist dat gevoel binnen Be Fair om alle klussen vrijwillig met elkaar uit In zomer en winter tennissen bij Be Fair De bijna 50-jarige ten nisclub Be Fair heeft ruim 850 leden. Het beschikt op park ‘De Buitenhof’ over 10 smash court banen, waarop in de zomer en in de winter kan worden gespeeld. Er zijn veel vrijwilligers actief. Ook zin in vrijwilligerswerk? u;ujw.vrijwilligersu)erk- waddinxveen.nl Bij Be Fair werkt jong en oud mee ik de zorg voor de schoonmaak van het clubgebouw”, zegt Ka rei Kool. Wilma Busser: “Ik help ook mee met de bardiensten, maar daarnaast ben ik verantwoorde lijk voor het jaarlijkse open toer nooi, waar ruim 400 tennissers en tennissters uit de hele regio aan meedoen. Dat vraagt veel organisatie en dan is het plezierig als je op veel leden kan terugvallen.”

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 21