N?PiiwTte I \l ItzJUvvó week Milieuzaken Bouwen en wonen Wijziging openingstijden Met ingang van donderdag 1 september is'de Publieksbalie geopend van 17.00 tot 20.00 uur. Om lange wachttijden te voor komen adviseren wij u voor af een afspraak te maken via de website www.waddinxveen.nl. Als de sirene Ruimtelijke - i Rubriek I Gemeentenieuws uit waddinxveen OMGEVINGSVERGUNNING MILIEU MAATWERK- VOORSCHRIFTEN MELDINGEN ART 8.40 WM Voor grote groepen gelijksoor tige bedrijven gelden algemene regels die zijn vastgelegd in de Algemene Maatregelen van Be stuur (AMvB). 1. GA DIRECT NAAR BINNEN AANVRAAG OMGEVINGS VERGUNNING (REGULIERE PROCEDURE) CONTACT VERGUNNINGENLOKET 4. MAAK GEEN GEBRUIK VAN UW TELEFOON DIGITAAL INDIENEN BE ROEP- EN VERZOEKSCHRIFT SIRENETEST IEDERE MAAND SIRENE NIET GEHOORD? Als u de sirene niet heeft ge hoord, meldt dit dan bij de gemeente via telefoonnum mer 624500 of mail via het reactieformulier "Sirene niet gehoord? Laat het ons we ten” ONTWERPBESCHIKKING OMGEVINGSVERGUNNING 20110079 leplaan 65, bouw van een woning op het pand "Het college van B&W heeft het voornemen”, om met toe passing van artikel 2.12 lid 1 sub a onder 3 van de Wet alge mene beperkingen omgevings- recht (Wabo) af te wijken van de regels van het bestemmings plan ‘Bebouwde Kom Waddinx veen’ voor de realisatie van een woning op de bestaande winkel aan de leplaan 65. 2. SLUIT DEUREN EN RAMEN belanghebbenden die redelij kerwijs niet in staat waren hun zienswijzen in te brengen over een ontwerpbesluit. U kunt ook digitaal beroep in stellen. groot oponthoud op een trein station of langdurige stroom- uitval. Kort gezegd is een ramp of cri sis een ernstig incident dat veel maatschappelijke onrust tot ge volg heeft, al dan niet met veel slachtoffers en/of grote schade. Deze gevolgen zijn zo groot dat de hulpdiensten met de normale middelen en de normale organi satiestructuur het incident niet kunnen af handelen. Er moeten extra middelen worden ingezet en voor de gecoördineerde aan pak wordt een speciale organi satiestructuur opgezet. Hoe dat precies gebeurt, staat beschreven in een crisisplan. DB Motorsport B.V., Coene- coop 12b, het oprichten van een onderhoudswerkplaats voor racewagens. Besluit landbouw milieubeheer vof Gert Kwakernaak boom kwekerij, Middelburgseweg 5, een reeds bestaande boomkwe kerij. Tegen een melding op grond van artikel 8.40 van de Wet mi lieubeheer kan geen bezwaar worden ingediend ofberoep worden ingesteld. De stukken liggen niet ter in zage. de genoemde rechtbank via http://loket.rechtspraak.nl/be stuursrecht. Daarvoor moet u wel beschikken over DigiD als uw elektronische handtekening. Op de genoemde website treft u de precieze voorwaarden aan. sie of gifwolk. De organisatiestructuur voor bestrijding van dat soort rampen is steeds va ker óók het instrument voor de afhandeling van moder ne crisissituaties. Denk daar bij bijvoorbeeld aan extre me weersomstandigheden. kent: ga het dichtstbijzijnde ge bouw binnen. Dus een bedrijf, een kantoor, een winkel of een huis. Als mensen bij u aankloppen, geef dan gelegenheid om te schuilen. Ziet u dat anderen de sirene niet opmerken, waar schuw ze dan. gie en Beleidsontwikkeling via tel. 624 500. de omroep RTW (via de ether op FM 105.8 MHz of via de ka bel op FM 103.4 MHz). Het college van burgemeester en wethouders heeft de volgen de omgevingsvergunning ge wijzigd o.g.v art. 2.31 lid 1 sub b Wet algemene bepalingen om- gevingsrecht: Benzinex Waddinxveen: revi sievergunning d.d. 14 november 2000 en een ambtshalve wijzi ging d.d. 10 april 2007 voor een tankstation met LPG op het per ceel Dreef 20. Dit besluit kunt u van 4 augus tus tot en met 15 september 2011 tijdens openingsuren in zien bij de Publieksbalie. Voor inzage buiten kantooruren kunt u een afspraak maken. Binnen deze termijn kunt u be roep tegen een besluit instellen bij de Rechtbank ’s-Gravenhage, Postbus 20302,2500 EH Den Haag. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepster mijn, tenzij u binnen die termijn een voorlopige voorziening aanvraagt bij de Voorzienin genrechter van de Rechtbank ’s-Gravenhage. In beide geval len moet u een bepaald bedrag (griffierecht) betalen. Beroep kan worden ingesteld door: belanghebbenden die eerder zienswijzen hebben ingebracht over een ontwerpbesluit; belanghebbenden die het niet eens zijn met de wijzigingen ten opzichte van een ontwerp besluit; Voor grote groepen gelijksoor tige bedrijven gelden algemene regels die zijn vastgelegd in Algemene Maatregelen van Be stuur (AMvB). Een omgevingsvergunning voor het onderdeel milieu is dan niet nodig. In bepaalde ge vallen is het nodig ter bescher ming van het milieu aanvullen de maatwerkvoorschriften op te leggen naast de voorschrif ten uit de van toepassing zijn de AMvB. Het college van burgemeester en wethouders is van plan de volgende maatwerkvoorschrif ten op te leggen: Hooftman Autobedrijf B.V.: voorschriften voor het monito ren van de grondwaterkwaliteit bij het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer voor het perceel Coenecoop 59. Het ontwerpbesluit tot het op leggen van maatwerkvoor schriften kunt u van 4 augustus tot en met 14 september 2011 tij dens openinguren inzien bij de Publieksbalie. U kunt uw schriftelijke ziens wijzen over een ontwerpbesluit gedurende deze periode bij het college van B&W indienen, per adres Milieudienst Midden-Hol- land, Postbus 45,2800 AA Gou da. Voor mondelinge zienswij zen kunt u contact opnemen met de Milieudienst Midden-Holland (telefoon 0182- 545 700). Belanghebbenden die tijdig hun zienswijzen naar voren brengen over een ontwerpbesluit, kun nen later beroep instellen tegen een definitief besluit. Het college van burgemees ter en wethouders heeft het vol- Een milieuvergunning is dan niet nodig. Het bedrijf kan vol staan met een melding van de activiteiten. De volgende meldingen zijn in gediend: Besluit algemene regels voor in richtingen milieubeheer Hoort u de sirene, ga dan zo snel mogelijk ergens naar bin nen. Dat geldt voor iedereen. Dus ook als u op uw werk bent, of op school. Kinderen die op school zijn, moeten daar blijven. Zij moeten niet van school wor den gehaald. Op school wordt verteld wat er gedaan moet worden. Zit u in de auto, verlaat deze dan en ga zo snel mogelijk naar binnen. Het advies "naar binnen” bete- De volgende aanvragen om een omgevingsvergunning zijn ont vangen op de tussen haakjes vermelde datum: 20110133 Kromme Esse 2, het kappen van een kas tanje (26-07-2011); 20110134 St. Victorstraat 46, het verwijderen van as besthoudende materi alen (26-07-2011); 20110135 Wingerd 114, het ver wijderen van asbest houdende materialen (26-07-2011); TIP Door een ramp of een incident kan de stroom voor langere tijd uitvallen. Zorg daarom dat u de volgende voorwerpen altijd bij de hand heeft: een draagbare-ra- dio; een zaklantaarn; de juiste (reserve)batterijen; kaarsen. Hebt u een vraag over een ver gunning, dan kunt u alleen op werkdagen tussen 8:30 en 12:30 uur contact opnemen met het Vergunningenloket. Als u (uit gebreid) wilt praten over een vergunning of een aanvraag wilt inzien, dan kunt u alleen terecht als u daarvoor een af spraak heeft gemaakt met één van de medewerkers van het Vergunningenloket. U hoeft dan niet te wachten en de mede werkers kunnen zich voorberei den op uw bezoek. Voor vragen of het maken van een afspraak kunt u bellen met tel. 624 500. U moet niet gaan bellen. Het te lefoonsysteem kan dan overbe last raken. Dan is niemand meer bereikbaar en komt de hulpver lening ernstig in de problemen. U kunt uw beroep- en verzoek schrift ook digitaal indienen bij Het regelmatig testen van de si rene is nodig om na te gaan of het luide alarm nog goed werkt. De sirene loeit iedere eerste maandag van de maand, overal in Nederland om klokslag 12.00 Met uw melding kunnen wij nagaan of alle sirenes het doen. Wanneer u vindt dat uw direc te belangen worden geschaad door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleen de vergunning/beschikking, kunt u binnen zes weken na de verzenddatum van de beschik king een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij het college van B&W (tenzij in de publica tie een andere procedure is ver meld). Met het indienen van een bezwaarschrift wordt de aan vang van de activiteiten niet te gengehouden. Om dat te voor komen kunt u een verzoek om een voorlopige voorziening in dienen bij de Rechtbank ‘s-Gra- venhage, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. De rechter be ziet dan of met de activiteit mag worden begonnen. Aan het in dienen van zo’n verzoek zijn kosten verbonden. uur. Bij deze maandelijk se test is het proefalarm één keer te horen. De sirene zal dan precies 1 minuut en 26 seconden hoorbaar zijn. Er wordt geen test uitge voerd op (religieuze en nati onale) feestdagen. Daarnaast wordt ook op 4 mei geen test uitgevoerd. Als de sirene gaat is er spra ke van alarm. Er is dan beslist meer aan de hand dan alleen een beetje stank of een prikke lende lucht. Als het gevaar een beperkt ge bied bedreigt, kan het ook zijn dat u door een rondrijdende geluidswagen wordt gewaar schuwd. In december wordt de nieuwe Gemeentegids Waddinxveen 2012 weer bij alle inwoners huis- aan-huis bezorgd. De uitgever, Akse Media uit Den Helder, be gint deze week met actualise ren van de gegevens. Als u een vermelding in de gids 2011 heeft met een e-mailadres, dan wordt een e-mail gestuurd waarop u kunt reageren. De andere adres sen worden telefonisch bena derd of ontvangen een brief. Staat u nog niet in de gids? Wijzigen of aanmelden kan tot uiterlijk 19 augustus 2011: per e-mail: redactie@akseme- dia.nl (o.v.v. gemeentegids Wad dinxveen). telefonisch: (0223)-673 010 (re dactie Akse Media). schriftelijk: Akse Media, t.a.v. gemeentegids Waddinxveen, Postbus 6033, 1780 KA Den Hel der. Het ontwerpbesluit, de ruimte lijke onderbouwing en de bijbe horende stukken liggen vanaf donderdag 4 augustus 2011 voor een periode van zes weken (tot 15 september 2011) tijdens ope ningsuren ter inzage bij de Pu blieksbalie. De plannen zijn ook te raadple gen via de gemeentelijke websi te www.waddinxveen.nl. Gedurende de genoemde ter mijn kan eenieder schriftelijk of mondeling zijn of haar zienswij ze naar voren brengen. Schrif telijke zienswijzen kunnen worden gericht aan de gemeen teraad van Waddinxveen. Voor het indienen van een mondelin ge zienswijze kunt u contact op nemen met de Afdeling Strate- U moet deuren en ramen slui ten, omdat dat het veiligst is. Zeker als er sprake is van gif wolken, gassen en straling. U krijgt dan via de radio nadere instructies. 3. Zet de radio aan en stem af op 89.3 Radio West Informatie over rampen krijgt u via 89.3 Radio West (via de ether op FM 89.3 MHz of via de ka bel op FM 93.6 MHz). Zorg dat u altijd weet waar u 89.3 Radio West kunt vinden. Voor informatie over lokale in cidenten (bijvoorbeeld stroom storingen) kunt u afstemmen op Wat is rampenbestrijding? En wat verstaan we eigenlijk onder een ramp? Dit zijn zo maar twee voor de hand Eg gende vragen bij de bespre king van dit onderwerp. De antwoorden zijn te vinden in de Wet Rampen en Zware Ongevallen. Hierin staat namelijk be schreven welke taken de ge meente heeft om zich voor te bereiden op een rampsitu atie. Bij het woord ramp den ken we snel aan de klassieke vormen als een vliegtuigon geluk. overstroming, explo- Net als iedere andere gemeen te in Nederland, beschikt Wad dinxveen ook over zo’n plan. Daarin staat bijvoorbeeld be schreven welke risico's er zijn en hoe de inzet van de Brandweer, de Politie en de Geneeskundi ge Hulp bij Ongevallen en Ram pen (afgekort als GHOR) is ge regeld. gende maatwerkvoorschrift op gelegd: Kivits B.V.geurvoorschrift bij het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer voor het perceel Abraham Kroes weg 19a. Het besluit tot het opleggen van maatwerkvoorschrift kunt u van 4 augustus t/m 15 septem ber 2011 inzien bij de Publieks balie. Binnen deze termijn kunt u be roep instellen tegen een besluit tot het opleggen van maatwerk voorschriften bij de Rechtbank 's-Gravenhage, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepster mijn, tenzij u binnen die termijn een voorlopige voorziening aanvraagt bij de Voorzienin genrechter van de Rechtbank ’s-Gravenhage. In beide geval len moet u een bepaald bedrag (griffierecht) betalen. Beroep kan worden ingesteld door: belanghebbenden die eerder zienswijzen hebben ingebracht over een ontwerpbesluit; belanghebbenden die het niet eens zijn met de wijzigingen ten opzichte van een ontwerp besluit; belanghebbenden die redelij kerwijs niet in staat waren hun zienswijzen in te brengen over een ontwerpbesluit. U kunt ook digitaal beroep in stellen. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I "7 Woensdag 10 augustus 2011 I

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 7