slKN 8 Ook voor je eigen kerkdienst hoef je de deur niet meer uit Weg uit Waddinxueen Hond of kat kwijt? Kerkdiensten DCT Net in Waddinxueen verzorgt verbinding tussen kerken en luisteraars en kijkers Dienstverlening in kerktelefonie Modeshow voor ouderen Waddinxvener opgepakt in hennepkwekerij Start EHBO cursus I Opknapbeurt trapveldje Nieuw seizoen TOOS met sport en ontspanning terdans op zaterdagochtend onder leiding van Patricia Vergeer en Ilse Janmaat, turnen voor jongens op vrij dagmiddag o.l.v Anton Sto ter en Hiphop voor groep 7-8 en voor klas 1+2+3 op vrijdagavond onder leiding van Tamara Berends. B i F Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 17 augustus 2011 Weekblad voor Waddinxueen pagina 3 www.weekbladwaddinxveen.nl www.weekbladwaddinxveen.nl I landelijke netwerk Wekelijks een kleine 30.000 kijkers en luisteraars Waddinxveen is rijk aan geloofgemeen schappen. Rond het weekeinde houden zij diensten. Wanneer precies, dat leest u op onze website onder het kopje diensten en vervolgens klikt u op religie en kerkdiensten. Bent u uw huisdier kwijt? De Die ren Centrale Nederland registreert gratis vermiste en gevonden dieren uit Waddinxveen en omgeving. Een lijst staat op onze site. oplossingen Landelijk dekkend .Locale, regionale en DCT Net directeur Daan van Heteren. FOTO RONALD STAM "MM De stichting Intermediair Kerkomroep Nederland (slKN) biedt de mogelijkheid om een kerkdienst thuis via radio, televisie, internet of telefoon te ontvangen. In het pand aan de Brugweg is tevens DCT Net ondergebracht, die de verbinding tot stand brengt tussen gemeentelid of paro chiaan met de eigen kerk. In Nederland zijn naar schat ting rond de 3500 kerken ac tief en bijna de helft biedt voor mensen die problemen hebben om fysiek naar de kerk te gaan, de mogelijkheid om de eigen kerkdienst thuis te kunnen vol gen. In het verleden bood KPN deze mogelijkheid, maar toen de prijs voor de kerken dermate hoog opliepen werd de slKN in het leven geroepen om tegen betaal bare prijzen toch deze mogelijk heid te kunnen blijven bieden. Ruud Groot Waddinxueen worden camera’s en geluidsap paratuur opgesteld en via de eigen kerk kunnen belangstel lenden een kastje verkrijgen om de kerkdienst thuis via de tele- maakt die zeer eenvoudig zijn in het gebruik. De kastjes kun nen worden aangesloten op een telefoonlijn, een kabel- of een internetaansluiting. Voor degenen die een kerkdienst of viering willen zien en horen en niet over een computer met internet beschikken, zijn er kastjes beschikbaar die op het televisietoestel kunnen worden aangesloten. Door de afstands bediening zijn ook deze goed te gebruiken door mensen die bedlegerig zijn. Andere locaties Het systeem voorziet ook in de mogelijkheid om diensten en Waddinxveen In het Anne Frank Centrum aan het Jan van Bijnenpad geeft Doorduyn Sernioren- mode vrijdag 26 augustus een modeshow. Het gaat zowel om da mes- als herenkleding. De aanvang is om 10.00 uur. De geshowde kleding is tot omstreeks 12.30 uur in het Anne Frank Centrum te koop. Waddinxveen Jazzdans- en turnvereniging TOOS is begonnen aan een nieuw seizoen. Men kan er weer terecht voor één of meer uurtjes sportieve ont spanning per week. Totaal wordt er per week ruim 100 uur sport bij TOOS aange boden in 75 verschillende lessen. Zo biedt TOOS turnen en gymnastiek voor jongens, meisjes, dames en heren, Trimfit voor dames en he ren, volleybal voor dames en heren, aerobic, total workout en pilates voor dames en he ren, jazz en streetdance voor meisjes, dames en heren, voor jonge kinderen ouder en peutergym, jazztiek, baltiek, kleuterdans en kleutergymnas- tiek, voor de tieners trampoline springen, twirlen onder leiding van de oud wereldkampioene Renske Luijendijk en Hart Sport Fit voor (ex)hartpatiënten. Naast de vele bestaande docen ten zijn er dit nieuwe seizoen ook nieuwe docenten bij TOOS: Ingeborg Droge bij de jazztiek, Jelle Hagen bij het recreatief turnen en Tamara Berends bij de jazzdans. In het nieuwe seizoen wordt een nieuw lesrooster aangehouden. Alle lessen worden gegeven in TOOS Plaza aan de Staring- laan 18. In het nieuwe seizoen zijn de volgende nieuwe uren: kleu- Waddinxveen is haar oudste inwoner kwijt. De 99-jarige mevrouw van Dorp-van der Meulen heeft haar enkel ge broken en kan niet langer in haar woning in het Anne Frank Centrum blijven. Ze revalideert in Deventer, vlakbij haar zoon. Waarschijnlijk blijft zij in die omgeving wonen en keert niet meer naar Waddinxveen terug. ARCHIEFFOTO 30.000 fans slKN maakt gebruik van DCT Net, dat nu de lijnverbindin gen verzorgt naar een kleine 30.000 kijkers en luisteraars. “Op zondagochtend zijn een aantal kerkdiensten te zien via het openbare televisienet, maar vele mensen willen graag thuis hun eigen kerk volgen”, zegt de 45-jarige DCT Net directeur Daan van Heteren. foon, de kabel of via internet te kunnen volgen.” Christelijk Deze stichting is een vrij willigersorganisatie die vele kerkdiensten aanbiedt onder alle Christelijke kerkgenoot schappen in Nederland, zoals Rooms-Katholieke kerken, Protestantse kerken, Remon strantse Broederschap, Aposto lisch Genootschap, Christelijke en Nederlands Gereformeerde kerken en Oud Gereformeerde Gemeenten. Maar ook kerkdiensten van het Leger de Heils, Baptisten Gemeenten, Evangelische Ge meenten, Vrijgemaakte Ge reformeerde kerken, Hersteld Hervormde kerken en Voort gezette Gereformeerde kerken kunnen via dit systeem thuis worden gevolgd. Kwaliteit en goedkoop “Wij zijn een facilitair bedrijf, waar het slKN boven hangt, dat blijft toezien op de kwali teit en vooral dat het goedkoop blijft. In de aangesloten kerken Waddinxveen Vanaf 1 september laat het Natuur- en Recreatie schap Reeuwijkse Plassen het trapveld langs het Lin- delaantje aan de zuidzijde van het gebied opknappen. De kwaliteit van het veld is slecht. Het terrein is nu on effen, wat voor een trapveldje ongewenst is. De werkzaam heden vinden plaats van 1 september tot en met eind september 2011. Om ervoor te zorgen dat de grasmat zich goed kan ontwikkelen en de kwaliteit van het gras goed wordt, blijft het trapveld tot ongeveer mei 2012 buiten gebruik. Waddinxveen Een 18-jarige Waddinxve ner is in Barendrecht door de politie gearresteerd, om dat hij zich in ëen woning bevond waar een hennep kwekerij was. De politie was getipt over een hennepgeur, die geregeld rond de woning hing. Bovendien waren de ramen dichtgeplakt en vaak beslagen. Toen de politie het huis wil de binnengaan, deed de 40- jarige bewoner de deur open. Agenten troffen daar nog drie andere mannen aan, een 26-jarige uit Capelle aan den IJssel, een 28-jarige uit Barendrecht en dus de 18- jarige uit Waddinxveen. Op de eerste- en tweede verdieping, maar ook op de zolder werden ruimtes aan getroffen waar hennep werd gekweekt. Er zijn in totaal 300 plantjes gevonden. Eenvoudige “Voor de (veelal) oudere luis teraars zijn luisterkastjes ge- Waddinxveen In Waddinxveen start op 4 oktober 2011 de be ginnerscursus EHBO. De cursus wordt gegeven op dinsdagavonden, in de Ont- moetingskerk aan de Groens- voorde te Waddinxveen. Voor meer informatie of opgeven voor de cursus zie de website: Ehbo-waddinx- veen.nl. Veel zorgverzeke raars vergoeden het cur susbedrag of een gedeelte daarvan. vieringen in andere locaties te volgen, zodat men ook kan om schakelen wanneer een eigen kerkgenootschap op verschillen de locaties vieringen houdt. De kerktelefoon is een Nederlands Protestantse uitvinding, waar men in het buitenland minder mee bekend is. Dat is dan ook de reden waarom nog weinig buitenlandse kerken aan dit systeem meedoen. Omgekeerd is het makkelijker te realiseren, wanneer men in het buitenland de eigen kerkdienst wil volgen. Bel voor meer informatie tele foon 0182-750520 of kijk op: tuuw.sikn.nl Alle nieuwe leden mogen in ieder geval 2 keer gratis op proef mee doen. Wie vragen heeft over een van de lessen bij TOOS of een uitgebreid lesrooster wil hebben, kan bellen 0182- 640277 of 613839 of kijken op de website van TOOS: uTuw.tooswaddinxveen. nl

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 3