I I Il i I Politie Zoek je droomhuis Podiumdienst Handwerken Activiteiten Bethel kerk Bridgeclub jarig f Geen tweede Alblas-locatie op het ASW-terrein in de Oranjewijk! woensdag 31 augustus 2011 Weekblad voor Waddinxueen pagina 11 Altijd actueel: de weekkrant.nl T www.weekbladwaddinxveen.nl üfc 5 ‘Het referendum was een heel overtuigend signaal.’ U wilt groter wonen of juist klei ner. U besluit te verhuizen. Kortom u bent op zoek naar een nieuw onderkomen. Kijk op onze site en vind uw droomhuis. Inbraken, ongelukken en ander nieuws. Kijk voor een overzicht van de laatste politieberichten dagelijks op onze website en blijf op de hoogte van wat er speelt. www.weekbladwaddinxveen.nl Fusie üb Burgemeester Bert Cremers verwacht dat de Provincie niet verder gaat op de weg van gedwongen fusies. FOTO PR. Sinds 21 december 2010 heeft Waddinxveen te maken met een Arhi-procedure. In een half jaar tijd heeft zowel het College als de Gemeenteraad twee keer gesproken met de Pro vincie. Een interview met burgemeester Cremers over de stand van zaken. Carina Bergman Waddinxueen wil onderzoeken of dit niet te combineren is met andere func ties die de Oranjewijk ten goede zullen komen. re woningen. Die kunnen mooi rondom de plas gesitueerd wor den. Op de locatie van Albert Heijn kunnen in de toekomst eventueel appartementen ko men, met een levendig uitzicht. We zullen binnenkort een vlek- kenkaart van het totale gebied presenteren, waarin alle functies een plaatsje hebben. Er is nog een argument om het ASW-terrein niet vol te bou wen. De Provincie wil minder woningen bouwen in onze re gio om leegstand te voorkomen. We moeten dan vooral aan de Triangel denken en niet aan de inbrei-bouwlocaties. De gaten in de Waddinxveense bebou wing moeten wat D66 betreft opgevuld worden. Zevenhuizen De zondag na het oogstfeest in Zevenhuizen, zondag 4 september, is er ook iets te beleven op het dorp. Deze zondagmiddag begint om 16.00 uur de podiumdienst. De dienst vindt buiten op het dorpsplein in Zevenhuizen plaats. Er zal muziek wor den gemaakt door de band Choice uit Nieuwerkerk aan den IJssel. Spreker deze mid dag is dominee Van Dolder, hij zal uitleggen waarom de zin ‘All you need is love’ waarheid is. Moerkapelle De handwerkmiddagen van ‘Blij dat ik brei’ gaan op dinsdag 6 september van start. Iedere dinsdag kun nen belangstellenden vanaf 13.30 uur op Papaverlaan 46 in Moerkapelle hand werken. Ook ‘starters’ zijn welkom. De opbrengst van deze middagen is bestemd voor het werk van Yvonne Kroon (Stichting Charis), die met haar gezin woont en werkt onder de zigeuners in Cluj-Floresti (Roemenië). Zij zet zich met name in voor de Roma-vrouwen. De kos ten bedragen drie euro. Voor meer informatie en opgeven: Ineke van de Lagemaat, te lefoon: 079- 593 1520 of e- mail: mpl@solcon.nl. Waddinxveen De Bethelkerk in Waddinx veen heeft een activiteiten waaier ontworpen. Deze waaier bestaat uit diverse activiteiten voor alle leef tijdsgroepen. Het doel van deze waaier is alle Waddinx- veners op een ontspannende manier kennis te laten ma ken met de Bethelkerk. Een greep uit de activiteiten: de Alpha-cursus, een minicur sus hardlopen, een minicur sus eerste hulp verlenen, een fietsroute op 24 september. De opendag is op 10 sep tember. Kijk dan voor meer informatie op www.kerken- waddinxveen.nl/hg. Gouda heeft opnieuw ge vraagd om een grenscor rectie. “Ik denk dat zowel Gouda, Waddinxveen als de provincie andere zaken aan het hoofd hebben dan de wenselijkheid van een grenscorrectie. En ik denk dat iedereen begrijpt dat die grenscorrectie niet veel bij draagt aan de oplossing. Die ligt wel in versterking van de samenwerking maar niet bij het met elkaar in de slag gaan over grenscorrecties. Het levert ook geen bijdrage aan het ruimte gebrek van Gouda. Doelwijk is over twee jaar vol en ’t Weegje is een gebied dat je niet kunt ont- Waddinxveen Bridgeclub Honkvast uit Waddinxveen vierde op 27 augustus feest ter ere van het tienjarig bestaan van de club in het Floragebouw in Bos koop. Voorzitter Chris Knijf opende het feest met een lu dieke toespraak. Hij memo reerde aan het feit, dat tien jaar geleden deze bridgeclub met circa dertig leden werd opgericht. Het aantal leden is in die jaren naar ruim zestig leden gegroeid, maar nieuwkomers zijn welkom. Kennismaken kan vanaf 1 september iedere donder dagavond vanaf 19.30 uur aan de Zuidplaslaan 552. Lit J D66 is enthousiast over het initiatief van omwonenden van het ASW-terrein om te voorkomen dat dit terrein volledig wordt volgebouwd met woningen. We moeten ervoor zorgen dat het niet zo wordt als de Alblas-lo- catie in de Oostpolderwijk: Een woonwijk met veel wo ningen op een klein gebied, ondanks de vermindering met vijf woningen en het verwijderen van de vierde etage van het appartemen tengebouw. De omwonen den in de Oranjewijk willen het hele gebied omvormen tot een park. Een flink ge deelte moet inderdaad groen of water blijven, maar D66 dit weer. Tijdens de alge mene beschouwingen heb ik als streefdatum voor fusie het jaar 2020 genoemd. Nog negen jaar te gaan en mooi op tijd voor de Floriade in 2022! Albert Grooten (Fractievoorzitter D66) Vlekkenkaart Zoals een nieuwe huisvesting voor de Scouting, die het nu moeten doen met het oude clubhuis dat de Hockeyvereni- ging gebruikte vóór het huidige clubhuis dat nu afgekeurd is en vervangen wordt met subsidie van de gemeente. Een centrale locatie voor scholenbouw in Noord is ook een goed optie. Een beperkt aantal woningen maakt de plannen betaalbaar en vergroot de sociale veiligheid van het Oranjepark. In Noord is behoefte aan een aantal duurde- Maar zover hoeft het niet te ko men. De provincie is nu aan zet. Zij kunnen de Arhi-procedure stop zetten. Ze kunnen er ook een andere wending aan geven, bijvoorbeeld richting meer sa menwerking met Gouda.” Na het opzeggen van het con venant door Waddinxveen, bevroor Gouda de samen werking. Hoe gaat dat nu? “Waddinxveen en Gouda den ken anders over de bestuurlijke toekomst. Dat blijft zo. Maar als je dat van elkaar weet en je beseft dat je elkaar wederzijds nodig hebt, dan is het logisch dat je de samenwerking blijft versterken.” positief. Wij verwachten niet dat de Provincie verder zal gaan op de weg van gedwongen fusies.” Wat zou een tweede fase kunnen inhouden? ten. De eerste fase is op 21 juni afgerond.” Wat is het vervolg? “Gedeputeerde Staten hebben nu drie maanden de tijd om hun oordeel te vormen, tot 21 september. Dan zullen zij hun besluit bekend maken over eventuele vervolgstappen. Wij kunnen nu alleen afwachten. Maar wij zien het besluit met enig vertrouwen tegemoet.” Waarom dit vertrouwen? “Het optimisme is allereerst ge baseerd op het krachtige signaal van het referendum. Dat was een heel overtuigend signaal. Ook de veranderde politieke si tuatie in Provincie en Rijk stemt Hoe waren de gesprekken? “Het College heeft een keer vóór en een keer na het referen dum met de Provincie gespro ken. Dat waren openhartige gesprekken.” Was er een verschil tussen de twee gesprekken? “Ja, er was een groot verschil. Niet in het standpunt van het Waddinxveense College, name lijk dat wij een gedwongen fusie afwijzen en dat we Gouda zien als gewenste samenwerkings partner, maar door drie andere oorzaken. Allereerst door de uitslag en de opkomst bij het referendum, waarbij 92 procent tegen fusie en voor behoud van zelfstandigheid stemde. Ten tweede is er een nieuw kabinet aangetreden, met een nieuwe minister op Binnenlandse Za ken, die wat terughoudender zit op het onderwerp herindeling. En ten derde zijn er Provinci ale Statenverkiezingen geweest, waardoor er een nieuw College van Gedeputeerde Staten met een grotere reserve ten aanzien van gedwongen herindelin gen.” Wat betekent dit voor de Arhi-procedure? “Het betekent niet dat er een besluit is genomen dat de Arhi stopt. Die loopt nog steeds, on der verantwoordelijkheid van de nieuwe Gedeputeerde Sta- ‘Wij zien het Arhi-besluit met enig vertrouwen tegemoet’ Gedeputeerde Staten besluit op 21 september over de Arhi-procedure van Waddinxveen. “Dan zullen Provinciale Staten daar hun goedkeuring aan moe ten geven en kunnen er ziens wijzen worden ingediend door anderen. Een definitief besluit zou dan in februari 2012 vallen. Er moet snel regionaal over leg komen over bouwvolumes. Voor D66 is dit altijd een be langrijk argument geweest om vóór een fusie met Gouda te pleiten en nu zien we ons gelijk bevestigd. Uit recente verslagen van het overleg tussen de Pro vincie en Gouda, Waddinxveen en Zuidplas blijkt dat de pro vincie op middellange termijn streeft naar een fusie van drie gemeenten. D66 heeft tijdens dit overleg duidelijk aangege ven hiervan ook voorstander te zijn. Op termijn is het voor Waddinxveen onhoudbaar om zelfstandig te blijven. De nieu we discussie over het aantal te bouwen woningen illustreert

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 11