VEIUG THUIS UIT» ■yieul® Nu: Aqua Medica Kinderkledingbeurs in Zuidhonk Lees de krant online Nieuwe klas? Nieuw team? Plaats een foto met je vrienden en win! VEIU® Programma Anne Frank Activiteitencentrum BB. F I woensdag 31 augustus 2011 Weekblad voor Waddinxveen pagina 27 Altijd actueel: de weekkrant.nl Nieuwe Vrienden ‘Ach, het is maar een klein stukje.’ i I Veiligheid rondom sportclubs moet beter! Kijk OP over voor meer «jtor _c3m()agne, en handige tips' /Jr FOTO: PR 'l - advertorial - 7 VEILIG V E R K E E R TOYOTA 2 - wSBBB www.deweekkrant.nl/nieuwevrienden tegenstander). Veiligheid blijkt namelijk niet zo vanzelfsprekend te zijn als vaak wordt gedacht. Elk jaar raken er namelijk zo’n 13.000* jonge kinderen gewond door een verkeersongeval. In ruim driekwart van de gevallen gebeurt dat binnen de bebouwde kom, dus ookrondom onze sportclubs. Uit onderzoek blijkt dat meer dan de helft van alle Nederlandse ouders maarliefst één of meer gevaarlijke verkeerssituaties kent op weg van huis naar hun sportclub- Ook geeft ruim een derde van de ouders eerlijk toe dat ze zelf hun kinderen weleens onveilig vervoeren in de auto. En het excuus ‘Ach, hetis maar een klein stukje', waarbij we meer kinderen meenemen in de auto dan het aantal zitplaatsen met gordels, is herkenbaar voor 85% van de ouders in Nederland.” Maar niet alleen ouders zijn belangrijk in deze campagne. De Veilig Uit Thuis- Waddinxveen Stichting Wijkwerk Het Zuid honk houdt op dinsdag 13 sep tember houdt haar kinderkle dingbeurs. Belangstellenden kunnen van 13.30 tot 17.000 Daarom zijn Veilig Verkeer Nederland en Toyota Nederland aan het begin van het sportseizoen gestart met de meer jarige campagne ‘Veilig Uit Thuis’, waarvan Giovanni van Bronckhorst ambassadeur is. De boodschap is simpel: kinderen moeten veilig bij hun sportclub kunnen komen (en natuurlijk ook bij de club van de uur aan de Zuidplaslaan 552 voor tweedehands kinderkle ding maat 92 tot en met 176 te recht. De inname van kleding vindt plaats op maandag 12 sep tember tussen 19.00 en 21.00 10.45 uur. De kosten bedragen 3,65 euro per keer. In het kader van de doelstelling van het Seniorenwerk Waddinx veen om mensen met elkaar in contact te brengen start op don derdag 6 oktober om 9.30 uur een activiteit ‘Kennismaken met Bridge’. Wie wil deelnemen aan deze twintig bijenkomsten tellende activiteit kan zich opgeven via de website www.seniorenwad- dinxveen.nl, telefonisch op 0182-631932 of via e-mailadres cursussen@ stichting vonknl Er zijn ‘slechts’ twaalf plaatsen beschikbaar. Na drie seizoenen start er op maandag 3 oktober een nieuwe cyclus van twintig middagen waarbij geluisterd wordt naar de mooiste klassieke muziek. De twintig bijeenkomsten zijn gesplitst in twee delen: het eerste deel van tien mid dagen vindt plaats voor de kerstdagen, het tweede deel van tien middagen vindt plaats vanaf 9 januari 2012. In deze cyclus zullen drie componisten centraal staan: Frederic Chopin, Gustav Mahler en Ludwig van Beet hoven. Reserveren kan via de web site www.seniorenwaddinx- veen.nl of fnailen naar: cur sussen® stichtingvonk.nl. Of telefonisch reserveren bij het Seniorenwerk Waddinx veen 0182-631932. Gouwebad/De Sniep en Praktijk Joosten heb ben de koppen bij elkaar gestoken. Vanaf half september willen ze een programma aanbieden waarbij mensen actief in het water kunnen bewegen onder begeleiding van een fysiotherapeut. Tijdens het programma werken de deelnemers aan verbete ring van de conditie en versterking van de spieren. Aqua Medica is bedoeld voor mensen met fysieke beperkingen die graag in het water, onder begeleiding van een fysiotherapeut, willen bewegen. Belangrijk is wel dat de mensen die aan dit programma willen deelne men zich zelfstandig in het water kunnen voortbewegen en hierbij beschikken over voldoende zwemvaardig- heden. In en uit het water komen dient ook zelfstandig Van de redactie Waddinxveen U wil dat artikel nog eens lezen of die foto opnieuw bekijken. Maar dan blijkt de krant al met het oud papier weggegooid. Geen nood want onze krant staat ook op de website. www.weekbladwaddinxveen.nl campagne is voor iedereen. Ouders, sportverenigingen en gemeentes moeten zich bewust worden van de gevaren, zodat iedereen er iets aan kan doen. En voor de jonge sporters zelf? Daaris een leuke wedstrijd voor bedacht: ‘Win een supertoffe Teamauto!'. Op www.veiliguitenthuis.nl maken alle sportteams (6 t/m 12 jr.) kans op een zelfontworpen auto voor hun team. Toyota stelt namelijk 11 veilige Toyota Verso 7-zitters beschikbaar. Daar kunnen de winnende teams het hele sportseizoen gebruik van maken! Letsel Informatie Systeem 2009. DirectResearch aug. 2011, onderzoek onder ouders van sportende kinderen in de leeftijd 6 t/m 12 jr. Het water zal het bewegen en doen van alle oefeningen posi tief beïnvloeden en makkelijker laten verlopen. Bewegen in het water is namelijk minder belas tend voor gewrichten. Op dinsdag 6 september is er van 19.45 tot 20.15 uur een informatieavond in Praktijk Joosten aan de Limaweg 55g (tweede etage)Meer informatie of aanmelden: Praktijk Joosten telefoon: 0182-618022 of info@ praktijkjoosten.info. Toyota is supporter van Veilig Uit Thuis I® A-Z BAgÉCÜË.nl A.z Het nieuwe sportseizoen is weer begonnen. Dat betekent dat het weer storm loopt bij onze sportclubs. Kinderen lopen naar hun club, pakken de fiets of worden gebracht met de auto. Ook gaan veel sportteams op weg naar uitwedstrijden. Dat gaat gelukkig meestal goed, maar het zorgt ook nog weleens voor onveilige verkeerssituaties. uur en op dinsdag 13 september tussen 9.00 en 10.30 uur. Meer informatie is verkrijgbaar Han- ny de Vries, telefoon: 0182-617 889 of beursinhetzuidhonk@ live.nl. Aqua Medica is de nieuwste vorm van bewegen voor mensen met fysieke beperkingen. te gebeuren, maar er is moge lijkheid tot het gebruik van een lift of verlengde trap die beiden tot op de bodem komen. Verder beperkt dit programma zich tot in de zwembad en zal alles daar buiten ook zelfstandig moeten gebeuren. Dit programma bestaat uit het doen van individuele oefenin gen en groepsoefeningen in het water. Door actief bezig te zijn, kan de conditie verbeteren en zullen de spieren versterken. Waddinxveen Bij het Anne Frank Activitei tencentrum is er de komende weken genoeg te beleven. Op dinsdag 6 september start om 13.15 uur vanaf het Anne Frank Activiteitencentrum een fietstocht van ongeveer twintig kilometer door het Groene Hart. Van tevoren opgeven is niet nodig. De kosten van deze fietstocht bedragen 2,50 euro, deze prijs is inclusief een kopje koffie bij terugkomst in het Anne Frankcentrum. Op woensdag 7 september start de yoga voor senioren. Er zijn twee groepen: de eerste groep begint om 9.15 uur en de tweede groep om

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 27