I I Gemeente Nieuws week APV vergunningen Milieuzaken (reguliere procedure) Rubriek Gemeentenieuws uit Waddinxveen Ontwerp omgevings- vergunning milieu t Maatwerk- voorschriften Inzage en indienen zienswijzen Aanvraag omge- vingsvergunning Verleende omge- vingsvergunningen Gehandicapten parkeerplaats Aanpak water overlast Brugweg Kabelwerkzaam- heden KPN Gemaakte opmerkingen Gemeentelijke verordeningen Bouwen en wonen Werk in uitvoering Uitslag enquête hondenpoep H- woensdag 31 augustus 2011 Wijziging openingstijden Twee gewijzigde veror deningen vastgesteld Openingstijden Publieksbalie X tR B&W zijn van plan de volgen de omgevingsvergunning, on derdeel milieu, te wijzigen op grond van artikel 2.31 lid 1 sub b en artikel 2.31 lid 2 sub b Wabo Diechemco B.V.: oprichtings- vergunning van 18 november 1997 en de veranderingsver- gunningen van 12 februari 2002 en 10 juni 2003 voor een trans port-, op- en overslagbedrijf voor gevaarlijke en ongevaarlij ke stoffen op het perceel Contai- nerweg 6. Voor grote groepen gelijksoor tige bedrijven gelden algeme ne regels die zijn vastgelegd in Algemene Maatregelen van Be stuur (AMvB). Een omgevihgs- vergunning voor het onderdeel milieu is dan niet nodig. In bepaalde gevallen is het no dig ter bescherming van het mi lieu aanvullende maatwerk- voorschriften op te leggen naast de voorschriften uit de van toe passing zijnde AMvB. B&W zijn van plan de volgende maatwerkvoorschriften op te leggen: GemeentewerfWaddinxveen, Coenecoop 53, Royal GMF-Gouda, Coene coop 88, Garage Noordegraaf, Coene coop 143, KLPD, Logistiekweg 18. Deze maatwerkvoorschriften betreffen voorschriften voor het monitoren van de grondwater- kwaliteitbij het Besluit algeme ne regels voor inrichtingen mi lieubeheer. Besloten is een bestaand par keervak nabij de woning Pas sage 110 aan te duiden als een gereserveerde gehandicapten parkeerplaats met onderbord (kenteken). Stg. Nationale Feestdagen Waddinxveen, Vergunning voor het houden van een Toe- tertocht, op 8 oktober 2011. De route loopt gedeeltelijk door Waddinxveen. Tegen boven staande besluiten kunt u be zwaar aantekenen en digitaal een beroep- en verzoekschrift indienen (zie kader ‘bezwaar’). laan-Noordkade Route 2 Sniepweg-Esdoom- laan-Chopinlaan-Beethoven- laan-Groensvoorde- Peppel- horst. De werkzaamheden worden uitgevoerd door aannemer Vol- kerWessels Telecom en uitge voerd op werkdagen tussen ca. 07:00 en 17:00 uur. De enquête bestond voorname lijk uit gesloten vragen. Toch heeft een aanzienlijk aantal in woners opmerkingen aan de enquête toegevoegd. Een veel gelezen opmerking betrof het hondenbezitter en niet-hon- denbezitter in deze wijk niet met die van de hele gemeen te (wat voor de drie andere wij ken wel het geval was). Deze verhouding is gemeentebreed 26%/74%, in de Vondelwijk/ Oranjewijkkomt deze verhou ding van de respondenten uit op 38%/62%. MAANDAG T/M VRIJDAG 08:30-12:30 uur WOENSDAG 13:00-16:00 uur, alleen op afspraak DONDERDAGAVOND 17:00-21:00 uur Per 1 september 17:00-20:00 uur. OPENINGSTIJDEN WEBWINKEL 7 dagen per week, 24 uur per dag Gemeente Waddinxveen Raadhuisplein 1,2741 HR Postbus 400,2740 AK Waddinxveen T. (0182) 624 500. F. (0182) 624 680 E. gemeente@waddinx- veen.nl tB door aannemersbedrijf Verhoef Infra bv uit Langerak en neemt 4 weken in beslag, afhankelijk van de weersomstandigheden. De gemeente probeert overlast zoveel mogelijk te beperken waddinxveen ob Vanaf 1 september is de Pu- blieksbalie op koopavond ge opend van 17:00 tot 20:00 uur. Om lange wachttijden te voor komen adviseren wij u vooraf een afspraak te maken via onze website www.waddinxveen.nl. De gemeente gaat op de Brug weg de wateroverlast langs het asfalt aanpakken ter hoogte van de huisnummers 90 tot en met 106b. Het werk wordt uitgevoerd Dit is een verkorte versie van de uitslag enquete hondenpoep. De volledige uitslag is te vinden op www.waddinxveen.nl De enquête is ingevuld door 962 respondenten. Hiervan was 26% hondenbezitter en 74% niet-hondenbezitter. Van alle respondenten classifi ceert 69% de hondenpoep als een probleem tot een zeer ern stig probleem. Van de 250 res pondenten die hondenbezitter zijn, zegt 2/3 dat het probleem wel mee valt en 1/3 ervaart de hondenpoep toch ook als een probleem. De meeste respon denten ervaren de honden poep als het meest hinderlijk op verhardingen, zoals stoe pen, woonerven, speelplaatsen en -pleintjes. Hierbij is geen on derscheid te maken tussen hon denbezitters en niet-hondenbe- zitters. De raad heeft op 29 juni 2011 de eerste wijziging van de Verorde ning rechtspositie wethouders, raads- en commissieleden en de eerste wijziging van de Verorde ning op de ambtelijke bijstand en de fractieondersteuning 2007 vastgesteld. De wijziging van de Verorde ning rechtspositie wethouders, raads, en commissieleden heeft tot gevolg dat aan de leden en de voorzitter van de raad én aan de griffie, de wethouders en de directie een iPad in bruikleen wordt gegeven. Hierdoor ko men de computervergoedin- gen te vervallen en worden uit eindelijk de papieren zendingen van raads- en commissiestuk- ken afgeschaft. Dit met het doel een bezuiniging te bewerkstel ligen. De wijziging van de Verorde ning op de ambtelijke bijstand en fractieondersteuning 2007 houdt in dat de financiële bij drage als tegemoetkoming in de kosten voor het functioneren van de fractie, per fractie wordt teruggebracht naar 6 50,- per raadszetel. De wijzigingen zijn in werking getreden met ingang van 1 juli 2011. De verordeningen staan op onze website en liggen geduren de 12 weken kosteloos ter inza ge bij De Publieksbalie. U kunt tegen betaling van legeskosten een kopie van de verordeningen krijgen. Maak digitaal een afspraak om lang wachten te voorkomen. De volgende aanvragen om een omgevingsvergunning zijn ont vangen op de tussen haakjes vermelde datum: 20110149 Papaverveld nabij nr. 2, Nic. Beetslaan t.o. nr. 55 en Sparrengaarde t.o. nr. 10, het kappen van diverse bomen (19- 08-2011); 20110150 Tweede Bloksweg 52D, het kappen van een kastan jeboom (19-08-2011). KPN Telecom start in week 34 met het aanleggen van nieuwe kabels. Het trottoir wordt daar voor steeds gedeeltelijk afge sloten. Route 1 Juliana van Stol- De volgende omgevingsvergun- berglaan-Willem de Zwijger- ningen zijn verzonden op de tussen haakjes vermelde datum: 20110118 Noordeinde 53, het plaatsen van een dakkapel op beide zijdakvlakken (23-08- 2011); 20110123 Transportweg32, het plaatsen van een groengasvul- punt nabij het bestaande tankstation (17-08- 2011). Alle ontwerpbesluiten kunt u van 25 augustus tot en met 5 ok tober 2011 tijdens openingsuren inzien bij de Publieksbalie. Voor inzage buiten kantooruren kunt u een afspraak maken. mogelijk invoeren van een kat tenbelasting. Deze opmer king/vraag kan juridisch sim pel beantwoord worden. De wet kent alleen de mogelijk heid van een belasting op hon den (er staat niet "op huisdie ren”, maar “op honden”). Het instellen van belasting op an dere dieren kan dus alleen als de Gemeentewet wordt aan gepast, een gemeenteraad kan dat niet zelf regelen. In de ge meentewet (artikel 226 Ge meentewet) is geregeld dat de gemeente voor het houden van een hond een belasting kan in nen. De opbrengst van de hon denbelasting is net als de op brengst van de onroerende zaakbelasting bestemd voor de zogenaamde algemene mid delen. Dit betekent dat de ge meente het geld onder andere gebruikt voor het onderhou den van groenvoorzieningen en de verwijdering van hon denpoep uit de speelveldjes. De opmerking dat gemiddeld 69% van de respondenten het hondenpoepprobleem als een probleem tot een zeer ernstig probleem classificeren, kan ge nuanceerd worden met de op merking dat de wijken Zuid en Oost en Bomenwijk/Groens- waard boven dit percentage uitstijgen met respectievelijk 74% en 73% is. De uitslag van de enquête van uit wijkperspectief gezien, komt overeen met het algeme ne beeld dat de enquête laat zien. De uitslag in de Vondel- wijk/Oranjewijk correspon deert niet één op één met dit algemene beeld van de gehou den enquête. De verklaring hiervoor is tweeledig. Ener zijds is de respons vanuit deze wijk erg laag en dus niet repre sentatief voor de wijk. De en quête zat namelijk niet los in de wijkkrant, maar was ge drukt op een vaste bladzijde, een reden om de enquête niet in te vullen. Anderzijds cor respondeerde de verhouding U kunt uw schriftelijke ziens wijzen over de ontwerpbeslui ten gedurende deze periode bij het college van B&W indienen, per adres Milieudienst Midden- Holland, Postbus 45,2800 AA Gouda. Voor mondelinge zienswijzen kunt u contact opnemen met de Milieudienst Midden-Holland via tel. 545 700. Belanghebbenden die tijdig hun zienswijzen naar voren brengen over een ontwerpbesluit, kun nen later beroep instellen tegen een definitief besluit.

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 7