Hoogendoorn uitgezwaaid sa» Zoek je droomhuis Politie Lovende woorden bij vertrek van de nieuwe burgemeester van Oldebroek Overbruggen - Komkommertijd ■f p Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 7 september 2011 Weekblad voor Waddinxveen pagina 10 www.weekbladwaddinxveen.nl Lezing Bazaar Borstvoeding Wandeltocht senioren U wilt groter wonen of juist klei ner. U besluit te verhuizen. Kortom u bent op zoek naar een nieuw onderkomen. Kijk op onze site en vind uw droomhuis. ff j Inbraken, ongelukken en ander nieuws. Kijk voor een overzicht van de laatste politieberichten dagelijks op onze website en blijf op de hoogte van wat er speelt. www.weekbladwaddinxveen.nl Hoogendoorn: “Er is geen wethouder meer vertrokken.” Hobbymarkt in bibliotheek Waddinxveen De grote bazaar bij de Im- manuëlkerk aan de Beatrix- laan in Waddinxveen wordt op 1 oktober van 09.00 tot 16.00 uur gehouden. De opbrengst is bestemd voor de kerk, de diaconie en de Stichting Ambulance Wens. Andere goede doelen zijn: Vrienden van Zorgcentrum Souburgh (voor de aanschaf van spellen), Stichting Hulp verlening Oekraïne voor zie kenhuisspullen en de Stich ting Kinderhuis Pinokio, een tehuis voor straatkinderen in Brazilië. Vrijdag 30 septem ber van 19.00 tot 20.30 uur is er in de kerk voorverkoop van boeken, platen en cd’s. Inleverdata van spullen: 12 en 19 september, ’s avonds van 19.00 tot 20.00 uur bij de kerk aan de Beatrixlaan. De crisis als gevolg van de EHEC-bacterie zal niemand ontgaan zijn. Door het Duitse ‘pas op voor groente!’ kwam niet alleen de komkommer- productie tot stilstand, maar daardoor werd ook de teelt van andere groentes als paprika’s en tomaten meegezogen. Ook voor enkele Waddinxveense glas tuinbouwbedrijven een kleine ramp. Uit betrokkenheid heb ben diverse fracties op initiatief van de PCW-fractie begin juli een werkbezoek gebracht aan enkele kwekers. En dat werd gewaardeerd. Met die lovende woorden sprak Kees Bax zijn bewondering uit voor de uittredend gemeentese cretaris van de gemeente Wad dinxveen. Bax sprak namens de Waddinxveense raadsleden op de afscheidsreceptie van Hoog- endoorn, vorige week woens dag, en roemde de harde wer ker Hoogendoorn, ‘die voor de inhoud gaat, maar bovenal van “In Adriaan Hoogendoorn beschikt de gemeente Oldebroek sinds afgelo pen donderdag niet over een burgemeester, maar over een burgervader.” Richard Avontuur Waddinxveen mensen houdt.’ De belangstelling was groot voor de uitzwaaibijeenkomst van Hoogendoorn. Donder dagavond werd hij in Olde broek geïnstalleerd als nieuwe burgemeester, nadat hij in juni door de gemeenteraad van de Gelderse plaats was voorge dragen. Hoogendoorn keek uit naar zijn nieuwe, lang geambi eerde baan, maar liet ook blij ken met genoegdoening terug te blikken op zijn zeven Wad dinxveense jaren. Hij trad als gemeentesecretaris aan na de bestuurscrisis in 2003, maakte schoon schip en laat een veel stabieler Waddinxveen ach ter. “Na mijn komst is er geen wethouder meer gedwongen vertrokken en is de sfeer in de Komkommers in Waddinxveen? De afgelopen weken stonden ook in het teken van de hefbrug. Voor de tweede keer narigheid. Je wordt er buiten Waddinxveen zelfs op aangesproken. Dan was er de actie om Dierendal te ver plaatsen naar het oude WSE- terrein. Of komen er op' het organisatie enorm verbeterd”, prees Hoogendoorn de in het Gouwedorp geboekte vooruit gang. Waddinxveen Bibliotheek De Groene Ve nen vestiging Waddinxveen houdt op vrijdag 16 septem ber een hobbymarkt. Dit jaar is er voor de tweede keer een creatieve markt waar hob byisten tonen wat ze thuis allemaal maken. De meeste hobbyisten verkopen ook werkstukken. De onder werpen die getoond worden zijn zeer divers, bijvoorbeeld kaarten maken, 3D-artike- len, quilten, cadeauverpak- kingen, borduren en allerlei andere dingen. Openingstijden van de hob bymarkt op vrijdag 16 sep tember zijn van 14.00 tot 17.00 uur. Waddinxveen De Waddinxveen Kunst Kring houdt op 13 septem ber haar eerste lezing van het nieuwe seizoen. Het on derwerp is Vroeg-Christe- lijke kunst en de lezing vindt plaats in de Immanuëlkerk aan Beatrixlaan in Waddinx veen. De aanvang is 19.30 uur. De lezing wordt gehou den door Han van Os. De Vroeg-Christelijke kunst ontwikkelt zich in het Ro meinse Rijk. Aanvankelijk op begraafplaatsen, zoals in de catacomben van Rome, maar al spoedig ook op sar cofagen en op ivoren. Als keizer Constantijn het Chris tendom in 313 als godsdienst tolereert komt de kerkbouw tot ontplooiing. Deze kerken werden gedecoreerd met bijbelse voorstellingen. Be halve in Rome worden ook al spoedig in Constantinopel kerken gebouwd, waarbij het koepelgewelf een belangrijke rol speelt. Na de val van het West-Romeinse Rijk in 476 krijgt het Oost-Romeinse of Byzantijnse Rijk aandacht voor Ravenna (Italië), waar in de zesde eeuw kerkbouw met belangrijke mozaïek de coraties ontstaat. Persoonlijk Het raadslidmaatschap is voor velen een verantwoordelijkheid tekent de Bijbelse zondagsrust voor de samenleving (zondag voor kerkgang, maar ook ge denken dat de Heere Jezus de dood heeft overwonnen en dat daardoor redding mogelijk is!). Daarom eens even niet rennen en vliegen, maar jezelf eens een spiegel voor houden en rustig overdenken. altijd een slagschaduw over de samenwerking. “Want onder mijn voorganger heeft Adriaan Hoogendoorn het voor elkaar gekregen om de grootste kamer te bemachtigen”, gaf Cremers met een knipoog prijs. Hoogendoorn ontving als blijk van waardering om zijn inzet een oorkonde. Een onderschei ding namelijk was onmogelijk, doordat Hoogendoorn zelf in de eisen daarvoor liet vastleg gen dat die niet zijn weggelegd voor mensen die in dienst wa ren van de gemeente. Ook kreeg Hoogendoorn, van het gemeen- tepersoneel, een ‘ambtsketen’. Sleutels zoals in het wapen van Waddinxveen, met daartussen een stukje kabel uit de Hef brug. Waddinxveen Borstvoeding is in het be gin ook moeilijk. Bovendien kunnen er problemen optre den zoals spruw, borstont steking, tepelkloven of borst- weigeren. Op donderdag 8 september is er een avond van borstvoedingorganisa- tie La Leche League (LLL) over het voorkomen van problemen, het herkennen en behandelen ervan. De avond begint om 20.00 uur en duurt tot ongeveer 22.00 uur. Het is in de verloskun digenpraktijk van Waddinx veen aan de Kanaalstraat 10. De avond kost 4,50 euro per volwassene. Partners en ba by’s zijn welkom. Voor meer informatie over de avond of andere borstvoedingsvra- gen: Nel Veenman, telefoon: 0182-619 964 en lllwaddinx- veen@gmail.com. naast het gezin en een baan. Dan komt het goed uit, die komkommertijd. Komkommer tijd betekent echter niet dat het leven stilstaat. Wel is er tijd om een rondje te fietsen met vrouw en kinderen, kan het overvolle en chaotische bureau eens worden opgeruimd (moest al maanden eerder), konden boe ken gelezen worden die al lang op een stapel liggen (over Wad dinxveen, over een voormalig spion uit Noord-Korea, een boek over het Midden-Oosten). Ook extra tijd voor bezinning. Als christenpoliticus probeer je voor christelijke politiek in spiratie te putten uit de Bijbel. Wat heeft God ons te zeggen in het persoonlijke leven? Wat be- Waddinxveen Senioren kunnen op maan dag 12 september meedoen aan een wandeltocht van ruim zes kilometer naar Hoogmade. Het vertrekpunt is het Anne Frank Activitei tencentrum. Vooraf opgeven is niet nodig, deelnemers kunnen op de dag zelf vanaf 9.30 uur inschrijven in de foyer van het Anne Frank- activiteitencentrum (Jan van Bijnenpad). Om 10.00 uur vertrekt de groep per auto naar Ofwegen bij Woubrug- ge, vandaar lopen de deelne mers naar Hoogmade waar in ‘de Kromme Does’ een koffiestop wordt gehouden. Kosten voor deelname be dragen 2,50 euro, inclusief een kopje koffie of thee. Aan deelnemers die meerijden, wordt bovendien een kleine bijdrage aan de autokosten gevraagd (maximaal een euro). Voor meer informa tie kunnen belangstellenden bellen met het kantoor van het Seniorenwerk Waddinx veen in het Anne Frank- centrum, telefoon: 0182-63 19 32. Ook burgemeester Bert Cre mers had niets dan lof over voor zijn gemeentesecretaris. “De as burgemeester-secreta- ris is de drijfstang van een ge meente en ik neem niet graag afscheid van iemand met wie ik goed heb samengewerkt”, aldus Cremers. Wel heerste er volgens Waddinxveens eerste burger WSE-terrein volkstuintjes? Onder andere voor het telen vankomkommers? Vra gen die onze aandacht ver dienen. Kortom, er is weer genoeg te doen, de komkom mertijd is voorbij! Peter van den Berg raadslid PCW-fractie) Inderdaad, de maanden juli en augustus vormen de kom kommertijd. Een periode die vaak omschreven wordt als ‘een periode waarin weinig nieuws te melden is omdat politici en veel anderen op vakantie zijn’. Volgens sommigen komt de uitdruk king van het Engelse cucum ber time, een woord dat in de zomer door kleermakers werd gebruikt. Volgens anderen werden vroeger komkommers in de zomer geoogst, maar als de adel de stad verliet viel er weinig te verdienen. Na de laatste vergadering van de raad op 29 juni brak het reces aan. Komkommertijd De kersverse burgemeester van Oldebroek ontving bij zijn afscheid een oorkonde van de gemeente Waddinxveen. FOTO: RIEKELT BEZEMER I

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 10