Bloemendaal Open Dag op zaterdag 17 september Visie voor Weids Zonnige kindermarkt Fr Af Alzheimerbijeenkomst - Voor mensen met gebitsproblemen - bij Bodegraven Mondzorg, tandprotheticus I. Sabic, implantoloog T.X. de Jong en mondhygiënist N. Badloe Win zes dagen More Inclusive Alpenlandische Musikherbst Wh Glastuinbouw verminderen, recreatie versterken woensdag 7 september 2011 Weekblad voor Waddinxveen pagina 13 Altijd actueel: de weekkrant.nl Recepten Klik en win 7'*' www.weekbladwaddinxveen.nl www.deweekkrant.nl/actie Burendag Na het plaatsen van de implan- vorm van de tanden en kiezen, of de stand van het gebit. Als er extra stevigheid nodig is, roept zij tandarts-implan- toloog Thibaut de Jong erbij. De basis voor de extra stevig heid vormen de implantaten, deze worden onder plaatselijk verdoving, bij ons in de prak tijk, in de kaak geplaatst. De behandeling zal vrijwel pijn loos verlopen. Na het plaatsen van de implantaten krijgt u de onderprothese gelijk weer in zodat u niet zonder hoeft te lopen. De implantaten bieden houvast voor een prothese. “Met een kiikprothese heeft de patiënt nagenoeg dezelfde houvast als met een eigen gebit. Men kan dan zelfs gewoon weer in een appel bijten”. Matthijn Buwalda Bebouwing en kassen beperken het uitzicht over de polder Om die mogelijkheden wat beter voor het voetlicht te ha len, organiseert Bodegraven Mondzorg een open dag. Ie dereen kan vrijblijvend advies vragen over de mogelijkheden om weer een goed functio nerende prothese te krijgen. “Vaak zijn er maar kleine aan passingen nodig om een gebit weer passend te krijgen,” legt Irena Sabic uit. “De mond ver andert in de loop der jaren; de kaak slinkt en daardoor komt het gebit steeds losser te zitten. Eigenlijk moet iedere drager van een prothese om de twee jaar voor controle komen. Als ik het gebit voorzie van een nieuwe voering is dat vaak al een hele vooruitgang.” Maar Irena Sabic kan ook een geheel nieuwe prothese ma ken, waarbij dan meteen reke ning gehouden wordt met spe ciale wensen, zoals de kleur, de taten is het belangrijk om de implantaten en het gebit goed te onderhouden. Hier voor kunt u terecht bij onze mondhygiënist, Nargishma Badloe. Naast deze behan delingen kunt u bij haar ook terecht voor een gebitsreini- ging, tandvleesbehandeling of het bleken van uw eigen tanden/kiezen. Iedere dag vindt u een nieuw re cept op onze website. Met deze recepten zet u in een handomdraai een smaakvolle maaltijd op tafel, dus surf snel naar onze website! Wie zich wil laten ver bazen over wat er tech nisch allemaal mogelijk is om verlost te worden van problemen met zijn kunstgebit, kan op za terdag 17 september van 10.00 tot 15.00 uur te recht op het adres Vrije nesse 24, 2411 GP Bode graven. Kunt u die dag niet, bel dan voor een vrijblijvend gesprek naar 0172-611799 BODEGRAVEN - Het is echt niet meer nodig dat een pro these los zit. En het hoeft zeker niet zo te zijn dat iemand daardoor niet meer kan genieten van een goede maaltijd. Niet alleen kan de tandprotheticus er veel aan doen om de pasvorm van een kunstgebit te verbeteren; ook zijn er tal van mogelijkheden om te zorgen dat de prothese goed blijft zitten, bijvoorbeeld met behulp van implantaten. - CMIHMHI Foto: Implantoloog T.X. de Jong, Tandprotheticus I. Sabic Advertorial Waddinxveen De Nederlandse gospelzan ger Matthijn Buwalda treedt op zaterdag 10 september op in de Ontmoetingskerk in Waddinxveen. Dit con cert wordt door Stichting Jongeren voor Benin ge organiseerd, om geld in te zamelen voor een uitwis selingsproject. Kaarten zijn aan de deur verkrijgbaar en te bestellen via www.ikbe- ninbenin.nl. Waddinxveen Vanwege Burendag op 24 september bedachten bu ren in Zuid-Holland al 135 ideeën voor een leukere buurt. Het thema van deze Burendag is ‘Koppen bij elkaar’. Organisatoren roe pen buren op de koppen bij elkaar te steken en samen Burendag te vieren. De top 3 van ideeën is het opfleuren van de buurt, het organise ren van een spelletjesmiddag of het houden van een cre atieve dag. Meer informatie via www.burendag.nl. Uitbreiding van het wandel- routenetwerk, weren van vrachtverkeer, verminderen van glastuinbouw en de bouw van een uitkijkpost. Dit is een aantal van de ideeën die er zijn voor de polder Bloemen daal. De gemeente heeft dit vastgelegd in de Inrichtings- visie Weids Bloemendaal. De polder Bloemendaal kent een rijke flora en fauna, waar onder koekoeksbloemen, krab- bescheer, grutto, tureluur en zwarte stern. Tevens zouden er in het gebied mogelijk histo rische overblijfselen te vinden' zijn, zoals middeleeuwse boer- derijerven. Gouda, dat na een annexatie in 1964 een deel van deze polder bezit, en Waddinx- Carina Bergman Waddinxveen veen hebben afspraken gemaakt over de toekomst van het ge bied. Centraal daarin staan het behoud en de versterking van het veenweidelandschap door de ontwikkeling van natuur en recreatie en door glassanering. In het gebied hebben zich in de loop van de tijd steeds meer sier- teeltkwekers gevestigd. Doordat deze bedrijven over het gebied verspreid zijn, dreigt volgens de gemeente verrommeling. Ook beperken bebouwing en kassen het uitzicht over de polder. Ver der zijn de mogelijkheden voor recreatie beperkt omdat er wei nig wandelpaden zijn. Waddinxveen In het Anne Frankcentrum wordt op woensdag 14 sep tember een Alzheimer Café gehouden. De bijeenkomst vindt aan het Jan van Bijnen- pad 1 plaats, de aanvang isl9.00 uur. De toegang is gratis. Het onderwerp is ‘Dementie op jon ge leeftijd’ en de avond is voor alle mensen met een vorm van dementie en hun partners. De overbekende Kindermarkt van de Bethelschool beleefde dit keer een zonnige editie. De hele zaterdagochtend konden kinderen terecht voor spelletjes, schminken en allerlei lekkers en ook voor de ouders was er van alles te doen. De opbrengs ten zijn voor het schoolplein, waarvoor - dankzij sponsoring - de eerste wipkip al binnen is. FOTO RONALD STAM a In de inrichtingsvisie zijn twee gebieden aangewezen waar boomsierteelt wordt toege staan. Het grootste gebied ligt tussen de Henegouwerweg, de Brugweg en de Winterdijk, in het zuiden begrensd door een hoofdwatergang. Het tweede gebied bevindt zich in een smalle strook ten noorden van de Brugweg, richting cam ping Breedijk en de gemeente Reeuwijk. Daarbuiten wil Wad dinxveen de sierteeltbedrijven uitplaatsen via een ruimte-voor- ruimte-regeling. Deels binnen de polder Bloemendaal en deels elders in Waddinxveen. De ge meente heeft in december 2010 een subsidie van 3,7 miljoen euro van de provincie toegekend gekregen voor glassanering. is te vinden op tututu.tuaddinxveen.nl LPENLANDISCHER '^USIKHERBST*,:^ 2011 -a

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 13