I I Zicht od Zuid-Holland I KM KUNST GEBOUW Wat is er te doen? Zuid-Holland verbindt en geeft ruimte Samen werken aan schone leefomgeving Samen werken aan projecten r-F - - 5P Tweede tv-serie Van O tot 23 Maeslantkering sluit 24 september Kunsteducatie in speciaal onderwijs Vlietdagen Leidschendam- Voorburg AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA^ PrZUIDHOLLAND - September 2011 Aan het woord is Carla van Viegen, fractie voorzitter van de Partij voor de Dieren in Provinciale Staten. 'De PvdD vindt dat er niet meer asfalt moet bijkomen, maar dat er juist moet worden ingezet op vermindering en meer spreiding van het autoverkeer, om vervuiling en vernietiging van natuur en milieu te voorkomen.' 'De Partij voor de Dieren (PvdD) vindt een schone en duurzame leefomgeving van groot belang voor mens en dier. Dat houdt in: een schone lucht, schoon water en een schone bodem. De inzet van de provincie Zuid-Holland om de bodem schoner te maken, juicht de PvdD toe. Maar er zal nog intensiever moeten worden samengewerkt met andere instanties om meer natuur en een schone(re) leefomge ving te bewerkstelligen.' Wilt u meer weten over onderwerpen in deze advertentie, kijk opwww.zuid-holland.nl vervuiling door de landbouw tegen te gaan. De landbouw is namelijk een van de belang rijkste veroorzakers van de vervuiling van het milieu. Alleen een duurzame en diervriende lijke landbouw kan in de provincie Zuid-Hol land een toekomst hebben. Daarvoor moeten agrariërs een omslag maken en zij verdienen daarbij de steun van de overheid!' Zuid-Holland is de dichtst bevolkte provincie van Nederland. Toch, of juist daarom, kiest het nieuwe college van Gedeputeerde Staten voor het motto 'Zuid-Holland verbindt en geeft ruimte'. De taken van de provincie vallen binnen de onderwerpen ruimte, economie, verkeer, landschap en bestuur. Een aantal voorbeelden van projecten die illustratief zijn voor samenwerking in deze regio én voor het motto van het nieuwe provinciale bestuur 'Zuid-Holland verbindt en geeft ruimte'. De provincie kan dit niet alleen.Verbinden en ruimte geven kan zij pas als zij samenwerkt met haar partners, zoals inwoners, bedrijven, de grote steden en gemeenten. Het onder houden van de contacten met al deze partners staat dan ook bovenaan het actielijstje van het nieuwe college. Bestuurlijk krijgen gemeenten van de provincie de ruimte om hun taken zo goed mogelijk op te pakken. En niet alleen binnen Zuid-Holland zelf. Omdat in de Rand stad grote ruimtelijke vragen spelen die met de inrichting van de Randstad te maken hebben, Op de Zellingwijk in Gouderak wordt, na een grote bodemsanering, hard gewerkt aan de bouw van nieuwe huizen. Het project, onder regie van de provincie, eindigt eind 2012. Kijk voor meer informatie over het Project Hollandsche IJssel opwww.schonermooier.nl. De regio Haaglanden is druk bevolkt en er werken veel mensen. Een goede bereikbaarheid is belangrijk. De provincie werkt hier hard aan, door te investeren in vervoer over water, wegen en fietspaden en in het openbaar vervoer. In Zuid-Holland Zuid liggen de Deltawerken. Deze zorgen voor bescherming en veiligheid, maar hebben nadelige gevolgen voor natuur en waterkwaliteit. Door het wegvallen van eb en vloed zijn namelijk veel natuurlijke proces sen verstoord. Op dit moment bereidt de pro vincie, samen met haar partners, maatregelen voor om de problemen op te lossen. In Zuid-Holland Oost werkt een aantal partners onder regie van de provincie aan de schoon maak en hernieuwde inrichting van de Hollandsche IJssel. Rijnmond: voor de economische kracht van Nederland is de Mainport Rotterdam - en de stedelijke regio er omheen - van groot belang. De provincie werkt hier aan een goede bereik baarheid, een aantrekkelijk vestigingsklimaat en voldoende groen. voert Zuid-Holland graag de discussie daarover met partners buiten de eigen provinciegrenzen. Wat wil het college bereiken? De nieuwe coalitie van VVD, CDA, SP en D66 wil zorgen voor een zo goed mogelijke verde ling van die ruimte en goede verbindingen tussen stad en platteland. Daarom werkt de provincie Zuid-Holland aan een aantrekkelijke leefomgeving in deze dicht bevolkte regio. Een leefomgeving waar ruimte voor wonen, werken, reizen en recreëren in balans is. De provincie weegt wensen en belangen af, verbindt partijen en biedt ruimte om mee te denken en te praten. Andere voorbeelden Bijvoorbeeld het programma De Venen, www.toekomstdevenen.nl en het Veenweide- convenant Gouwe Wiericke, www.toekomst- gouwe'wiericke.nl. En er wordt hard gewerkt aan de bereikbaarheid van de regio, onder andere door de aanleg van de Zuidwestelijke Randweg Gouda, www.zuid-holland.nl/n207. En door de vernieuwing van de N210. Op www.n210.nl kunt u hier meer over lezen. Wat doet de provincie concreet? Een vraag die vaak gesteld wordt. Deze pagina komt uit in de regio Oost. U kunt hier dan ook lezen met welke projecten en onderwerpen de provincie en haar partners zich in uw regio bezighouden. Maar om u een indruk te geven van wat er verder in Zuid-Holland gebeurt, volgt hieronder een samenvatting van de belangrijkste activiteiten in alle regio's. Waterkwaliteit '95% van het oppervlaktewater in Zuid-Hol land voldoet nog niet aan de verplichte Europese kwaliteitseisen en dat is zeer zorg wekkend. De PvdD vindt dat de provincie het voortouw moet nemen om, in samenwerking met waterschappen, gemeenten en boeren, de komende jaren de waterkwaliteit in Zuid- Holland op orde te brengen. Hiervoor moeten vooral maatregelen genomen worden om de In 13 nieuwe afleveringen komen allerlei herkenbare opgroei- en opvoedvraagstukken aan de orde, zoals: hoe geef je je kind een financiële opvoeding of wat doe je als je kind slecht slaapt? Vanaf dinsdag 4 oktober iedere week op TV Rijnmond en Omroep West. Zie www.van0tot23.com Tijdens dit indrukwekkende spektakel is het Keringhuis de hele dag geopend. Er zijn speciale rondleidingen, veel kinderactiviteiten en de provincie Zuid-Holland laat zien met welke projecten zij bezig is in uw omgeving. De toegang is gratis, www.keringhuis.nf UtOfCMENOAM-VOOmunC Rijnland: over een half jaar valt het besluit over welk tracé de RijnlandRoute straks komt te lopen. Voor de RijnGouwelijn komt er een verbeterde verbinding via het bestaande trein spoor en een 'vertrambare' busbaan vanaf Leiden Centraal Station tot aan de kust. De VO Xpertmeeting van Kunstgebouw op 15 septem ber 2011 van 14:00 tot 16:30 uur in Rijswijk gaat hierover. Deelname voor docenten voortgezet onderwijs en medewerkers van culturele instellingen is gratis, www.kunstgebouw.nl/xpertmeeting Kom op 17 en 18 september naar dit evenement op en rond de Vliet, met vele activiteiten voor jong en oud. De brugbedieningscentrale in Leidschen- dam is open voor publiek en de provincie geeft rondleidingen. Kijk opwww.vlietdagen.nl Project Hollandsche IJssel De aanleiding voor het starten van het project was de ontdekking van de ernstige bodem verontreiniging van de Zellingwijk in Gouderak in de jaren 80 van de vorige eeuw. Na onder zoek bleek dat de oevers van de Hollandsche IJssel op meer dan 40 plaatsen, waaronder de - rivierbodem, ernstig vervuild waren. Op ver zoek van de gemeenten langs de rivier heeft de provincie diverse overheidspartijen bij elkaar gebracht die vervolgens in een contract hebben vastgelegd dat de Hollandsche IJssel schoonge maakt en opnieuw ingericht moest worden. Sindsdien is hard gewerkt, de rivier is uitgebaggerd en op diverse plaatsen zijn de oevers gesa neerd en opnieuw ingericht. Een mooi voorbeeld hiervan is de locatie Boele in Ouderkerk, daar is onder andere een oude scheeps kraan gerestaureerd. Provincie Zuid-Holland, afdeling Communicatie, Postbus 90602, 2509 LP Den Haag, telefoon: 070 441 66 22, e-mail: zuidholland@pzh.nl •■•----

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 16