Shoppen in Engeland Volgen opleiding loont! Henk Spaan Klik&WinJ Krijgen we nog een beetje nazomer of wordt het herfst? Piet weet het! Wat is leeftijd? P&O Ferries Ferries Terugkeer Trinny Susannah woensdag 7 september 2011 Weekblad voor Waddinxveen/Gouwe Koerier pagina 25 Altijd actueel: de weekkrant.nl d Het weer www.deweekkrant.nl Column Lezersactie F Win 6 dagen More Inclusive Alpenlandische Musikherbst voor 2 personen! Shoppen en ontdekken in Engeland vanaf 39 per persoon Diploma geeft meer kans op leuk werk en hoger inkomen Arrangement PIET PAULU5MA COMIC® Ji 5 Door Piet Voordes FOTO PETER ELENBAAS Bezoek vrijblijvend de informatieavond bij jou in de buurt Wil je een brochure of meer informatie? I .7 Vertrekmaand 39 p.p. 49 p.p. 59 p.p. September 19, 26, 27, 28, 29 23 Oktober 14, 27 November 3,4, 11, 17,25 Je kunt zonder vooropleiding of kantoorervaring starten en al binnen zes maanden (met één ochtend of avond per week les) in het bezit zijn van het diploma Receptioniste Telefoniste. De opleiding voor Administra tief Medewerker duurt negen maanden en die voor Secreta resse, Financieel Administra tief Medewerker, Commercieel Administratief Medewerker en Medewerker Projectadmini- stratie een jaar. Met iedere stap maak je meer kans op een beter betaalde baan! Toenemende vraag Bij Fabius Opleidingen leer je precies wat door werkge vers wordt gevraagd. Zo heeft Fabius, in verband met de toenemende vraag naar mede werkers projectadministratie, speciaal hiervoor een opleiding ontwikkeld die direct aansluit bij de gestelde eisen in vacatu res. Daarnaast, en minstens zo belangrijk, zorgen de docenten van Fabius er voor dat je ook persoonlijk sterker wordt. Daar door ben je beter in staat jezelf te presenteren naar werkgevers en uit de praktijk blijkt dat dat vaak van groot belang is voor je kansen op de arbeidsmarkt. Het is dan ook niet verrassend dat zowel jonge als oudere cursisten met een opleiding van Fabius leuk(er) werk vinden, zelfs in een moeilijke arbeidsmarkt! ga snel naar www.deweekkrant.nl/actie op vacaturesites en uit cijfers van uitzendbureaus. Maar met name het aantal vacatures op de websites van werkgevers is sterk toegenomen. En met de juiste opleiding en een actueel diploma kom je als een van de eersten in aanmerking voor deze vacatures! Even lekker weg? Goed koper kan bijna niet! Geniet van twee heerlijke avonden aan boord van de luxe Cruiseferries van P&O Ferrries en ga overdag op shoppingtour in Engeland in de stoere stad Huil of de mooie vestingstad York. York Het schitterende York is bijzon der geliefd in binnen- en bui tenland. Het is alsof je in een openluchtmuseum rondloopt: schilderachtige straatjes, een imposante kathedraal, meer dan 30 musea, tea companies, boe kenwinkels en antiquairs. Uiter aard vind je hier ook de grotere winkelketens. Aanrader: geniet in één van de vele theegelegen- heden van een typisch Engelse ‘Afternoon Tea’, compleet met scones en heerlijke thee! Om cursisten goed te informeren organiseert Fabius Opleidin gen door heel het land informatieavonden, dus ook bij jou in de buurt. Op de website van Fabius (www.fabiusopleidingen.nl) staan de locaties en de data waarop deze informatieavonden plaatsvinden. Je kunt natuurlijk ook bellen op 0800 - 446 446 4 (gratis). Fabius Opleidingen is een door het CRKBO erkende opleider en verzorgt al 25 jaar praktijkgerichte opleidingen en trainin gen voor volwassenen. Ieder jaar kiezen duizenden cursisten voor een opleiding of training van Fabius Opleidingen. Meer dan 90% van de cursisten beveelt de opleidingen van Fabius aan anderen aan. Bel gratis 0800 - 446 446 4 of ga naar www.fabiusopleidingen.nl 3-daagse minicruise Huil Incl. 2 overnachtingen aan boord o.b.v. volbezette Standaard Inside cabin en busvervoer naar Huil v.v. Toeslag bus York: 11 p.p. Toeslag zeezicht: 28 per cabin Onbijt/diner: 30 per persoon (per enkele reis) Boekingskosten: 20 per boeking Het tweede seizoen van de succesvolle reeks ‘Trinny Susannah: Missie Holland’ is afgelopen week bij RTL 4 van start gegaan. In acht nieuwe afleveringen reizen de Britse stylisten Trinny Woodall en Susannah Con stantine af naar verschillen de Nederlandse steden om negen kandidaten op straat te selecteren op hun mode- missers. De negen worden meege nomen naar de eigen make over fabriek in hartje Rotter dam. In enkele uren moeten de kandidaten worden voor zien van een compleet nieu we look. Alles wordt onder handen genomen, van kapsel tot ondergoed en van make- up tot kleding en schoeisel. Shoeby is hoofdsponsor van het programma. Mieke van Deursen, directeur Shoeby: “Vorig jaar is gebleken dat Shoeby een erg goede match heeft met de eigenzinnige Trinny Susannah. Daar om zijn wij blij dat we de sty listen weer naar Nederland hebben kunnen halen!” Meer vacatures Overigens neemt het aantal va catures in de voor Nederland heel belangrijke administra tieve sector duidelijk toe. Dat blijkt uit het aantal vacatures 1,2, 7, 8, 13, 14, 16, 20, 21, 22, 29 3, 7, 8, 10, 13, 17, 18, 24, 25 Huil Huil is leuk voor iedereen: een gezellige haven, vele gratis musea, traditionele pubs en Engelse winkelstra ten. The Museums Quarter is een leuke wijk met 4 gratis toegankelijke musea. Wie een lekker drankje wil nuttigen, kan dat doen in één van de vele Engelse pubs die de stad rijk is. En voor win- kelliefhebbers zijn er twee overdekte winkelcentra en een aantal leuke winkels in omliggende straten. BOEK NU! Boek uiterlijk 19 september 2011 en vermeld boekcode WEG. Bel 020 - 201 33 33 (ma - vr, 09.00 - 17.00 Beperkt beschikbaar voor nieuwe boekingen. Voorwaarden van toepassing 3x Komende periode reist u op geselecteerde afvaarten voordeliger dan ooit. Zaterdagavond zag ik op Comedy Central een talkshow uit 2010 van Graham Norton. Gasten waren Bette Midler en Stephen Fry. De laatste is een man van 54 die zijn rol van bedaagde wijsgeer gretig speelt, de eerste is 65. Bette Midler maakte een jeugdige indruk. Ze liet zich van de bank op de grond vallen omdat ze zogenaamd van haar stokje ging. Ze droeg een rok die haar benen bloot liet. Ze kon het hebben. Ze sprak van vroegere typetjes die ‘metpensioen’waren. Graham Norton verwees naar shows die ze veertig jaar geleden had gespeeld. Toch zat er een jeugdige vrouw die de show stal op een door jongeren bekeken zender. Het deed me genoegen, temeer omdat ik, oud genoeg om het REM-eüand te hebben meegemaakt en verstandig genoeg om hier niet te gaan uideggen wat het REM-eiland was, een paar dagen eerder bij Comedy Central was geweest om te praten over het maken van een televisieprogramma. Hoewel de stadstaat Sparta in het stokoude Griekenland werd geregeerd door 28 mannen die ouder dan zestig jaar moesten zijn, verheerlijk ik de ouderdom niet. Van Sparta is ten slotte vrij weinig over. Inderdaad worden sommige wijnen beter met het klimmen derjaren, maar in dat proces is de kwaliteit van de druif doorslaggevend. Grootouderverering hoeft van mij niet maar ‘jeugd’ beschouw ik niet als keurmerk. Van jeugd word ik wel eens doodziek, vooral van de ermee gepaard gaande arrogantie en het schaamteloos tentoongespreide gebrek aan kennis. “Toen was ik nog niet eens geboren. Het enige voordeel van jeugd is dat de dood ondenkbaar is. Wij leven in Nederland in een cultuur waarin een gebrek aan jaren wordt verheerlijkt. Kunst moet ‘vernieuwend’ zijn. Am bachtelijkheid staat in laag aanzien. Ik klaag niet. Er zijn genoeg mensen die ik dommer heb zien worden met het klim men dérjaren. Ouderdom is geen prestatie. Iedereen kan oud worden. Leeftijd is betrekkelijk. Er is een fijne uitspraak uit het scheerzeeptijdperk van Benjamin Franklin: “Kijk uit voor jonge dokters en voor oude kappers. U7tuw.deweekkrant.nl/spaan Fabius Opleidingen verzorgt diverse opleidingen voor veel gevraagde kantoor functies. Deze opleidingen zijn geschikt voor starters, werkenden en herintreders. PA& LATER. 1 1 ENNE, SHOP WEER EEN 8 HET RESENT KORT/N&EN.. EHOPWEER OKE, MAAR PIE KORTIN&EN MO&EH WEL WAT MINPER.... BARSECUEWEER EEN 5 TERRASWEER EEN 6

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 25