Bijzonder eerbetoon I Klik Win 4; W Paula Hupkens krijgt postuum lof via eigen expositie Twijfel over de nog spoorloze snelwegschutter - woensdag 7 september 2011 Weekblad voor Waddinxveen pagina 3 Altijd actueel: de weekkrant.nl Hond of kat kwijt? Medische diensten Kinderkleding Snelwegschut- ters blijken journalisten Poll: weren van vrachtverkeer Van huisarts tot apotheek en tandarts. Alle medische diensten uit de regio staan op de website van het Weekblad voor Wadddinx- veen. Zo heb je alles bijeen! www.weekbladwaddinxveen.nl Bent u uw huisdier kwijt? De Die ren Centrale Nederland registreert gratis vermiste en gevonden dieren uit Waddinxveen en omgeving. Een lijst staat op onze site. www.weekbladwaddinxveen.nl Klaverjassen bij De Zuidplas Website niet veilig Chrissie Cremers: “Wij zijn trots op haar prestaties.” I Hr s Wif m ,Öj Ruim tweehonderd mensen bezochten de expostie in Gouda. FOTO: ROBERT VISSCHER Ter nagedachtenis en als eer betoon aan de plotseling op 30 juni overleden kunstena res Paula Hupkens, vrouw van burgemeester Cremers, werd in de Agnietenkapel in Gouda een grote expositie van haar schilderijen gehouden. De belangstelling voor de expo sitie was overweldigend. Ruim tweehonderd mensen waren bij de opening op 1 september aanwezig en genoten van de ruim 35 olieschilderijen. “Naar deze expositie heeft mijn moe der zo uitgekeken. Helaas heeft zij het niet mogen meemaken. Robert Visscher Waddinxveen kens van Rotterdam naar Wad dinxveen omdat haar man Bert Cremers burgemeester van deze gemeente was geworden. Ze werd lid van Kunstkring Waddinxveen. Daar werd zij Leo’s Drankenhuis, gevestigd aan de Zijde 4-1 in Boskoop, houdt een speciale actie voor de lezers van deze krant. Leo’s Drankenhuis geeft vier keer een cadeaubon ter waarde van 25 euro weg! Dus ga naar onze website www.weekbladwad- dinxveen.nl, beantwoord de vraag en maak kans op een cadeaubon van 25 euro. FOTO: PR Waddinxveen Stichting Wijkwerk De Zuid plas houdt sinds september iedere eerste vrijdagavond van de maand klaverjassen in Het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan 552. De eerste van 2 september is inmiddels geweest. De volgende klaverjasavonden staan gepland voor 7 okto ber, 4 november en 2 de cember. De avond begint om 20.00 uur. Iedereen kan meedoen. Voor meer informatie: J. van Velzen, telefoon: 0182- 611171. Waddinxveen Ook de website van de ge meente Waddinxveen is niet veilig. Onlangs is elek tronisch ingebroken bij het bedrijf Diginotar, dat de be veiliging voor overheidssites regelt. Voor de gemeente Wad dinxveen betekent het dat de DigiD-omgeving niet meer veilig is. Vanwege vei ligheidsoverwegingen is de webwinkel daarom gesloten totdat de beveiliging weer goed geregeld is. Uittrek sels of andere formulieren aanvragen kunnen niet via de website opgevraagd wor den. Diginotar is gehackt. Daar zijn frauduleuze certifica ten bij in omloop gekomen. Certificaten zijn nodig om het internetverkeer veilig te laten verlopen. Op de site van DigiD wordt gebruikers geadviseerd te wachten tot er nieuwe, veilige certificaten zijn ingesteld. In dat geval verschijnt er geen waarschu wing meer bij het inloggen op DigiD. Ook andere sites van de over heid, zoals die van de Belas tingdienst, zijn gehackt. De websites worden niet uit de lucht gehaald, omdat het internetverkeer dan te veel gestoord zou worden. dels beschikbaar zijn gesteld voor het onderzoek. Opstel- ten: “Ook de pompstations kijken uit naar de schutter en er zijn al 520 tips binnen van automobilisten.” Toch blijft het lastig zoeken, gaf Zorko aan. “Omdat er nog geen projectiel is gevon den, houden wij alle opties open”, stelde zij. Haar dienst en die van Rotterdam Rijn mond zetten volop in op het onderzoek, zowel met extra surveillances als met recher chewerk. Inmiddels is naar aanleiding van berichtge ving over een zelfde reeks van incidenten in Duitsland ook contact gelegd met de oosterburen. van Paula geëxposeerd. Maja Roder, voorzitter van de Kunstkring, is vol lof over Paula Hupkens. “Zij was een warme, creatieve en zeer toegankelijke vrouw met een eigen stijl en een positieve inbreng. Paula was zeer productief. Haar pas sie ging vooral uit naar portret ten waar zij Veel bewondering voor oogstte. Alle leden van de kunstkring missen Paula enorm.” “Het moet toch mogelijk zijn om tussen kerst en Nieuwjaar weer een expositie in het ge meentehuis van Waddinxveen te houden met uitsluitend schil derijen van Paula. Dan kunnen meer Waddinxveners haar wer ken bewonderen”, stelt een be zoeker voor. Wij herdenken nu onze moeder zoals zij het had gewild. Ze was een bevlogen kunstenares maar bovenal een heel fijne en toege wijde moeder. Wij als gezin zijn trots op haar prestaties”, vertelt haar dochter Chrissie Cremers in haar openingstoespraak. Anna Kuiper, een goede vrien din, schonk aandacht aan haar carrière. “Paula is begonnen met het maken van aquarellen. In 2009 legde zij zich toe op olieverfschilderijen en deed dat niet-onverdienstelijk. Paula was vernieuwend bezig met nieuwe technieken en vond haar eigen identiteit in het schilderen. Bo vendien was Paula een warm mens die voor een ieder een luisterend oor had.” In 2010 verhuisde Paula Hup- Waddinxveen Twee verslaggevers van de omroep Powned zijn maan dag aangehouden op de A13 bij Ypenburg en meegeno men naar het bureau van Korps Landelijke Politie diensten in Waddinxveen. Ze stonden langs de weg met een grijze Volkswagen Golf, meldt een woordvoerder van het Korps Landelijke Politie diensten (KLPD). De poli tie kreeg meldingen van au tomobilisten die dachten de snelwegschutter te hebben gezien. Toen agenten pools hoogte gingen nemen, bleek het te gaan om twee journa listen die een item maakten over de reeks beschietingen op snelwegen. Ze wilden we ten hoelang de politie erover zou doen ter plaatse te komen als ze meldingen kreeg over verdachten langs de A13. De journalisten zijn meege nomen naar het bureau van de verkeerspolitie in Wad dinxveen, omdat ze geen legitimatie bij zich hadden. De meldingen zijn het gevolg van de speculatie dat iemand in een grijze Golf auto’s zou beschieten. Tot op heden is er nog geen dader aange houden. Of er daadwerkelijk een snelwegschutter bestaat is niet, wordt eveneens in twijfel getrokken.- Waddinxveen Stichting Wijkwerk ‘Het Zuidhonk’ houdt op dins dag 13 september haar kin- derkledingbeurs. Van 13.30 tot 17.00 uur kunnen be langstellenden terecht voor tweedehands kinderkleding maat 92 tot en 176 aan de Zuidplaslaan 552 in Wad dinxveen. De inname van kleding vindt plaats op maandag 12 september tussen 19.00 en 21.00 uur en op dinsdag 13 september tussen 9.00 en 10.30 uur. Van ieder verkocht kledingstuk gaat twintig procent naar acti viteiten van Het Zuidhonk. Belangstellenden kunnen contact opnemen met Han- ny de Vries, telefoon: 0182- 617 889 of beursinhetzuid- honk@live.nl. al snel zeer gewaardeerd en kreeg ze de functie secretaris van de atelierroute. Tussen Kerst en Nieuwjaar 2010 in het gemeentehuis en tijdens de lente-expositie in de Her vormde Kerk aan de Zuidkade werden al enkele schilderijen Waddinxveen De gemeente wil vrachtwa gens weren van de Brugweg en de Middelburgseweg. Wat vindt u? Goed plan, want de wegen zijn kwetsbaar en omwonenden hebben er last van? Of slecht plan, want ondernemers zijn er afhan kelijk van en omwonenden hebben er zelf voor gekozen om hier te gaan wonen? Geef uw mening! Vul de Poll in op tuiow. weekbladwaddinxueen.nl gebracht van het onderzoek. Daaruit bleek dat nog niet met zekerheid kan worden gesteld of er überhaupt een schutter is. Kogels werden er nog niet gevonden en ook is er geen vast patroon in de incidenten te ontdekken. Opstelten werd bijgepraat door waarnemend KLPD-korpschef Patricia Zorko en hoofdofficier van justitie Fred Westerbeke. “Ik wilde mij er persoonlijk van op de hoogte stellen hoe de inzet is en om te benadrukken dat er zo snel mogelijk duidelijkheid moet komen in deze zaak”, ver klaarde Opstelten zijn bezoek. Hem werd onder meer verteld dat de camera’s van Rijkswater staat langs de snelwegen inmid- Waddinxveen Er is nog altijd geen duide lijkheid over de snelweg schutter. Er wordt zelfs ge twijfeld of deze wel bestaat. Zoeken naar een profiel. Dat is waar het onderzoek naar de vermeende snelwegschut ter zich op richt. Inmiddels zijn, voornamelijk op de snelwegen rond Rotterdam, al 45 incidenten gepasseerd en dat heeft 520 tips opgele verd. Maar nog steeds staat de politie voor een raadsel. Tijdens een briefing is mi nister Ivo Opstelten (Veilig heid en Justitie) vrijdag op het kantoor van het Korps Landelijke Politiediensten in Waddinxveen op de hoogte i .4 jp--

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 3