Milieuzaken Bouwen en wonen Wijziging avond- openingstijden Actualisering kwaliteits handvest Hoe veilig is onze gemeente? Bezwaar F Apv vergunningen Rubriek Gemeentenieuws uit Waddinxveen Maatwerk voorschriften Aanvraag omgevings- vergunning (reguliere procedure) Verleende omge- vingsvergunningen Digitaal indienen be roep- en verzoekschrift Contact vergunningenloket Servicenormen voor een betere dienstverlening Nieuw servicenorm 13: Aanvraag om omgevingsvergunning woensdag 7 september 2011 Openingstijden Publieksbalie f 1 vfj litie? Dit zijn enkele van de vra gen die vanaf september in het kader van Veiligheidsmonitor worden gesteld aan inwoners in onze gemeente. De Veiligheidsmonitor is een onderzoeknaar criminaliteit, onveiligheid, buurtproblemen, en het optreden van gemeente en politie. Dit onderzoek wordt op gemeentelijk en op landelijk niveau uitgevoerd. De gemeen te gebruikt de uitkomsten van dit tweejaarlijks terugkerende Voor grote groepen gelijksoor tige bedrijven gelden algeme ne regels die zijn vastgelegd in Algemene Maatregelen van Be stuur (AMvB). Een omgevings vergunning voor het onderdeel milieu is dan niet nodig. In be paalde gevallen is het nodig ter bescherming van het milieu aanvullende maatwerkvoor- schriften op te leggen naast de voorschriften uit de van toepas sing zijnde AMvB. B&W hebben de volgende maatwerkvoorschriften opgelegd: Autobedrijf Boonstoppel B.V., Oranjelaan 21, Van Leeuwen Autobedrijf B.V., Coenecoop 260. Deze maatwerkvoorschriften betreffen voorschriften voor het monitoren van de grondwa- terkwaliteit bij het Besluit alge- Beroep kan worden ingesteld door: belanghebbenden die eerder zienswijzen hebben ingebracht over een ontwerpbesluit; belanghebbenden die het niet eens zijn met de wijzigingen ten opzichte van een ontwerp besluit; belanghebbenden die redelij kerwijs niet in staat waren hun zienswijzen in te brengen over een ontwerpbesluit. U kunt ook digitaal een beroep en verzoekschrift indienen (zie kader 'bezwaar'). gemotiveerd bezwaarschrift in dienen bij het college van B W (tenzij in de publicatie een andere procedure is vermeld). Met het indienen van een be zwaarschrift wordt de aanvang van de activiteiten niet tegen gehouden. Om dat te voorko men kunt u een verzoek om een voorlopige voorziening indie nen bij de Rechtbank 's-Gravenhage, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. De rech ter beziet dan of met de activi teit mag worden begonnen. Aan Dura Vermeer, Ontheffing het tijdelijk afsluiten van de over weg Kerkweg-West, van 23 sep tember 23.00 uur tot en met 26 septem ber 2011 06.00 uur. De spoor lijn is dan afgesloten, er vinden werkzaamheden plaats tot aan de spoortunnel De Dreef. Tegen bovenstaande besluiten kunt u bezwaar aantekenen en digitaal een beroep- en verzoek schrift indienen (zie kader ‘be zwaar’). het indienen van zo’n verzoek zijn kosten verbonden. Met ingang van donderdag 1 september is de Publieksbalie op koopavond geopend van 17.00 tot 20.00 uur. Om lange wacht tijden te voorkomen adviseren wij u vooraf een afspraak te ma ken via onze website www.wad- dinxveen.nl. De gemeente Waddinxveen heeft in 2008 een zogenaamd ‘kwaliteitshandvest’ ingevoerd, waarin nu 12 servicenormen zijn opgenomen voor een aantal gemeentelijke producten. Van af 1 september wordt een extra servicenorm in het handvest op genomen en worden 2 bestaan de normen rondom leerlingen vervoer en leerplicht verscherpt. MAANDAG T/M VRIJDAG 08:30-12:30 uur WOENSDAG 13:00-16:00 uur, alleen op afspraak DONDERDAGAVOND 17:00-21:00 uur Per 1 september 17:00-20:00 uur. OPENINGSTIJDEN WEBWINKEL 7 dagen per week, 24 uur per dag Hoe veilig is uw buurt? Bent u de afgelopen 12 maanden slacht offer geweest van een misdrijf? Gemeente Waddinxveen Raadhuisplein 1,2741 HR Postbus 400,2740 AK Waddinxveen T. (0182) 624 500. F. (0182) 624 680 E. gemeente@waddinx- veen.nl 20110151 Kerkweg-Oost t.o. nr. 224, parkeerplaats Beukenhof en nabij de kruising Kerkweg- Oost Juliana van Stolberglaan, het kappen van diverse bomen (23-08-2011); 20110152 Kanaaldijk ten zui den van de Schielandweg en het Centrumplan, het kappen van 6 essen voor de realisatie van twee bruggen voor het Cen trumplan (25-08-2011); 20110153 Limaweg 11, het wij zigen van de voorgevel (22-08- 2011). Hebt u een vraag over een ver gunning, dan kunt u alleen op werkdagen tussen 8:30 en 12:30 uur contact opnemen met het Vergunningenloket. Als u (uitgebreid) wilt praten over een vergunning of een aanvraag wilt inzien, dan kunt u alleen terecht als u daarvoor een afspraak heeft gemaakt met één van de medewerkers van het Vergunningenloket. U hoeft dan niet te wachten en de medewerkers kunnen zich voorbereiden op uw bezoek. Voor vragen of het maken van een afspraak kunt u bellen met tel. 624 500. U kunt uw beroep- en verzoek schrift ook digitaal indienen bij de genoemde rechtbank via http://loket.rechtspraak.nl/be- stuursrecht. Daarvoor moet u wel beschikken over DigiD als uw elektronische handtekening. Op de genoemde website treft u de precieze voorwaarden aan. Wadd’rixvoen 36 indienen van uw aanvraag een besluit. Als wij aanleiding heb ben een eenmalige verlenging van 6 weken toe te passen, laten wij u dit uiterlijk 2 weken na het indienen van uw aanvraag per brief of e-mail weten. Als u een aanvraag indient om afgifte van een omgevings vergunning met een uitgebrei de voorbereidingsprocedure ne men wij uiterlijk 26 weken na het indienen van uw aanvraag een besluit. Als wij aanleiding hebben een eenmalige verlen ging van 6 weken toe te pas sen, laten wij u dit uiterlijk 6 weken na het indienen van uw aanvraag per brief of e-mail weten. Als u belt met een medewer ker van het Omgevingsloket en die persoon is niet bereikbaar, wordt u uiterlijk de volgende werkdag gebeld. Als u een e-mail stuurt naar het adres gemeente@waddinx- veen.nl met een vraag over een omgevingsvergunning, sturen wij u uiterlijk 5 werkdagen na ontvangst van de e-mail een in houdelijk antwoord op de mail. Als de inhoud van de mail te in gewikkeld is om binnen deze termijn te beantwoorden ont vangt u van ons (uiteraard bin nen dezelfde termijn) een e-mail met daarin de datum waarop u wel antwoord van ons krijgt. Als u schriftelijk bezwaar heeft gemaakt tegen afgifte van een omgevingsvergunning, wordt u binnen 5 werkdagen na ont vangst van het bezwaarschrift gebeld met een aanbod tot pre- mediation. Een overzicht met alle servicenormen vindt u op onze website en in de gemeen- tegids. Maak digitaal een afspraak om lang wachten te voorkomen. De volgende omgevingsvergun- ningen zijn verzonden op de tussen haakjes vermelde datum: 20110120 Recreactiegebied het Gouwebos en ‘t Weegje, het vervangen van 6 bruggen in re creatiegebied Gouwebos en 3 bruggen in recreatiegebied’t Weegje (23-08-2011); 20110122 Abr. Kroesweg 31, het plaatsen van een warm water opslagtank (30-08-2011); 20110128 Jan van Bijnenpad 159, het verwijderen van asbesthou dend vloerzeil (30-08-2011); 20110129 Brugweg 145, het ver breden en renoveren van de brug voor het woonhuis (30-08- 2011); 20110134 St. Victorstraat 46, het verwijderen van asbesthouden de materialen (30-08-2011). Als u een aanvraag indient om afgifte van een omgevings vergunning met een regulie re voorbereidingsprocedure ne men wij uiterlijk 8 weken na het mene regels voor inrichtingen milieubeheer. De maatwerk voorschriften kunt u van 1 sep tember tot en met 13 oktober 2011 tijdens openingsuren in zien bij de Publieksbalie. Voor Hoe tevreden bent u over de po- inzage buiten kantooruren kunt u een afspraak maken, via tel. 624 500. Binnen deze termijn kunt u beroep instellen tegen een besluit tot het opleggen van maatwerkvoorschriften bij de Rechtbank ’s-Gravenhage, Post bus 20302,2500 EH Den Haag. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepster mijn, tenzij u binnen die termijn een voorlopige voorziening aanvraagt bij de Voorzienin genrechter van de Rechtbank 's-Gravenhage. In beide geval len moet u een bepaald bedrag onderzoek bij het vormgeven en (griffierecht) betalen. evalueren van haar veiligheids beleid. Onderzoeksbureau I&O Re search draagt zorg voor de uit voering van het onderzoek. Deelnemers aan het onderzoek krijgen een brief waarin ze worden uitge nodigd een vragenlijst op het in ternet in te vullen. Wie liever een schriftelijke vragenlijst ge bruikt, krijgt deze desgevraagd thuis gestuurd. Het onderzoek start begin september. De resul taten worden in maart 2012 ver wacht. Het gemeentebestuur vindt het heel belangrijk dat de burgers die benaderd worden ook mee doen aan de enquête. Alleen bij hoge deelname ontstaat een goed beeld van de veiligheidssi tuatie in onze gemeente/regio. Meer informatie staat op www. veiligheidsmonitor.nl. Voor vra gen over het onderzoek in onze gemeente kunt u contact opne men met de veiligheidsregis- seur, mevr. J. Schuurman, via tel. 624 500. De volgende aanvragen om een omgevingsvergunning zijn ont vangen op de tussen haakjes vermelde datum: Wanneer u vindt dat uw directe belangen worden geschaad door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleende vergun- ning/beschikking, kunt u bin nen zes weken na de verzend- datum van de beschikking een r

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 7