i I I f f Onduidelijke communicatie bij plannen voor de Oranjelaan In oud dossier staat dat omwonenden zijn geïnformeerd en zich in de plannen kunnen vinden Overbruggen - Verkeerslichten als schijnoplossing woensdag 23 november 2011 Weekblad voor Waddinxveen pagina 11 Altijd actueel: de weekkrant.nl Voor al het nieuws Geef uw mening Waddinxveen WADD. wmy l Winnaar Klik en win Bingo in Anne Frank Centrum De krant en onze website staan vol interessante artikelen. Wilt u uw mening delen over het onderwerp van een artikel of weet u er meer van. Plaats dan een reactie op onze site. www.weekbladwaddinxveenn I Verkeerslichten geven een schijnveiligheid, vooral ’s avonds Voor nieuws in uw buurt, de laatste nieuwtjes van alle (sport)verenigingen en ook voor al het overige nieuws in Waddinxveen, kunt u terecht op onze website. www.weekbladwaddinxveen.nl Ontwikkeling Project ‘t Suyt Zwarte Pieten in Passage Klaverjassen bij ASW Dominee Kant houdt lezing Vervolg van voorpagina ‘Kinderen kunnen niet inschatten hoe hard een auto rijdt en met de verkeerslichten kunnen ze veilig oversteken’. ■MBM&flTr-S'7* De verkeersaanpassingen die de gemeente wil doorvoe ren in de Oranjelaan heb ben zowel bij de gemeente, politiek, betrokken bedrijven en omwonenden heel wat losgemaakt. Veel is terug te voeren naar een onduidelijke communicatie, waarbij een aantal berokkenen voor een voldongen feit zijn gesteld. Het overleg over het veiliger ma ken van de Oranjelaan door een doorrijverbod in te voeren voor het vrachtverkeer en verkeers obstakels aan te brengen om de snelheid omlaag te brengen, is ruim 2 jaar geleden al gestart. Voormalig wethouder Wiebrant Dijksterhuis heeft toen overleg gevoerd met Arie Boonstoppel en de overige leden de verkeers- commissie van het ICW, maar omdat het plan de eerste jaren werd uitgesteld, zijn er geen concrete afspraken gemaakt. Ruud Groot Waddinxveen (met uitzondering van bestem mingsverkeer) en het doorvoe ren van een 30 kilometerzone, maar het moet wel verkeersvei lig zijn. Geen hoge drempels, maar plateaus en een overzich telijke wegversmalling met 1 rijbaan voor alle verkeer. Mijn voorkeur gaat wel uit naar het handhaven van de verkeerslich ten bij de Prins Willem Alexan- derschool, maar daar denkt de gemeente anders over”. Ad Both van VVN Waddinx veen zegt dat het ROV (Regi onaal Overleg Verkeersveilig heid) advies heeft uitgebracht, waar hij volledig achterstaat. De weg moet bij het doorvoe ren van een 30 kilometerzone door middel van verkeersob stakels duurzaam veilig worden ingericht, waarbij de verkeers lichten moeten verdwijnen. over details verschil van mening blijven bestaan. En daarover be sluiten bij meerderheid. Uit die zelfde raadsvergadering nog een voorbeeld. Eentje waar bij de open discussie nog niet helemaal van de grond kwam. Het debat over de helaas af gewezen motie van D66 over basisonderwijs. Deze vroeg het college te komen met een actie plan om meer samenwerking tussen de onderwijsinstelling in Waddinxveen te bewerkstel ligen. Noodzakelijk wegens de verwachte krimp van de bevol king. De motie werd afgewezen onder andere op grond dat er volgens de coalitie te wei nig rekening werd gehouden vinden in het voorstel van het ROV. Handhaving van de gere den snelheid heeft bij de politie geen prioriteit. Maar richt de weg zo in, dat er niet hard gere den kan worden. Dan zijn ook de verkeerslichten niet nodig”. met de zelfstandigheid van de schoolbesturen. Toch moet de gemeente het voortouw nemen om te voorkomen dat we alleen verliezers krijgen. De scholen moeten samenwerkingsvormen vinden waarmee zij uit de voe ten kunnen. De gemeente moet dat dan wel faciliteren. Om dit voor elkaar te krijgen moet de gemeente wel het voortouw ne men en samen met de scholen tot een actieplan komen. Ook hier moet gewerkt worden aan consensus. Het basisonder wijs is te belangrijk om het hier bij te laten. D66 zal initiatie ven nemen voor een raadsbreed overleg hierover. Want tijdens het debat en in de wandelgan gen werd het duidelijk dat er niet inschatten hoe hard een auto rijdt en met de nu aanwe zige verkeerslichten, kunnen de kinderen veilig oversteken. We hebben veel handtekenin gen van ouders als steunbetui ging aangeleverd. We zijn in de waan gelaten dat er naar ons werd geluisterd, maar er is niets mee gedaan. Wij zullen op de inspraakbijeenkomst op 13 december met veel ouders we derom onze stem laten horen”, aldus een woordvoerster van de school. Duidelijk is dat de gehele pro cedure rond het verkeersveilig maken van de Oranjelaan niet de schoonheidsprijs verdient. toch belangstelling voor be stond. En zo levert het debat in details over schijnoplos singen nog een bijdrage aan het oplossen van de uitda gingen waar Waddinxveen voor staat. Art-Jo Wittenberg Duoraadslid D66 commissie Openbare Ruimte Waddinxveen J.M.P. Postma uit Wad dinxveen is de winnaar van de Klik en win actie van Van der Linde wonen en werken op www.weekbladwaddinx- veen.nl. De winnaar krijgt een vierseizoenen dekbed ter waarde van 95 euro. Kijk op de site voor de nieuwe actie. Waddinxveen KBO houdt vrijdag 25 no vember is een bingomiddag in het Anne Frank Centrum aan het Jan van Bijnenpad. De aanvang is om 14.00 uur. Iedereen is welkom. Niet gehoord De schoolleiding van de Prins Willem Alexanderschool denkt daar heel anders over. “Wij zijn in eerste instantie helemaal niet gehoord en zijn voor vol dongen feiten gesteld. Tijdens een inspraakmogelijkheid bij de gemeente hebben wij gepleit voor handhaving van de ver keerslichten. Kinderen kunnen Waddinxveen De gemeente gaat de wo ningbouwlocatie ’t Suyt aan de Piasweg zelf te ontwik kelen. Dit is nodig, omdat Bokx Vastgoed, de geselec teerde marktpartij die het woningbouwproject aan de Piasweg zou ontwikkelen, in april failliet is verklaard. Dit gemeentelijk project omvat uitsluitend de plan- ontwikkeling en de uitgifte van de kavels, dus niet het bouwen van de woningen. Om dit project verder uit te voeren heeft de gemeente ruimtelijke, organisatorische en juridische uitgangspunten geformuleerd. De komende periode wordt gewerkt aan het stedenbouwkundig ont werp en het bestemmings plan. Waddinxveen In winkelcentrum de Pas sage lopen zaterdag 26 no vember Zwarte Pieten rond. Tussen 11.00 en 16.00 uur delen zij snoep uit. Waddinxveen Bij ASW aan de Willem de Rijkelaan kan men vrijdag 25 november klaverjassen. De kaartavond begint om 20.00 uur en de toegang is 2 euro. was dat deze keer de raad niet verdeeld was tussen oppositie en coalitie. Er waren wel ver schillende opvattingen, maar niet langs de coalitie-oppositie lijn. En dat is mooi. Eindelijk een open discussie in de raad met een wethouder die zich open opstelde. Wat mij daarbij aansprak was dat er gezocht werd naar con sensus. De veiligheid van onze kinderen is te belangrijk om te laten beslissen door eenvoudige meerderheden. En dit geld voor alle belangrijke zaken in onze samenleving. Op de hoofdzaken moet de raad streven naar con sensus. Deze zijn te belangrijk om die via de helft +1 te laten oplossen. Natuurlijk mag er “Een zebra als oversteekplaats is veiliger. Verkeerslichten ge ven een schijnveiligheid, vooral ’s avonds”, aldus Both. Ook John Mimpen van autorij school Succes Mimpen kan zich Dossier Nu blijkt dat er destijds toch een dossier is opgemaakt, waarin is opgenomen dat omwonenden zijn geïnformeerd en zich kun nen vinden in de plannen. Met het opnieuw uitwerken van de plannen is dat dossier weer ter hand genomen en ging de hui dige wethouder ervan uit dat alle betrokkenen waren geïn formeerd over de voorgenomen verkeersmaatregelen. Arie Boonstoppel: “Tijdens een recent overleg met wethou der Kees de Jong werd duidelijk dat ik helemaal niet goed was geïnformeerd over de maatre gelen die men wil gaan nemen. Gelukkig zijn we er goed uitge komen en kan ik me vinden in het afsluiten voor vrachtverkeer Waddinxveen Op uitnodiging van de Confessionele Vereniging in Waddinxveen spreekt ds. Kant uit Katwijk over Jeru zalem op donderdag 24 no vember in de Immanuelkerk aan de Prinses Beatrixlaan. De aanvang is om 20.00 uur. Waddinxveen Afgelopen raadsvergadering was er veel discussie over het al dan niet handhaven van verkeerslichten in de Oranjelaan ter hoogte van de Prins Willem Alexander school. Verkeerslichten bij een over steekplaats in een 30 kilo meterzone werd door wet houder de Jong aangemerkt als schijnveiligheid. Ik zelf zou liever spreken van een schijnoplossing. Wat volgde was anderhalf uur praten over een stoplicht. Toch wel iets te veel van het goede. Mogelijk zelfs te gedetail leerd. Wat mij echter ook opviel, gyZ MHOS

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 11