Seniorenwerk in 2012 naar Palet I Gelijke behandeling is je goed recht! Sri Nieuw kleuterplein Lekkerste recepten Kijkje bij plastische chirurgie In het aanbod en de locatie verandert er voorlopig niets Kerst-Fair op Beukenhof Bureau Discriminatiezaken Ga naar de website, print de kleurplaat en stuur deze zo mooi mogelijk in woensdag 23 november 2011 Weekblad voor Waddinxueen pagina 21 Altijd actueel: de weekkrant.nl dB Kleur en win’ I Advertorial 41 Informatie Discriminatie?! Meld het hier! Zelfstandige en ‘eigen’ lokale organisatie te kwetsbaar Weinig tijd en toch iets lekkers op tafel zetten. Of op zoek naar een recept voor etentje met vrien den. U vindt ze op onze website. Elke dag een nieuw recept. www.weekbladwaddinxveen.nl Agenda ml ,":S Bureau Discriminatiezaken beantwoordt vragen www.deweekkrant.nl Nieuws en actualiteiten Waddinxueen of bel gratis 0800-321 86 86 Herstel Wat we doen Projecten Standpunt Oen Haag 4 Haaglanden "P Discriminatiezaken advies ge ven hoe te handelen. Waddinxveen Op het parkeerterrein van de Beukenhof (bij de Hema) wordt vrijdag 9 december een grootse Kerst-Fair gehou den. De fair is vanaf 14.00 uur open en omstreeks 19.00 uur ontsteekt burgemeester Bert Cremers de lichtjes van een grote kerstboom. In een grote tent van 10 bij 20 meter verkopen diversen verenigingen en goede doe len in kraampjes kerstgere- lateerde artikelen. Verder is er een gezellige bar, waar erwtensoep en glühwein en andere lekkernijen verkrijg baar zijn. Speciaal voor kleinen kin deren is er poppenkast, ui teraard ook in kerstsfeer. De voorstellingen zijn om 14.00, 15.00 en 16.00 uur. Om 18.30 uur is er een lam pionnenoptocht. Lampion nen kunnen gratis op de Kerst-Fair worden afgehaald in de kraam van de Stichting Nationale Feestdagen Wad dinxveen. Er loopt de hele dag een kerstman rond die aan kinderen fruit en snoep uitdeelt en klinkt er sfeer volle kerstmuziek. Veel gestelde vragen over discriminatie Hoewel mensen weten dat dis criminatie in diverse vormen kan plaatsvinden, is de eerste associatie vaak met ‘rassendis criminatie’. Het Bureau Discri minatiezaken informeert graag over ningsvormen van discriminatie. de wet. Ook wanneer blijkt dat dit niet het geval is kan Bureau Palet Welzijn neemt vanaf 1 januari 2012 het senio renwerk in Waddinxveen over van stichting Vonk. In het aanbod en de locatie verandert er voorlopig niets. Stichting Vonk voerde het se niorenwerk in Waddinxveen al vele jaren uit. Uit onderzoek is echter gebleken dat een zelfstan dige en ‘eigen’ lokale organisatie in Waddinxveen te kwetsbaar is op het gebied van kennisont wikkeling en continuïteit. Deze conclusie deelt het bestuur en de directie van Stichting Vonk met de gemeente. Vervolgens hebben de bezuini gingstaakstellingen van de ge meente een proces in gang gezet dat heeft geleid tot een besluit over de toekomst van Stichting Vonk, en zeker zo belangrijk, het behoud van het senioren werk voor de Waddinxveners. Op 28 september stemde de ge meenteraad in met het voorstel om het seniorenwerk over te laten nemen door een andere welzijnsaanbieder. Uiteindelijk heeft het aanbod van Palet Welzijn de mogelijk- heid geboden het seniorenwerk in zijn huidige vorm te conti nueren. Een aanbod waar alle partijen tevreden mee zijn. Pa let Welzijn is actief in meerdere gemeenten in onze regio op het gebied van zorg en welzijn en is in staat het seniorenwerk in Hoor en wederhoor Een 25 jarige vrouw wil zich inschrijven bij een uitzend bureau, maar wordt geweigerd vanwege haar zwangerschap. Waddinxveen over te nemen van Stichting Vonk. De gemeente maakt met stich ting Vonk en met stichting Pa let Welzijn afspraken over het seniorenwerk. Voorop staat het behoud van de seniorenacti viteiten zoals Stichting Vonk deze nu organiseert in het Anne Frank Centrum. Ook de computerlessen in het Computerleercentrum gaan ge woon door. Dit betekent voor lopig dat elke Waddinxvener dezelfde activiteiten op dezelfde locatie kan voortzetten. Palet Welzijn en stichting Vonk maken ook afspraken over per soneel van het seniorenwerk. Er blijft in het Anne Frank Centrum een kantoor voor het seniorenwerk. Alle partijen vinden het van groot belang dat het senioren werk voor iedereen in Waddinx veen te bereiken is. gehandeld. Het uitzendbureau heeft naar aanleiding hiervan een gesprek met cliënte, waar in excuses worden aangeboden en ze alsnog wordt ingeschre ven. Cliënte is tevreden en het dossier wordt afgesloten. Gouda Op vrijdagochtend 25 no vember tussen 9.00 en 11.30 uur is iedereen welkom op de polikliniek Plastische Chirurgie van het Groene Standpunt Scheveningen 24 Z11Z 2011 aanvang: 19:00 Hart Ziekenhuis (Bleulandlo- catie) voor een kijkje achter de schermen. De polikliniek opent haar deuren in het kader van de eerste landelijke Dag van de Plastische Chirurgie. Melden helpt! Discriminatie ervaren of gezien? Neem contact op met het Bureau Discriminatiezaken. Je wordt door een deskundige geholpen om een oplossing te vinden voor het gerezen probleem. Wacht dus niet en bel gratis: 0800 - 3218686 of meld via www.discrirninatiezaken.nl J zoeken... Hollands Midden en Haaglanden RSS Welke vormen van discriminatie? Op basis van geslacht, levens- en politieke overtuiging, leeftijd, arbeids contract (vast of tijdelijk), arbeidsduur (full- of part- ken.nl, op de website www. discriminatiezaken.nl kun je het klachtenformulier invul len, je kunt ook persoonlijk langskomen op afspraak. Het Wie kan discriminatie melden? Iemand die discriminatie heeft ervaren kan dit zelf melden, ook anoniem. Getuigen van discriminatie kunnen dit ook. de verschillende verschij- Als je bijvoorbeeld discrimine rende graffiti ergens ziet, kun je dit melden. Wat kost de dienstverlening De ondersteuning door Bureau Telefonisch via het Discriminatiezaken is gratis. Het kleuterplein van de Bethelschool is feestelijk heropend. Door het houden van een kindermarkt is er geld ingezameld om nieuwe speeltoetsellen te kopen. In samenwerking met de Oudercommissie is er een schoolpleinplan gemaakt. Sa men met twee leerlingen neemt de directeur van de school de glijbaan officieel in gebruik. FOTO RONALD STAM Wat is discriminatie? Het achterstellen van perso- Wat gebeurt met de nen en groepen op grond van kenmerken die, in de situ atie waarin het gebeurt, er niet werkelijk toe doen. Hoe discriminatie melden? Dit kan op verschillende ma nieren. Wanneer discriminatie gratis telefoonnummer 0800- melden? 3218686, per e-mail naar Wanneer je het gevoel hebt klachten@discriminatieza- gediscrimineerd te zijn kun je daar altijd melding van maken en vragen om advies of infor matie om duidelijkheid te krij gen over de vraag of er sprake was van discriminatie volgens is mogelijk om een persoonlijk gesprek op locatie in jouw ge meente te hebben. melding? Alle meldingen worden ver trouwelijk behandeld. Zonder jouw toestemming worden geen stappen ondernomen. Eerst wordt naar jouw verhaal geluisterd. Uitgangspunt voor godsdienst, de behandeling is hoor en we derhoor, wat betekent dat ook wordt geluisterd naar degene waarover de klacht gaat. Sa men met jou wordt daarna be- Bureau Discriminatiezaken past wederhoor toe. In de briefwisseling wordt erkend dat de medewerker fout heeft ■*TI A‘ A' Den Haag ontslaat 'weigerambtenaar' De gemeente Den Haag heeft een ambtenaar van de burgartiite stand ontslagen die weigert huwelijken tussen partners van hetzelfde geslacht te sluiten, zo meldt Qmroep Campagnes Het gaat om Wim Pijl, oud-raadsi.d voor de time), seksuele gerichtheid, keken wat de beste oplossing is. Melden of meer informatie? Kijk op de website. handicap of chronische ziek te, politieke gezindheid, nati onaliteit of burgerlijke staat.

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 21