Ook Waddinxveense gezinnen kampen met huiselijk geweld Klik en Win! II Aldus Olieman - Terug naar het begin Hij kneep de keel van de vrouw dicht, trok aan haar haren en sloeg haar hard tegen haar hoofd woensdag 23 november 2011 Weekblad voor Waddinxveen pagina 3 Altijd actueel: de weekkrant.nl Hond of kat kwijt? Kerkdiensten JOY zingt in Bethel kerk Opbrengst collecte Bingo spelen in De Paddestoel Waddinxveen is rijk aan geloofge meenschappen. Rond het week einde houden zij diensten. Wan neer precies, dat leest u op onze website onder het kopje diensten. www.weekbladwaddinxveen.nl Het taboe op huiselijk geweld moet doorbroken worden Bent u uw huisdier kwijt? De Die rencentrale Nederland registreert gratis vermiste en gevonden dieren uit Waddinxveen en omgeving. Een lijst staat op onze site. www.weekbladwaddinxveen.nl Kerstmarkt in Dickensstijl T- In Waddinxveen is dit jaar tot en met oktober 46 keer aangifte gedaan van huiselijk geweld. FOTO PR ‘De buren schreeuwen de hele avond al alles bij elkaar en volgens mij worden er ook klappen uitgedeeld.’ De politie krijgt geregeld mel dingen binnen van huiselijk geweld in Waddinxveen. De teller staat dit jaar tot en met oktober op 46 meldingen. Van de redactie Waddinxveen een huisverbod opgelegd. Het stel is nu uit elkaar en de man heeft een contactverbod van één jaar gekregen. Hij staat onder toezicht van de reclassering. De man krijgt hulp om zijn agressie beter onder controle te kunnen krijgen. Onhandelbare zoon In een woning maakte de zoon het leven voor de rest van het gezin onmogelijk. Hij had geen werk en was vaak agressief. Hij richtte in de woning vernielin gen aan en ging ook de andere gezinsleden te lijf. De man kreeg een huisverbod, dat meerdere keren verlengd werd. Daarna tens moesten er in, en de vul- stukjes waren voor de kleintjes. En daar zitten we nu, wachtend op die grote jongens terwijl een twintigtal ietwat lastige kleintjes inmiddels te horen heeft gekre gen dat ze het maar lekker kun nen bekijken. Voor jullie zo tien andere bakkers, kaasboeren en juweliers. Lekker puh! De hoofdrolspelers kijken el kaar aan: wie trekt de stekker eruit, jij of ik? Dijksterhuis, niet de meest daadkrachtige wet houder, speelde het slim en be trok er een wethouder bij: als ik hierover struikel, ben ik in ieder geval niet de enige. De Jong was hier te macho voor. Hij ging dat centrum wel even uit de grond stampen, desnoods met zijn ei- was de situatie niet verbeterd. Hij vernielde weer spullen in huis. Zijn moeder vertelde hem dat hij niet meer welkom was thuis. Hij werd daarna zo boos dat hij meerdere ramen van het huis vernielde. De politie kwam naar de woning en heeft de zoon aangehouden. De man kreeg weer een huisverbod opgelegd. Aan de hand van een risicoana lyse van een speciaal opgeleide hulpofficier van justitie, dit is altijd een medewerker van de politie, kan de burgemeester besluiten om een huisverbod op te leggen voor minimaal tien dagen. De verdachte mag dan tien da gen niet het huis in. Ook mogen de verdachte en de rest van het gezin minimaal tien dagen geen contact met elkaar hebben. Het wordt gezien als een rustpe riode, waarbij de hulpverlening in gang kan worden gezet. Het huisverbod kan verlengd wor den met maximaal 28 dagen. In totaal zijn er in 2011 89 huis- verboden in de regio van Politie Hollands Midden opgelegd, waarvan één in Waddinxveen. Waddinxveen In september is het kin- derprojectkoor JOY onder leiding van Willemieke de Bas weer van start gegaan. Meer dan zestig kinderen repeteren wekelijks in de Hoeksteen. Allerlei psalmen in verschillende bewerkin gen zijn ingestudeerd. Vrij dag 25 november worden de liederen in de Bethelkerk in Waddinxveen ten gehore ge bracht. De kinderen worden begeleid door piano, fluit en gitaar. De avond begint om 19.30 uur en de toegang is gratis. Waddinxveen De collecte van stichting Alzheimer Nederland in de week van 7 t/m 12 november heeft 3062,07 euro opge bracht in Waddinxveen. De opbrengst is bestemd voor wetenschappelijk on derzoek naar dementie en hulp, informatie en belan genbehartiging voor men sen met dementie en hun naasten. gen knuisten. Nu het minder leuk wordt, staat ie er dan ook alleen voor. Onze bur gervader, die om het hardst met hem mee riep dat de eerste paal er echt echt dit jaar kwam, heeft zich stille tjes terug getrokken. Ook de raad doet er het zwijgen toe. Zullen we gewoon weer bij het begin beginnen? We geven onze eigen winkeliers hun initiatief terug en laat ze hun eigen droomcentrum ontwikkelen aan de Dreef. En sloop aub die overjarige Passagedakjes! Ze zijn lelijk maar vooral kan er dan eens een eind komen aan een vijf tigjarige sta-in-de-weg met absurde bypasses. Muziekwinkel Mos en Spetter aan het Sint Victorplein 2 in Waddinxveen houdt een speciale actie voor de lezers van het Weekblad voor Waddinxveen. Mos en Spetter geeft twee keer een beginnersgitaar weg ter waarde van 95 euro. Win nen? Ga dan naar www.weekbladwaddinxveen.nl, beant woord de vraag en maak kans op een gitaar! FOTO: PR Bel de politie in geval van spoed via 1-1-2 en anders via 0900- 8844. U kunt ook bellen met het Steunpunt Huiselijk Geweld: 0900-1262626. Waddinxveen In de Sint Victorkerk aan de Zuidkade is zaterdag 26 november tussen 10.00 en 15.00 uur een kerstmarkt in Dickensstijl. De opbrengst is voor het onderhoudsfonds van de Sint Victorkerk. Op de markt zijn kerstartikelen (nieuw en tweedehands), kerststerren (planten); ilex- takken, (kerst) kaarten en kaarsen verkrijgbaar. Daarnaast worden Sint Victorwijn, Sint Victorjam, boterletters en tweedehands boeken aan de man gebracht. Ook kunt u een kerststukje laten maken. De inwendige mens wordt niet vergeten: winterse lekkernijen, zoals glühwein, warme chocola demelk, snert, koffie, thee en amandelletter zijn tegen schappelijke prijzen voor handen. Een koor zingt Christmas Carols en op het orgel worden kerstliederen gespeeld. Mishandeling Wat is huiselijk geweld. De poli tie geeft twee voorbeelden. Een vrouw besloot naar de politie te gaan toen zij voor de zoveelste keer mishandeld was door haar vriend. Het stel had ruzie en de man werd op een gegeven moment erg agressief. Hij kneep de keel van de vrouw dicht, trok aan haar haren en sloeg haar hard tegen haar hoofd. Al eerder had hij haar met een mes bedreigd. Voor de vrouw was de maat vol en zij deed aangifte bij de politie. De politie heeft de man vervolgens aangehouden. De man kreeg Waddinxveen De Paddestoel aan de Lijs terbesstraat 18 organiseert vrijdag 25 november een bingo in sinterklaassfeer. Er worden 10 ronden gespeeld waarmee verschillende prij zen kunnen worden gewon nen Ook is er een superron- den en een pakjes loterij. De bingo er voor iedereen vanaf 10 jaar. De aanvang is om 20.00 uur. Meer informatie op: UttUU). wsv-depaddestoel.nl Het afgelopen jaar heeft Po litie Hollands Midden bijna 1600 meldingen gekregen. Dit is waarschijnlijk nog maar een fractie van wat er zich echt af speelt binnen de vier muren van een woning. Atty Geerling, co ordinator huiselijk geweld van de politie, roept op om ook een vermoeden te melden: “Het ta boe dat rust op huiselijk geweld moet doorbroken worden. Als politie willen wij slachtoffers van huiselijk geweld helpen. De daders willen wij aanpakken en laten zien wat de mogelijkheden zijn om zich te laten helpen om agressief gedrag in toom te hou den. Door dit goed op te pakken willen wij huiselijk geweld naar beneden dringen.” Doe aangifte Atty Geerling adviseert slacht offers om altijd aangifte te doen. ‘Het betekent lang niet altijd dat je partner naar de gevange nis moet. Wel zorg je ervoor dat de hulpverlening voor het hele gezin op gang komt.’ Vermoedt u huiselijk geweld of bent u zelf slachtoffer? Als je een goed plan hebt, moet je dat niet uit handen geven. In de jaren vijftig waren het de winkeliers zelf die graag een hoofdwinkel centrum wilden. Maar het gemeentebestuur wilde wijk- winkelcentra uit de grond stampen. Een koers waar ze niet zo één, twee, drie vanaf te brengen waren. Winkel- meters moesten er gemaakt worden! Dat centrum kwam er heus wel, want Waddinx veen ging zó groot worden! Toen er uiteindelijk serieuze plannen kwamen, kreeg de plaatselijke winkelier ineens niet meer de hoofdrol. Het werd een prestigeproject. Grote landelijke winkelke-

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 3