'Slimme zet van Gouda’ tlIZ Klik en Win! VOO Coalitiepartijen verheugd over af zien van fusie I Praten belangrijk voor rouwverwerking F Altijd actueel: de weekkrant.nl T woensdag 30 november 2011 Weekblad voor Waddinxveen pagina 3 Kerkdiensten Hond of kat kwijt? Mooie ramen Vul ook een voedseltas Winnaars Klik en win actie Meer controle houden Gouden Shell dealer Bent u uw huisdier kwijt? De Die rencentrale Nederland registreert gratis vermiste en gevonden dieren uit Waddinxveen en omgeving. Een lijst staat op onze site. www.weekbladwaddinxveen.nl Met twee onwillige honden is het moeilijk hazen vangen Waddinxveen is rijk aan geloofge meenschappen. Rond het week einde houden zij diensten. Wan neer precies, dat leest u op onze website onder het kopje diensten www.weekbladwaddinxveen.nl •d i Waddinxveen Restaurant Easy Dinner heeft onlangs speciaal voor lezers van het Weekblad voor Waddinxveen en de website www.weekbladwaddinx- veen.nl een klik en win actie gehouden. De dinerbonnen zijn gewonnen door Marco Vooys uit Waddinxveen, Marian van der Wilt uit Boskoop, Nelleke de Hoog uit Zevenhuizen en Sarina Siegers uit Hazerswoude Dorp. Het verrast de Waddinx- veense politiek dat Gouda de Provincie vraagt om de Arhi-procedure, die moet leiden tot een fusie met Waddinxveen, te stoppen. Al denkt een enkeling dat Gouda een strategisch slimme keuze heeft gemaakt. “Want dit kan weleens handig zijn als het gaat om grenscor recties”, aldus PvdA-fractielei- Richard Avontuur P Waddinxveen “i der Velden (VVD) het. “Gouda heeft door dat het met twee on willige honden, Waddinxveen en Zuidplas, lastig hazen van- Muziek- en Eetcafé de Rooie Hoek aan de Zijde 175 in Bos koop houdt een speciale actie voor lezers van het Weekblad voor Waddinxveen. De Rooie Hoek geeft vier keer een di nerbon weg ter waarde van 25 euro. Winnen? Ga dan naar onze website www.weekbladwaddinxveen.nl, beantwoord de vraag en maak kans op een dinerbon! FOTO: PR der Henry ten Zijthoff. “Gouda maakt zich nu de underdog, maar de problemen blijven bestaan”, weet Ten Zijthoff. Hij rept daarom van een slim me zet van Gouda. Hij krijgt daarin staat daarin alleen. Wel meent Albert Grooten (D66) dat dit vooral goed is voor de korte termijn. “Uiteindelijk is er toch een fusie nodig, want de andere spelers in de regio worden steeds groter. Positief is wel dat daarover nu in alle rust gesproken kan worden, omdat de druk van de fusie lijkt weg genomen.” Waddinxveen Tot de nieuwe aanwinsten van het Historisch Genoot schap Waddinxveen behoren drie mooie gebrandschilder de ramen uit de voormalige carrosseriefabriek van Ver heul aan de Gouwe die door een Glazenier uit Gouda worden ingelijst. De ramen hebben een afmeting van 165 x 100 cm en verkeren in prachtige staat. De tentoonstellingsruimte van het genootschap aan de Noordkade 62 is iedere eer ste woensdag van de maand open van 14.00 tot 16.00 uur. Er zijn foto’s te zien van de voormalige Verffabriek van Boonstoppel. Waddinxveen Het Shell benzinestation van automobielbedrijf Boonstop pel is bekroond met het ‘gou den dealerschap’ van Shell Nederland. Hiermee is het benzinestation uitverkoren tot de Top 20 van Neder land. Geregeld komt een ‘mys tery guest’ controleren op schoonheid, klantvriende lijkheid, inrichting shop en omzet en alleen met een 100% score kan het gouden dealerschap worden verkre gen. Alle 12 medewerkers wer den beloond met in totaal 50.000 pluimen van Shell, die inwisselbaar zijn voor mooie prijzen naar keuze. Bedrijfsleidster Jantien heeft veel tijd geïnvesteerd in het zo klantvriendelijk mogelijk maken van het benzinesta tion. “De persoonlijke be nadering van de klanten is erg belangrijk. De shop is nu ook erg vrouwvriendelijk ingericht en natuurlijk moet alles goed schoon zijn. We zijn erg blij, dat we Gouden Shell dealer zijn geworden en bij de Top 20 van Nederland behoren.” mij thuis houd, is er plaats voor ieders verhaal. Ik wil een ver trouwde omgeving bieden, zo dat mensen met elkaar van ge dachten kunnen wisselen.” En dat is nodig, stelt Van ‘t Wout. “Want in deze maatschappij is heel veel gericht op het indivi du. Terwijl je vaak de behoefte voelt om over zo’n groot verlies te praten. Je omgeving verwacht vaak dat je na een aantal maan den klaar bent met je rouwpro ces, maar zo werkt dat niet.” Ruim twee jaar geleden verloor ze haar eigen man. “Ik weet dus wat het is om je partner te ver liezen. Je doet uiteraard je best om je verdriet en het verlies te accepteren, maar dat is niet altijd even makkelijk.” Tijdens Uiteraard moet de Provincie nog een besluit nemen over het verzoek van Gouda, maar de coalitiepartijen juichen al. Waddinxveen De gemeente Waddinxveen wil in de toekomst meer controle houden over de zo genaamde verbonden par tijen. Dit zijn gemeentelijke taken, zoals onderwijs en milieudienst, die elders wor den ondergebracht in een samenwerkingsverband. Een klacht onder de raadsle den is echter dat de informa tievoorziening vaak achter loopt, waardoor besluiten in de raad geen invloed meer kunnen hebben op de ver bonden partijen. In het verleden werd Wad dinxveen al eens opgeschrikt door een financiële tegenval ler van het Coenecoop Col lege. Om dat in de toekomst te voorkomen, moet er meer controle op de verbonden partijen gehouden worden. Burgemeester Bert Cremers gaf daartoe afgelopen dins dag tijdens een themabij eenkomst over de verbonden partijen enkele voorstellen om beter geïnformeerd te worden. “Het gaat bij de verbon den partijen in veel geval len om wettelijke taken, die wij elders hebben uitgezet. Een terugkerend probleem daarin is dat de begrotings cyclus van die partijen niet gelijk loopt met de raadscy- clus”, schetste Cremers het probleem. “Daardoor kan het voorkomen dat je ergens ‘nee;’ tegen wilt zeggen als raad, maar dat gaan niet omdat je te laat bent.” Het voorstel van de burgemees ter is om voortaan twee keer per jaar een thema-avond over de verbonden partijen te organiseren. Marieke Markus Waddinxveen/Boskoop Corrie van ‘t Wout uit Bos koop wil met haar gespreks- kring een veilige en ver trouwde omgeving bieden voor mensen die hun partner hebben verloren. Vrijdag 20 januari wordt de eerste bij eenkomst gehouden. “Praten over het verlies van je partner is belangrijk voor de verwerking daarvan”, zegt Corrie van ‘t Wout. Ze leidt sinds twee jaar de ge- sprekskring in Boskoop, die een plek biedt aan een kleine groep mensen die hun part ner door een overlijden heb ben verloren. “Tijdens de acht bijeenkomsten die ik bij gen is”, aldus Van der Velden. “Nu is het zaak om te zoeken naar de beste samenwerkings vormen”, vult Herman Tim mermans (PCW) hem aan. CDA-leider Zweder Bergman schrijft op zijn weblog: “Gouda heeft inmiddels andere zorgen aan het hoofd. Vaandeldrager der fusie, burgemeester Corne lls, was inmiddels zo bescha digd dat hij geen deuk meer Geweldig”, noemt Theo van in een pakje boter kon slaan.” Stephan Peters (Weerbaar Waddinxveen) reageert verrast en noemde het ‘een hele omme zwaai van Gouda.’ Waddinxveen Care for Family geeft nog steeds elke 14 dagen een voedseltas aan 120 gezinnen die het financieel niet red den. Zaterdag 3 december van 9.00 tot 16.00 om staan de medewerkers van Care for Family weer bij de Albert Heijn in Waddinxveen. Aan het winkelende publiek vra gen zij om een extra bood schappen mee te nemen en die bij hen in te leveren. Meer informatie op: wtuw.careforfamily.com de bijeenkomsten kunnen de deelnemers met elkaar pra ten over bijvoorbeeld prakti sche zaken. “Het helpt als je er samen over praat, omdat iedereen in een zelfde soort situatie zit. Naast de gevoe lens die loskomen na het overlijden van je partner, zitten veel mensen ook met praktische vragen als ‘hoe vul ik mijn vakantie in’ en ‘wanneer begin ik met het opruimen van mijn partners kleding’. Door er samen over te praten, ontvang je niet al leen steun, maar ook erken ning.” Aanmelden kan bij Corrie van ‘t Wout, tel.0172- 462688 of via corriewout@ kpnplanet.nl. De provincie is goed voorbereid op de bestrijding van de gladheid. Met vergroting van de opslagcapaciteit en met opho ging van het contract met de zoutleverancier is ruim 13.500 ton beschikbaar. Een deel daarvan ligt in het vernieuwde depot Coenecoop aan de Kanaalweg, dat vorige week door gedeputeerde Ingrid de Bondt is geopend. foto RONALD STAM

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 3