Veel belangstelling voor seniorenactiviteit Palet/Vonk L I I Ip 'T IK Voor al het nieuws Geef uw mening Winnaars Nieuwe eigenaar Palet Welzijn presenteert plannen voor seniorenactiviteiten Vonk Bingo Zuidhonk Stroopwafels Waddinxveen Borstvoeding en een baan Overbruggen - Waddinxveen en verkeersveiligheid! I t&l'-’i /Vit Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 7 december 2011 Weekblad voor Waddinxveen pagina 13 www.weekbladwaddinxveen.nl www.weekbladwaddinxveen.nl cvetfa* WAPDINXVE^ ‘Voor mij had het ook gewoon bij Stichting Vonk mogen blijven’ De krant en onze website staan vol interessante artikelen. Wilt u uw mening delen over het onderwerp van een artikel of weet u er meer van. Plaats dan een reactie op onze site. Voor nieuws in uw buurt, de laatste nieuwtjes van alle (sport)verenigingen en ook voor al het overige nieuws in Waddinxveen, kunt u terecht op onze website. .’We Onder de vlag van stichting Vonk worden tal van activiteiten voor senioren georganiseerd. FOTO RONALD STAM i t T' Met ingang van 1 janu ari neemt Palet Welzijn de seniorenactiviteiten over van Stichting Vonk. Vorige week organiseerde Palet Welzijn in het Anne Frankcentrum twee informatiebijeenkomsten over de plannen voor volgend jaar. Zowel op de middagbijeen- komst op dinsdag, als de avond- bijeenkomst op woensdag, was de grote zaal van het Anne Frankcentrum tot de laatste stoel bezet en moest zelfs een aantal belangstellenden in een andere zaal plaatsnemen om via luidsprekers de plannen van de nieuwe Senioren welzijnsorga nisatie te vernemen. Palet Welzijn, dat een onafhan kelijke dochter is van de Vier- stroom, neemt per 1 januari de seniorenactiviteiten over van de Stichting Vonk. Palet Wel zijn is opgericht op 1 april 2010 en de organisatie bestaat uit 55 medewerkers en zevenhonderd vrijwilligers. Zij organiseren de activiteiten voor ouderen en on dersteunen de mantelzorgers in Zoetermeer, Boskoop, Bodegra ven en Gouda. Zelfredzaamheid Ook in Waddinxveen onder steunde Palet Welzijn al enige tijd de mantelzorgers. “Onze inzet richt zich voornamelijk op zowel de ondersteuning bij de zelfredzaamheid, als op de ontmoeting van senioren, zo dat zowel de 55 plussers en de mantelzorgers de regie over het eigen leven kunnen behouden en kunnen blijven meedoen in de maatschappij”, zegt direc teur Palet Welzijn, Germien la Grand. “Wij hebben oude renadviseurs in dienst, die de Ruud Groot Waddinxveen mensen met vragen of proble men ook aan huis bezoeken. Natuurlijk proberen we het probleem op te lossen, maar we kijken ook wat er schuilt achter de vraag. Vaak komt de echte oorzaak niet ter sprake en los je het probleem maar tijdelijk op. Dat willen wij voorkomen”, al dus La Grand. Activiteiten Dat de senioren in Waddinx veen veel belangstelling hebben voor de seniorenactiviteiten bleek wel uit de opkomst van zo’n vijfhonderd vijftig plus sers die, verspreid over twee informatiebijeenkomsten, wil- opstoppingen, geen enkel res pect voor de 30-kmzone en levensgevaarlijke situaties als de school in- of uitgaat? Dat is ons ex-raadslid Diana Wind- rich. Zij heeft uitzicht op de be sproken verkeerslichten. En zij ziet dat ze werken. De meeste kinderen wachten netjes op het groen voor ze oversteken en 99 procent van de auto’s stopt ook netjes voor het rode licht. Het werkt! Eindelijk wordt de weg ingericht volgens de 30- km-normen. WeWa heeft een amendement ingediend voor een voetgangerssluis zoals op de Chopinlaan. Ook de directeur van de PWA-school was hier tevreden mee. De wethouder heeft dit amendement omarmd den vernemen of ze ook in de toekomst verzekerd kunnen zijn van hun gezamenlijk plezier en ontspanning. Palet Welzijn verzekerde dat alle activiteiten die nu al wor den georganiseerd, ook in de toekomst gehandhaafd zullen blijven. Verder wil men eind fe bruari, begin maart een aantal klantenpanels samenstellen, die de behoefte van nieuwe activi teiten aanlevert en voorstellen doet ten aanzien van de uitvoe ring. Daarvoor zijn veel vrijwil ligers nodig die Palet Welzijn straks gaat faciliteren in de uit voering. de WeWa-fractie al een aantal maal bij onze wethouder aange kaart en hij op zijn beurt bij de provincie. Ook ik heb een bij- na-ongeluk met een vrachtwa gen op dit verkeersknooppunt gehad. En dat is echt schrik ken, kan ik u verzekeren, als bij groen licht een vrachtwagen vlak voor je voorbijschiet! In de commissie-Bestuur en Midde len heb ik dit ernstige probleem nogmaals aan de orde gesteld en wethouder Kees de Jong zou het wederom aankaarten. Het is hier echt gevaarlijk en het wachten is op het eerste do delijke ongeluk. Ook vanuit de WD-fractie werd dit probleem door hun ervaringsdeskundige onderschreven. Ik heb ook zelf meer concrete voorstellen wer den gedaan, maar men was in ieder geval gerustgesteld dat de bestaande activiteiten zeker worden voortgezet. “We zullen het moeten afwachten, maar voor mij had het ook gewoon bij de Stichting Vonk mogen blij ven”, aldus de reactie van een aantal bezoekers. Deze zomer zijn Stichting Vonk en het gemeentebestuur tot een afspraak gekomen over de toe komst van de drie onderdelen van Vonk. Voor het cultuur- onderdeel vindt samenwerking plaats met Kunstpunt Gouda. Voor de Brede School wordt naar een oplossing gezocht. aangekaart bij de provin cie. Heeft u vergelijkbare ervaringen dan kunt u dat melden bij de provincie op nummer 070-4418000. Wij hopen in ieder geval op een spoedige oplossing van dit probleem. Waddinxveen De winnaars van de Klik en Win actie van Muziekwinkel Mos en Spetter in Waddinx veen zijn W. Treep en C. v.d. Burg uit Waddinxveen. Zij ontvangen een beginnersgi- taar ter waarde van 95 euro. Waddinxveen In het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan 522 wordt vrij dag 9 december een bingo voor 50-plussers gehouden. Er worden negen rondes gespeeld. Men kan met een enkel boekje (€6,50) of een dubbel boekje (€8,50) spe len. Als afsluiting van de middag wordt er nog een loterij ge houden. De aanvang is om 14.00 uur Traumaheli Een ander gevaarlijk verkeers punt is het nieuwe viaduct, met de aansluiting op de Al 2 en N209 naar Zevenhuizen. Dit is een heel mooi en inge nieus verkeersplein geworden. Er is echter gekozen voor een korte ontruimingstijd, dit om de verkeersdoorstroming te bevorderen. Welnu, met de ver keersdoorstroming zit het wel goed, maar of het wel zo veilig is geworden is de vraag. Door het snelle wisselen van groen naar rood is al een aantal be hoorlijke ongelukken gebeurd, zelfs met ondersteuning van de traumaheli! Dit probleem heeft Initiatieven Ton van den Hondel van de Se niorenraad gaat zelf ook deelne men aan een klantenpanel. “Al les gaat gelukkig gewoon door en hopelijk kunnen we via de panels nog nieuwe initiatieven opstarten”, aldus Van den Hon del. De meeste belangstellenden hadden verwacht dat er tijdens de informatiebijeenkomsten al Waddinxveen Tijdens de borstvoedings- avond van borstvoedingor- ganisatie La Leche League op dinsdag 13 december komen onderwerpen aan de orde die spelen als de baby is geboren. Denk aan afkolven en bewaren, stoppen met borstvoeding, voeding voor de moeder en het aanbieden van ander voedsel aan de baby. Handige tips voor het com bineren van borstvoeding met een baan zullen niet ontbreken. Neem gerust uw partner en baby mee. De avond op dinsdag 13 de cember in de verloskundi genpraktijk aan de Kanaal straat 10 in Waddinxveen is van 20.00 tot ongeveer 22.00 uur. Kosten 4,50 euro per volwassene. Voor meer infor matie, borstvoedingsvragen en de verhuur en verkoop van kolven kunt u bellen met Nel Veenman 0182-619 964 of mailen lllwaddinxveen@ gmail.com. De afgelopen commissie- en raadsvergaderingen is er regelmatig over verkeerspro blematiek gesproken en dat heeft natuurlijk alles te ma ken met veiligheid van onze inwoners. Zo wordt binnenkort de Oranjelaan op de schop ge nomen. Dit is al jaren een 30-kmzone en er zijn ech ter maar weinig automo bilisten, die zich daaraan houden. Maar wie van de verkeersdeskundigen, col lege- en raadsleden of be slissers, woont er eigenlijk in de Oranjelaan? Wie heeft er minstens drie ongelukken zien gebeuren, zag voorbij dreunende vrachtwagens, Stephan Peters, Wk. Waddinxveen Scouting Klimopgroep Waddinxveen houdt weer de overbekende bekende stroomwafelactie. De voorbereidingen zijn in volle gang, want deze keer zal het allemaal anders gaan. In plaats van het langs de deuren gaan, bezorgt de scouting de stroopwafels nu op bestelling. Via de website van de groep zijn de Markus stroopwa fels te bestellen, waarnaar ze op 4 februari bij u thuis bezorgd zullen worden. Er worden geen bezorgkosten gerekend. Dus heeft u interesse? Wacht dan niet te lang, want op op. De Goudse stroopwafels zijn tot 1 februari te bestel len via: WWW. klimopgroep.nl/actie en het zal worden uitgevoerd.

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 11