Aanpak spijbelen Bijna 700 vogels op tentoonstelling HOREN... ZIEN... MELDEN! I I Gelijke behandeling is je goed recht! Bureau Discriminatiezaken vraagt jouw mening r I i e Meer inspraak burgers en korter vergaderen Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 7 december 2011 Weekblad voor Waddinxveen pagina 21 Lees de krant online Lezersactie www.weekbladwaddinxveen.nl ii Advertorial Wat vind jij? Melden, informatie of opinie geven? Kijk op de website. Bureau Discriminatiezaken Meld Discriminatie?! hier! I’ Zwarte Piet is een racistisch symbool dat eigenlijk geen plaats meer heeft in het Nederland van nu. De beste kaarten voor Thomas Berge én 5,- korting www.deweekkrant.nl U wil dat artikel nog eens lezen of die foto opnieuw bekijken. Maar dan blijkt de krant al.met het oud papier weggegooid. Geen nood wat onze krant staat ook op de website. meld ongelijke behandeling 0800-3218686 (gratis) of www.discriminatiezaken.nl iA C ja, hij benadrukt de ondergeschiktheid van zwarten ten opzichte van blanken en is daarom ongepast O nee, hij maakt onderdeel uit van een traditie en vrolijk kinderfeest, waar geen bijbedoelingen bij zijn Voorbeelden: IR Daarover gaat de poll deze keer: Hollands Midden en Haaglanden K3S3I ^77— ■gjjjji Zwarte Piet is ook na 5 decem ber een veel besproken onder werp. Sommigen ervaren hem als een racistische uiting welke een achterhaalde historische oorsprong heeft, waar zwarten ondergeschikt zouden zijn aan blanken. Zij vinden dat voor een dergelijk figuur geen plaats meer is in het Nederland van vandaag. Anderen zijn het daar het expertisecentrum voor de bestrijding van discriminatie en bevordering van gelijke behan deling in Hollands Midden Nieuwsberichten Van actuele ontwikkelingen rond discriminatie op alle gronden word je via de website op de hoogte gehouden. Zevenhuizen Vogelvereniging Zang en Kleur houdt jaarlijkse tentoonstelling in haar clubgebouw in het Nij verheidscentrum 50 in Zeven huizen. Er zijn dit jaar ongeveer Geef je mening Vanaf nu staat er op de website een poll waar je op actuele stel lingen kunt reageren. 683 vogels te zien, waaronder kanaries, parkieten kookabur ra’s en Lori’s. Er worden ook vogels verkocht. De tentoonstelling is open op 9 december van 15.00 tot 22.00 Bezoek de website en geef je opinie. Geen internet? Bel ons even op en wij verwerken jouw stem in de poll. Vraagbaak Bureau Discriminatiezaken is uur en op 10 december van 9.00 tot 16.00 uur. Wethouder A. Hazelebach ver richt vrijdag om 20.00 uur de officiële opening. De toegang is gratis. www.discriminatiezaken.nl vind je veel achtergrond informatie over allerlei onderwerpen in relatie tot discriminatie. Wil je meer hierover weten, dan ben je hier aan het juiste adres. Staat de informatie die je nodig hebt niet op de website, bel dan het gratis telefoonnummer 0800- 3218686 en stel je vraag. Nieuwsbrief Periodiek geeft Bureau Discri minatiezaken een nieuwsbrief uit waarmee je geïnformeerd wordt over actuele ontwikke lingen en activiteiten. Op www.discriminatiezaken.nl kun je een gratis abonnement nemen op de nieuwsbrief. Nationaliteit De Franse school had als toe latingsbeleid dat alleen hou ders van de Franse nationaliteit werden aangenomen op de school. Naar aanleiding van een klacht vroeg Bureau Dis criminatiezaken het oordeel van de Commissie Gelijke Behan deling. Die oordeelde dat de school in strijd handelde met de wet door deze eis te stellen. Dit heeft geleid tot een wijziging van het beleid van deze school. De eis van een Franse natio naliteit wordt niet meer gesteld. Leeftijd Een 49 jarige man krijgt op een open sollicitatie een afwij zing. Gesteld werd dat men op zoek is naar Hbo’ers die net de Het schoolverzuim in het basis- en voortgezetronder- wijs is in 2010/2011 met 49 procent gestegen ten opzichte van het school jaar daarvoor. Of er echt meer wordt gespijbeld is zeer de vraag. De ge meente gaat er vanuit dat de cijfers het gevolg zijn van de aanstelling van een leerplichtambtenaar, waar door een beter inzicht in het daadwerkelijk school verzuim is verkregen. In het verslag van het school verzuim, dat werd besproken in de commissie samenle ving, wordt onderscheid gemaakt in luxeverzuim, signaalverzuim en zorgwek kend verzuim. Van luxever zuim is sprake wanneer het kind afwezig is voordat de officiële vakantieperiode aanbreekt. In de meeste ge vallen is hiertegen proces verbaal opgemaakt. Van sig- Melden helpt! Discriminatie ervaren of gezien? Neem contact op met het Bureau Discrimi natiezaken. Je wordt door een deskundige geholpen om een oplossing te vinden voor het gerezen probleem. Wacht dus niet en bel gratis: 0800 - 3218686 of meld via www.discriminatiezaken.nl Ruud Groot Waddinxveen naalverzuim is sprake wanneer de leerling vaak te laat komt of regelmatig een lesuur afwezig is, wat aanleiding kan zijn voor af name van de motivatie om naar school te gaan. Een waarschu wend gesprek of een verwijzing naar Bureau Halt, blijkt in vele gevallen hierin goed te werken. Het zorgwekkend verzuim heeft vaak te maken met moeilijke thuissituatie, psychische pro blemen of drugs-, alcohol-, of game verslaving. Hierbij wordt in eerste instantie aangestuurd op professionele hulpverlening. Fatima Kalai (D66) was blij met de aanpak van de leerplichtamb tenaar, maar sprak haar zorg uit over de toename van het ver zuim door psychische redenen. “Thuis zitten is niet goed voor het kind en de maatschappij.” Helma Schippers (WeWa) vindt dat verzuim door overmacht van het openbaar vervoer, niet als ongeoorloofd verzuim mag worden aangerekend. BARBECUE.nl Weekbtad voor Waddinxveen Richard Avontuur Waddinxveen De agenda voor de Wad- dinxveense raadsvergaderin gen gaat op de schop. In een zoektocht naar meer efficiën tie en betere bereikbaarheid voor de burgers, wordt ge werkt aan een nieuw verga- dersysteem. Het doel: meer inspraakmogelijkheden, minder vergaderuren. “We moeten niet veranderen om het veranderen, maar wel om efficiënter te kunnen werken”, vindt VVD-frac- tievoorzitter Theo van der Velden. De bedoeling is dat de huidige commissieverga deringen openbare ruimte, bestuur en middelen en sa- A1 lange tijd leven er in Wad dinxveen plannen voor een nieuwe vormgeving van de raadscyclus. Kritiek was er desondanks wel op de plan nen. Vooral de onduidelijkheid over de toekomst van de huidige duo-raadsleden was veelbesproken. De kleine fracties, zoals de huidige tweemanspartijen Weer baar Waddinxveen en D66, hadden daar moeite mee. “We willen ze niet per se voor eeuwig behouden”, zei D66-fractievoorziter Albert Grooten, “maar wat ik ze ker niet wil is dat ze bij de invoering van dit systeem verdwijnen.” hartgrondig mee oneens en stellen dat het gaat om een tra ditie zonder racistische achter gronden en bedoelingen. Zij zien het vooral als een vrolijk en Haaglanden. Op de website kinderfeest waar iedereen aan kan deelnemen. Het gebeurt nogal eens, dat ouders hun kinderen van school houden om eerder op vakantie te gaan. FOTO PR school verlaten. De man voelt klacht hierover in. In dit geval zich gediscrimineerd op grond wordt verboden onderscheid van zijn leeftijd. Hij dient een op grond van leeftijd gemaakt. menleving verdwijnen. Ervoor in de plaats komt een thema- commissieavond waar, in twee parallelle sessies, ruimte is voor technische vragen, maar niet voor politieke debatten. Ook mogen betrokken burgers op die avond meepraten en hun visie geven op de door de raad te nemen besluiten. De onder werpen moeten vooraf worden aangevraagd en krijgen vooraf een vast tijdsduur mee. Als tweede avond volgt dan een raadsvoorbereidende commis sie. Hier kunnen alle raadson- derwerpen aan bod komen en kan van gedachte worden ge wisseld met de wethouder. Als derde en laatste woensdagavond volgt de raadsvergadering. A-Z 1

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 19