Maak feestdagen groener! Ontdek bourgondisch Valkenburg Beste kaarten én 5,- korting! 'jL’i Henk Spaan 3 dagen HP v.a. €89,- p.p. _a yi Win met je kerstfoto Harry Mulisch leeft Thomas Berge voor KWF Klik&WinJ Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 7 december 2011 Weekblad voor Waddinxveen/Gouwe Koerier pagina 41 Column Actie Arke Lezersactie Recyclen doen we samen Kwart Nederlan ders weet niet wat ingeleverd moet worden Win een The Best of Pink Floyd cdi ta ts 7_11 - I 1' Z’ X/ C 7i1 I FOTO PETER ELENBAAS Drie dagen genieten in Valkenburg vanaf slechts 89,- p.p. dj Sinterklaas heeft dit jaar weer veel cadeautjes met een stekker of batterijen uitgedeeld. Een bluray-speler, elektrisch speelgoed of een föhn. Maar... wat gebeurt er- met de vervangen apparaten? Leg de kerstsfeer in huis, in de tuin, of elders vast en win een prijs. Tot eind december kunnen foto’s geplaatst wor den via de website. Daarmee kan een winters tripje voor twee personen naar het Sau- erland gewonnen worden. Daarnaast maken deelne mers kans op een van de vijf pakketten bestaande uit de Young Adult boeken Fallen van Lauren Kate en The Chimical Garden, Verwel ken van Lauren Destefano of een van de tien exempla ren van De Schaduw contra de Schorpioen van Havank Ross. Op zaterdag 24 maart 2012 zingt Thomas, omringd door zijn eigen band, al zijn hits in de mooiste concertzaal wat Neder land rijk is, Concertgebouw de Doelen Rotterdam. Het concert begint om 14.15 uur. (Parkeer garage onder de concertzaal en het Centraal Station is op drie minuten loopafstand). de kleurplaatwedstrijd. Kleur de plaat zo mooj mogelijk in en maak kans op een leuke prijs. Kijk op wecycle.nl/feestdagen. Geheim van Wecycle Ontdek tussen 12 december en 8 januari het geheim van Wecy cle in de unieke tijdelijke We- cycle-winkel in de Kalverstraat 101 in Amsterdam. Ook delen we gratis Jekko’s uit én krijgen de kinderen tijdens de kerstva kantie een gratis Wecycle recy- cle-doeboek mee. Op=op! Het arrangement is inclusief: 2 x Overnachting incl. uitgebreid ontbijtbuffet 2 x driegangendiner Verrassing op de kamer Welkomstdrankje in de bar Gratis gebruik binnenzwembad 50 Korting op de wellness faciliteiten van het hotel 8 korting op entree Thermae 2000 Wandel- en fietsroutes Exclusief toeristenbelasting 1,80 p.p.p.n.) ter plaatse te betalen, res.kn.: 15,- per on line boeking 25,- per telefo nische- of reisbureauboeking en parkeerkosten (ca. 8,50 per dag, ter plaatse te betalen) ga snel naar www.deweekkrant.nl/actie worden voor recycling. Wecy cle organiseert de inzameling en recycling van elektrische apparaten en energiezuinige 'verlichting. Uit het onderzoek blijkt ook dat 28% van de kleine elektri sche apparaten en maar liefst 50% van de feestverlichting in de prullenbak belandt. Jaarlijks gooit iedere Nederlander onge veer twee kilo aan vooral kleine apparaten en verlichting weg. Jammer, want zo gaat bijna 33 miljoen kilo verloren voor re cycling. Elektrische apparaten kunnen tot meer dan 80% wor den gerecycled, energiezuinige verlichting zelfs tot meer dan 90%. Inleveren is makkelijk Maak de feestdagen een stukje groener en lever ook kleine elek trische apparaten en kapotte kerstverlichting in bij de mi- lieustraat van uw gemeente.De kerstvakantie is een goed mo ment om de kinderen eens mee te nemen naar de milieustraat. Jong geleerd is oud gedaan! Kijk voor de milieustraat van uw ge meente op de WecycleZoeker op wecycle.nl. Kleurplaat Kinderen kunnen meedoen met Best Western Walram*** Dit comfortabele hotel is gele gen aan rivier de Geul, op twee minuten lopen van het centrum van Valkenburg. Het beschikt over een restaurant, een gezel lige bar, receptie en lounge, lift en een overdekt zwembad, standaard kamers en ruime su perior kamers, allen voorzien van tv, wekkerradio, badkamer met bad of douche föhn en toi let. Tegen betaling:tennisbaan, sauna, stoombad en solarium. Fietshuur 12,50 per dag. Dit arrangement is geldig van 11 december 2011 tot en met 31 oktober 2012. Aankomst dagelijks, met uitzondering van bepaalde data. VIP-kaarten VIP-kaarten zijn beperkt ver krijgbaar! Dit zijn de aller mooiste plaatsen vóór in de zaal inclusief koffie of thee en consumptie. In de VIP-room wordt u five geëntertaind door de bekende pianist Delano Vossen die de mooiste liedjes Thomas Berge geeft een con cert ten bate van KWF Kan kerbestrijding en dé Weekkrant biedt u de mogelijkheid om in de voorverkoop de beste kaarten te bestellen voordat de officiële kaartverkoop op 15 december start. Daarnaast geeft de Week krant maar liefst 5,- vroeg- boekkorting per kaart en maakt u kans op een VIP arrangement voor twee personen. Dat houdt in een stoel op rij 1, een drie gangendiner voorafgaand aan het concert, de nieuwe cd ‘1221’ met handtekening en een foto sessie met Thomas! Uit onderzoek van TNS NIPO in opdracht van Wecycle blijkt dat bijna een kwart van de Ne derlanders niet weet dat ook dit soort artikelen ingeleverd moet Geniet van een vitalise- rende break en kom thuis vol nieuwe energie. Als lezer van dé Weekkrant geniet u nu heel voordelig. U verblijft twee nachten inclu sief diner in het Best Western Hotel Walram. Laat u verwen nen in Thermae 2000 en ont dek charmant en bourgondisch Valkenburg! U vindt er tal van winkels, restaurants en cafés. In de omgeving kunt u prima wandelen of fietsen, of voordelig shoppen in de populaire Outlets Maasmechelen of Roermond. winkel o.v.v. Wegener Valken burg aanbieding. De ANVR/SGR-voorwaarden zijn op deze aanbieding van toe passing. Voor meer informatie of boe kingen: Kijk op www.arke.nl/wegener, bel met Arke: 0900-8847 (15 cpm) of ga langs bij een Arke van Thomas voor u speelt. Ook krijgt u een exclusief merchan dise-item cadeau. Bestel snel kaarten mét vroeg- boekkorting VIP de Luxe 64,50, le rang nu: 40,-, 2e rang nu: 30,-. Kaarten voor jongeren tot 18 jaar mét vroegboekkorting: VIP de Luxe 59,50, le rang nu: 35,-, 2e rang nu: 25,- De kaarten zijn te bestellen bij de KWF for Life Reserveerlijn tel. 0900 1505 (45cpm), dage lijks van 9.00 tot 21.00 uur en in het weekend van 10.00 tot 20.00 uur o.v.v. promotiecode: Kerst2011. Als u kaarten via in ternet bestelt, bij promotiecode, Kerst2011 intoetsen! www.deweekkrant.nl Dit stukje lijkt over een kookboek te gaan maar gaat over we reldroem. Het kookboek heet ‘Mensen en Smaken van Cor sica’. Wie het leest wil onmiddellijk een kamer boeken in het Grand Hotel de Cala Rossa aan de baai van Porto-Vecchio. Kijkend naar foto’s van de kok en zijn talloze maten, realiseert de lezer zich dat de voortbrengselen van deze Corsicaanse keu ken zijn budget waarschijnlijk te boven gaan. Corsicaans eten kan goedkoper. Ik weet een prima restaurant in Parijs aan de Rue Saint Antoine schuin tegenover Bar rio Latino. Daar heb ik wel eens gegeten tussen honderden twintigers en tieners die vanaf de galerijen verlangend omlaag keken, wachtend op het moment dat het dansen zou beginnen. In Nederland ken ik het concept niet: coctailbar-restaurant- discotheek in een immense ruimte. Barrio Latino was een tijdje hipper dan hip. Maar daarover gaat het nu niet. We hebben het over die Corsi- caan aan de overkant, of eigenlijk over dat Corsicaanse kook boek en toch weer niet. Wat definieert de keuken van Corsica? Heel simpel: zeeëgels, schapen, schapenkaas (brocciu), zwarte varkens, sinaasappels, kastanjes en eekhoomtjesbrood. Laten we hopen dat de Corsicaanse keuken zijn authenticiteit behoudt en niet in de klauwen van Jamie Oliver valt: de ker misbaas van de snelle hapjes met veel te veel kruiden bereid in dure pannen die je moét kopen bij Jamie Oliver. Ik blader door het boek. Recepten voor de winter: pompoensoep met gebrand kastanjemeel en gebakken geitenkaas; paté van varkenskop met perenchutney; wentelteefje met eendenlever; olie van gebakken kastanjes; zeeëgelsoep met aardappels. Ik krijg een onbeschrijfelijke honger. En dan plotseling op bladzijde 27 in het obscure Franse kook boek dit citaat van de hotelier Jean-Toussaint Canarelli, een Corsicaans icoon van een jaar of zestig: “Ik denk nooit aan de toekomst, volgens de theorie van Harry Mulisch hebben we allemaal een absolute leeftijd. Sommige mensen zijn hun hele leven vijftig of zestig. Ik ben altijd dertig.” Zomaar een citaat van Harry Mulisch in een kookboek, zon der enige nadere duiding van zijn identiteit. Dat is de essentie van wereldroem. www.deweekkrant.nl/spaan V - -

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 39