Waddinxveen betaalt Br; IWf Klik en Win! Woonwagenbewoners willen liever in regulier huis wonen Gemeente maakt de kosten niet bekend Aldus Olieman - Een hartgrondig Yes! Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 7 december 2011 Weekblad voor Waddinxveen pagina 5 Hond of kat kwijt? Kerkdiensten www.weekbladwaddinxveenn I www.weekbladwaddinxveen.nl Klein stapje naar Centrum Verdwijnt Rekenkamer? Waddinxveen is rijk aan geloofge meenschappen. Rond het week einde houden zij diensten. Wan neer precies, dat leest u op onze website onder het kopje diensten Bent u uw huisdier kwijt? De Die rencentrale Nederland registreert gratis vermiste en gevonden dieren uit Waddinxveen en omgeving. Een lijst staat op onze site. Veiliger door verplaatsing weekmarkt Bouwen kan welstandsvrij Mailverkeer over stoplichten po YJ; '3PO.« r Waddinxveen De werkzaamheden aan het nieuwe Centrum van Wad dinxveen zijn nog niet helder in beeld, maar wel is weer een stapje gemaakt. Ook aan de zijde van de Dreef is nu een laag zand aangebracht als voorbelasting. Daarvan was in die hoek nog geen sprake. Wethouder Kees de Jong meldde tijdens de raadscommissie openbare ruimte dat de gemeente ‘al haar huiswerk’ af heeft. “ASR werkt nog altijd hard aan het sluiten van huur overeenkomsten en het vin den van een belegger”, aldus De Jong. Hij kon nog geen aanvangs moment voor de bouw noe men. Eerder dit jaar werd bekend dat het in ieder geval niet voor 2012 zal zijn. Kaasspeciaalzaak De Kaashakker aan de Passage 19 in Waddinxveen houdt een speciale actie voor de lezers van het Weekblad voor Waddinxveen. De Kaashakker geeft vier keer een cadeaubon weg ter waarde van 25 euro. Winnen? Ga dan naar onze website www.weekbladwaddinxveen.nl, beantwoord de vraag en maak kans op een cadeaubon! De drie door de gemeente naar Zevenhuizen verplaatste woonwagenfamilies, willen niet meer terugkeren op een woonwagenlocatie in Waddinxveen. Dit hebben zij onlangs bekend gemaakt aan de gemeente. De families ge ven er de voorkeur aan om in een regulier huis te willen wo nen. De verhuiskosten die dat met zich meebrengt, worden vergoed door Waddinxveen. Richard Avontuur P Waddinxveen In 2006, na een dodelijke steek partij, vertrokken enkele bewo ners van het woonwagenkamp aan de Pater Jornaweg naar elders. Waddinxveen bereikte met Zevenhuizen een overeen komst om drie families in die gemeente onder te brengen, met als afspraak ze later te laten terugkeren. Dit zou gebeuren in de nieuwbouwwijk Triangel, waarin op twee locaties ruimte wordt gemaakt voor woonwa gens. De woonwagens van de Pater Jornaweg en de Meteoor- weg verhuizen daar ook heen. Nu de drie families in Zeven- huizen hebben aangegeven niet meer in een woonwagen te wil len terugkeren in het Gouwe- dorp, is Waddinxveen bereidt ze financieel te ondersteunen bij hun terugkeer in een ‘re gulier huis.’ Hoeveel geld hier voor wordt vrijgemaakt, maakt de gemeente niet bekend. Wel man heeft het voorrecht de enige feodale rol in ons land te mogen vervullen. Met het naar eigen goeddunken be noemen van kroonbenoem- de dan wel waarnemende burgemeesters heeft hij een stevig pressiemiddel in han den. Dat hebben we in Wad dinxveen al mogen ervaren en ook Gouda weet nu wat het betekent om een Arhi te stoppen. Deze Caesar - zelfs door zijn eigen achterban verguisd - wil zich binnen kort herkiesbaar stellen. Wie nu alvast het rode potlood pakt om tegen te stemmen, moet ik teleurstellen. Dat voorrecht is slechts onze ko ningin gegeven. Het is nog maar twee en een half jaar geleden dat Bert Cremers - nog voor zijn aanstelling - aangaf dat hij als een van de belangrijk ste taken in zijn aanstaand burgemeesterschap, de fusie met Gouda zag. Het is nog geen twee jaar geleden dat hij de drie coalitiepartijen de mantel uitveegde dat zij het convenant over het fusie- voomemen met Gouda wil den openbreken. Het is nog maar anderhalf jaar geleden dat hij het dossier bestuur lijke toekomst moest afstaan aan wethouder De Jong, al heette dit vrijwillig te zijn en is dat inmiddels weer terug gedraaid. Waddinxveen Binnenkort wordt in grote delen van Waddinxveen geen eisen meer gesteld aan het ui terlijk van bouwwerken. Met uitzondering van enkele ka rakteristieke delen, zoals de Brugweg, de Kerkweg-West en -Oost, het Noordeinde en langs de Gouwe, hoeft de welstandscommissie geen oordeel meer te vellen over te bouwen panden. De wel standscommissie toetst of een bouwwerk wel binnen de omgeving past. Tijdens de raadscommis- sie Openbare Ruimte werd de lastenverlichting door de diverse politieke partijen toe gejuicht. Heel Waddinxveen welstandsvrij maken is vol gens wethouder Kroes niet wenselijk, ‘omdat je binnen bepaalde karakteristieke de len een bepaalde beeldkwa liteit wilt handhaven.’ Overigens is er ook een tus senstap, die onder meer geldt voor de nieuw te bouwen wijk Triangel en Coenecoop, waar ‘lichte welstand’ wordt gehandhaafd. Waddinxveen Door de weekmarkt te ver plaatsen, neemt de algehele veiligheid in Waddinxveen toe. Dit zei wethouder Cees Kroes als reactie op vragen van Jeanette Heezen (CDA) over de veiligheid van fietsers langs de Juliana van Stol- berglaan. De markt wordt namelijk verplaatst van de Willem de Zwijgerlaan naar de parallelbaan langs de Ju liana van Stolberglaan, waar normaal de fietsers rijden. Zij moeten uitwijken, naar de overzijde van de straat. Kroes: “Door de verplaat sing van de markt, is de brandweer beter bereik baar en kan sneller uitruk ken. Bovendien worden de marktkramen dan niet meer opgestapeld tegen de flats aan de Willem de Zwijger laan. Natuurlijk zijn er min netjes qua veiligheid, maar die wegen niet op tegen de plusjes.” zei burgemeester Cremers dat dit een mogelijkheid is om ‘met een beperkt budget duurdere verplaatsingen van woonwa gens te voorkomen.’ “De drie families hebben het recht om op onze kosten terug te keren. Nu ze echter in een regulier huis willen gaan wonen, zijn de kosten aanmerkelijk lager”, aldus Cremers. “Dat snappen de bewoners ook, dus willen zij wel wat wisselgeld. Maar doen wij er niets mee, dan willen ze uiteindelijk een nieuwe locatie voor hun woonwagen en dat is niet verstandig.” Waddinxveen Wethouder Kees de Jong heeft meermaals bij de Pro vincie en Rijkswaterstaat aangegeyen dat de afstel ling van de stoplichten op de N209, bij de afrit van de A12, niet veilig is. Dit zei hij als reactie op vragen van Stephan Peters (Weerbaar Waddinxveen). De zoge naamde ontruimingstijd, die nodig is om het kruispunt vrij te maken voordat het volgende stoplicht op groen springt, staat bovenaan de A12 op nul seconden. Dit zorgt voor onveilige situaties, bijvoorbeeld wanneer een vrachtwagen door het oranje licht rijdt. “Maar daar kun nen wij niets aan verande ren”, aldus De Jong. “Ik heb meermaals gemaild naar de Provincie en RWS, maar zij vrezen opstoppingen als er iets verandert. Wel zeiden ze binnenkort nog eens naar de situatie te willen kijken.” Waddinxveen Mogelijk verliest Waddinx veen haar eigen rekenkamer commissie. De bedoeling is om deze te laten samengaan met de rekenkamercommis sie in Gouda en Bodegra- ven-Reeuwijk. Na een in ventarisatie onder meerdere samenwerkende gemeenten in Midden-Holland, bleken die twee en Waddinxveen geïnteresseerd in een sa- menvoeging. Dit moet een kostenbesparing opleve ren. Tijdens het debat in de raadscommissie bestuur en middelen werd door meer dere partijen geopperd om de te vormen regionale re kenkamercommissie per opdracht te financieren. ‘Ken uw geschiedenis is een bekende uitdrukking’. Maar het voorgaande mag amper geschiedenis heten. Om dan de burgemeester in de mond te leggen dat hij blij is dat nu ook Gouda de Arhi procedure wil stoppen, is op z’n zachtst gezegd lachwekkend. Al zou het natuurlijk een mooi gebaar zijn als Cremers als burgervader namens 92% van de Waddinx- veners met de vuist in de lucht was gesprongen, luidkeels roe pend ‘Yes’! Iemand die zich in dezelfde situatie bevindt met een anti- fusie College en ook eens hart grondig Ja zou moeten roepen, is ons aller Commissaris van de Koningin, Jan Franssen. Deze Soms heeft Care for Family extra hulp nodig bij het verzamelen om de voedseltassen weer vol te krijgen. Tassen, die met de feestdagen extra welkom zijn bij gezinnen in Waddinxveen, die het financieel heel moeilijk hebben. De meeste klanten van de Albert Heijn waren bereid wat extra inkopen te doen en die te doneren. FOTO RONALD STAM vP F

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 3