‘Glossy’ voor vrijwilligers I Voor al het nieuws Geef uw mening Vrijwilligerswerk Waddinxveen brengt ‘Glossy’ over vrijwilligers uit Waddinxveen Waddinxvener vernielt ruit Appartementen in Alblas r Uitspraak RvS Randweg-N207 Saturday Night Shopping Overbruggen - Wat heeft de VVD bereikt? woensdag 14 december 2011 Weekblad voor Waddinxveen pagina 11 Altijd actueel: de weekkrant.nl De krant en onze website staan vol interessante artikelen. Wilt u uw mening delen over het onderwerp van een artikel of weet u er meer van. Plaats dan een reactie op onze site. www.weekbladwaddinxveen.nl Voor nieuws in uw buurt, de laatste nieuwtjes van alle (sport)verenigingen en ook voor al het overige nieuws in Waddinxveen, kunt u terecht op onze website. www.weekbladwaddinxveen.nl Ik ben ongelooflijk trots op onze vrijwilligers’ I WADDINXVEy Hieronder staat kort weer gegeven wat de stand van zaken is met betrekking tot Het Europees jaar van het vrijwilligerswerk werd vorige week op bijzondere wijze afgesloten met de uitrei king van een zogenaamde ‘Glossy’ met daarin por tretten van veertig vrijwil ligers uit Waddinxveen. Het tijdschrift werd allereerst uitgereikt aan de geportret- teerden die speciaal hiervoor waren uitgenodigd in de Raad- is dus behouden voor de inwo ners van Waddinxveen. •Van Waddinxveen weer een fraai dorp maken d.m.v. het op vullen van de lege, verpauperde plekken in het dorp Carina Bergman Waddinxveen gewoon’ werd er gezegd. Wat niet onvermeld moet blijven is uw inzet en passie. Dat is goed, want het is niet vrijblijvend, er wordt op u gerekend.” Namens de gemeente mocht wethouder Dorenda Gerts het eerste exemplaar in ontvangst nemen van coördinator Yarda •Lokale lasten op de 0-lijn hou den d.w.z. niet meer dan de in flatiecorrectie Dit is bereikt voor de begroting van 2012! Uw lasten stijgen al leen met de inflatie. Het is een prestatie dat er geen lastenstij ging voor de burgers is, terwijl voorzieningen als het zwembad, Stichting Vonk en Coenecoop- college behouden bleven. •Meer deskundige ambtenaren, minder externe dure adviesbu reaus Hierover zijn wij als WD-frac- tie nog niet tevreden. Doordat de gemeente Waddinxveen een ontwikkelgemeente is en niet alle deskundigheid aanwezig is, moet er extra deskundig heid worden ingeschakeld om te kunnen ontwikkelen. •Kordate aanpak vandalisme Raymond Boer Gemeenteraadslid WD Waddinxveen Alblas VOF en de woning corporatie Woonpartners Midden-Holland hebben een overeenkomst getekend om 35 nieuwe huurapparte- menten in Waddinxveen te realiseren. De bouw van het apparte mentencomplex begint in februari 2012 en is rond de zomer van 2013 gereed. De appartementen zijn on derdeel van het nieuwbouw project Alblas, dat voorziet in totaal 175 woningen. Oorspronkelijk waren de appartementen gepland als koopwoningen. De gemeenteraad van Wad dinxveen heeft aan het col lege van burgemeester en wethouders gevraagd om deze bereikbare koopwo ningen als betaalbare huur woningen aan te bieden. Het college heeft hier invul ling aan gegeven door onder meer het bestemmingsplan aan te passen. Van de 35 appartementen worden daarom 33 apparte menten in het segment van sociale huur (tot een huur prijs van 652,52 euro per maand) aangeboden. Waddinxveen Politie Hollands Midden heeft op zaterdag 10 decem ber omstreeks 02.45 uur een 20-jarige man uit Waddinx veen aangehouden, nadat een ruit van een horecage legenheid aan de Nesse was vernield. De man werd eerder die nacht de zaak uitgezet omdat hij aan het vechten was. De man wilde weer naar binnen en bonkte op het raam. Ver volgens sneuvelde de ruit. De 20-jarige is aangehouden voor vernieling. Er is aangif te gedaan. De politie maakt proces-verbaal op. Waddinxveen/Regio De Raad van State doet van middag uitspraak over de vaststelling door provinciale staten van Zuid-Holland van het inpassingsplan ‘Zuidwes telijke Randweg-N207’. Het plan maakt de aanleg van een randweg mogelijk ten zuiden van Gouda. Voor de aanleg moet een deel van een loods worden afgebroken. De eigenaar van een botenbouw- en re paratiebedrijf in het reste rende deel van de loods aan het Middelblok is het dan ook niet eens met het plan. Hij vreest geluidsoverlast en verslechtering van de lucht kwaliteit doordat de weg dicht bij zijn bedrijf komt te liggen. De maatregelen om de geluidsoverlast tegen te gaan zijn volgens hem niet voldoende. Ook zou het on derzoek naar de luchtkwali teit niet deugen. Verder is hij bang dat hij door de randweg in zijn be drijfsvoering wordt beperkt. Het is volgens hem technisch niet mogelijk de loods ge deeltelijk te slopen. Hij vindt dan ook dat de loods in zijn geheel moet worden afgebroken en dat hij in aanmerking moet ko men voor onteigening, net als de eigenaar van een an der bedrijf dat in het plan is ‘wegbestemd’. Daarom is de eigenaar van het bedrijf tegen het inpassingsplan in beroep gekomen bij de Af deling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Ook een autobedrijf aan de Middelblok is tegen het plan in beroep gekomen. Door de aanleg van de randweg wordt de Middelblok afgesloten voor doorgaand verkeer, waardoor het bedrijf slecht bereikbaar en niet zichtbaar zou zijn vanaf de weg. Ook vreest het bedrijf geluids overlast van de nieuwe weg. De Raad van State heeft de zaak op 28 oktober jongst op zitting behandeld. en bevorderen van de veilig heid De VVD-fractie heeft het integraal veiligheidsbeleid mede vastgesteld. De jeugd- overlast is aantoonbaar afge nomen in Waddinxveen. Waddinxveen Zaterdag 17 december gooit Formido aan de Noordkade 28-30 in Waddinxveen van 18.00 tot 21.00 uur haar deuren open voor Saturday Night Shopping. Elke klant ontvangt dan maar liefst 25% korting op het gehele assortiment. Bovendien zorgt Formido Waddinxveen samen met an dere ondernemers voor een feestelijke sfeer, waarbij na tuurlijk een muzikale kerst man niet ontbreekt. Na een feestelijke ontvangst door de kerstvrouwen Susanne en Elisa, komen bezoekers de bouwmarkt binnen waar ze stands aantreffen met arti kelen van mode-accessoires tot kerstlekkernijen. Tevens zijn er demonstraties en een workshop. Op de afdeling woondecoratie geven profes sionele stylistes adviezen. zogenaamde inbreidingsloca ries is afgerond (Rijnlandstraat, Mercuriusweg), gestart (Hou- tex-locatie, Noordpark, Piasro de) of gaat binnenkort starten (Alblas-locatie). •Doorgaand verkeer weren uit onze dorpskern d.m.v. aanleg Westelijke Randweg en uitvoe ring vrachtwagencirculatieplan Dit speerpunt is helaas nog niet geheel gelukt. De oorzaak ligt in de economische crisis, waardoor de financiering van de Bent- woudlaan Westelijke Rand weg) voorlopig nog niet rond is. Wij zien de Floriade 2022 als kans om de financiering rond te krijgen. Het verkeerscircula tieplan wordt ingevoerd bij de renovatie Hefbrug Kerkweg- Oost in 2012. •Meer openheid van het ge meentebestuur richting de burger en het bedrijfsleven en minder bureaucratie en regel geving Door adequater te reageren, te zorgen voor vertegenwoordi ging vanuit onze WD-fractie in alle wijkplatforms en door het instellen van een ander ver- gaderstelsel in 2012 hopen wij tot bestuurlijke vernieuwing te komen. zaal. De portretten - in woord en beeld - zijn in het afgelopen jaar gemaakt door Ruud Groot. Woensdag tijdens de presenta tie vertelde hij hoe dit voor hem een bijzondere ervaring werd. “Wat opviel was de bescheiden heid van de vrijwilligers. Vrijwel elke keer hoorde ik: ‘ik doe dit niet alleen, mogen de andere vrijwilligers er ook bij?’. De vrij willigers in de tijdschrift staan dan ook model voor een hele groep vrijwilligers in Waddinx veen. De geïnterviewde vrijwil ligers vonden het heel normaal zich in te zetten, ‘dat doe je toch de speerpunten in het verkie- Deze noodzakelijke voorziening zingsprogramma ‘Het roer moet om! van de WD voor de gemeenteraadsverkiezin gen van maart 2010: •Wel samenwerken, maar niet samengaan met Gouda De VVD-fractie heeft ge-_ Een aantal bouwprojecten op lobbyd om te gaan voor intensieve samenwerking met Gouda in plaats van samengaan. Het fusiepro ces is voorlopig opgeschort en de kans is groot dat het fusieproces wordt gestopt, omdat de gemeente Gouda ook zelf aan de Provincie Zuid-Holland gevraagd heeft om de procedure te stoppen. Oostendorp. “Ik ben ongeloof lijk trots op onze vrijwilligers. Het verhaal van Ruud zullen we allemaal herkennen, dat er ge zegd wordt ‘ik doe gewoon mijn werk’. Maar het is toch goed om dit zichtbaar te maken. Er zijn 6000 vrijwilligers actief in Waddinxveen. Dat moeten we koesteren, aldus Gerts. De glossy ‘Vrijwilligers in beeld’ is verkrijgbaar bij Stichting Vrij willigerswerk Waddinxveen aan het Jan van Bijnenpad 1. Zie ook www.vrijwilligers- werkwaddinxveen.nl Ruud Groot schreef in het kader van het Europees jaar van het vrijwilligerswerk een groot aantal artikelen over vrijwil ligers, die in het Weekblad voor Waddinxveen zijn verschenen. De artikelen zijn gebundeld in een ‘Glossy’, waarvan het eerste exemplaar aan wethouder Dorenda Gerts is uitgereikt. FOTO RONALD STAM •Behoud van het zwembad Zoals u weet is het zwembad in de zomer van 2011 gerenoveerd.

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 11