Les over vuurwerk MORGEN WEES WELKOM Zaterdag 24 DECEMBER 2011 onderweg Zo mooi wordt de komende jaarwisseling Kijk voor alle informatie op: www.kerstisfeest.nl Reisaanbieding Arke Lekkerste recepten Zonnig Gran Canaria 8 daagse All Inclusive 3* hotel vanaf 449 p.p. r+ Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 14 december 2011 Weekblad voor Waddinxueen pagina 17 - l www.arke.nl/wegener I I I I Groene Hart Archieven Weinig tijd en toch iets lekkers op tafel zetten. Of op zoek naar een recept voor etentje met vrien den. U vindt ze op onze website. Elke dag een nieuw recept. www.weekbladwaddinxveen.nl Voor de hele familie 19.00-20.30 uur 21.30 - 23.00 uur Sporthal ‘De Dreef’ Dreef 4, Waddinxveen SF m.m.v. van Marco Batenburg Menno Zandbergen ‘The Choir Company’ o.l.v. Maarten Wassink Gratis toegang. Collecte voor de onkosten. - - I 9 Vuurwerk bij Be Fair. FOTO JOHN VAN KLEEF Vuurwerk blijft een grote aantrekkingskracht hou den op jongeren. Door het verkeerd omgaan met vuurwerk en het in bezit hebben van illegaal vuur werk hebben vorig jaar 182 jongeren bij Halt Hollands Midden Haaglanden een Halt traject moeten volgen. Ruud Groot Waddinxueen slachtoffers veroorzaken”, aldus Tupan. “Kinderen die in het bezit zijn van illegaal vuurwerk of er onzorgvuldig en ongeoor loofd mee omgaan worden naar Halt gestuurd, die hen een pas sende straf oplegt variërend van 2 tot 16 uur. Daarnaast moeten ze met de ouders naar Bureau Halt komen voor een gesprek. Bij weigering wordt de zaak doorgestuurd naar justitie. Van de kinderen op de Kame leon zeggen alle meisjes geen belangstelling te hebben voor het vuurwerk. “Ik heb er niks mee”, zegt Carmen Kölker. De jongens vinden het stoer, leuk en spannend. “We kopen al leen legaal vuurwerk en samen met mijn vader zoeken we het vuurwerk uit, waarbij ik het dan ook mag afsteken”, zegt Nordin Bokasba. “We kopen meestal knalvuurwerk en we mogen voor zo’n 20 euro aan vuurwerk besteden”, vult Nasim Bokasba aan. Waddinxveen Het assortiment vuurwerk bij De Vuurwerkreus is bijna oneindig. Da’s mooi en lastig tegelijk; er is veel om uit te kiezen, maar dat maakt de keus ook weer moeilijk. De Vuurwerkreus onder vangt dat door vuurwerk- shows te houden. Afgelopen zaterdag kreeg Waddinxveen een voorproefje van de jaar wisseling. Plaats van handeling was het voetbalveld van Be Fair aan de Toernooiweg. Prachtig siervuurwerk en evenzo mooie vuurpijlen waren er te zien. Vuurwerk leeft, want de op komst was groot, niet alleen uit Waddinxveen maar ook uit de omliggende dorpen. Heeft u de show afgelopen za terdag gemist? Geen nood want De Vuurwerkreus geeft ook za terdag 17 december om 20.00 uur een demonstratie. Deze keer niet in Waddinxveen, maar in het sportpark aan de Lange- weg 22 in Oud-Beijerland. Vorige week heeft Bureau Halt op een aantal basisscholen voor lichting gegeven over het spelen met vuurwerk en het afsteken van illegaal vuurwerk. John Tu pan, medewerker van Halt regi- oteam Hollands Midden, wees de kinderen van groep 8 van de Kameleon niet alleen op de ge varen maar ook op de gevolgen. “De meeste ongelukken komen doordat kinderen elkaar aanzet ten tot het kopen en aansteken van illegaal vuurwerk, maar ook baldadigheid en het experimen teren met zelfgemaakte vuur- werkbommen komt veel voor en kan letsel bij (onschuldige) Waddinxveen/Regio Met het oog op de bezuini gingen van dit jaar, is afge sproken om het gebruik van de avonddiensten van de Groene Hart Archieven te evalueren. Hieruit is geble ken dat de avondopenstel ling voor een zeer beperkt aantal bezoekers iets toe voegt. Daarom is besloten de avonddiensten terug te bren gen van vier naar één keer in de maand. Het Streekarchief Rijnlands Midden zal vanaf 1 januari op de tweede don derdag van de maand van 18.30 tot 21.00 uur open zijn. Het Streekarchief Mid- den-Hotland is de tweede dinsdag van de maand open van 18.30 tot 21.00 uur. Voor het Streekarchief Mid- den-Holland is het boven dien vanaf 1 januari 2012 niet meer nodig om stukken te reserveren. Er kunnen dus tijdens de avonddienst stukken aangevraagd wor den. Meerinformatie over de Groene Hart Archieven en de openingstijden op: wwuj.groenehartarchie- uen.nl Bureau Halt waarschuwt kinderen op basisschool de Kame leon voor het gevaar van vuurwerk. FOTO RONALD STAM

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 17