Autonieuws Aero-Trailer Seat Mii etaleert handling en praktisch gemak in een stedelijke omgeving Stijging autoverkopen Tiguan Sport Style: R-Line -uitvoering Nissan profileert zich in bedrijfswagenmarkt Nauwe samenwerking BMW en Toyota Kia Skill Cup Opel Testdag en KWF Alle Auto’s in de winkel I Mercedes-Benz Volkswagen Tiguan als R-Line-versie sportiever. r De Mii, overal vind je wel een plekje voor de compacte Seat. Nissan levert de NV200 ook als koelauto, de Fridge. De Nationale Opel Testdag is een vaste waarde op de kalender van de Opel- dealer. Dit jaar bezochten 33.000 Opel-rijders het jaarlijks terugkerende eve nement. Dankzij de over weldigende belangstelling voor de testdag konden de Nederlandse Opel-dealers een cheque van 11.430,75 euro doneren aan KWF Kankerbestrijding. Erwin Zweverink van Koops Auto Deventer en Peter Kouprie van Leerent- veld Auto’s zijn de winnaars van de Nationale Kia Skill Cup 2011. Het was de voor selectie op de World Skill Cup 2012, die volgend jaar in Seoel, Zuid Korea, wordt gehouden. Deelname stond open voor gediplomeerde eerste monteurs. De 2012-editie van het jaarboek Alle Auto’s ligt in de winkel. Op vierhonderd pagina’s wordt een com pleet overzicht gegeven van alle auto’s die in Nederland te koop zijn. Het boek is volledig in kleur uitgevoerd. De belangrijkste technische gegevens van elk model worden vergezeld van kleurenfoto’s. Ook omvat het boek informatie over de belastingen in 2012 en verschaft het inzicht in de ontwikkeling van de elektri sche auto. Prijs 9,95 euro. Nissan wil het aandeel in de bedrijfswagenmarkt de ko mende jaren sterk uitbreiden. De huidige reputatie dankt het merk aan de lichte bedrijfsauto NV200. Door de NV400, een forse bestel- en chassis-ca- bineauto, krijgt die reputatie ongetwijfeld een extra impuls. De NV400 is op dezelfde technische leest geschoeid als de Master van Alliantie- partner Renault, maar heeft wel een onderscheidend en totaal verschillend uiterlijk, ontworpen en ontwikkeld door de designers en ingenieurs van respectievelijk Nissan Design Europe en Nissan Technical Centre Europe. De model- varianten liegen er niet om: drie wielbases, drie hoog tematen, drie uitvoeringen, drie verschillende motoren (allemaal Euro5) en vier gewichtsklassen (van 2,8 tot 4,5 GVW). Verder biedt de NV400 veel comfort en uit rusting, lage gebruikskosten en lange onderhoudsinter- vallen en volop opbouwmo- gelijkheden. Die veelzijdig heid gaat overigens ook schuil in de mogelijkheden die de NV200 biedt. Nissan levert die ook als koelauto, de NV200 Fridge. Met zijn zeer bescheiden brandstof verbruik en riante laad ruimte is het duidelijk dat de nieuwe Nissan NV200 Fridge de ideale partner is voor koeltransport. Nissan levert de auto met een systeem dat de temperatuur tot het vriespunt of zelfs tot -10 graden Celsius kan verlagen. Mercedes-Benz laat met de designstudie ‘Aero-Trailer’ zien hoe het toch al lage brandstofverbruik en de navenant geringe CO2-emissies van moderne trucks verder kan worden verlaagd. Het prototype heeft een 18 procent lagere luchtweer stand in vergelijking met een conventioneel model en het brandstofverbruik is met vijf procent teruggebracht. procent), en 5. Peugeot 107: (1.367 stuks, 3,3 procent). Ook in voorgaande maanden maakten de compacte auto’s de dienst uit. Kijken we in ons land naar de ‘grote jongens’ dan zien we bij Aston Martin ten opzichte van afgelopen jaar een stijging van 4 auto’s naar 31, Bentley verkocht er vorig jaar 6 en dit jaar al 13, Ferrari zag vorig jaar 42 auto’s de showroom verlaten en dit jaar 22. In de elektrische hoek registreerde Opel 5 Ampera’s, Nissan 285 Leafs en Tesla 40. en zijn voorzien van geïnte greerde hoofdsteunen. Easy Entry om het in en uitstappen voor de inzittenden achterin te vergemakkelijken vraagt om handelen in de juiste volgorde. Overigens achterin zitten kan maar een echt grote volwas sene doe je er op een wat langere reis geen plezier mee. De achterbank kan in 60:40 worden neergeklapt en dat vergroot de bruikbaarheid van de Mii. Het dashboard roept weinig vragen op. Dat deed overigens de navigatie wel maar misschien ligt aan ons inlevingsvermogen. De Mii is reeds voorzien van 5 EuroN- CAP-sterren en dat zegt de kenners genoeg. Seat biedt ook City Safety Assist aan voor Volkswagen transformeert de Tiguan Sport Style tot een extra sportieve R- Line-uitvoering. Er is een R-Line exterieurpakket en een R-Line interieurpak- ket. Het exterieurpakket is individueel bestelbaar. R-Line interieur is alleen leverbaar in combinatie met R-Line exterieur. Het R-Line exterieurpakket bevat 18 inch lichtmetalen wielen, wielkastverbreders en een sportonderstel. Tevens maken ook een zwarte diffuser achter, een achterspoiler en alumi nium instaplijsten deel uit van het R-Line exterieurpakket, goed voor een meerprijs van 2.180 euro. R-Line exterieur is leverbaar voor 905 euro. te dringen. Tevens hebben Toyota en BMW een contract getekend voor de levering van BMW-diesels (1,6 en 2,0 liter) voor Toyota-modellen die in Europa geleverd zullen worden. Met deze dieselmoto ren wil Toyota het aanbod van energie-efficiënte aandrijf- technieken met lage emissie verbreden en de klant meer keuze bieden op het gebied van duurzaam autorijden. de Mii. Dat systeem met een lasersensor helpt de bestuurder in het stadsverkeer en grijpt (tot 30 km/u) indien nodig door automatisch te remmen in wanneer er een aanrijding dreigt. Over prijzen is nog wei nig bekend, maar rond de acht mille lijkt een reële schatting. Behalve een driedeurs komt er ook een vijfdeurs Mii. In de maand november zijn er in Nederland 41.264 nieuwe personenauto’s geregistreerd. Ten opzichte van dezelfde periode in 2010 (36.920 stuks) betekent dat een stijging van’ 11,8 procent. In de periode tot en met november 2011 zijn er in totaal 538.754 nieuwe personenau to’s geregistreerd. Ten opzichte van dezelfde periode in 2010 betekent dat een stijging van 14,3 procent. Toen werden er 471.174 nieuwe personenauto’s geregistreerd. De best verkoch- BMW en Toyota gaan sa men op zoek naar efficiënte en duurzame aandrijftech- nieken. Onderdeel van de plannen is gezamenlijk onderzoek naar een nieuwe generatie lithium-ion-ac- cu’s. Toyota ziet de accu als de beste basis voor het optimaliseren van het energiemanagement om het gebruik van fossiele brandstoffen verder terug Trucks you can trust Uiteraard heeft de Mii onder huids veel gemeen met zijn broers de Volkswagen Up! en de Skoda Citigo maar Seat heeft zijn compacte telg wel een eigen gezicht gegeven. Neus, achterzijde en logo’s, er bestaat geen misverstand over herkomst. Bovendien oogt het ook nog eens lekker eigentijds. Seat stelde de Mii voor in Barcelona en al snel bleek dat de auto zich thuis voelt in een drukke stad. Optimale hand ling met een lengte van 3,56 meter en een hoge praktische bruikbaarheid komen in de Mii samen. Met de 1.0 liter driecilinder 75 pk sterke motor (ook als 60 pk leverbaar en al lebei 14 procent bijtelling) zijn we misschien niet als eerste weg bij een verkeerslicht maar de Mii kan er heel goed mee uit de voeten. De draaicir- kel van 9,8 meter blijkt van praktisch hut na het missen van een afslag. De wegligging, ook op wat minder glad asfalt, is uitstekend en eveneens over sturen en schakelen alle lof. Praktisch is de bagage ruimte van 251 liter, waarbij de bodem in twee hoogten kan worden ingesteld. Tijdens de kilometers die we maken, zijn we verrast door de interieur- ruimte. Door het vele glas rondom ontgaat ons weinig. De stoelen zitten uitstekend te merken in november 2011 zijn 1. Renault: (4.539 stuks, 11,0 procent), 2. Volkswagen: (4.042 stuks, 9,8 procent), 3. Opel: (4.012 stuks, 9,7 procent), 4. Peugeot (3.158 stuks, 7,7 procent), en 5. Ford: (2.820 stuks, 6,8 procent). De vijf best verkochte model len in de maand november 2011 zijn: 1. Renault Twingo: (2.582 stuks, 6,3 procent), 2. Volkswagen Polo: (1.913 stuks, 4,6 procent), 3. Toyota Aygo: (1.621 stuks, 3,9 procent), 4. Opel Corsa (1.378 stuks, 3,3

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 37