Kaassie voor Jakub SI SMJ Klik en Win! hsl. Hond of kat kwijt? Kerkdiensten Aldus Olieman - Reisafstand: 1 kilometer Jaap Wiïlemstein beloond voor voettocht van Auschwitz naar Westerbork Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 14 december 2011 Weekblad voor Waddinxveen pagina 3 www.weekbladwaddinxveen.nl www.weekbladwaddinxveen.nl Trekking loterij Zang en Kleur ■r Kinderdisco in De Paddestoel ‘Overal waar ik kwam, werd ik Jakub genoemd’ Winnaars Klik en win e: u ii ii n ii Bent u uw huisdier kwijt? De Die rencentrale Nederland registreert gratis vermiste en gevonden dieren uit Waddinxveen en omgeving. Een lijst staat op onze site. Klaverjassen bij ASW Begroting wel op tijd Waddinxveen is rijk aan geloofge meenschappen. Rond het week einde houden zij diensten. Wan neer precies, dat leest u op onze website onder het kopje diensten k- F'-' wy ffc- 4 hASY ÖIMW r- Restaurant Easy Dinner aan de Nesse 18 in Waddinxveen houdt een speciale actie voor lezers van het Weekblad voor Waddinxveen. Easy Dinner geeft vier keer een dinerbon ter waarde van 25 euro weg! Een dinerbon winnen? Ga dan naar onze website www.weekbladwaddinxveen.nl, beant woord de vraag en maak kans op een dinerbon. Foto: PR Waddinxvener Jaap Willem- stein heeft de Maaslander Superior Taste Award gekre gen voor zijn voettocht die hij in april maakte van Auschwitz (Polen) door Duitsland naar Westerbork in Drenthe. Ruud Groot Waddinxveen voor ons geen moeilijke keuze, want het is een unieke prestatie met een diepe betekenis die ons erg aanspreekt”, zegt Maaslan- leidt dat al gauw tot grote ver keersbewegingen en dat voor een gemiddelde reisafstand van hooguit een kilometer. Let wel: dit gebeurt zomer en winter, zon of regen. Ook één van mijn buurmannen zie ik twee keer per zondag blij moedig zijn bolide.uit de garage rijden, waarna hij ‘m even lek ker laat warmdraaien. Vervol gens stapt de familie in en legt welgeteld (ik heb het gemeten!) 1,1 kilometer af. Ik ben dan zo benieuwd waar om er voor dit vervoer gekozen wordt. Let wel: het betreft hier veelal mensen die ik doorde weeks alles op de fiets zie doen: boodschappen, naar het werk. Dus wat maakt die kerkgang zo bijzonder dat die alleen per auto afgelegd kan worden? Heeft het te maken met de kleding, waarmee niet ge fietst of gewandeld kan wor den? Het kan in ieder geval niet aan het hoedje liggen want dat wordt sowieso zeer voorzichtig in het daarvoor speciaal bewaarde plastic merktasje vervoerd. Heeft het dan iets met de buiten wereld te maken waar op zo’n speciale dag niet teveel het oog en oor mee in con tact mag komen? Het heeft uiteraard niks van doen met heilige koeien. Toch? Wordt hét geen tijd voor een preek over praktisch rent meesterschap? Waddinxveen De winnaars van de Klik en win actie van Muziek- en Eetcafé De Rooie Hoek op onze website is gewonnen door L. de Jager uit Wad dinxveen, F. Wittebol uit Zevenhuizen, A. van der Bas uit Boskoop en A. Bol uit Hazerswoude Dorp. Zij heb ben een dinerbon ter waarde van 25 euro gekregen. Waddinxveen In de december is het klaver jassen bij ASW in verband met de verhuizing naar het nieuwe complex vervroegd. Dat betekent dat er deze maand wordt gekaart op vrijdag 16 december in het ‘oude’ complex aan de Wil lem de Rijkelaan. De aan vang is om 20.00 uur en het inschrijfgeld is 2 euro. Een maal per week kun je een ware optocht waarne men in ons dorpje. Is het om negen uur nog muisstil, een kwartier later is het bijna file- rijden over onze wegen. Dat duurt ongeveer een kwartier tje waarna het weer even stil als daarvoor wordt. Rond elf uur komt de verkeersstroom weer op gang, dit blijft dan nog een poosje na-ebben tot een uur of half twaalf. Is het een puzzelrit? Zijn dit een bijzonder soort forensen? Nou bijzonder is het zeker, maar het zijn geen forensen. Het gaat hier om Waddinx- veners die per auto naar hun Waddinxveense kerk gaan. In een dorp als het onze, der brandmanager Joep van de Brink. Jaap werd met een fan fare en een praalwagen bij zijn woning aan de Kleikade ver rast, waar hij een hele kaas in Zevenhuizen Tijdens de tentoonstelling van vogelvereniging Zang en Kleur diverse kampioe nen gehuldigd. Mevrouw J. Diepstraten werd met een loodbekje algeheel kampioen en de heer I. Plak werd al geheel kampioen van de ver eniging met een ornaatlori. Jordy Dullaard werd jeugd kampioen met een rijstvogel. Er was ook een klassement over de beste vijf kanaries, tropische vogel en parkie ten deze werden gewonnen door de heren J Lubbe met kanaries, P. Dullaard met tropische vogels en J. v.d Berg met parkieten. De Rottemerencup, de prijs voor de vogelverenging met de beste vogels is gewonnen Zang en Kleur zelf. omgekeerde richting van dë Jo denvervolging tijdens de Twee de Wereldoorlog werd gemaakt, was symbolisch bedoeld om aandacht te vragen voor de toe nemende Jodenhaat. Dagelijks legde Jaap zo’n 60 kilometer af en hij sliep waar hij maar terecht kon, zoals in een ziekenhuis, een kerk, een kippenschuur of onder de blote hemel. In to taal gaf Jaap slecht 250 euro uit. Zoon Aron meldde zijn vader aan voor de Maaslander Award, die wordt toegekend aan mensen die een toppresta tie hebben geleverd. “Het was Waddinxveen Afgelopen zaterdag vond de tweede trekking in het kader van de kanskaartenactie van Ondernemersvereniging Waddinxveen plaats. De volgende deelnemers ont vingen een uitnodiging voor de feestelijke prijsuitreiking op woensdag 11 januari.A. Jerusalem, Annie Bikker, D. Bontenbal, E. van Meurs, H. Vink, J. van den Berg, K. Doornbos, L. Pauw, W. van Aalst en W.A.J. v.d. Berg. Wie tot en met vrijdag 6 ja nuari bij leden van de OVW koopt, krijgt per besteding van 10 euro een gratis kans- kaart. Daarmee maken deze klan ten kans op één van de 40 te verloten OVW-cadeaubon- nen ter waarde van 100 euro of op één van de hoofdprij zen, te weten een weekendje weg voor 2 personen in een Europese hoofdstad, een elektrische fiets of een iPad. OVW-leden die de gratis kanskaarten uitdelen, zijn herkenbaar aan een sticker bij of op hun voordeur en de vermelding van hun adresge gevens op www.ovw.nu. De volgende trekkingsdata van de kanskaarten zijn 17 en 24 december en 7 janu ari. ontvangst mocht nemen. “Overal waar ik kwam, werd ik Jakub genoemd”, zegt Jaap. “Tijdens de tocht is me wel dui delijk geworden dat hoe minder mensen bezitten, hoe meer ze willen delen”. De tocht is niet geheel vlekkeloos verlopen. In Polen kreeg Jaap ontstekingen aan de benen en later moest zijn trouwe hond Dries opgehaald worden omdat hij problemen kreeg aan de poten. Jaap heeft zijn bevindingen verwoord in een boek ‘De weg terug’ waar van hij hoopt dat het binnenkort wordt uitgegeven. Waddinxveen “In het Waddinxveens Weekblad van 7 december stond een artikel onder de kop: ‘Late begroting van Coenecoop’. Het artikel wekt de indruk dat de school de begroting pas aan het eind van het lopende jaar 2011 heeft ingediend. Dat is ech ter onjuist”, laat rector Roos Hermans van Coenecoop College weten. “Onze begroting 2011/2015 is op 13 december vorig jaar ingediend bij de gemeente. Zie daarvoor de tekst van de Meerjarenbegroting 2011- 2015, die als vergaderstuk nr. 11421 op de website van de gemeente Waddinx veen staat. Het voorblad vermeldt: Versie 13 decem ber 2010, bijgesteld na de bestuursvergadering van 6 december 2010. Dat deze begroting pas vorige week in de Commissie Samenleving van de gemeente Waddinx veen is behandeld, is niet de verantwoordelijkheid van het Coenecoop College.” Sneeuw, regen, storm en hitte trotseerde Jaap Wiïlemstein tijdens zijn 44 dagen durende voettocht van Auschwitz naar Westerbork. De tocht, die in Waddinxveen In De Paddestoel aan de Lijsterbesstraat 18 wordt op vrijdag 16 december een kinderdisco gehouden. Het feestje duurt van 19.00 tot 20.30 uur en kinderen van 6 tot en met 12 jaar zijn welkom. De toegang is 1,50 euro. De muziek, ook verzoeknummers, wordt verzorgd door deejays Mo nique, Nicole en Cynthia. Meer over activiteiten in De Paddestoel leest u op: unvtu.wsv-depaddestoel. nl Een groot succes was de Kerstfair van Stichting Nationale Feestdagen, vrijdag op de Beukenhof, ‘s Middags was er voor kinderen poppenkast, ‘s avonds een lampionnenoptocht waarna de burgemeester de kerstverlichting aandeed. Velen namen een kijkje bij de goededoelenkramen en genoten van erwtensoep, glühwein en kerstmuziek. FOTO JOHN VAN KLEEF.

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 3